PORADNIK co po starej FE?

Temat na forum 'Archiwum reszty' rozpoczęty przez użytkownika WETERAN[PL]MONSER, 12 grudnia 2013.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. Witam ponieważ na forum pytania co po starej fe ? co kupić mam starą Fe ? tak więc postanowiłem w miare możliwości rozpisać się o tym jak dążyć do SFE
    tak więć na początku to rozpisze wraz ze sposobami zarobku na poszczególne przedmioty

    1 co to FE a co to SFE
    FE - Full elita - "tak zwana stara fulka"- 31lf-3, full iris tzn. 8 , 31 bo2, 24 pp i podstawowe dodatki

    SFE - super full elita- 35 lf-4(45 zależy od tego czy uważasz że 13k dmg z białki na pecie jest ci potrzebne)na 16 lvl , 35 bo2 na 16 lvl , 8 iris + apis +zeus , HT full ,ponad 36pp i najważniejsze 5 formacji dronów bez których możesz strzelać do streunerów ;
    Serce
    Ćma
    Krab
    Romb
    Skorpion
    i to chyba wszystko jak coś zapomniałem odezwijcie się w komentach

    2 tyle rzeczy ? i niby skąd na to urka ?

    Jest kilka możliwości możliwości:
    Grupowe-(wymagany aegis/profit) bicie falconów da wam 7k urki na h jak macie 2 ogarnięte konta :D
    Na grupowe jest też inny sposób :

    Można też standardowo bez dodatkowych wymagań, czyli kubiki+dk+mk itp
    Palladium-( wymagany pet + 3 lvl zbieracza surowców) da wam +100 energi na h
    5-2 - mapa typowa dla bicia z kamyka potrzebne są najlepiej 5 aegisów 1 zbiera alieny i ciągnie na reszte kamyk dobijanie i urka leci - da wam to 5-10k urki zależy od wprawy

    3 łapiemy jak zarabiać to lecimy dalej !

    co po starej fe ?
    na sam początek potrzeba nam
    aegis-a , serca , ćmy peta 8 lvl + zbieracz surowców (+ kamyk jak masz premium)
    miejąc to składamy zety :
    1 zeta to 25 kluczy 50 cdd i 1/4 hawocka
    na full havo trzeba około 30 zet tak więc dostaniemy
    10 havo
    750 kluczy(zużywamy tylok na evencie na zeusa !!!)- da to nam całego apisa + ponad 20 częsci do zeusa i jego cena bedzie się wahać w granicach 250k więc tą kaske zarabiamy i go kupujemy :D
    1560 cdd- robimy manewry unikowe
    całą białke chomikujemy
    z kluczy dostaniemy kilka lf-4 tak więc cieszymy bułę 15 minut :D


    4 mam full havo apisa zeusa - jestę flaxę

    wielu graczy twierdzi że to wystarczy jednak gwarantuje że szybko wam to uczucie przejdzie
    dalej robimy kappy - dadzą nam designy dronów oraz lf-4 (klucze na event na zeusa)
    białke dalej chomikujemy
    tutaj już powinniście sami załapać że trzeba kupować empy i rsb ...

    przy okazji kupujcie rzeczy wymienione na początku za urke ...

    5 mam full havo hercules 20 lf-4

    wydaje się jestem koksem i jesteś , ale to nie wszystko ...
    teraz pozostaje nam składać epsi albo kupować klucze i na event na lf-4
    tutaj powinniśmy już mieć 36pp wszystkie potrzebne formacje drony na 16 i jakieś 2 mln białki ...
    6 mam już 35 lf-4 i inne pierdy
    po 1 powoli ulepszaj lf-4 itp
    tutaj zaczyna się rzecz o wiele trudniejsza niż dojście tutaj ... utrzymanie konta !
    naprawde kupowanie rzczy pod pvp i robienie ammo to najgorsze co możebyć
    ale co tak naprawdę mi potrzeba ?
    polecam zobaczyć ten film i skupić się na tym co ten pan posiada :p


    6 Profi designy-który do czego ?

    Mimo iż tematów o profitach jest bardzo dużo pytania o nie się cały czas pojawiają więc napiszę parę zdań o nich - [OC]-oznacza że nadaje się do obrony cbs [ AC] oznacza że nadaje się na atak na cbs

    Spectrum-Podobno najlepszy do pvp (podobno). Rzeczywiście na pvp się sprawdza bardzo dobrze ale do walk jest lepszy profit który opiszę niżej , ale narazie piszemy o tym ;) design jest bardzo dobry do walk 1vs 3+ . Jednak żeby dobrze wykorzystać jego umiejętność trzeba mieć HT z transferem , precyzją ( osłonę awaryjną), robot w boju oraz romb
    nadaje się też do walk z bossami :d[OC]

    Sentinel -Według mnie najlepszy do pvp jednak trzeba umieć robić do niego konfiguracje w walkach 1v1 rozwali spectruma o takim samym wypo i umiejętnościach Jednak żeby ten design był w 100% efektywny potrzeba o wiele więcej rzeczy:
    oczywiście ht tak jak wyżej przy tym musi być osłona awaryjna
    Romb+krab
    i bostery na osłone [OC]

    Solace-Dobry na pvp i pve ale inne profity go położą 1v1 , jednak w walkach 1v1 przegra ;(,mimo to czasem nasze 4 zacne litery uratóję
    Dobrze się sprawdza z ćmą na szybkich wylotach bez osłon ;) Możemy nim uratować koledze życie

    Dimisher- B.Dobry na pvp na graczy bez ht , używanie na nim ćmy to bez sens za to skorpion się sprawdza , co do pve na bicie bossów genialny jednak trzeba wiedzieć jakie konfiguracje robić
    [AC]

    Venom-Design najbardziej niedoceniany i skazany na dobrego do bicia alienów , tak więc o tym zaczniemy rzeczywiście jego umka jest fajna na małe alieny które same padają , bijąc kuby w kilka osób też da ci on wiecej urki , Jednak design ten może ci dać wygraną w pvp jednak trzeba wiedzieć jak go użyć.W pvp potrzeba do niego ćmy[AC]
    7 aegis czy golec?
    ile graczy tyle opini : ato aegis koksi na alienach a to spectrum zawsze dam wam możliwość ucieczki itp ...
    obydwa statki mają swoje zalety
    aegis jest o wiele lepszy do walki ciągłej to znaczy że nie 1v1 tylko walki kilku na kilku gdzie szybko musisz wracać do walki
    golec z profitem jest lepszy do walki chwilowej czyli wtedy jak wiesz że bd chwilka wytchnienia od walki (żeby zniwelować możliwości szybkiego powrotu do walki trzeba mieć combo w pecie)

    8 Rankingi
    tutaj wątek o wiele ciekawszy :
    wielu graczy myśli pd- level poważka - ???
    otóż jak wiadomo w grze jest kilka rankingów
    1- ranking ogólny - najważniejsze pd kto ma większą wartość PD+poważka ( wjakimś pomniejszeniu ) jest wyżej - według mnie ranking mało ważny
    2-ranga - tutaj jest najważniejsze poważanie i ten ranking wdg mnie znaczy o wiele wiecej niz ten wyżej poza tym jak masz generała to niezły szpan ;d , ale szkoda że to tylko szpan i nic wtym kierunku gra się nie rozwija
    3-ubite statki - wdg mnie ranking dla najmocniejszych tutaj wychodzi kto jest mistrzem statko bicia - oczywiście wiadomo że na ten ranking trza mieć zapasy ammo itp
    4-ubite alieny - czyli jak poznać nolife/bota

    Wskazówki
    1: nie zarabiaj cały czas tak samo - szybko tak się zmęczysz że nie bedziesz opłacalny
    2: Bedąc w klanie myśl o kolegach
    3:to nie koniec poradnika będę go dalej pisał - dzisiaj nie mam siły
    4:polecam nie strzaskać samych zet i epsi i kapp ale przemielić to innymi wrotami(polecam hadesa :))
    5:Białkę i urke najlepiej robić na Alfie becie i gammie
    6:Nie stosójcie się sztywno tego poradnika bo to czysty masochizm ;)
    myślę że trochę się przyda na dzisiaj to wszystko ale dalej bede pisał ten poradnik

     
    Ostatnie edytowanie: 15 marca 2014
  2. Leonidas

    Leonidas User

    Poradnik, ogólnie całkiem niezły, podoba mi się, jednak mam parę uwag :
    1. Myślę, że aegis nie jest aż tak potrzebny : mniej na nim bijesz, więc wolniej wbijasz urkę; jest to dość spory, dodatkowy wydatek uridium. Korzyści niby też są - możliwość naprawy osłon i hp ale nie potrzebujesz tego np. we wrotach (uwzględnij też to, że teraz można naprawiać się w locie).
    2. W sposobach zarabiania urki jest omyłkowo (?) wpisane zbieranie palladium. Do bicia grupowych żeby coś na nich zarobić potrzebny jest tak jak pisałeś ktoś mocny oprócz tej starej fulki.. Proponowałbym dopisać kubiki i kryśki (jak ktoś nie ma kolegi na grupówki).
    3. Napisałeś, że zeta to 1/4 havocka a potem już że z 30 zet złoży się komplet a to by była 1/3. Zresztą to jest umowne - jednemu wejdzie po 16, drugiemu po 40, jednak ogólnie, średnio to są gdzieś granice 20-30 zet.
    4 .Chomikowanie całej białki jest dużym wyzwaniem, bo osobiście nie wytrzymałbym ciągłego żmudnego bicia alienów lub zbierania bez przerwy co żadną przyjemnością nie jest. ;)) No chyba że ktoś nie gra dla przyjemności
    Myślę że bez tych 5 formacji i innych bajerów (które oczywiście są przydatne) nawet można strzelać nie tylko tych przysłowiowych streunerów.

    Ogólnie uporządkowałbym trochę poradnik, może trochę poszerzył no i proszę moda o przypięcie go w przyszłości, żeby się nie przepadł na n-tej stronie :)
     
  3. Oympic

    Oympic User

    Co do zarobków. Mając kamikaze 7tysi uri na godzine można wbijać na 5-2 na przykład a na grupowych bijąc wszystko oprócz falcona wbija się 17tysi a wszystko ubijasz w max godzinke :)
     
    Szymon55556 lubi to.
  4. zadawjcie pytanka jak czegoś nie wiecie dot tego poradnika

    Już po banie, poradnik bd pisany w weekendy ;(

    zostały dodane pkt7,8- rankingi/aegis czy golec

    Łączymy posty ;)
    MOD_Drizzt
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 16 marca 2014
  5. poradnik ciekawy ale dopisz że to kwestia minimum roku bardzo solidnej gry :) (lub 3 miesięcy no-lifienia i konieczność kupczenia od BP :rolleyes: ) i że najlepiej przeczytać na początek calutkie FAQ żeby kojażyć co i jak :D
     
  6. Donatan

    Donatan User

    "konieczność kupczenia od BP" co to jest kupczenie,nie ma takiego słowa.
     
  7. "kupczenie" to kupowanie rozmaitych rzeczy za w przypadku polski tzw. PLN :)
     
  8. Zajefajny poradnik, akurat koncze stara FE jeszcze BO2, ale PP mam malo. Latam Karetka (Zbieralem uri) mam okolo 20 do Apisa, ale 0 do Zeusa. Irki na 3lvl kazdy z 1 havociem. Slyszalem, ze dobrym sposobem jest kupic podwajacz, PET zbieracz III Spearhead i PP Na zbieranie to mozna w 3 miechy wyciagnac dobre 3mln uri, albo i wiecej.
     
  9. MOD_Bedril

    MOD_Bedril Guest

    Wątek nie aktywny, zamykam.

    Pozdrawiam
    MOD_Bedril
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.