Dyskusja: Galaktyczne Zmagania

Temat na forum 'Archiwum HQ' rozpoczęty przez użytkownika BA_Matroz, 11 maja 2020.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. BA_Matroz

    BA_Matroz User

    Witam,

    informacje o blokadach za łamanie regulaminu przekazaliśmy do centrali i pozostało czekać na ich decyzję. Niestety ale rola naszej pomocy technicznej tu się skończyła i musi centrala zadecydować odgórnie.

    Z poważaniem,
    BA_Matroz
     
    -dshh14- i mm70_9 lubią to.
  2. Jarek

    Jarek User

    Moje pytanie do BA MARTOZ brzmi: Skoro dostali bany to dlaczego widnieją w Topce? ban za -30% poważania czy tam PD to nie ban... Co to za ban jak oni i tak to samo będą robić...
    I dlaczego nie usunęli BP ich z rankingu dla reputacji ??? Bo skoro zostali wykluczeni to nie powinni się tam znajdować, a mimo to zabiorą uczciwym graczom nagrody :)

    Proszę o odpowiedź rozsądną i dotyczącą tematu, nie że Państwo od tego nie są tylko pomoc techniczna, bo pomoc techniczna nie raguje na to więc może Pańśtwo z forum potwierdzą realia i zaczną pozbywać się tych graczy...
     
  3. MOD_MIKUS

    MOD_MIKUS S-Moderator Team Darkorbit

    Drogi graczu,
    Ja natomiast prosiłbym o przeczytanie jeszcze raz wiadomości od BA_Matroz Decyzja co zrobić z kontami, które łamały regulamin (ewentualne usunięcie z rankingu eventowego) należy do centrali. Z naszej strony zrobiliśmy wszystko co mogliśmy.

    Pozdrawiam,
    MOD_MIKUS
     
    CM_Zero lubi to.
  4. MOD_MIKUS

    MOD_MIKUS S-Moderator Team Darkorbit

    Proszę trzymać się tematu wątku.

    Z poważaniem,
    MOD_MIKUS
     
  5. mm70_9

    mm70_9 User

    Wielu lata na żylecie i się podkłada łącznie z petem. Taktyka dobra jak każda inna jeśli sam nie możesz to i innym utrudnij łowy... osobiście odpuściłem polowania na kilka dni by mi zbytnio poważka nie ucierpiała - czekam aż się wyzeruje naliczanie na - i Tobie radzę to samo
     
  6. Ankalagon

    Ankalagon User

    W kwestii eventu: Punkty są beznadziejnie naliczane, w końcowej fazie ci z punktami mają takiego cykora, że sami nosa na bitewne mapy nie wychylają chyba, że z grupką 5 kolegów. Niech BP się zastanowi nad tego typu rywalizacją, obecnie jest to bez sensu.

    Błąd z mechanizmem miny : nie wiem czy wiecie ale używając tej miny można polecieć na minusik więc radzę ostrożnie.
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 27 maja 2020
  7. warrriat

    warrriat User

    A jaką ty masz propozycję odnośnie zmian i samego przyznawania punktów?
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 27 maja 2020
  8. Ankalagon

    Ankalagon User

    Nie wiem, ale system obecny mi się nie podoba. Może gdyby był tylko jeden ranking, punkty nie były naliczane w/g różnic a od samego zestrzelenia i miały konkretną wartość bez zbędnych przeliczników, byłoby prościej i lepiej?
     
    Ostatnie edytowanie: 27 maja 2020
  9. MOD_MIKUS

    MOD_MIKUS S-Moderator Team Darkorbit

    teletubis3377590

    2.13. Dane osobowe/kontaktowe

    Zakazane jest publikowanie danych osobowych innych osób. Do danych osobowych zaliczamy także wszelkie dane kontaktowe (numery lub loginy do komunikatorów, adresy e-mailowe, itp.). Zabronione jest też podawanie nicku w grze innych graczy oraz członków ekipy.


    Sok_PL1 proszę trzymać się tematu i dobierać ostrożniej słowa.

    kokos15

    2.8. Trollowanie

    Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub wywołania sporu. Każdy przejaw takiego zachowania będzie karany.


    Pozdrawiam,
    MOD_MIKUS
     
  10. Ankalagon

    Ankalagon User

    Pomimo, że jeszcze event trwa, spokojnie można go zacząć podsumowywać.
    Nic się już nie zmieni.
    Początek eventu był nawet obiecujący, dochodziło do wielu starć, bitek i polowań. Jednak im dalej w las tym więcej drzew. W tym przypadku drzewa to przeszkody, które w jakiś sposób powodują, że gracze przestają być zainteresowani walkami między sobą.
    Ewidentnie widać, że w evencie tak naprawdę biorą udział gracze po to by wykonać cele z licencji bojowej po wykonaniu koniec.
    Inna część graczy nabiła odpowiednią ilość punktów by znaleźć się w rankingu i tak naprawdę nic więcej się z tym nie dzieje.
    A jeszcze inna i to spora grupa w ogóle olała ten event (pomijam fakt, że w tej grupie są gracze którzy w ogóle przestali grać i czekają aż się event zakończy)

    Zastanawiałem się nad przyczyną i o to moje wnioski:
    1. Oszuści, którzy łamiąc zasady i regulaminy tej gry nabijali punty.
    - Od razu spowodowało to niechęć sporej grupy graczy w braniu udziału w tym evencie, również na podstawie wcześniejszych doświadczeń z poprzednich edycji.
    2. Atrakcyjność.
    - Oprócz licencji bojowej tak naprawdę nie ma o co walczyć. Nagrody, wspomniane w innym temacie, oprócz TOP3 to „ochłapy” dla których nie warto jest cokolwiek robić (będzie albo nie będzie co za różnica)
    3. Punktacja.
    - Z jednej strony rozumiem graczy, którzy bez odpowiedniej eskorty nie wylatują na mapy bitewne. Podleci ktoś słabszy w rankingu ubije, a ubity straci 100 pkt w sytuacji odwrotnej zysk 10 lub 0. Do tego dwa rankingi jeden, stworzony do niszczenia graczy ale często kosztem punktacji w rankingu drugim. Natomiast ten drugi ranking…. Czekajmy aż się ktoś odważy nas zaatakować bo w innym przypadku jest to mało opłacalne.
    4. Zniszczenia.
    - zauważyłem, że u wielu graczy barierę stanowi zestrzelenie przez innego gracza. „Nie wlecę bo zostanę zniszczony”, „nie wlatuję bo 5 typa się żuci i co mi z tego przyjdzie, stracę punkty”, „W rankingu na zestrzelenia pogorszą się statystyki” itp. itd.

    (pominąłem tutaj fakt typu praca, szkoła, inne obowiązki)

    Podsumowując
    Pomimo, że bardzo lubię brać udział w tego typu zmaganiach nie widzę w przyszłości aby tego typu eventy cieszyć się mogły tak dużym zainteresowaniem jak eventy na alieny. Tendencja będzie raczej spadkowa. Do puki radykalnie nie zostanie cokolwiek poprawione, zmienione.
    Moja propozycja:
    - Większy nadzór, kontrola ze strony BP w „czasie rzeczywistym” a nie po fakcie.
    - Wynagrodzenie niech obejmie wszystkich biorących czynny udział w evencie a nie tylko tych co nabiją punty a potem przez „dwa tygodnie ni widu ni słychu” (u takich graczy punktacja powinna maleć)
    - niech to będzie jeden ranking z punktacją ale jasny i klarowny ( jeden zestrzelony = jeden punt) – nie spowoduje to tego, że słabsi gracze stracą bardziej niż obecnie ale dzięki wynagrodzeniu za branie udziału i nagrodzie końcowej tylko zyskają.
    Sama nagroda – jak najbardziej TOP3 niech będzie wyróżnione nawet bym im dołożył parę innych ciekawych dodatków. Natomiast pozostałe nagrody nie powinny znacząco odbiegać jak obecnie pod względem wynagrodzenia. Ranking rozszerzyłbym na wszystkich biorących czynny udział. Zniszczenia przy czynnym udziale w evencie nie dopisywać do statystyk rankingowych.

    Na pewno wszystkiego nie ująłem, być może źle coś pojmuję liczę na krytykę lub uzupełnienie.
    Pozdrawiam.
     
  11. BA_Chmurka

    BA_Chmurka User

    Akcja specjalna została zakończona.

    W związku z powyższym, wątek zamykam

    BA_Chmurka
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.