DYSKUSJA - Klany mieszane - Co robić?

Temat na forum 'Dyskusje na temat gry / Informacje zwrotne' rozpoczęty przez użytkownika BA_THOR, 7 listopada 2017.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. =Aspazja=

    =Aspazja= User

    Witam wszystkich dyskutantów. Przyglądam się bacznie tej polemice i pragnę przypomnieć, że już dawno jeden z użytkowników ,,rzucił'' lepszy i prostszy pomysł na rozwiązanie problemu klanów mieszanych. Popieram jego opcję : każdego członka klanu automatycznie przenieść do Firmy , w której jest Lider Klanu. Bez usuwania punktów poważania, żeby nie było protestów. Przecież osoby w tych klanach same zmieniłyby firmę, aby być z kolegami , gdyby nie kara z utratą połowy P. Pow.W/g mnie skuteczne.
     
  2. Tak tylko dlaczego - w tym przypadku następuje likwidacja klanów mieszanych.
    Jak miało by to wyglądać dostają ultimatum, że no do wtorku proszę przejść do klanu z własnej firmy albo zostanie przeniesiony do innej firmy ???


    a Co z tymi którzy są bez klanu latają z kimś z obcej firmy w grupie i też pomagają cię zestrzelić ???
     
  3. =Aspazja=

    =Aspazja= User

    Czego tu nie rozumiesz ? Czy naprawdę muszę zaczynać od podstaw ? Przypominam, że dyskusja jest o klanach mieszanych (wielofirmowych), co jak wyżej wielokrotnie wspomniano , całkowicie wypaczyło założenia gry , czyli rywalizację TRZECH firm. Gdzieś na początku tego tematu jest nawet ankieta, czy gracze chcą likwidacji tych tworów. A klany mieszane zaczęły tworzyć się dawno, bo koledzy z realu lub z tej lub innych gier postanowili latać w jednym Klanie, bez względu na Nację. Pomysł , o którym mowa wyżej - jest , przynajmniej dla mnie - prosty i zrozumiały. Jeszcze raz wytłumaczę łopatologicznie : przeniesienie z firmy do innej wiąże się z utratą połowy poważania, więc ludzie postanowili ominąć ten problem i stąd te potworki , Mieszańce . Nie trzeba im dawać żadnego ultimatum , nie chodzi o zmianę klanu na firmowy, gracze zostają w klanie, w którym są obecnie, ale niech B.P automatycznie przeniesie wszystkich członków Klanu do tej nacji, w której jest Lider - ważne, BEZ utraty punktów poważania, aby ich nie zniechęcić do dalszej gry. Tylko tyle i AŻ tyle. Zbyt wielu graczy , ja też, jest przeciwko istnieniu tych klanów. Co do drugiego pytania, tak bywało też wcześniej, zanim komukolwiek przyszło do głowy tworzenie klanów wielofirmowych, że wspomnę Wiki z VRU , która biła własną nację wspólnie z batonami . To są zupełnie inne historie, akceptowalne i na to nie ma rady, zdrajcy są w każdej Nacji. Nie o tym polemizujemy.
     

  4. Podobało mi się to "łopatologicznie"
    To ja też wytłumacze
    Kolego Klany to klany niech sobie będą jakie są - a problem polega na tym, że ludzie z klanów miesznych strzelają w plecy własnej firmie i nie można ich odstrzelić bo POWAŻANIE idzie wtedy tobie na minus.

    Firma to firma przydziela rangę- punkty rangi
    A wiec pomysł taki
    Punkty za zestrzelenie gracza są przydzielane dla atakujących - Punkty się dzielą na atakujacych jak CUBIKON,UBER
    zabijasz wroga dostajesz punkty
    pomagasz zabić wroga - powinnieneś dostać punkty za wsparcie.
    zabijasz własną firmę - otrzymujesz poważanie ujemne
    pomagasz zabijać własną firmę - powinieneś otzrymywać punkty ujemne
    Proste w swej prostocie i problem mieszanych klanów znika system przydzielania punktów dodatnich i ujemnych załatwi sprawę.
    Grasz dla własnej firmy zwiekszasz rangę - grasz przeciw własnej firmie ranga spada.
    A czy klan mieszany czy firmowy, koledzy czy kochankowie - mają akceptować zasady firmy

    NIe upieram się, że mój pomysł jest najlepszy - może jest najgorszy - moim zdaniem jest obtymalny :D
    Podważ proszę te argumenty.

    Ja postaram się podważyć twoje racje. :)

    Napisałeś Klan jest w tej firmmie w której jest "Lider klanu".
    1) Co jeżeli lider zmieni firme? Wtedy wszyscy z automatu wylądują na drugiej firmie.
    2) Co jeżeli jest to działanie celowe ? Zmienić firme zrobić kilka wojen- bić innych graczy jak popadnie i za chwile uciec znów do swojej firmy.
    Te klany mają sojusze u siebie z innymi mocnymi klanami które w wiekszości przypadków będą respektowane. Wtedy wpuszczasz za free stada drapiezników na swoje tereny. Zaraz napiszesz pewnie, że to lider straci połowe poważki ect.... stanowisko lidera mozna przekazywać. chyba nie muszę się tutaj rozpisywać jak gracze posługują się multikontami (multikonta były są i będą)
    3) Co jeżeli kilka klanów zacznie stosować tą technikę- przyjdą - zrobią bałagan uciekną i co zrobisz??
    4) Co z rangami tych którzy są w firmie. Dlaczego za free chcesz pozwalać innemu graczowi zminić firme aby inny gracz tracił range jak to wynagrodzisz?? Dlaczego zmianiając firmę gracz ma zostać w swojej randze ( niech go klan wykupi za 10mil URI :D tak sobie strzeliłem - zaraz zacznie się kupowanie rang za URI :D).
    5) Napisałeś, że automat miał by przenosić graczy tak ... zauważ proszę jaka wędrówka ludów nastąpi - ile problemów wyniknie.
    6) To co blokujemy stanowisko lidera i blokujemy zmiene firmy? :D
    Wybacz za bardzo nie rozumiem jak miało by to działać aby było skuteczne. Powiem więcej widzę w tego typu rozwiązaniu wiecej problemów i zgrzytów które jeszcze bardziej zagmatwają sytuację.


    --------------------
    TAK zdrajcy są w każdej Nacji - ale niech system przydziela punkty za strzelanie do wrogów i swoich. Niech system przydziela punkty TEŻ ZA POMOC W ZABICIU WROGA i NIECH SYSTEM ODEJMUJE PUNKTY TYM KTÓRZY STRZELAJĄ i POMAGAJĄ!!!!! W MORDOWANIU WŁASCEJ FIRMY.
    Przy takim rozwiązaniu nie będzie miało znaczenia czy klany są mieszane czy nie. Problem bijesz się z wrogiem a własna firma strzela ci w plecy ZNIKA. Problem Klany mieszane czy jednolite nie istniej. Niech sobie będą jakie chcą. Nikt za free nie będzie wędrował/szwędał się po 3 firmach.

    FIRMA dała ci range i jeżeli grasz przeciw własnej firmie stracisz range, a jak idziesz do innej nacji tracisz połowę. Prostę nie zmieniajmy
    Twoja Firma dała ci rangę ale oczekuje czegoś w zamian

    PS
    I nie pisać tu o BUG na poważanie że ranga to czy owo - pewnie wcześniej czy puźniej zostanie to naprawione. (Pewnie puźniej ale będzie)


    Przypominam, że jest to dyskusja :D
     
    genARX i korek185 lubią to.
  5. Ankalagon

    Ankalagon User

    Widzę i czytam że pomysły lubią się powtarzać to i ja dzisiaj powtórzę (bo tak mi dzisiaj pasuje) jedną z opcji/jeden z pomysłów.

    blokada bicia własnej firmy bez wojny i nie trzeba niczego likwidować sami się zlikwidują ;) o ile prędzej BP nie zlikwiduje graczy co w pewnym sensie też powoduje rozwiązanie problemu.:D

    EDIT
    Na dzień dzisiejszy jak bym zaczął grać chciałbym mieć możliwość niszczenia graczy własnej firmy bez konsekwencji.
     
    Ostatnie edytowanie: 26 września 2020
    kris0211. lubi to.
  6. Nie no bradzo fajne.
    Racja rozwiąże to problem ale proszę nie zabieraj mi możliwości ubicia gracza z mojej firmy.

    Jak ktoś mnie denerwuje np. podkłada miny podczas trudniejszych alien - to czasami trzeba takiego pacjenta lekko pstryknąć w nos.



    To już było na samym początku i się nie sprawdziło - Kradzież alienów była okropna
     
  7. Ankalagon

    Ankalagon User

    BoRZe nie wiedziałem, że podkładanie min jest tak denerwujące. Ja w ramach zawiści/chciwości odwdzięczyłbym mu się tym samym.
    Na dzień dzisiejszy jest zapewne taki tłok graczy, że NPC nawet te inteligentne znikają tak szybko że nie nadążają się respić.
    Ta gra jest już tak zniszczona, że dla wielu osób to pasuje.

    Nie wiem czy wiesz ale posty, które się tutaj znajdują i być możne się znajdą tak naprawdę nikogo nie interesują (nie interesują w sensie rozwiązań), pomimo zapewnień ze strony ekipy.
    Zadaj sobie pytanie kto tłumaczy posty robiąc to zgodnie z treścią i przekazuje je dalej?
    Tak naprawdę piszemy je sami dla siebie.
     
    Ostatnie edytowanie: 26 września 2020
  8. izi932

    izi932 User

    Jeśli piszesz o trudnych alkienach chodzi ci pewnie o behemoty. Bo reszta alienów jest słaba.
     
  9. Ankalagon

    Ankalagon User

    jak ktoś szuka trochę adrenaliny i trudności w tej grze niech na swój obecnie wypasiony statek założy lasery LF-1 i leci ubijać graczy ( o ile jakiegoś znajdzie) lub alieny.
    Napiszcie jak postrzegacie przyjemność siedzenia godzinami w tej grze.
     

  10. Kolego sympatyczny to co ciebie nie rusza mnie może denerwować. Denerwuje mnie jak ktoś ściąga mi czapke miną na bazie, denerwuje mnie jak bije INVOKE a ktoś podkłada mi mine na speed po to aby mnie impulsy biły, denerwowało mnie jak robiłem lasery prometeusze - ustawiałem Attend - a ktoś podkładał miny aby zabrać mi aliena ect ect ... to był tylko przykład.
    W ramach zawiści chciałbym takiego gracza odstrzelić a nie bawić się w ...... Dlatego uważam że blokda odstrzelenia własnej firmy była by zła.
    Każdy z nas jest innym graczem - mnie przykładowo denerwują takie akcje a Ty je olewasz.
    Ty byś latał bawił się z delikwentem. Ja wolę go odstrzelić albo on mnie zdejmie - 5 minut sprawa wyjaśniona.

    Czy gra jest zniszona - nie wydaje mi się - może tobie się znudziła - to normalne, zauroczenie mineło nie wiem sam odpowiedz sobie na to. A może coś w tym jest może powinna ta gra iśc w jakimś innym nowym kierunku np. no nie wiem klanów, wojen, podatków. Nie wiem musiał bym .... a nie lepiej nie.

    Co do tłumaczenia postów- EJ NO NAPRAWDE :) -- a ja myślełem, że te wszystkie teksty są tłumaczone POST POST, z każdego kraju, aby ktoś z BP miał co czytać. :D dziękuje, że mi to wyjaśniłeś.
    Tak piszemy posty sami dla siebie, na tym polega FORUM DYSKUSYJNE.

    No ale odchodzimy od tematu.

    Temat tej rozmowy to KLANY MIESZANE-
     
    korek185 lubi to.
  11. izi932

    izi932 User

    Ale po co komu jakes marne lasery wkładać ?? Jak nie potrafisz zrobić sobie konta i latasz długo na tych słabych laserach to po co sie wypowiadać na temat zmian w grze o której nie ma sie pojecia
     
  12. Ankalagon

    Ankalagon User

    Ja to widzę, że wy tak na poważnie ..... o BoRZe.
     
  13. -[ERGO]-

    -[ERGO]- User

    Ale wy płaczki jesteście.
    Jeśli cię atakuje ktoś z twojej firmy, to zmienia ci się jego kolor na czerwony (czasami) i normalnie mu oddajesz. Pomysł taki, że osoba która bije ciebie lub twoją firmę staje się na 10 minut twoim wrogiem, jest czerwony i mozna go normalnie bić. A nie żadne rozwiązywanie klanów
     
  14. Ankalagon

    Ankalagon User

    ale to już jest. jak cię firmowicz zaatakuje możesz mu oddać bez konsekwencji.:D
     
  15. Mija 3 rok jak chcieli cos z tym zrobic na co tu jeszcze pisac maja ten problem gdzies
     
    =Aspazja= lubi to.
  16. -OMEN-

    -OMEN- User

    Zlikwidować te klany, to patologia. Firmy przestały mieć znaczenie. Jeszcze najlepsze jak siedzą na bazówkach, na obcych mapach i tłuką graczy. Jest sobie na mapie EIC baza EIC, a tam siedzą goście z MMO i VRU bo to jeden klan i leją innych.

    Trzeci rok dyskusji i nic :))))
     
  17. =Tatanka=

    =Tatanka= User

    Oczywiście że klany mieszane nie powinny istnieć tylko debata trwa od 2017 i nic się nie robi
     
    -dshh14- i majkiski13 lubią to.
  18. majkiski13

    majkiski13 User

    powinna byc wojna pomiedzy firmami a nie klanami,
    aa sory, jest wojna pomiedzy botami...
     
  19. Stanleyek

    Stanleyek User

    Klany mieszane powinny być zakazane, mam dość konfidentów, zdrajców którzy pomimo moich barw strzelają do mnie z zaskoczenia w plecy lub pomagają wrogom w czasie kiedy ich atakuję.
     
    memil i -dshh14- lubią to.
  20. -OMEN-

    -OMEN- User

    To kiedy likwidujecie te klany ?