Co kupić za XYZ uridium? - pisz tutaj

Temat na forum 'Pytania ogólne' rozpoczęty przez użytkownika BA_THOR, 5 grudnia 2013.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. Rollem

    Rollem User

    Posiadam:

    Goliath + Spectrum, Vega, Leonek
    8 irków, 2 LF4, reszta lf3, full bo2, 5 kawałkow apis, 1 zeus, formacje za kredki, 6pp, pet lvl5 z kamikadze2
    175k urki

    Co polecacie kupić? Gram ~2h dziennie, nie zbieram zbyt duzo boxow, i glownie bije dk i lordakium, nie mam klanu więc kubików nie robię, wrót jeszcze żadnych nie robiłem i sporo mi do skompletowania brakuje jeszcze
     
  2. Jak wrota to tylko Zety na niedzielę (cdd na pp klucze odkładaj na event zeusa)
    Do wrót polecał bym ćmę, do bicia krysiek romb (żeby osłonki nie uciekały za szybko) lub szkoleniową szybciej ubijesz kryśki
     
  3. Rollem

    Rollem User

    DK biję bez straty osłonek prawie wcale, zazwyczaj holuję ją do portalu i tam kręcę, kilkanaście k tracę (a mam ~215k z spectrum i oslonki tylko na statku), więc rombu nie potrzebuję, a podczas kręcenia ta 'naturalna' regeneracja osłonek mi starcza. Dlaczego ćma jest taka dobra? Z tego co rozumiem to po 100sekundach nie mam wgl osłony, a jedynie 20% więcej HP (w moim przypadku to 53.2k hp więcej), czy np. serce nie byłoby lepsze? +20k osłony (u mnie), +53k hp, a tracę 5% dmg czyli z 5k z x1 to 250 dmg mniej srednio. Najbardziej przekonuje mnie właśnie szkoleniowa, 20% obrażeń to ~1k, a strata 50k osłonek, jakichś 20 prędkości i 5% pochłaniacza osłony to nie jest coś szczególnie bolesnego, dodatkowo klepiąc alienki oszczędzam 20% kosztów na amunicję, boli mnie tylko to, że wydane kilkadziesiąt PLN na x4 uri pójdzie na jedną rzecz. Zety mam 0 fragmentów, więc zanim je złożę... nie ma sensu inwestować w nic innego, np. w klucze czy na energię?
     
  4. -gustaf-

    -gustaf- User

    Cma do wrot bo zbijasz szybciej hp , wtedy na jedna konfe nie dajesz w ogole oslon a jedynie same lasery.Rozbuduj PP , technologia oslony , optymalizacja poszycia , mechanizmy oslony to te wazniejsze ktore wzmacniaja statek i przydadza sie do obrony.Jak wspomniano zety , masz z nich sporo korzysci.
     
  5. Ćma to formacja nadająca się na Twoim poziomie rozwoju konta właściwie tylko przy klepaniu wrót do czego z resztą jest fantastyczna. Szkoleniowa przydałaby Ci się znacznie bardziej, jak chcesz zaoszczędzić na urce to prawdopodobnie gdzieś pod koniec listopada (czarny piątek) dadzą jakieś tam obniżki (ok. 20-25%) na sprzęt za uri, a przynajmniej ostatnie lata tak wyglądały. Jak kolega wyżej radziłbym Ci mimo wszystko składać zety, przy podwójnych nagrodach dostajesz 100 cdd i 50 kluczy, a poza tym szansa na havocki itp.
     
  6. Rollem

    Rollem User

    OK, kupiłem szkoleniową, i salwa ładnie wzrosła, a póki wrót prawie nie robię to ćma nie ma u mnie zastosowania. Zacznę całą energię pakować teraz w zetę. Pytanie - czy opłaca się uridium pakować zamiast energii do zety? Zostało mi 25k uri, więc przy przecenie ee na 85uri miałbym ok. 300 energii, zawsze coś, i czy wrzucając uri zamiast energii będę wychodził z uridium na zero robiąc zety, czy może nawet zyskam albo stracę? (w seafight rzucając perły do kotła, czyli odpowiednik uri, i robiąc pozyskane pergaminy wychodzi się na +, więc tu chyba też?)
     
  7. MOD_ŻBIK

    MOD_ŻBIK Guest

    Na Twoim etapie budowania konta powinieneś nie wydawać uri na wrota ;)

    Pozdrawiam
    MOD_ŻBIK
     
  8. Witam ;)
    Ogólnie na co wydawać urke? Na chwilę obecną 45k ale chodzi mi tak ogólnie.
    17lvl
    Venom
    Mam aegisa
    2lf4 zwykle i jedno magma (w dronach) reszta lf3
    8 irkow (14/45 części do apisa)
    1 konfa statek i drony max lf3 (plus te lf4) i same bo2 na statku a na drugiej statek napędy (najlepsze) i bo2 w dronach.
    20pp w stronę cybernetyki.
    2 havoki
    Formacje tylko za kredyty
    Beta 47/48 (nie mogę trafić ostatniej :/ prędzej alfę złożę od nowa)
    Pet 12 lvl zbieracz 1 zbieracz surowców 2 kamikaze 2 i radarowy (nie pamiętam poziomu a nie sprawdzę bo pisze z telefonu)
    No i nie wiem w co inwestować... Kupować CDD czy składać wrota? Zrobiłem alfę, gamme i dwa razy zete no i nie wiem czy składać te Zety dalej? Proszę o rady co dalej z sobą zrobić i swoimi uri :D
     
    Ostatnie edytowanie: 19 listopada 2017
  9. MOD_M4

    MOD_M4 Guest

    Odnośnie zet odpowiedziałem ci w innym temacie :D A za urkę kupił bym formacje do dronów. Na początek dobrym wyborem była by
    szkoleniowa, lub romb (jeśli chodzi o bicie alienków) możesz w sumie też pomyśleć o pierścieniu.
    Pozdrawiam
    MOD_M4
     
  10. Leonov, Goliath, Venegance
    3 LF3
    1 iris, 6 flaxow
    PET.
    nowe konto na innym serwerze

    Do wydania mam 125.000 uri.
     
  11. Przyłączam się, bo mam identyczną ilość uri, identyczną ilość LF3, identycznego PETa i identyczną ilość dronów xD

    Osobiście na swoim koncie myślałem o kupieniu CDD jutro na przecenie. Gdybym jeszcze trochę urki dzisiaj zebrał to wyszłoby około 500 CDD, czyli 12PP. Bo wyposażenie (Irisy/B02/LF3) tylko z handlu chciałem wyciągać w nocy. Co o tym sądzisz? :rolleyes:

    P.S. Jaki serwer?:p
     
  12. global 1 :)
    CDD sie nie oplaca kupowac na poczatku bo na prawde duzo nie daje. bedziesz mial 30tys moze 4% wieksza ladownie,oslony zwiekszysz o jakies 18 % i 4% obrazen przeciwko graczom. Zastanawialem sie bardziej nad formacja szkoleniowa, Kamikadze dla PET'a, ew. Aegis
    Koszt irka tutaj to srednio 100mln :/
    LF3 jakos sie nie oplaca bo to tylko 5 dmg wiecej od SL2
     
    Ostatnie edytowanie: 29 listopada 2017
  13. Żyję z tą świadomością, że mało daje profil pilota na początku, ale pamiętam swój błąd podczas rozwijania konta na PL2. Olałem profil od początku i później wyposażenie przychodziło coraz lepsze, a profil był do samego końca zacofany :oops:
    Ja myślałem o zrobieniu profilu do Rakietologii i Tajnik Polowania, bo jednak nastawiam się na rozwój tego konta na bonus boxach i Zetach.
    I to by była dobra opcja, bo zanim zrobię chociaż te 15PP (do rakietologii 5/5), to i wyposażenie zdążę jako takie z handlu wyciągnąć (chociaż te 8 irków). Wtedy zacznę robić Zety w których ta ścieżka profilu będzie przydatna jak by nie było. A od Zet to już z górki jest robić konto.
    Dlatego tak myślałem o profilu pilota. Ale teraz to mnie zbiłeś z tropu :p
     
  14. MOD_ŻBIK

    MOD_ŻBIK Guest

    Grajac na INT1 jest ciężko cokolwiek kupić tanio dlatego proponuje kupić rabat i otwierać za to uri złote skrzynie. Dlaczego ? Ponieważ w skrzyniach możesz dostać nie tylko lasery, oslony,generatory czy części do dronów ale przede wszystkim sprzęty komputerowe, za które jesteś wstanie zmontować Irysy czy statki, czy lasery ;) Jestem przekonany, że szybciej zmontujesz Irysa niż go na aukcji wygrasz ;) Wiem co mówie, bo też na codzień gram na INT1(GE1). ;)

    Nie wiem jakie są ceny na Polskich serwerach dlatego Tobie zaproponuje zakupem mechanizmów do peta. Jeśli posiadasz swojego peta na 8 poziomie to jak najbardziej polecam zakup Kamikadze 3 oraz jakąś formacje ;)

    Pozdrawiam
    MOD_ŻBIK
     
  15. Tego peta chcialem robić w zetach i wtedy za pieniadze z zet kupowac mechanizmy. Powód? Na ten moment nie wyobrażam sobie wyexpić jeszcze 2 mln expa w zwierzaku z tym wyposażeniem, a we wrotach to pójdzie dużo łatwiej. Z boosterem na PD jak pet złapie expa za wrota to 2 zety i mam 8 level. Teraz i tak zbieram tylko skrzynki a ze zbieraczem 2 nie idzie dużo gorzej jak ze zbieraczem 3 ktory mialem kiedys na PL2. Strata jest raptem ze 3k uri na godzine - idzie to przeboleć jakoś.

    Z jednej strony bym posłuchał się rad, o ktore z resztą sam proszę. Z drugiej strony nie mam już kompletnie takiego parcia na rozwój konta jak kiedys na PL2 i chciałbym robić tak jak mi się wydaje/podoba (mimo że jestem świadomy że to droga okrężna i może niekoniecznie słuszna). Chyba znajduję się w najgłupszej możliwej sytuacji :p
     
  16. Witam
    Aegis, Spearhead, Golec - Spectrum, Sentinel
    8 irków, 19 części do apisa, 2havo ćma, serce, szkoleniowa
    full lf3, full bo2, 6 lf4
    pet 11lvl kamyk, zbieracz
    13pp lece góre po kolei
    150k urki na co ? PP ? Klucze ?
     
  17. MOD_M4

    MOD_M4 Guest

    Moim zdaniem kolejna formacja (chyba pierścień) Kluczy i PP nie opłaca się kupować lepiej zainwestować to w zety.
    Pozdrawiam
    MOD_M4
     
  18. kupiem znizke 25% kupiem pierscien zostalo mi 40k urki walic w zete ?
     
  19. ViperΔ

    ViperΔ User

    Tak
     
  20. Dzięki za pomoc Chłopaki ;)