FAQ - Nowa lista kontaktów

Temat na forum 'Tematy ogólne' rozpoczęty przez użytkownika BA_THOR, 9 kwietnia 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. BA_THOR

    BA_THOR Guest

    FAQ - Lista kontaktów

    Najnowszą funkcją w grze DarkOrbit Reloaded jest lista kontaktów. Dodaliśmy ją, aby ułatwić graczom wspólną grę ze znajomymi. Od teraz będziecie mogli obserwować osoby, z którymi regularnie gracie, użytkowników zaproszonych do grona znajomych oraz osoby należące do waszego klanu.

    Pytanie: Jakie informacje są wyświetlane w oknie nowej listy kontaktów?

    Odpowiedź: Jeżeli gracz należy do klanu, okno nowej listy kontaktów pokazuje członków jego klanu oraz wszystkie osoby zaproszone w grze do grona znajomych. Możecie zobaczyć, czy osoba jest aktualnie w grze, gra na tej samej mapie lub należy do waszego lub wrogiego klanu, a także sprawdzić prośby o dodanie do listy znajomych, zarówno własne, jak i wysłane do was przez innych użytkowników.

    W górnej części okna znajduje się kilka filtrów i przycisków:

    • Pokaż/Ukryj znajomych
    • Pokaż/Ukryj znajomych członków klanu
    • Pokaż/Ukryj zaproszenia
    • Pokaż/Ukryj blokowanych graczy
    • Pole tekstowe do wpisywania imion/pseudonimów graczy
    • Ikony służące do zapraszania/usuwania/blokowania osób, których imię/pseudonim znajduje się w polu tekstowym


    Pytanie: Jak otworzyć okno listy kontaktów?

    Odpowiedź: Nowa lista kontaktów zastąpi dawne okno klanowe. Należy kliknąć ikonę „listy kontaktów" (dwie głowy oraz symbol „+”), znajdującą się w lewym górnym rogu na pasku głównego menu klienta.

    Dodawanie/usuwanie/blokowanie graczy – Górna część okna


    Pytanie: W jaki sposób można zaprosić gracza?

    Odpowiedź: Jednym ze sposobów jest wprowadzenie imienia/pseudonimu gracza w polu tekstowym, a następnie kliknięcie niewielkiego przycisku zaproszenia (ze stylizowanym portretem). Inna metoda polega na kliknięciu statku gracza, a następnie użyciu przycisku zaproszenia.


    Pytanie: Jest pewna osoba, której nie lubię i z którą nie chcę mieć nic wspólnego. Jak mogę sprawić, aby ten ktoś nie przesyłał mi jakichkolwiek zaproszeń?

    Odpowiedź: Kiedy imię/pseudonim gracza pojawia się w polu tekstowym (po wpisaniu go lub kliknięciu statku na mapie), wystarczy kliknąć symbol „Nie” (okrąg z przekreśleniem).


    Pytanie: Podjąłem decyzję, że nie chcę, aby pewien gracz znajdował się na mojej liście kontaktów. Jak pozbyć się z listy takiej osoby?

    Odpowiedź: Aby usunąć kogoś z listy, należy najpierw albo kliknąć imię/pseudonim osoby na liście kontaktów, albo kliknąć gracza (jeżeli jest widoczny), a następnie nacisnąć przycisk „X”.

    Informacje o znajomych – Lista kontaktów

    Główna część okna to faktyczna lista kontaktów. Tu można zobaczyć wszystkie osoby dodane do grona znajomych, graczy należących do waszego klanu, graczy, którzy wysłali wam prośbę o dodanie do listy kontaktów, graczy, którym wysłaliście prośbę o dodanie do listy kontaktów oraz oczywiście osoby przez was blokowane.


    Pytanie: Co oznaczają określone ikony?

    Odpowiedź: Od lewej do prawej strony znajduje się kolejno kolorowa ikona z portretem, symbol „c”, jeżeli osoba należy do klanu, imię/pseudonim gracza oraz przycisk służący do interakcji.


    Pytanie: Co oznaczają różne kolory małej ikony z portretem?

    Odpowiedź: Ikona z portretem (ikona z głową) jest wyświetlana w różnych kolorach:

    Czerwony: znajomy / członek sojuszu jest aktualnie niedostępny (offline)
    Zielony: znajomy / członek sojuszu jest aktualnie dostępny (online)
    Niebieski: znajomy / członek sojuszu jest aktualnie dostępny (online) i gra na tej samej mapie.
    Żółty: wysłano innemu użytkownikowi prośbę o dodanie do listy kontaktów.
    Szary: oczekująca prośba o dodanie do listy znajomych.


    Pytanie: Przed imieniem/pseudonimem gracza znajduje się okrąg z przekreśleniem. Co to takiego?

    Odpowiedź: Blokujecie tego gracza i nie może on wysłać wam prośby o dodanie do listy kontaktów.


    Pytanie: Przed imieniem/pseudonimem znajduje się niewielka ikona „c” – co to takiego?

    Odpowiedź: Kiedy osoba należy do klanu, ten symbol pokazuje, jakie są jej relacje z klanem określonego gracza. Kolor symbolu „c” oznacza:

    Zielony: osoba należy do waszego klanu.

    Niebieski: osoba należy do neutralnego klanu.
    Czerwony: osoba należy do nieprzyjacielskiego klanu.


    Pytanie: Co oznaczają ikony znajdujące się po prawej stronie imienia/pseudonimu gracza?

    Odpowiedź: Można zobaczyć tam następujące symbole:


    • „+”: zaproś gracza do swojej grupy.
    • „x”: usuń oczekujące zaproszenie lub usuń gracza z czarnej listy.
    • „Kciuk w górę” / „Kciuk w dół”: przyjmij / odrzuć zaproszenie do grona znajomych innego gracza.


    Pytanie: Co mam zrobić, jeżeli nie chcę otrzymywać już próśb o dodanie do listy kontaktów?

    Odpowiedź: W dolnej części okna znajduje się pole „Blokuj wszystkie zaproszenia” – po jego kliknięciu, każdy, kto chce wysłać wam zaproszenie, otrzyma wiadomość, że go nie otrzymacie.


    Pytanie: Kiedy dokonałem zmiany na liście kontaktów, okno przez krótki czas było nieaktywne. Czy tak powinno być?

    Odpowiedź: Tak. Aby zapobiec wysyłaniu niechcianych wiadomości przez złośliwych użytkowników i dopilnować, by wszystkie zgłoszenia były prawidłowo przetwarzane przez nasze serwery, musi upłynąć chwila, zanim serwer potwierdzi zmianę na liście i prześle informację do klienta.
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.