Blog developera - feedback

Temat na forum 'Archiwum HQ' rozpoczęty przez użytkownika BA_THOR, 16 czerwca 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. .PAWEŁ10.

    .PAWEŁ10. User

    chyba internet też się liczy, bo mam sprzęt za 4 tysiące ale internet kiepski i potrafi na zwykłych kubikach zwieszać :/
     
  2. Liczy się zarówno internet jak i odpowiedni sprzęt. Do tego komputer powinien być wolny od wszelakich wirusów, robaków itd.
     
  3. Więc od początku :)

    Kluczem do dobrej gry jest jej odpowiednie zbilansowanie tzn. aby Ci co poświęcają dużo czasu na grę mieli szasnę na dorobienie się ultra full a później czerpali z niej przyjemność wykorzystując w pełni jej możliwości (bicie z rsb, stabilki itp.). BP powinien sobie zadać pytanie czy większe korzyści finansowe czerpie od graczy, którzy robią przelewy aby grać, czy od dużej liczby graczy, którzy kupują konta premium.

    Likwidując możliwość zarobku we wrotach LoW BP usuwa się też jedyną w zasadzie możliwość nabicia uri i konkurowania z graczami, którzy walą przelewy (a że ta gra nie należy do tanich to chyba wie każdy). Moim zdaniem jeżeli już likwidacja jest konieczna i nieodwołalna to powinniście coś dać w zamian! Oto moje propozycje:
    1. Wprowadzenie klienta gry - przy dobrych zabezpieczeniach i częstych aktualizacjach wyeliminowalibyście w końcu programistów. Problem lagów rozwiązany nawet na słabszych maszynach (możliwość skonfigurowania rozdzielczości) Aż się prosi! Technologia flash odchodzi już w zapomnienie i wszystkie portale z niej rezygnują. Po co wkładać tyle wysiłku w dopracowywanie gry, eliminowanie botów skoro wszystkie one są po prostu bez sensu. To tak jakby chcieć wybudować nowy dom ze starych i spróchniałych desek :p. Życzę powodzenia.

    2. Lepsze zbilansowanie gry - dajcie zarobić graczom na dobry statek z wyposażeniem i dodatkowo na elitarną amunicję. Likwidując falcona w zasadzie doprowadzacie do tego, że będzie sporo graczy z dobrym wyposażeniem, którzy będą latali bez ammo + kilku koxów, którzy będą robili przelewy i będą w tej grze bogami. To na bank odstraszy dużą część graczy od tej gierki... Po co mi dobry statek skoro będę ubijał innych graczy z ammo x 2 bo na lepszą amkę nie będzie mnie stać... Gra dla mnie traci sens a przelewów nie mam zamiaru robić aby się pobawić w jakąś śmieszną przeglądarkową gierkę pełną błędów i wkurzającą bo latają w niej programiści. Lepiej full graczy, którzy zapłacą za konta premium, niż 10 graczy na serwie, którzy będą ładowali kasę.


    Pozdrawiam
     
    kris0211. lubi to.



  4. Pisząc o internecie 1Mb/s miałem na myśli zwykłe w miarę dobre granie.
    Kwestia brania udziału w szalonych kubikonach, na pewno rozbija się o większe prędkości.






    Jednakże zgodzisz się, że gdy nie było LF4, ulepszeń, designów do dronów, designów do statków, Zeusa i Apisa zdobycie wszystkiego co oferowała w tamtym czasie gra zajmowało więcej czasu niż teraz.

    Bez naprawdę żadnych nakładów finansowych FE stała się moją własnością po około 1,5 roku bicia alienów i zbierania boxów. Nic więcej poza tym nie robiłem. Ile razy padałem nie zliczę, a napraw darmowych nie było...

    I co z tego że po tych wszystkich moich mękach miałem dobry statek i wyposażenie, kiedy nie było mnie stać na dobre ammo żeby latać na wrogie mapy i polować na graczy. Z samego grania mogłem zarobić jedynie na x3, a wtedy zaczęła pojawiać się białka i wrota do budowania aby ją zdobyć.



    Dorobienie się wszystkiego co proponuje obecnie gra wymaga dużo więcej nakładów czasu oraz/lub pieniędzy i to nie podlega dyskusji.

    Ale kwestia zarobienia na ammo pozostaje wciąż ta sama dla graczy niechcących wydawać kasy.

    To nigdy się nie zmieni i nie ma co liczyć że tak się stanie.
     
    Ostatnie edytowanie: 21 października 2014
    kris0211. lubi to.
  5. samandro

    samandro User

    Zlikwidować LoW

    Połączyć PL3 z PL2 i PL1 do wyboru dla każdego nie niektórzy grają też gdzie indzie i mogli by się czuć bardziej i mniej pokrzywdzeni

    Wprowadzić ograniczenia na ilość członków w firmach bo przewagi są kolosalne tylko brać po uwagę aktywnych graczy a nie konta od lat nieaktywne

    Zwiększyć nagrody za alieny nawet 2 krotnie bo bez wydawania kasy to grając codziennie potrzeba nam kilku lat żeby do czegoś tutaj dojść

    Dodać sporą ilość zadań na alieny których się klepie sporo żeby nie klepać bezsensownie nawet dając samo doświadczenie w misjach

    Usunąć palladium albo wprowadzić dla każdej firmy osobną mape bo dzięki temu mamy 70% graczy w jednej firmie

    Jak dla mnie takie zmiany by pomogły :) i napewno lepiej by się grało :)
     
  6. RONDO13

    RONDO13 User

    Sądze że twórcy nie zwiekszą zarobków z alienów bo po co...:oops:
     
  7. tak jak RONDO13 pisał co zarobków są marne szanse na zwiększenie wynagrodzenia za aljeny na razie trzeba się cieszyć tym co jest :p
     
  8. Ja osobiście jestem za wprowadzeniem tej blokady na wrota LoW :)
     
    .-**KOPEK**-. lubi to.
  9. zamiast tych sześciu godzin czekania można by Falconowi założyc stabilną osłone jak ma na inwazji , albo zmontować podobne wrota dla graczy od 20 levela z silniejszymi piratami np. Uber Vagrant , Uber Maruder itp. ... a tak odemnie to programiści mogliby jakieś nowe mapy stworzyć :rolleyes:
     
    kris0211. lubi to.
  10. 1.Poprawcie czat - pytanie i co jak poszło ? [ciach] znowu mi nie wyszło ? dostałem bana na 7 dni - napisałem dużymi literami na czacie ban na 3 do 7 dni a jeśli źle przeczytałem to może godzin . Jeśli czat służy do komunikacji z CM to niech zrobią zakładkę do CM i tam piszą poprawnie po polsku całymi zdaniami itp . Tak samo chciał bym zakładkę " gdzie wchodzili by ludzie od 18 lat i nie zważali na CM i nazywał by się "wolny czat "albo " bez cenzury"

    Zmienić ikonki gry - pomniejszyć bo okna zajmują cały ekran - zmiana rozdzielczości nie pomaga - coś takiego jak jest ma minimapie plusik i minusik każdy zastosuje okna do swoich potrzeb . Okno z uszlachetnianiem surowców to pomyłka dla niewidomych :)

    Ten problem rozwiązałem definitywnie adblock plus i helper blokuje reklamę na zawsze z wyskakującym oknem - jedyny problem jest jak szukają nowych CM tej reklamy nie blokujcie chyba że wasz poziom znajomości adblocka jest na średnim lub wyższym poziomie - zniknie wam hangar i trzeba będzie wyłączyć adblock i wróci to do normy .
    Ja zostawiłem sobie reklamy z MHH i skokówek reszta nawet te zamglone całe okno co nie pozwala na kliknięcie niczego poza "OK" też idzie zablokować :) - nie namawiajcie by coś zrobili z reklamami bo jeszcze coś popsują .


    Post edytowałam. Proszę zwracać uwagę na słownictwo.

    Pozdrawiam
    MOD_Czarodziejka
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 24 października 2014
  11. Witam.
    Dodam, że reklamy po zalogowaniu (nawet w sytuacji gdy Nam się nie załadują) dopisują Nam do konta 100 Uridium ;). Można to potraktować jako dodatkowy bonus dzienny.

    Pozdrawiam
    MOD_Czarodziejka
     
  12. RONDO13

    RONDO13 User

    Gdyby dawali 1 k uri to by nikt nie miał pretensji. :p
     
    Ostatnie edytowanie: 25 października 2014
  13. Wydaje mi się że 1.000 uridium to za dużo.

    Pozdrawiam
    MOD_Skipper0pl
     
  14. RONDO13

    RONDO13 User

    Wiem ze to za dużo. :p Ale jakby taki byłby bonus to by nikt sie nie obrażał. ;)
     
  15. Co to jest 1000 uri ??? W przeliczeniu na RSB to wychodzi 200 sztuk a to nawet na 1 porządną solówe nie wystarczy.
     
  16. samandro

    samandro User

    dlaczego za dużo BP bierze kase za reklamy a uri rozdaje za darmo więc interes chyba robi i tak dobry
     
  17. kris0211.

    kris0211. User

    Jak dla mnie jak jest HH lub MHH to mogła by być cała urka mnożona, nie tylko z przelewów.
    Zachęciłoby to może do dalszej gry.
     
  18. Usunięcie, ograniczenie wrót LoW było by największą głupotą jaką można popełnić nie pisze tego ze względu że czasami je odwiedza, bądź inni siedzą w nich całymi dniami, lecz:
    Są 4 kubiki na mapie x-6 tylko 4 graczy mogło by je bić
    Zbieranie skrzynek na pvp - ograniczyliście zysk z nich po x czasie zbierania mimo że "botów" już nie ma
    Kryśki - lata też ich kilka po mapie więc nie wszyscy mogli by je bić zwłaszcza na "zaludnionych" serwerach
    Mapa 4-5 byłą kiedyś ciężką mapą do bicia alienów lecz po wprowadzeniu na niej portów na 5-1 można latać bezkarnie i bić alienki, a gdy nas ktoś bije wiejemy na 5-1, ponadto lata tam mało alienów za które nagroda jest pokaźna.
    Ułatwienie dla nowych graczy handlu jest absurdalnie beznadziejne, niech nowi nauczą się wtop po 100 czy nawet i 200 mln kredek za irysa itp. Teraz ceny są tak śmiesznie małe za dodatki "ELITARNE" aż szkoda mówić.
    Możliwość trafienia części do wrót chyba zmalały albo ja mam tak pokaźnego pecha, a otrzymanie nagrody z nich w sensie LF4, herkules itp to jest marzenie. Zastanówcie się nad tym a następnie nad "ograniczeniami"
     
  19. RONDO13

    RONDO13 User

    Zgadzam się, jeśli chodzi o ceny eliternych rzeczy coż ceny są niskie dlatego ze graczy nie ma coż zrobić.Graczy można zachęcić do gry. Jak ? Niech Bp samo odpowie na to pytanie. Dodam jeszcze że nie ma co blokowac LoW bo tylko gracze odejdą. Niech Bp da coś dobrego a gracze sami z niego wyjdą. ;)
     
    kris0211. lubi to.
  20. Blokują czasowo te wrota, żeby graczy więcej na mapach było. Koksy nie mają co robić.