Opinie - Gra wojenna najemników

Temat na forum 'Archiwum HQ' rozpoczęty przez użytkownika BA_ASTRAL, 9 maja 2019.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. BA_ASTRAL

    BA_ASTRAL Guest

  2. No cóż, czułam się tak jak w Hadesie. Fale z kilkunastoma czy nawet kilkudziesięcioma Uberami. I póki co, nic więcej.
     
  3. Junior22

    Junior22 User

    Kiedy zostanie włączony ponownie test serwer bo nawet nie bylo okazji przestować ?
     
  4. Tym razem podczas drugiego i zarazem ostatniego dnia testów udało się sprawdzić wiele rzeczy a co za tym idzie - bardziej obszerna opinia.

    1. Nazwy drużyn
    Na sam początek będę krytycznie nastawiona wobec polskich odpowiedników nazw drużyn. Czerwona drużyna o nazwie "Waleczność" oraz niebieska z nazwą "Mistyk" to średnie nazwy według mnie. Nie ma synergii między nimi. Bardziej przekonują mnie angielskie odpowiedniki ("Blue Ballistics" oraz "Red Rampage").

    2. Przebieg eventu
    Byłam bardziej przygotowana na event stricte PvP, ale ku mojemu zaskoczeniu ukazał się miks Inwazji z małą nutką walki między graczami. Podczas testów była możliwość niszczenia fal od kilkunastu do kilkudziesięciu alienów, m.in. Kucurbium, alienów z wrót LoW, alienów z Zety, Bossów Kristallinów, Uber Dev, Uber Sibów czy Uber Kristallonów. Jedyne różnice, jakie mogę wskazać między tym eventem a Inwazją, to:
    • brak rywalizacji między firmami (wszystkie firmy w jednej drużynie),
    • brak możliwości walki między klanami z wojną (tak jak we wrotach Hades),
    • brak podziału nagrody za pomoc w zestrzeleniu aliena,
    • drony się uszkadzają.
    Szczypta PvP pojawia się dopiero w momencie, gdy po 10 falach wybrani gracze zostaną przeteleportowani z mapy swojej drużyny na drugą, wrogą mapę. Ci gracze atakują innych z drużyny przeciwnej aż skończy się 5 minut albo wszyscy tzw. "najeźdźcy" zostaną wybici. Bardzo cieszę się z takiego rozwiązania.

    Szkoda, że nie wyświetlają się jakiekolwiek komunikaty o pojawieniu się wrogich graczy albo ostrzeżenia o byciu wylosowanym do przeniesienia na wrogą mapę. Brak takich komunikatów wywołuje dezorientację u tych, którzy zostali przeniesieni oraz u tych, którzy zobaczą gracza strzelającego nagle w jego stronę. Jedyna rzecz sygnalizująca pojawienie się wrogich graczy to specjalne oznaczenie najeźdźców na minimapie - są tak samo oznaczeni jak przeciwnik na mapie X-1.

    Niezrozumiałe dla mnie są niektóre komunikaty jakie pojawiają się co jakiś czas. Bez względu na to ile graczy znajduje się w drużynie, zawsze pojawiała się wiadomość o "zbyt małej ilości graczy do rozpoczęcia gry wojennej najemników".

    Mam również wątpliwości na temat "wyrównywania drużyn". Po wyrównaniu gracz zostaje przenoszony na wrogą mapę jako najeźdźca. Nie mija nawet 5 sekund a już jest atakowany przez kilkoro graczy.

    Celem testów było m.in. sprawdzenie płynności gry podczas pojawiania się fal. Przez prawie wszystkie fale lagi się nie pojawiły. Obciążenia wystąpiły tylko wtedy, gdy na mapie pojawiło się blisko 100 Saimonów. Myślę jednak, że test obciążeniowy Bigpoint zdał.

    3. Wrażenia po testach
    Generalnie jestem zadowolona z tego eventu. Można nie tylko ubijać sobie alieny, ale również walczyć drużynowo z innymi graczami. Bardzo mi się podoba event autorstwa BP, lecz wymagana jest naprawa kilku błędów i niedociągnięć.

    Po testach zostały mi dwa pytania, na które odpowiedzieć mogę dopiero po wprowadzeniu tego eventu na serwery. Są to:
    • czy nagroda za uczestnictwo w grze wojennej będzie taka sama jak na serwerze testowym, tzn. amunicja X4, poważanie i pd?
    • czy zestrzelone eventowe alieny bądź gracze będą zaliczane do misji?
    Tak więc do zobaczenia na mapach ;)
     
    Ostatnie edytowanie: 20 maja 2019
    Legenda lubi to.
  5. Turok112

    Turok112 User

    Najbardziej jednak czekam na event gdzie tepiąc się na mapę specjalną nie tracimy wypo..Tzn gra robi STOP gdy wskoczymy na event i szalejemy na full wypo. Inaczej mamy wszystkiego nieskończoność(ammo,emp itd. NIE URI I KREDYTY) To by była super rywalizacja.. A tak wleci ktoś z x2 lub x3 bez bost rsb i innych dodatków do bicia graczy i zostanie zbity w 3 s. Coś jak na testowym. Oczywiście robią te eventy byśmy tracili wszystko ale to już moje zdanie.
     
  6. brak możliwości bicia swoich plus...minus za to ze można petami atakować swoich
     
  7. dlatego sadze ze najlepsza opcja bylo by dopisanie do kazde konta po 1mln uri
     
  8. Cupak

    Cupak User

    Nie testowałem tego eventu, ale mogę z góry założyć z 100% pewności że jest kiepski :) tak jak wszystkie nowości od 4-6 lat w tej grze.
     
  9. TL_Eviana.

    TL_Eviana. Team Leader Team Darkorbit

    dziękujemy za opinię, przesłaliśmy ją do odpowiedniego działu
     
  10. Po wbiciu osiągnięcia i wybraniu tytułu - tytuł na mapie nie jest widoczny
     
  11. REVERS

    REVERS User

    Za dużo graczy, a za mało alienów... ogólnie pomysł fajny, ale ciężko wbijać punkty, gdy raptem wyskoczy 5-10 alienkow
     
  12. Turok112

    Turok112 User

    Tu się nie zgodzę.. Event Demaner(dawny), Tunel of terror(dawny) teraz vortex też spoko bo protokoły 4 lvl, podwójne nagrody.. Tak to też event. Szalone kubiki.. (już ich nie ma.. Szkoda) tak samo referee bot(super się na nim zarabiało.. To te z lepszych eventów a reszta.. No a gra wojenna to ściema, bo jeśli nie masz sfe i wszystkiego pełno to pękniesz szybko. Nagroda też nie powala.. Na testowym za godzinę bicia z x4 i rsb tam nędzne ilości ammo chyba 1 k x4 i tak samo nędzne ilości pd poważania.. Nic godnego uwagi za tyle bicia.
    Edit: Naprawcie umiejętności aegisów hamerków i nie wiem czy jakieś jeszcze nie działają typu citadel spirek... Nie można np na aegisie stawiać bojki.
     
    Ostatnie edytowanie: 28 maja 2019
  13. Ankalagon

    Ankalagon User

    Na początku bardzo sceptycznie do tego eventu podszedłem. Teraz uważam, że jest może i ciekawy. Dawno nie widziałem tylu graczy.
    Bicie obcych dla urki - taki sobie pomysł -raz się uda raz nie a podkrętka oaz ammo ucieka. Punkty wpadają nawet jak ktoś inny pierwszy przejął do bicia "obcego" czy też wrogiego gracza. Nagrody - UCB-100 to tak na styk jak ktoś głównie bije "obcych" z innej ammo. Natomiast spore nagrody w postaci doświadczenia a jeszcze większe poważania ( dla rankingowców uważam, że być może ciekawa opcja )

    Generalizując - nagrody - nie powalają - jak dla gracza, któremu na randze nie zależy, są kiepskie.
    Wymagania w osiągnięciach uważam za zbyt wygórowane - jeszcze nie zauważyłem aby ktokolwiek z drużyny przerzuconej na wrogą "mapę" zdążył kogoś ubić zanim padł.

    Ogólnie ciekawa forma wspólnej "integracji".
     
    Crusik lubi to.
  14. mnie się event bardzo spodobał bo jest przemyślany klany wielofirmowe nie maja tutaj znaczenia bo nie ma możliwości bicia po plecach co znaczy ze też nie mogą w żaden sposób przejąc eventu dla siebie i przez to mają ból czterech liter :)
    tym razem prawdziwe oklaski dla BP i mam nadzieje ze to pierwszy krok do zwalczenia wielofirmowych klanów :)
     
    =Aspazja= i -dshh14- lubią to.
  15. TL_Eviana.

    TL_Eviana. Team Leader Team Darkorbit

    dzięki, opinie przesłaliśmy do odpowiedniego działu
     
  16. Turok112

    Turok112 User

    Gdzie wy macie skok na tą mapę? ja nic nie mam podobnego w pasku tak jak to było na testowym.. Tylko UBA i zagiełe.
     
  17. Ankalagon

    Ankalagon User

    Zapewne skok możliwy podczas uruchomienia zabawy.
    Aż tak ciężko sprawdzić kiedy i o której godzinie zabawę uruchamiają ?
    https://board-pl.darkorbit.com//threads/gra-wojenna-najemnikow.112474/#post-998077
    No chyba, że wczoraj nie miałeś okazji wskoczyć - to pisz do PT
     
    Ostatnie edytowanie: 29 maja 2019
  18. Turok112

    Turok112 User

    No teraz już mam dopiero. Wczoraj nic dziś do 16 też nic nie miałem.. Wbijam na grę i wreszcie widzę na pasku slocik gry wojennej. No i Ankalagonie wiem kiedy, bo czytam forum. Więc zdziwiłem się czemu nie mam nic. Czemu więc nie spytać na forum czy inni też nie mają tego problemu? od tego jest.
    Edit:

    Po relogu we wrotach nie mogę się zalogować na grę.. Pewnie padłem ale dalej nie mogę się zalogować.. 2h i dalej nic ;) uwielbiam nowe eventy.
     
    Ostatnie edytowanie: 29 maja 2019
  19. bo wczoraj gra zaczynała sie o 17:00 :)
     
  20. boskie jest to równoważenie drużyn w trakcie kiedy jest atak najemników, przez co wrogowie przydzielani są do twojej drużyny i nie możesz ich bić nawet jak wcześniej go zbiłeś do polowy...

    Edit.
    Tak samo to jest (ciach) jak sie bije aliena, zbijasz do zylety a tu myk przerzuca cie do drugiej druzyny, a ty tracisz nagrode za aliena i amunicje.... zenada nie event

    Edycja Eviana: Proszę o właściwszy dobór słów, następnym razem otrzymasz punkty karne.
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 12 czerwca 2019