DYSKUSJA - Klany mieszane - Co robić?

Temat na forum 'Dyskusje na temat gry / Informacje zwrotne' rozpoczęty przez użytkownika BA_THOR, 7 listopada 2017.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. BA_THOR

    BA_THOR Guest

    Witajcie kosmiczni Piloci!

    Zapraszamy do zapoznania się z dedykowanym wpisem z blogu Developera, który możecie znaleźć TUTAJ

    W tym wątku możecie wyrazić swoją opinię. Czy jesteście za takimi klanami, czy przeciw. Jakie są Wasze doświadczenia z przeszłości w tym temacie.

    Bardzo ważną częścią dyskusji powinna być ta poświęcona możliwym rozwiązaniom. W idealnym świecie chcielibyśmy spełnić te 3 wymagania:

    • usunąć mieszane klany
    • sprawić by firmy rywalizowały ze sobą na równych zasadach
    • w dalszym ciągu umożliwić ludziom grę ze swoimi znajomymi
    Znalezienie rozwiązania, które uwzględniałoby wszystkie te punkty jest bardzo trudne. Co Waszym zdaniem powinniśmy zrobić, na co położyć nacisk.


    Wasza ekipa Darkorbit
     
    kris0211. lubi to.
  2. O chyba ktoś z właścicieli Chińskich BP zmusił swoich pracowników do podjęcia dialogu z graczami. Wracając do tematu sami naważyliście piwa z brakiem rygoru na klany firmowe podsumowując albo kasujecie firmy bo i tak nikt na to nie zwraca uwagi praktycznie + postawienie gry na klanach nie firmach. Moje doświadczenia z tymi wydarzeniami to w skrócie patologiczne sytuacje: goście z własnej firmy potrafią ubijać swoich każdego jak leci na własnych mapach bo ziomek z klanu(oczywiście z mieszanego klanu) ma misje lub bić swoich po plecach w każdej niemal chwili. Złamaliście multum "własnych zasad" gdzie do 2010 roku było by to nie do pomyślenia czego skutkiem są pustki na serwach co dobrze widzicie.
     
  3. Nie ma już szans aby klany mieszane zniknęły, bo wiązałoby się to ze znacznymi stratami dla BP.
    Trzeba było wcześniej o tym pomyśleć.
    Nie róbcie sobie jaj, że chcecie coś w tej kwestii zmienić.


    Temat do śmietnika.
     
  4. Alfa.Star

    Alfa.Star User

    Całkowicie je usunąć.
    Gra została stworzona po to by rywalizować pomiędzy firmami i większość eventow tworzona jest pod firmy nie pod klany a takie klany psuja tą koncepcję.
    Darmowe przejscie spoko niech zrobia wyjazd wszyscy Ci którzy tak bardzo chcą grać z przyjaciółmi. Dysproporcje na firmach są już teraz a znaczenia nie ma czy sie dostaje od czerwonego i swojego czy od dwoch czerwonych zakladajac że jeden zmieni firme.
    Klany takie powinny być całkowicie usunięte bo mutiklan to nie to samo co sojusz 2 klanów w koncu są eventy dla klanów gdzie taka wielofirmówka ma prawie pewniaka że wygra zbierajac najlepsze konta na serwerach. a tak to wygralaby tylko część z nich należąca do jednej firmy
    Pomysl 3 to totalny niewypal co jesli taki ktos wyjdzie z multiklanu i stanie sie bezklanowcem po cyzm jego firma wygra np pilke a on sobie potem wroci do tego klanu? zysaka bonus a jednoczesnie dalej bedzie w klanie wielofirmowym
     
  5. Ogólnie brawa za podjęcie tematu. Mieszane klany są od bardzo dawna utrapieniem tej gry.
    Opcja z darmowym przejściem z firmy na firmę jest chyba najlepszym rozwiązaniem.
     
  6. Rafaus

    Rafaus User

    Troszke za pozno na cos takiego :)
     
  7. Cóż, pewnie masz rację. Mimo wszystko to raczej nie najlepsze podejście, jak otwierają taki temat co dla mnie osobiście jest wielkim zaskoczeniem to dlaczego nie przedstawić swojego zdania tylko od razu założyć, że nic z tym nie zrobią? Czasu wiele na to nie zmarnujesz. A skoro potrafili nas tym tematem zaskoczyć to jakaś tam szansa jest, że nas zaskoczą raz jeszcze. Nie spodziewam się żeby taki stan rzeczy się zmienił, ale zawsze warto spróbować :D

    Moim zdaniem klany mieszane należy całkowicie usunąć, jak już pisano wyżej ich istnienie całkiem marginalizuje istnienie firm i niszczy całą ideę rywalizacji między nimi. Można by było nakazać klanom mieszanym wybrać do której konkretnie firmy chcą należeć i wszystkich członków klanu automatycznie do tej firmy przenieść bez straty poważania.
     
    PPmati01, =Aspazja= oraz -gustaf- lubią to.
  8. Ghost_User

    Ghost_User User

    Usunąć. Najlepiej je usunąć i umożliwić członkom zmianę firmy.
    Tylko czy nie jest już za późno?
     
    ANGEL_UA, PPmati01 oraz =Aspazja= lubią to.
  9. .-=V8=-.

    .-=V8=-. User

    Jestem zdecydowanie przeciw klanom mieszanym
     
    PPmati01, -gustaf- oraz -dshh14- lubią to.
  10. Ric0

    Ric0 User

    a ja jestem za stworzeniem 4 firmy dla ALIENIARZY osoby które by wybrały te firme traciliby 100% poważania ale zyskiwali by nietykalność na mapach tzn nie można by zaatakować takiego statku a Alieniarz mógłby bić tylko w alieny to jest chore żeby nie można było pobić hitacka w spokoju bo w 2 sekundy się pada od *ciach* którzy całe dnie spędzają w LoW i mają miliony uri...

    Radzę lepiej dobierać słownictwo, ostrzegam.

    MOD_Matroz
     
    =Aspazja= lubi to.
  11. Usunąć to w dziad... Ta gra przestaje mieć sens bo skoro mogę mieć mieszany klan to po co mają być wgl 3 firmy?
    Najlepiej jakby było zrobic tak że tylko ludzie w tej samej firmie co lider mogą złożyć podanie
     
  12. Alfa.Star

    Alfa.Star User

    no to na pewno jakis niewypal by byl po co grac w gre ktora polega na ubijaniu jakichs alienkow TO JEST SMIESZNE
     
    ].WhiteWolf.[ lubi to.
  13.  
    ].WhiteWolf.[ lubi to.
  14. *MISZELKA*

    *MISZELKA* User

    Po pierwsze opcja zmiany firmy bez konsekwencji jest chora. Bo to wywróci rankingi do góry nogami. I może się okazać że teraz nagle 90 % graczy jest na jednej firmie bo wszyscy chcą grać razem. Nie oszukujmy się to jest zły pomysł. Usunięcie takich klanów też niczego nie zmienia bo zawsze były sojusze z czerwonymi. I zawsze ktoś ma znajomych na innej firmie.
    Jak dla mnie są ważniejsze tematy i problemy na grze którymi należy się zająć - bugi, lagowanie hangaru, wyrzucanie restartów w gg czy wiele innych. Narazie event goni event.. błędy się mnożą a tu wyszukiwane są "nowe " tematy którymi można się zająć.. nie wiem tylko po co.. skoro pozostałe nie zostały rozwiązane..
     
  15. Usunąć mieszane klany w końcu co to za przyjemność bijesz się z czerwonym a z tyłu biją do ciebie członkowie z twojej firmy. W piłce nożnej też są przyjaciele razem trenują ale jak wychodzą na murawę i muszą grać przeciwko sobie to grają a nie że przyjaciel
     
    Ostatnie edytowanie: 7 listopada 2017
  16. To jest dramat. Trzeba to koniecznie usunąć !
    Rywalizacja miedzy firmami? Zwiększyć np nagrody za mini akcje specjalne żeby zachęcić graczy do tego iż będą się starali na prawdę o to walczyć a nie jakieś marne bonusboxy z piłki czy 2% więcej za boję. Z czasem przyjdzie nienawisć do obcej firmi u nowych graczy jak ich będą bić
     
    PPmati01 i Zientula lubią to.
  17. Ric0

    Ric0 User

    to jak mam bić hitacka który jest alienem eventowym skoro SIĘ NIE DA tylko cubiki w nocy można bić żeby coś zarobić a i tak nie zawsze bo też zajęte...
     
    Zientula lubi to.
  18. To bardzo ważny temat. A to Miszelko że ty trzymasz inne firmy to już można skomentować "życie".
    Ze znajomymi możesz zawsze porozmawiać na TS a w grze się bić ewentualnie zmienić firmę bo nikogo nie interesuje twój ranking a rozgrywka.
     
  19. Mieszane klany porobią sojusz i nic z tym nie zrobisz. Ja osobiście gram na globie i np dochodziło do sytuacji że hitac wbijał na mapy eic i Eice wybijały vruble :)
     
  20. Te klany trzeba usunąć niszczy całą radość z gry.
    Pozdrawiam BP i support że poruszyliscie ten ważny temat.