Arena Poziomowa – FAQ

Temat na forum 'FAQ dotychące akcji specjalnych (eventów)' rozpoczęty przez użytkownika TL_Eviana., 24 marca 2022.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
 1. TL_Eviana.

  TL_Eviana. Team Leader Team Darkorbit

  Informacje ogólne

  Wciśnij gaz do dechy i zaskocz wrogów na Arenie Poziomowej! Walcz i zdobywaj reputację, pnij się na szczyt rankingów i zdobywaj wspaniałe nagrody! Pokaż wszystkim, kto rządzi w galaktyce!
  Arena Poziomowa to nowa akcja PvP, w której gracze zmagają się ze sobą w walce o punkty reputacji na następujących mapach bitewnych: Arena Poziomowa (wysoko), Arena Poziomowa (nisko).
  Na podstawie obrażeń zadanych na tych mapach pokonanemu przeciwnikowi oblicza się liczbę zdobytych punktów reputacji. Nie otrzymasz kary, walcząc z graczem z twojej firmy. Żeby otrzymać punkty reputacji musisz zadać obrażenia o wartości większej niż 10% HP pokonanego przeciwnika. Tylko zwycięstwo na wyznaczonej mapie i w trakcie trwania akcji zapewni ci punkty reputacji.
  Gracze zostaną podzieleni na dwa poziomy. Każdy gracz otrzyma nagrody na podstawie swojej rangi w danym poziomie. Poziomy są następujące:
  • Niski poziom (poz. 8-20)
  • Wysoki poziom (poz. 21 i wyższe)
  Gracze na niższym poziomie otrzymają też cenne nagrody rankingowe i będą mieć szansę na zdobycie nagrody najwyższego poziomu!
  Akcja za każdym razem będzie trwać 3 dni. Będzie rozpoczynać się dwukrotnie w ciągu dnia w następującym czasie:
  • Poranny okres: od 8:00 do 12:00 (lokalnego czasu gwiezdnego)
  • Wieczorny okres: od 20:00 do 24:00 (lokalnego czasu gwiezdnego)
  Między każdym cyklem akcji następuje okres oczekiwania. Masz wtedy czas na przygotowania do kolejnego cyklu akcji.
  Korzystaj z różnych efektów Gorączki każdego dnia w określonych godzinach! Zdobądź wzmocnienia statków oraz darmowe naprawy w twojej bazie lub przy najbliższych wrotach, jeżeli twój statek ulegnie zniszczeniu na mapach Areny Poziomowej.
  Na początku akcji reputacja każdego gracza będzie wynosić 250. Zwycięstwa i porażki w walkach PvP wpłyną na twoją reputację. Twoim zadaniem jest zdobyć najwyższą reputację na serwerze! Pamiętaj jednak, że ciągłe wygrywanie w krótkim czasie starć przeciwko temu samemu graczowi skutkuje zmniejszeniem zdobywanej liczby punktów reputacji!
  Korzystaj bonusu reputacji, przyznawanego za pierwszych 10 unikalnych zabójstw danego dnia!
  Nagrody z akcji specjalnej zostaną przyznane codziennie pod koniec dnia, a ich liczba będzie zależna od pozycji zajętej przez gracza.
  W drugim i trzecim cyklu akcji reputacja graczy zostanie zresetowana do 250.

  Przykład:
  • W pierwszym cyklu akcji, np. w poniedziałek, wszyscy gracze zaczynają z 250 pkt. reputacji
  • Rangi zostaną przyznane pod koniec dnia, o godz. 23:59 lokalnego czasu gwiezdnego
  • Wszystkie nagrody zostaną rozdane podczas następnego okresu oczekiwania, we wtorek o godz. 04:00 lokalnego czasu gwiezdnego
  • W drugim cyklu akcji, np. we wtorek, gracze znów zaczynają z 250 pkt. reputacji
  • Rangi zostaną przyznane pod koniec dnia, o godz. 23:59 lokalnego czasu gwiezdnego
  • Wszystkie nagrody zostaną rozdane podczas następnego okresu oczekiwania, w czwartek o godz. 04:00 lokalnego czasu gwiezdnego
  • Ten sam proces powtarza się w trzecim cyklu akcji (w piątek).

  Jeśli nie udało ci się znaleźć w pierwszej 100 w rankingu, otrzymasz nagrody za uczestnictwo. Musisz jednak zdobyć wymaganą do nich minimalną liczbę pkt. reputacji. Nagrody za uczestnictwo, tak jak nagrody rankingowe, będą przyznawane pod koniec każdego dnia.

  Nowe mapy Areny Poziomowej
  W tej akcji pojawią się nowe, wyjątkowe mapy Areny Poziomowej. Można się na nie dostać przez portale w bazach domowych (mapa X-1). Tylko na tych mapach można zdobywać punkty.
  Portale będą dostępne dla graczy na wszystkich poziomach. Jeśli przez nie przejdziesz, twoja ranga zostanie automatycznie sprawdzona i zostaniesz przydzielony do właściwej mapy Areny Poziomowej (na wysoki lub niski poziom). Nie możesz wziąć udziału w akcji, jeśli jesteś poniżej poz. 8.
  Jeśli w trakcie akcji zmienił się twój poziom, pozostaniesz w tej samej randze, którą przydzielono ci na początku dnia. Chcemy uniknąć w ten sposób zamieszania i potencjalnych zmian poziomów związanych ze zdobytą lub utraconą w trakcie akcji reputacją.
  Jeśli pozostaniesz na mapie Areny Poziomowej po zakończeniu akcji, zostaniesz odesłany do rodzimej mapy.

  Ochrona PvP
  Wszystkie elementy ochrony PvP pozostają takie same, jak w przypadku ostatnich akcji specjalnych. Ochrona PvP zostanie zdjęta, gdy pojawisz się na mapach Areny Poziomowej!
  Jeśli w ciągu godziny trzykrotnie stracisz reputację, uzyskasz godzinną ochronę PvP. Ochrona PvP może być przyznana tylko graczom maks. na poz. 17. W przypadku gdy ochrona PvP jest aktywna, nie możesz być celem ataku, chyba że samodzielnie zaczniesz walkę albo wrócisz na mapę Areny Poziomowej.
  Jeśli twoja ochrona PvP trwa 60 minut z powodu 3 zgonów z rzędu, które miały miejsce w ciągu godziny na mapie Areny Poziomowej, ochrona PvP zostanie zdjęta z chwilą, gdy opuścisz tę mapę i pojawisz się na innej mapie „Galaktycznych Zmagań”. Jeśli zginiesz i powrócisz do życia na mapie Areny Poziomowej, twoja ochrona PvP nadal będzie aktywna. Zostanie ona zdjęta jedynie wtedy, gdy opuścisz mapę Areny Poziomowej i przejdziesz na inną.
  Ochrona PvP zostanie zdjęta po użyciu któregokolwiek z poniższych przedmiotów:
  • Min, np. ACM-01
  • Amunicji specjalnej, np. EMP-01
  • Przedmiotów high-tech, np. BT-1, ECB-1 czy impuls łańcuchowy
  Ochrona PvP zostanie również zdjęta, jeśli gracz:
  • uda się do Zagiętej Przestrzeni, areny treningowej, UBA lub TDM
  • wystrzeli kosmiczną piłkę
  • zdobędzie boję (w czasie trwania akcji specjalnej „Zdobądź boję” lub „Kontrola sektora”)

  System reputacji
  Na początku akcji reputacja każdego gracza będzie wynosić 250. Zwycięstwa i porażki w walkach PvP wpłyną na twoją reputację. Twoim zadaniem jest zdobyć najwyższą reputację na serwerze! Przez cały czas trwania akcji ranga reputacji będzie widoczna pod nazwą gracza na wszystkich mapach (dotyczy graczy na poz. 8 i wyższych).
  Żeby się zakwalifikować, musisz zadać obrażenia równe co najmniej 10% maks. HP przeciwnika.
  Stan reputacji może ulec zmianie tylko w walce na mapach Areny Poziomowej. Jeśli przeciwnik strzelił do gracza i opuścił mapę Areny Poziomowej, wciąż może otrzymać reputację, jeżeli gracz umrze na mapie bitewnej. Należy wziąć pod uwagę dwie istotne rzeczy:
  1. Dotychczasowy mnożnik x 1,5 do zdobywania/utraty reputacji podczas walki na mapach „Galaktycznych Zmagań” zostaje wycofany w tej akcji.
  2. Ochrona PvP, którą otrzymujesz po utracie reputacji w walce trzy razy z rzędu w ciągu 60 minut (zobacz wyjaśnienie ochrony PvP), nie zadziała w przypadku, w którym gracz umrze na mapach innych niż mapy Areny Poziomowej!
  Reputację oblicza się następująco:
  • Jeśli gracz spowoduje 80% uszkodzeń gracza, który przegra walkę, wówczas otrzyma jedynie 80% całej reputacji.
  • Punkty zostaną przyznane tylko dwóm graczom, którzy spowodują najwięcej uszkodzeń.
  • Natomiast w przypadku, gdy którykolwiek z atakujących spowoduje poniżej 10% uszkodzeń, wówczas nie otrzyma on punktów.
  Im mniejsza różnica w reputacji między tobą a przeciwnikiem, tym więcej reputacji zdobędziesz. Jeśli różnica w reputacji jest zbyt duża, możesz nie zdobyć żadnych punktów. Zdobywana reputacja zależy również od uszkodzeń spowodowanych przegranemu. W sytuacji, gdy więcej niż dwoje graczy atakowało przegranego, reputację (zależną od udziału w uszkodzeniach) otrzyma tylko dwoje o najwyższych spowodowanych uszkodzeniach. Jeśli spowodujesz zbyt mało uszkodzeń, istnieje szansa na to, że nie otrzymasz reputacji.
  Przykład:
  • Gracz A ma 920 pkt. reputacji, podczas gdy gracz B ma ich 900 – różnica w reputacji wynosi 20 pkt.
  • W przypadku wygranej gracza A zdobędzie on 30 pkt., a gracz B straci 30 pkt.
  • Gracz C ma 1000 pkt. reputacji, a gracz D ma 500 pkt – różnica w reputacji wynosi 500 pkt.
  • W przypadku wygranej gracza C zyska on tylko 10 pkt. reputacji (mniej w porównaniu do gracza A), a gracz D straci 10 pkt.
  Pamiętaj, że wymienione powyżej liczby stanowią jedynie przykład dla przedstawienia zasad działania systemu i nie przedstawiają dokładnej reprezentacji przyznawanych punktów.
  Jeśli różnica w reputacji jest zbyt duża, możliwe, że nie otrzymasz żadnych punktów (przy czym nadal wpłynie to na twoją reputację na zestrzelenie)!
  Branie na cel tego samego gracza również obniża wartość zdobytej reputacji za każde zwycięstwo. Liczba zwycięstw odniesionych danego dnia przeciwko temu samemu graczowi będzie brana pod uwagę w obliczeniach punktów reputacji.
  Reset następuje każdego dnia, o godzinie 00:00 lokalnego czasu gwiezdnego.
  Przykład:
  • Gracz A samodzielnie zabija gracza B w walce PvP w dniu 1 (godz. 00:01).
   • Wartość „kolejnych zwycięstw nad graczem” gracza A wobec gracza B wynosi 1.
   • Gracz A zdobywa pełną reputację za zabicie gracza B.
  • W kolejnej godzinie gracz A zabija gracza B ponownie.
   • Wartość „kolejnych zwycięstw nad graczem” gracza A wobec gracza B wynosi 2.
   • Gracz A zdobywa jedynie połowę reputacji za ponowne zabicie gracza B.
  • Gracz A samodzielnie zabija gracza B w walce PvP w dniu 2 (godz. 00:01).
   • Wartość „kolejnych zwycięstw nad graczem” gracza A wobec gracza B została zresetowana i wynosi 1.
   • Gracz A zdobywa pełną reputację za zabicie gracza B.
  Podsumowanie: ciągłe wygrywanie z tym samym graczem w krótkim czasie skutkuje zmniejszeniem zdobywanej liczby punktów reputacji.

  Bonus reputacji
  Za pierwsze 10 unikalnych zabójstw danego dnia reputacja zostaje zwiększona:
  • Efekt ten dotyczy jedynie zwycięskiego gracza. Nie ma znaczenia dla ilości reputacji straconej przez pokonanego przeciwnika.
  • Lista zabitych unikalnych graczy wraz z bonusami resetuje się codziennie o godzinie 00:00 lokalnego czasu gwiezdnego.
  • Współczynnik zdobywanej reputacji wynosi 1,5.

  Gorączka
  Korzystaj z różnych efektów Gorączki każdego dnia w określonych godzinach! Zdobądź wzmocnienia statków oraz darmowe naprawy w twojej bazie lub przy najbliższych wrotach, jeżeli twój statek ulegnie zniszczeniu na mapach Areny Poziomowej.
  Gorączka odbywa się o następujących porach (lokalnego czasu gwiezdnego):
  • Czas porannej Gorączki: Od 10:00 do 12:00 (2 godz.)
  • Czas wieczornej Gorączki: Od 22:00 do 24:00 (2 godz)
  Jeśli statek zostanie zniszczony na mapach Areny Poziomowej, możesz go naprawić za darmo w swojej bazie lub przy najbliższych wrotach.
  W trakcie każdego przedziału czasowego Gorączki wybrane typy statków zyskają wyjątkowe wzmocnienia:
  Zestaw 1.: Piątek, 25 marca 2022 r.
  Działa na statkiEfekty
  Diminisher
  Zephyr
  Spectrum
  Sentinel
  Berserker
  Mimesis
  Orcus
  Solace
  Solace Plus
  +25% uników
  +20% HP
  -25% czasów odnowienia umiejętności

  Zestaw 2.: Poniedziałek, 28 marca 2022 r.
  Działa na statkiEfekty
  Goliath
  Goliath-X
  Goliath Plus
  Berserker
  V-Lightning
  Tartarus
  Retiarus
  Solaris
  Solaris Plus
  Centurion
  +25% uszkodzeń
  +10% prędkości
  -25% czasów odnowienia umiejętności

  Zestaw 3.: Środa, 30 marca 2022 r.
  Działa na statkiEfekty
  Vengeance
  V-Lightning
  V-Avenger
  V-Revenge
  V-Adept
  V-Corsair
  Pusat
  Zephyr
  Mimesis
  Citadel
  Citadel Plus
  +20% uszkodzeń
  +10% osłon
  -25% czasów odnowienia umiejętności  Nagrody za ranking
  Nagrody rankingu reputacji będą przyznane 100 najlepszym graczom w oparciu o zdobyte przez nich tego dnia punkty reputacji.

  Nagrody rankingu reputacji
  Są one zależne od reputacji zgromadzonej w czasie akcji specjalnej.
  RangaNagroda
  1.250 jedn. diametrionu
  50 000 uridium
  5000 jedn. sepromu
  15 000 szt. amunicji UCB-100
  1500 szt. amunicji RSB-75
  700 szt. amunicji IDB-125
  2.200 jedn. diametrionu
  45 000 uridium
  4000 jedn. sepromu
  13 000 szt. amunicji UCB-100
  1300 szt. amunicji RSB-75
  600 szt. amunicji IDB-125
  3.150 jedn. diametrionu
  40 000 uridium
  3000 jedn. sepromu
  12 000 szt. amunicji UCB-100
  1200 szt. amunicji RSB-75
  500 szt. amunicji IDB-125
  4–5100 jedn. diametrionu
  20 000 uridium
  2000 jedn. sepromu
  7500 szt. amunicji UCB-100
  700 szt. amunicji RSB-75
  250 szt. amunicji IDB-125
  6–1050 jedn. diametrionu
  10 000 uridium
  1500 jedn. sepromu
  6000 szt. amunicji UCB-100
  600 szt. amunicji RSB-75
  150 szt. amunicji IDB-125
  11–2540 jedn. diametrionu
  7500 uridium
  1000 jedn. sepromu
  4000 szt. amunicji UCB-100
  400 szt. amunicji RSB-75
  100 szt. amunicji IDB-125
  26–5030 jedn. diametrionu
  5000 uridium
  900 jedn. sepromu
  3 000 szt. amunicji UCB-100
  300 szt. amunicji RSB-75
  75 szt. amunicji IDB-125
  51–10025 jedn. diametrionu
  2500 uridium
  750 jedn. sepromu
  2500 szt. amunicji UCB-100
  150 szt. amunicji RSB-75
  50 szt. amunicji IDB-125


  Nagrody za uczestnictwo
  Te nagrody zostaną rozdane graczom, którzy nie zakwalifikowali się do najlepszej 100 w rankingu. Uwaga: żeby otrzymać nagrody za uczestnictwo, musisz zdobyć wymaganą minimalną wartość pkt. reputacji. Minimum wynosi 300 pkt. reputacji.

  Nagroda za uczestnictwo1000 uridium
  250 jedn. sepromu
  1000 szt. amunicji UCB-100
  50 szt. amunicji RSB-75
  20 szt. amunicji IDB-125
   
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Poleć tę stronę