Sugestie Nubkowe pytania

Temat na forum 'Archiwum reszty' rozpoczęty przez użytkownika OHFORF, 26 września 2017.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. OHFORF

    OHFORF User

    Witajcie Szanowni

    Porady szukam, ludkowie mili,
    Gram od 3 tyg. ale w sumie coś z 45h, sprzęcik mam z paczki za 70PLN (goliath, zestaw lf-3, wyrzutnię, po 13 generatorów + dodatki)
    Ostatnio dokupiłem +100% ładowni, dodatkowe sloty na dodatki + CPU amunicja i naprawę dronów.
    Zakupiłem też 2x flax (kr,) i 1x Irys (uri)
    Z kalendarza złożyłem PET-a i kupiłem mu 2 mechy do zbierania + sklepik.

    No i oklapłem, bo nie bardzo wiem, co i jak dalej robić, a po przeczytaniu kilku wątków, czuję się jeszcze bardziej pogubiony :/

    Obecnie pomykam po mapach od 3-2 do 3-4 ALE jeszcze nawet nie zdążę się rozkręcić, gdy znikąd pojawia się ktoś z kopem nawet 48k szkód na salwę i trzepie mi kuper aż miło. Zwiać nie zdążę, a namierzyć, żeby choć raz go ugryźć, nie daję rady.
    W ogóle z tym namierzaniem nawet NPC-ów, to u mnie kicha. Wokół śmigają inni gracze i koszą obcych jakby mimochodem podczas, gdy ja muszę się zatrzymać, coby namierzyć i oddać salwę.

    PET-a złożyłem z myślą o "niewidce" i zbieraniu minerałów/box-ów. Kupiłem jednorazowego znikacza, wsadziłem w slot dodatków - i nic się nie stało: nie było go widać w zakładce CPU ani innej, potem dostałem w kuper i "znikacz" zniknął :)

    No, to chyba cała moja historia, więc do ad remu:
    Poradźcie, Szanowni, co do dalszych kroków
    - jaki cel w rozwoju sprzętu teraz sobie wyznaczyć?
    - co zbierać - kredytki czy uri (i jak)?
    - jak działa ten "znikacz"?

    - jak sobie poradzić z namierzaniem (pvp i pve), jest jakiś skrót/autonamierzanie albo co?

    - mam pytanko, jak nazywa się taki mały, niebieski i szybki stateczek przypominający trochę zbyt szeroką deskę do prasowania? :) (nie, nie pytam o motorówkę :p )

    Będę wdzięczny za pomoc
     
    poland102 lubi to.
  2. kris0211.

    kris0211. User

    Więc tak:
    - Rozważ zakup premki. 5% rabatu na wszystko, dodatkowe paski, naprawy na miejscu i darmowa naprawa peta - warto.
    - Rozwiń skylab jak najszybciej na poziom 20. Najpierw moduł podstawowy, potem słoneczny i magazynowy (w miarę równo), kolektory (też w miarę równo), rafinerie prometidu, duranium i moduł xeno (też), potem promerium i w końcu seprom. Seprom ulepsza się długo, więc upewnij się że przez ten czas nie będziesz potrzebować dostawy.
    - Inwestuj w Irisy. Ale tylko na aukcji. W godzinach nocnych/porannych tanio zdobędziesz (wszystkie moje irisy zdobywałem ok. północy za 20kk).
    - Nie opłaca się kupować mechanizmów do peta dopóki nie masz go na 8 poziomie (czyli mechanizmy na 3). To samo z protokołami, ale one dopiero później. Dużo później. I przenigdy nie kupuj takich samych mechanizmów, bo nie ma po co. Najlepiej raz na 3 poziom i koniec.
    - Jak już zdobędziesz Irisy i w miarę dobry sprzęt (full LF-3, może jakieś LF-4), celuj w Apisa i Zeusa. Otwieraj złote skrzynie.
    - O ile tego nie naprawili, naprawa dronów jest zbugowana. Lepiej sprawdzać drony samemu, a slot przeznaczyć na coś innego.
    - Zbieraj uridium i kup formację. Najlepiej szkoleniową. Może i zmniejsza twoją przeżywalność, ale będziesz szybciej bić alieny i szybciej uzbierasz kasę.
    - Jednorazowe niewidki to dowcip. Zasada ich działania: po zakupie włącza ci maskowanie na statku i znika. Nie wsadza się tego nigdzie, bo jest jednokrotnego użytku. Innymi słowy, za 500 uri możesz zamaskować swój statek. Tyle że nikt tak nie robi, bo po co.
    - Jak chcesz zbierać boxy, to kup podwajacz w płatnościach. I lataj razem z petem, na twoim obecnym poziomie będzie zbierać strasznie mało.
    - Kredek specjalnie nie zbieraj, raczej nie będzie z nimi problemu - wpadają przy okazji bicia wszystkiego co się rusza. W najgorszym wypadku wyślij tak z 1000 promerium na statek i sprzedaj.
    - Zbieraj cargo z większych alienów. Dodatkowe kredki za rudę nie zaszkodzą. Plus, z bossów leci xenomit. Na początku ciężko będzie ci go zdobyć w większych ilościach.
    - Jest autonamierzanie, ale nielegalne. Nie instaluj żadnych zewnętrznych programów (botów), bo skończy się źle. Poćwicz celowanie w jakiejkolwiek strzelance (nazw nie podaję), przełoży się to na celność w DO. Pamiętaj, że lagi utrudniają namierzanie :)
    - Nie mogę skojarzyć żadnego statku z deską do prasowania :p Może ktoś inny się wypowiedzieć?
    Edit: Wszystkie które teraz przychodzą mi do głowy "deski do prasowania": Tartarus, Spectrum, Venom (jeśli jest niebieski dres, nie interesowałem się malowaniami), Aegis EIC, Spearhead EIC, Pusat, Piranha i Liberator (te 2 ostatnie mało prawdopodobne).


    Mam nadzieję że pomogłem.
     
    Ostatnie edytowanie: 26 września 2017
    OHFORF lubi to.
  3. No cześć.
    Po pierwsze to nietrafiona inwestycja na sam start niestety :/
    W grze jest generalnie tyle do zrobienia że sam nie wiem co radzić. Po prostu graj. Wszystko przyjdzie z czasem :p
    Najsampierw bądź też najsamprzód doprowadź swój statek do poziomu FE - Full Elite - czyli rzeczy (niegdyś) "elitarnych" dostępnych na aukcji, przez to rozumiem drony Iris, LF3, osłony BO2, wszystkie dodatki - poczytaj do czego poszczególne służą i które mogą Ci się przydać na ten moment.
    48k to i tak średnio, chyba że bije Cię z amunicji x2/x3 :)
    Niestety nie ma rady na takich i musisz się z tym pogodzić. Namierzać w sumie nie ma sensu, bo i tak niewiele zdziałasz. A jeżeli chodzi o NPCty to kwestia wprawy, poklikasz trochę i się przyzwyczaisz :)
    Minerałów (?) przez to rozumiem te czerwone/niebieski/żółte kamyczki na mapie, nie ma sensu tego zbierać, lepiej lataj za kimś mocniejszym z twojej firmy kto bije alieny i zostawia po sobie cargo-boxy, z nich z pewnością uzyskasz więcej i szybciej te surowce.

    Generalnie "znikacz" jak to świetnie go nazywasz powinien działać od razu po zakupie, jest jednorazowy niestety, na aukcjach (oraz w sklepie) są jeszcze dostępne wersje 10x oraz 50x maskowań, te owszem możesz wsadzić w statek, wtedy pojawi się również ikonka w "CPU" na mapie.

    "Znikacz" znika w sytuacji kiedy atakujesz kogoś, lub wlecisz w specjalną minę, która usuwa maskowanie. Można je zdjąć również za pomocą EMP'a, jednak to nie zawsze działa.

    Tak jak pisałem wyżej najpierw wyposaż statek full FE. Potem możesz się zainteresować skrzynkami pirackimi, najlepiej na event "HELIX LF4" zazwyczaj wypada w soboty lub niedziele. Większa szansa na "jeszczebardziejelitarny" laser LF4, którym będziesz zastępował swoje obecne LF3, później możesz też zainteresować się zakładką "ulepszenia" oraz na początek ulepszać drony (Iryski, ewentualnego Apisa, Zeusa). Ciekawą kwestią jest też Profil Pilota, w którym też wypadałoby zrobić kilka PP w międzyczasie.
    Cóż, możesz sobie ułatwić sprawę i zaopatrzyć się w bota do gry :p Jedak nie jest to legalne.. przynajmniej w teorii..
    Poza tym ćwicz refleks. Wiele osób po przegraniu setek/tysięcy godzin mają już pewną wprawę :p
    Zbieraj i kredki i uri, bij alieny, zbieraj boksy, rób generalnie wszystko. Może oprócz wcześniej wspomnianego zbierania kolorowych kamyczków, bo to kompletnie mija się z sensem :)
    Wcześniej opisałem jak można go stracić. Ogólnie kiedy masz załączone maskowanie to na mapie głównej Cię nie widać, Ty widzisz swój statek lekko przezroczysty. Natomiast jest Cię widać na mini-mapce. Dlatego nawet kiedy używasz tego CPU ktoś może Cię namierzyć i zestrzelić.
    Nie wiem czy może się rozchodzić o Spearhead'a (w wersji EIC)? Ewentualnie Pusat. Więcej mi nie przychodzi do głowy. :p
     
    OHFORF lubi to.
  4. OHFORF

    OHFORF User

    Dzięki za podpowiedzi, Panowie ...ale to jeszcze nie koniec :)

    Lab rozwijam już od jakiegoś czasu - póki co rafinerie podstawowe to 3x 12 lvl, rafinerie średnie 2x 11lvl, promerium 9lvl a podstawka 14.

    No dobrze, to następnne pytania
    - debeściak :) pisze, że że zestaw, który kupiłem , to błąd, a potem, żeby dążyć do F.E. no i tu zgryz - 15x lf-3,13x coś-tam 7900, 13x bo2, wyrzutnia (ta za uri), cepki: auto naprawa, rep-bot 4, rakiety:launcher+turbo+auto to chyba dobry krok w kierunku FE ?
    A 70pln to dużo mniej niż cena uri potrzebnego do zakupu tego sprzęu w sklepie?

    - piszecie o skrzyniach - zapewne chodzi Wam o te "zakluczone": skąd brać te klucze?
    - do wymienionych dodatków (CPU) dokupiłem auto-buy amunicji, +100% pojemności i rakietowego "pewniaka" (100% celności) - co byście jeszcze doradzali (oprócz podwajacza box-ów)?
    Do dyspozycji mam jeszcze ok. 50k uri i 30kk kr. ale gram na eg1 (VRUmkami) i Irysy nawet o 4 AM nie schodzą poniżej 68kk, lf-3ki 10kk a 10x znikacz 24kk+

    - ta szkoleniowa formacja to jak się zwie? (szkoleniowa == +PD?)

    P.S.
    Rozdeptana deska do prasowania to zdecydowanie z całą pewnością - chyba Leonov :D
     
    Ostatnie edytowanie: 27 września 2017
  5. No i bardzo dobrze :)
    Za tę kwotę na promocji helisy +350-400% mógłbyś już całkiem sporą ilość uri przytulić. :) Co prawda pewnie nie wystarczyłaby ona do zakupu tych rzeczy prosto ze sklepu, aczkolwiek większość na forum ma mentalność typowego polaczka :p (bez urazy) w tym ja.. chodzi o to że ekwipunek, który zakupiłeś jest stosunkowo łatwy do zdobycia, co innego gdyby rozdawali tam LF4 lub temu podobne wtedy to jeszcze by miało sens, bo je jest strasznie trudno dostać na początku gry.
    Tak, ja napisałem o skrzyniach, bo wydaje mi się że z nich (w trakcie eventu oczywiście) leci masa przydatnych rzeczy dla flaxa, w tym lepsze lasery, masa osłon, napędy, profi-designy do goliatha (czy w zasadzie statki), śmieci do montowni za które też można sobie poskładać różne fanty, części dronów, amunicja itd. itd. Jednak przed zbieraniem skrzyń wydaj trochę w Profil Pilota, oraz ewentualną formację jak to już ktoś wcześniej napisał.
    Klucze można zakupić w sklepie w dziale (jak się nie mylę) "dodatki". Oczywiście chodzi mi o zielone skrzynie (podczas eventu na Zeusa mają kolor złoty..) Są też różnego rodzaju skrzynie eventowe: obsydianowe, apokalispy itp. jednak do ich otwarcia potrzebne są klucze z montowni, a ich na razie chyba nie będziesz wstanie złożyć. Zapomniałem wspomnieć o płatnościach :p Tam też je możesz dostać, więc jeżeli masz przy sobie za dużo pieniędzy to polecam :p
    "Rakietowy pewniak" ? Jest takie CPU w ogóle? :) Z tego co mi wiadome to 100% celności rakiet daje tylko "Precyzja rakiet" możliwa do stworzenia w fabryce HT. :)
    Poza tym podwajacz boksów jest formą abonamentu dostępną za prawdziwe pieniądze. Jest to około 8 złotych za tydzień latania. Każda zebrana skrzynka bonusowa jest podwajana 2x. :)
    Za kredki jak wcześniej do Full Elite (8Irysów, 31LF3, 20BO2, napędy). Co do urki.. masz wykupione premium/rabat? :)
    Formacja nazywa się właśnie tak - szkoleniowa(jeżeli grasz w wersji angielskiej będzie to "drill"). Wejdź w zakładkę "drony" i tam prawie na samym dole będzie. Jednak jest to niemały wydatek dla początkującego :)
    Ja osobiście na sam początek polecałbym serce, jak dla mnie od zawsze na zawsze najbardziej uniwersalna formacja, jednak ile osób tyle zdań :p
     
    Ostatnie edytowanie: 27 września 2017
  6. OHFORF

    OHFORF User

    Masz rację, ten "pewniak" to z high-tech
    Jestem Polakiem, mieszkam w Polsce - kasy na gry ni mom, hej!
    Czyli, co - te 50k uri dozbierać i kupić formację, czy wydać na klucze i czekać na event? a może 3 irysy? na kolejnego jednego muszę dorobić 40kk kred.
    W profilu zużyłem 139 DD i wsadziłem 4 punkty w def (hp) mam oko na kolejne 139 data discs za 8pln alewyjdą z tego chyba tylko 2 punkty.
    Premkę mam jeszcze kilka dni - (2tyg. beginner premium) ale, jak pisałem, nie bardzo mam ochotę wydawać więcej real kasy.
     
  7. Irków nie kupuj w sklepie za uri tylko i wyłącznie na aukcjach za kredki, prędzej czy później ale uzbierasz ;) Wszystko w swoim czasie.
    Możesz zbierać na formacje. Kolega wyżej polecał szkoleniową, daje ona +20% do dmg, nie wiem ile bijesz na ten moment, jednak ja byłbym raczej skłonny zaproponować serce. Jak już pisałem jest to bardzo uniwersalna formacja, co prawda nie daje Ci dmg a wręcz go odbiera, natomiast przeżywalność zdaje się być ciut większa, dodatkowo słyszałem ostatnio że mają ją jeszcze zbuffować i będzie miała jeszcze chyba 10% osłon więcej. Poza tym jest nieco tańsza ;)
    Polecam na pewno znaleźć sobie klan.
    Przyjemność z gry w gronie jest dużo większa, a i dorobić się można szybciej ;)
    Polecam poczytać tematy które są nieco wyżej, w co inwestować; wkładać PP; na co uri. Tam takie tematy były przerabiane setki razy, a rady są przeważnie takie same w każdym przypadku. Także może znajdziesz coś dla siebie ;)
    Akurat bez premium bardzo ciężko się gra, także nad tym bym się zastanowił jeżeli chcesz czerpać jakąkolwiek "rozrywkę" z tej gry ;) Bez tego pozostanie praktycznie sama irytacja. :)
     
  8. OHFORF

    OHFORF User

    okizasejwię te urki a zaczne zbierać kredki. nad premką się zastanowię: na PL3 i UE7 mam ofertę premki za 8pln, zobaczę co się stanie, gdy się skończy beginner premium tutaj.
    Dzięki za cierpliwość i pomoc :)
     
  9. ViperΔ

    ViperΔ User

    Uważaj bo jak za dużo razy kupisz premke bez promocji to nigdy tej promocji nie będziesz miał nigdy (Potwierdzone info)
     
  10. pl12356

    pl12356 User

    zapomnieliscie o wrotach zeta,sa idealne na poczatkujacych
     
  11. kris0211.

    kris0211. User

    Niby tak, ale raczej "początkujący początkujący" nie poradzi sobie z Devourerem (głównie mówię o 2 fazie). Musi ograniać ciągnięcie/orbitowanie :)
     
  12. ViperΔ

    ViperΔ User

    Zawsze można zrobić abc
     
  13. Ma golca, kilka LF3 i 4 PP.. pewnie, niech od razy leci w Kuipera :) Do odważnych świat należy.

    Czy wy czytacie to co on napisał w swoich postach? Czy piszecie byleby tylko coś nabazgrać? Wierz lub nie ale ktoś kto niedawno rozpoczął grę i jeszcze do końca nie wie nawet na czym ona polega, z pewnością ma jeszcze sporo podstawowych zagadnień do ogarnięcia aniżeli wlatywanie we wrota. Pomijając fakt że kolega zakładający temat prawdopodobnie nie jest czarodziejem, który sobie wyczaruje 300k+ na składanie tych wrót.
     
    Ostatnie edytowanie: 27 września 2017
  14. ViperΔ

    ViperΔ User

    Ja tylko chce pomóc a już mnie atakujesz, nie ładnie
     
  15. poland102

    poland102 User

    pewnie, że wrota są za trudne, nawet abc /alfa, beta, gama / ..ma kłopoty z zaznaczaniem alienów a bez kamikadze /wybuchający PET najlepiej na premce/ już na kristalinach padnie:)
     
  16. MOD_M4

    MOD_M4 Guest

    Swojego czasu Alfe i Bete zrobiłem nie mając nawet starej fulki bez premki i kamyka... Pamiętam że długo się męczyłem ale dałem rade. Najgorzej małe krysie. Ale fakt faktem najlepiej składać Zete i zostawić troszku białki z Sepromem na ostatnią fale :D Dlaczego zete a nie cokolwiek innego? Dostanie kluczyki i CDD + amunicja i uri

    Pozdrawiam,
    MOD_M4
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 27 września 2017
  17. MOD_Moth

    MOD_Moth User

    A to ciekawie, gdzie takie informacje się znajdują? Jakoś nie wydaje mi się żeby to była prawda:)

    Pozdrawiam,
    MOD_Moth
     
  18. OHFORF

    OHFORF User

    pax! Pax między chrześcijany! Szanowni, wątek nubka nie jest wart tego co by się za łby targać :)
    Poczytałem nie tylko wielce pomocne posty kol. debeściaka ale i kilka innych wątków i zgadzam się z jedną z jego ostatnich porad - tzn. spoko oko, bez stresu, jak nie chcę kasy w sklep ładować, to muszę uzbroić się w cierpliwość i z czasem wszystko przyjdzie :)

    tymczasem mam kolejne pytania:
    - jak działają miny? Użyłem ich kilka na większych grupkach alienów i nie zauważyłem żadnego BUM! ani czerwonych mrowia cyferek... jestem zawiedziony..
    - jestem też wkurzony i wredny - jak się raportuje bota?

    mam też wątpliwość jedną - te 50k urek: porada mówi, coby dozbierać do formacji (+20% dmg) ale tak sobie dumam, że szybki zakup 2-3 Irysów za urki + 6x lf-3 daje więcej (póki co), bo ok. +40% dmg... Czy może błądzę?
     
  19. MOD_M4

    MOD_M4 Guest

    Miny tylko na statki działają.

    Co do kupna lf3 i irków za uri nie polecam... Zbierał bym na formacje. A irki za kredki na aukcji i z montowni a lf3 ze skrzynek też leci + aukcja i montownia. Ale twoja urka twoj decyzja.

    Pozdrawiam
    MOD_M4
     
  20. kris0211.

    kris0211. User

    Zbieraj na formację , bo jej w przeciwieństwie do Irisów i LF-3 na aukcji nie zdobędziesz.
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.