Darkorbit na Joysticku

Temat na forum 'Zbiór aktualizacji i pomysłów' rozpoczęty przez użytkownika SpeedStealthUriHack, 8 grudnia 2019.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. Witam, ostatnio wpadłem na pomysł pod tytułem:
    A co gdyby tak bardziej poczuć się pilotem kosmicznym i zacząć grać w DarkOrbit na Joysticku zamiast myszki.
    Pomysł od fazy rozważania przeszedł w fazę realizacji...
    I tak oto wygrzebałem starego joysticka sprzed, myślę 7-10 lat na usb o nazwie Saitek ST-50
    I podpiąłem go do Laptopa, oczywiście (kto by się spodziewał) joystick nie działał, lecz nie poddałem się i znalazłem program o nazwie "joystick to mouse" czy jakoś tak i dla testu pobrałem wersję próbną. Pogrzebałem chwilę w ustawieniach programu i BANG! Działa! Lecz nie pisałbym tego tematu tylko po to by się pochwalić tym faktem.
    Mianowicie mam pytanie czy ktoś z was miał może podobny pomysł i zna jakieś naprawdę fajne joysticki bo nie ukrywam że mój po prostu jest za słaby na DO w sensie sterowanie nim jako kursorem jest do bani ( udaje mi się zaznaczyć i zaatakować aliena jak stoi ale jak się rusza to jest już naprawdę wyczyn ) i czy znacie jakiś naprawdę dobry ( może być płatny ) emulator joysticka tak żeby można było w miarę łatwo, ergonomicznie i wygodnie sterować naszym stateczkiem w przestrzeni kosmicznej ?
     
  2. stworca

    stworca User

    jak komuś odpowiada to jestem za; z chęcią bym pograł w stare gry ale joysticki kempston odeszły chyba do lamusa nie mogę ich nigdzie kupić a te nowoczesne za bardzo się przechylają w jedną to w drugą stonę na zręcznościówki bardzo nieprzydatne