Sugestie Poradnik - Trudne Początki

Temat na forum 'Archiwum reszty' rozpoczęty przez użytkownika ▫Ŀзgίoŋŋаίяз▫™, 27 lipca 2015.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

Czy poradnik był przydatny?

  1. Tak

    28,6%
  2. Nie

    71,4%
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. Witam ;)

    Z początku chcę powiedzieć, że nie znalazłem podobnego poradnika i mam nadzieję, że wybrałem odpowiedni temat :) Co do gry. Na nowym koncie zacząłem w zeszłym tygodniu grę, ale ogólnie pierwszy raz uruchomiłem grę ok. 5 lat temu. Tak więc zostało mi nauczyć się nowinek, aktualizacji itp, które mam nadzieję już przyswoiłem :)

    Gdy zaczynamy grę mamy do dyspozycji myśliwiec typu Liberator. Nim robimy wszystkie misję początkowe - są bardzo opłacalne, gdyż zyskujemy dużą ilość urki, drona handlowego, lf-3 itp. Podczas robienia misji nie doradzam szaleć w sklepie, a już tym bardziej NIE kupować żadnego statku, szczególnie BigBoy'a (o tym rozpisze się niżej).

    Podczas misji nie wydajemy uridium i kredytów!!!

    Jesteśmy na etapie, na którym zakończyliśmy misje wstępne. Prawdopodobnie mamy kilkaset tysięcy kredek, 15k uridium i oczywiście konto Premium :)

    Zaczynamy od rozwoju statku. Doradzam po godzinie 24 zalicytować leonka (Leonov), nie powinien on przekroczyć ceny 100k kredek (sam kupiłem 2 leonki po 10k za sztukę) i najlepszego droida naprawczego (nie powinien przekroczyć ceny 50k kredek). Jak na początek tyle potrzebujemy z Aukcji, gdyż na lf-3, irka, bo2 nas nie stać. Czekamy do końca licytacji. W międzyczasie odwiedzamy upragniony sklep. Zakupujemy drona typu Iris i flax'a, lub 2. Teraz przechodzimy do amunicji. Zakupujemy 5k x-1 i 200-300 rakiet (Czerwonych).

    Licytacja zakończona. Leonek stoi w naszym hangarze. Wymieniamy Liberatora na Leonka, montujemy repa-4, generatory, działka. Wyrzutnia nie jest nam potrzebna, dla nas jest to tylko strata cennych, jak na początek kredytów. Doradzam wrzucić 2x osłonkę bo2, resztę najlepsze generatory prędkości jakie mamy, resztę dokupujemy w sklepie, najlepsze za kredki / uri (zależy czy ktoś wydaje pieniądze na grę. Teraz prawdopodobnie brakuje nam laserów. Idziemy do sklepu, zakupujemy działka MP-1, nie LF-2, gdyż są dla nas za drogie. Ilość dopasowujemy do potrzeb, by wypełnić statek i drony. Pamiętamy o przygotowaniu 2 konfy! (Taka sama)

    No to mamy już statek. Lecimy po misje. Wybieramy dogodne dla nas. Z czasem pojawią się misje na czas, misje na zniszczenie graczy, misje na strzelanie alienów na wrogich mapach. Te misje, jak na początek odradzam. Gracza nie ustrzelimy, aliena na wrogiej leonkiem nie ubijemy, czasu na zestrzelenie może nam nie wystarczyć. Doradzam robić misje dzienne. Robimy misje cały czas.

    Ok. Uzbieraliśmy trochę kredytów, teraz można zaszaleć. Kupujemy lf-2 i montujemy na statku i w dronach. MP-1 sprzedajemy, one już się nam nie przydadzą. Generatorów nie dokupujemy, 2 bo2 wystarczą na pierwszą galę (mapy x-1 do x-4). Jeżeli mamy wystarczające środki to dokupujemy flax'y. Te za 6kk i 12kk odradzam - strata kredytów.

    Tak więc nasz statek jest coraz lepszy. Teraz sprawa zarobkowa.

    Rozwijamy skylab. Po kolei. Pamiętamy o ulepszaniu modułu podstawowego i słonecznego. Bez tego Skylaba nie rozwiniemy.

    Hm. Kredyty, miliony kredytów. Jak to pięknie brzmi! Idziemy na aukcje w przedziale godzin 24-7. Licytujemy komputery po cenie 10k. Walczymy o nie. Tanie kompy licytujemy do 10k, średnie do 30k, stabilka 50k, ten komp za 190k (nie pamiętam nazwy) do 200k, CPU slotowe kolejno do 150k, 500k, 800k. Po zakupie sprzedajemy. I tak w około. Czasochłonne, ale misje + alienki + aukcja dużo daje.

    Nasze konto jest już w miarę rozwinięte. Skylab rozbudowaliśmy. Nazbieraliśmy kredyty na aukcjach i misjach. Możemy zacząć przesyłać promerium i je sprzedawać (sprzedajmy w bazie). Nawiązując do sprzedaży mamy dronę handlową i premkę. W ustawieniach, w Gameplay ustawiamy automatyczne uszlachetnianie surki. Pamiętamy o strzelaniu bossów, które dają cenny xenomit. Gdy mamy pełny bagażnik sprzedajemy surkę, za pośrednictwem drony, chyba, że jesteśmy na 1-2 lub mamy komputer skokowy do bazy i chce nam się lecieć od nowa (na 2 gali to odradzam).

    Mamy kredyty. Zaczynamy licytacje. Licytujemy Irysy (doradzam bardziej niż lf-3, ale to moja własna opinia), tak jak mówiłem, w nocy, wszystkie licytacje w nocy. Gdy mamy ~3/4 Irki możemy licytować lf-3/bo2. Bardziej doradzam lf-3.

    Myślę, że to tyle, jak na początek ;)

    Jeszcze tabelka odnośnie statków na 1 galę.

    Statek​
    Hitpoints​
    Prędkość*​
    Lasery​
    Generatory​
    Dodatki​
    Obrażenia*​
    Osłona*​
    Leonov​
    160,000​
    380​
    6 ​
    6​
    1​
    4,200​
    40,000​
    Bigboy​
    160,000​
    260​
    8​
    15​
    3​
    3,600​
    -​
    Goliath​
    256,000​
    300​
    15​
    15​
    3​
    4,650​
    -​

    Odnosząc się do tabelki. Vega jest na tyle słabym statkiem, ze nie było nawet sensu opisywać. Największy dylemat to BB - Leo - Golec. Obrażenia podane są bez podkręcenia surką, za to full lf-3 + full irek, w Leonku mamy 6 działek, które działają obrażeniowo jak 12 (gdyż działka zamontowane na leonku dają 2x obrażen na 1 gali), a ekonomicznie jak 6. Osłonę podałem w lenku, gdyż montujemy tylko 2 bo2 i zostają one podwojone na 1 gali, wystarczy na strzelanie tam, po dodaniu generatorów prędkości mamy prędkość 420 w leonku. Leonek może nie ma dużo hp, ale najlepiej nim bić na 1 gali. Mało ammo zużywa, jest szybki i zwinny. 2 Gali nie poruszam, gdyż to poradnik dla początkujących, ale tam najlepszy jest Goliath / Aegis.

    Mam nadzieję, że pomogłem :) Sam w większości rozwijałem tak konto, póki nie zakupiłem uridium (wczoraj było 350% :) ).

    PS. Pytania zostawiajcie pod postem. Postaram się (lub gracz czy mod) udzielić na nie odpowiedzi.

    Pozdrawiam.
     
  2. Czempion

    Czempion User


    Vega słaba, daj spokój :) Widziałeś ją kiedyś w akcji? To flaxy właśnie z vegą ruszają na x-2 by tępić flaxy. Z lightningiem masz dopalacz, który ratuje od spowolnienia i frozena. Na różne eventy, jak boje i sektor, to vega ma przewagę.
    I Pusat, który bije flaxy jeszcze bardziej.
    Najlepszy na początek, jeśli nie chcesz co chwilę wracać do bazy.
    Leonek szybki, właśnie wręcz przeciwnie. 440 to nawet gorzej od golca. Ma przewagę, bo mała za niego nagroda i właściwie niektórzy te statki ignorują (ale przynajmniej nie ja :D).
    Zakładam, że nie było to pisane na szybko, tylko jednak przemyślane.
    I trochę się doczepie. Przede wszystkim:
    1. Wyrzutnia rakiet - też o tym warto napisać
    2. Skylab to nie tylko kredki, a również seprom, który stanowczo ułatwia życie
    3. Osłonki. A03 vs B01 - to z czym mogą być duże wątpliwości, warto o tym napisać redaktorze ;)
    4. Jak już jest rozbudowany skylab, to niemal obowiązkiem jest kupowanie PLT-2026
    5. Z tym automatycznym uszlachetnianiem surki - nie byłbym taki do przodu. Flax nie ma za dużo xeno, więc lepiej by promerium nie tworzył zbyt pochopnie.
    Gdybym jeszcze trochę nad tym posiedział, może bym jeszcze coś napisał.
    Oceniam 7/10
     
  3. =Aspazja=

    =Aspazja= User

    Teoretycznie wszystko wygląda dobrze,lecz jedna kwestia jest niestety fałszywa.
    SkyLab.
    Konto premium dla nowego gracza jest na 2 tygodnie.Aby rozwinąć SkyLab do stanu,gdzie będzie produkował promerium i seprom potrzeba minimum miesiąca,a wbicie 20 lvlu całości trwa 3 miesiące,i to pod warunkiem,że pilnujemy wszystkich faz oraz,że znamy klucz,wg którego wbija się lvle poszczególnym rafineriom i kolektorom.
     
  4. ''Mamy kredyty. Zaczynamy licytacje. Licytujemy Irysy (doradzam bardziej niż lf-3, ale to moja własna opinia), tak jak mówiłem, w nocy, wszystkie licytacje w nocy. Gdy mamy ~3/4 Irki możemy licytować lf-3/bo2. Bardziej doradzam lf-3. ''
    No tak lepiej mieć durne irysy, niż lf3? Przecież musisz mieć jakieś podstawowe wyposażenie, by te irysy pięknie się składały i by gracz bił szybciej, w sposób bardziej bezpieczniejszy alienki. Same irki nawet z lf3 nic nie dadzą, bo i często wróg potrafi uwalić. A ten kilka b02 potrafi czasem ''uratować statek''.

    A i tabelka. Nie mamy nigdy 100% pewności, że obrażenia na golcu, czy na leonku zawsze będą sięgały tej właśnie salwy. Przecież nie zawsze lasery trafiają. Sam mam już 23 lf3 i 2 lf2 na obecnym wyposażeniu i maks. uderzę z 3900(formacja X). Bez X uderzę 3700. Na ''bonusach'' jako dają drony to ok. 10% na 8 lf3 i 2 lf2. Salwa z tym powinna wynosić 3700. Ale... Co z tego jak potrafi być tak, że i walnę bez formacji marne poniżej 3k? Krótko mówiąc, nie zawsze wyposażenie daje Ci ''super'' salwę jaka powinna być. Niestety, ale bez namierzaczy, tej celności laserów nie ma pewności, że zawsze laser trafi. A i jeszcze te PP.
     
    CocaColaCompany lubi to.
  5. .PAWEŁ10.

    .PAWEŁ10. User

    Iris przewyższa (i to znacznie) lf3 czy bo2. Czemu? Bo nam1 irysa włożysz 2 ao3 plus 10% bonusu od drona daje wiecej niż bo2 w laserach to samo. Nawet z cpu wspomagakącym namierzanie, nie możliwe jest uderzenie za maxymalną ilość
     
  6. Goro^^

    Goro^^ User

    Racja, lf3 zwiększa twoje obrażenia o 50, a irys(zakładając że miałeś flaxa) zwiększa o 100 + bonus. Nawet licząc, że irys jest średnio 2x droższy na aukcji i tak lepiej najpierw je kupić.


    A to moj mały dodatek :p

    Jeśli wiesz, że będziesz grał bez premki, a chcesz mieć dobry start, nie kończ misji startowych ( tej dającej premkę). Skończenie ich daje ci tylko możliwość robienia misji, a misje poza PD dają nie wiele. Tymczasem rozbudowuj promerium w skylabie gdzieś tak do 11-13 poziomu (powinno zająć ok 2 tyg) i wtedy aktywuj premkę. Będziesz do przodu, bo przez te 2 tygodnie będziesz miał 2x szybkość przesyłu surowców i nie stracisz ich na rozbudowę. Same misje mogą poczekać, jak już pisałem nie wiele dają. W tym czasie po prostu nowmalnie graj zarabiając na alienkach na rozbudowe skylabu i wyposażenie powoli.
     
  7. No właśnie nawet z cpu namierzającym salwa taką jaką podał autor tematu nie będzie taka jaką podał. Przecież to normalne, że na 31 laserów na goliacie, np. kilka laserów to pudła, a wszystkie nie uderzą MAKS szkód. Więc nie wiem skąd on bierze te śmieszne dane ''4200 obrażeń'' leonkiem i te inne śmieszne salwy. Chyba, że już liczy te bonusy z dronami na 16 poziomie, te namierzanie i jeszcze jakiś surowiec typu prometid, bo taka salwa nawet przybliżona nie będzie ze zwykłym wyposażeniem :).

    Heh, rozumiem, że twoim zdaniem może i irys jest lepszym sposobem, niż lf3, czy b02, ale jest jedno ale. Właśnie jak dostaniemy ileś dedów na początku gry urkę przeznaczymy w takim wypadku na naprawę dronów, a nie na wyposażenie do nich. Lepiej wpierw mieć wyposażenie, a nie drona bez niego, bo ciężko będzie ''iść do przodu'' w takim wypadku. No tak chyba, że gracz kupi premkę i będziesz kupował urkę na MHH, to będzie od razu cudownie... Ale postawmy się jako te ''flaxy'' (osoby początkujące).
     
  8. Czempion

    Czempion User

    W mojej opinii to jednak lepiej skupić się najpierw na LF3, B02 i flaxy, gdyż zakładam, że początkujący nie mają ponad 1k kuponów naprawczych, jak to większość tych lepszych graczy.
    Jak już się kupuje irisa, trzeba go jakoś utrzymać.
     
  9. Donatan

    Donatan User

    na początku niech kupi premke za rok,będzie go stac,do tego rabat i przelewy xd.
     
  10. Czempion

    Czempion User

    No chyba że tak :D
     
  11. Nugattu_08

    Nugattu_08 User

    Nic dodac, nic ujac :D ale mimo wszystko dodam cos od siebie :D

    Jak latasz w grupie czesto to najlepiej zainwestowac w oslony, nastepnie w laserki i potem irisy i inne rzeczy. Swoim DMG i tak za duzo nie zdzialasz, a oslonki pozwola ci dluzej przetrwac na alienkach :D
     
  12. Mhm... właśnie o tym mówiłem :D

    Co do poradnika jest kilka niedociągnięć. Koli mnie najbardziej to, że licytując w nocy te tanie niby CPU ty zarabiasz na tym trochę (może z jakiś milion dziennie), a inni tego nie mogą zdobyć. Takie przeszkadzanie zarówno w innym rozwinąć się do dobrego poziomu. To jest tak jakbyś miał ze 100 lf3 i większość ze skrzynek, a nadal je licytował na inne statki, bo na 1. hali brakuje :D.
     
  13. Czempion

    Czempion User

    Kiedyś nie było tak łatwo :)
     
  14. Nugattu_08

    Nugattu_08 User

    O tak. Dawniej, to nawet 300 milionow wtapiales na irka (przynajmniej na PL1), nie widziales kwoty postawionej, zawsze sie wyczekwialo do konca aukcji i w ostatnich 10 sekundach przebijalo z nadzieja, ze sie udalo :D
     
  15. Myślę, że osłonki nie takie ważne. Jeżeli lata się na leonku na 1 gali, to 3 bo2 wystarczą, żeby baaardzo długo strzelać, jeżeli umie się orbitować.
     
  16. Nugattu_08

    Nugattu_08 User

    I paść na 4 strzały.Pozdrawiam :)
     
  17. BA_Matroz

    BA_Matroz User

    Brak aktywności, zamykam.

    Pozdrawiam
    MOD_Matroz
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.