DYSKUSJA - Klany mieszane - Co robić?

Temat na forum 'Dyskusje na temat gry / Informacje zwrotne' rozpoczęty przez użytkownika BA_THOR, 7 listopada 2017.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. Zientula

    Zientula User

    Ale co to w ogóle za bzdury z kasowaniem mieszanych klanów na siłę czy pozwolenie na darmową zmianę firmy? Jak najbardziej nie można na siłę graczy rozdzielać jeśli już na pojednanie pozwoliliście.
    Przecież budowa gry jest taka że mieszanie firm się opłaca więc gracze postępują tak jak gra im pozwala. Proste przykład:

    Na piłce skrzynki powinny być dla wygranej firmy a nie dla każdego kto w porcie zbiera. Pamiętam gdy marsowym kontem kolesie z VRU ściągali na korzyść MMO piłkę. Pewność zwycięstwa graczy z MMO była tak naiwna że jak muchy na pułapkę lecieli. Oczywiście całą nagrodę za wygraną MMO otrzymało VRU + wystrzelali ich jak kaczki. Nawet EIC było zdezorientowane tą sytuacją.

    Eventy typu hitac i demaner zrobione są tak że lepiej jedną silną ekipą wymusić aliena dla siebie i znowu robicie sami sobie potrzebę by gracze mieszali klany na małych serwerach. Jeszcze do tego pamiętam jak na hitacu te mieszane koksy uzgadniały z pracownikami BP kto co dostanie bo losowanie było ukartowane i poza naszym widokiem i po czasie na ts wszystko się wydało a gracze do dziś mają niechęć do takich beznadziejnych eventów.

    przestarzałe kubiki kiedyś były dla grupy teraz na małym serwie nie wolno nikomu podejść bo zaraz wojna bo wszystkie alieny najlepiej podpisać dla siebie. Macie prawo zmieniać i modyfikować gre i robicie to czasem więc czemu nie zrobić porządku z tym alienem. Gracze jak najbardziej zasługują na karę.

    Wrota LOW i hadesy są fajne ale gdy robię je własną firmą a nie z wrogiem. Jak mają słabsi gracze tam wygrać jak koksy oddzielają się od reszty tak samo tam jak i na każdej innej mapie.

    Bicie wszystkich graczy. Są osoby co nawet solo wywalają każdemu wojnę żeby range nabijać i mają gdzieś napadanie swoich. Dla mnie wojna może istnieć ale zestrzelenie gracza z własnej firmy nie powinno dawać żadnej nagrody do rangi. I gdzie znajdą sojusznika jeśli nie będzie można liczyć na wroga.

    Podsumowanie. Nie trzeba niczego zabraniać tylko zmieniać grę. Tym bardziej że ciągle słyszycie które eventy są wyśmiewane i gracze nie chcą na nie latać bo nic dobrego nie dają. Te przykłady i wiele innych wielokrotnie powtarzam no ale nie moja wina że ostatnio ignorujecie moje ostrzeżenia że tworzycie sami sobie tendencje spadkową. Tak jak na świecie gdzie wprowadza się syf tam ludzie uciekają. Dajecie poniewierać swoimi eventami bo nie dbacie o to by były atrakcyjne i dawały konkurencję między firmami.
     
    Ostatnie edytowanie: 8 listopada 2017
  2. Ankalagon

    Ankalagon User

    Szanowni Państwo

    Jeśli chodzi o klany wielu-firmowe niech zostaną z tym, że niech funkcjonują na zasadach jak klan jednolity jedno-firmowy - skoro taki klan tworzą członkowie wielu firm niech ich "firmą-rodzinną" będą wszystkie firmy ( tutaj punkty z akcji specjalnych ,grupowych itp niech rozdzielane będą po równo lub proporcjonalnie do ilości członków każdej firmie - w/g mnie to i tak jest mało ważne ). Chodzi również o to, aby członkowie takiego klanu nie mogli atakować żadnego gracza z żadnej firmy niezrzeszonego oraz innych członków klanów bez wypowiedzenia wojny - zasady typowe dla klanów jedno-firmowych obowiązujących w jednolitej firmie - założenie działa w obie strony. Natomiast kary za złamanie zasad powinny być o wiele ostrzejsze niż tylko zabranie poważania, które to i tak nic nie znaczy dla wielu. Proponuję również odpowiednim kolorem "oznaczyć" członka klanu "multi" aby inni użytkownicy wiedzieli z kim maja "przyjemność" widywać się w grze. A co do różnorakiego kombinatorstwa, kumoterstwa itp żaden system tego nie zmieni jeśli ludzie tego sami dla siebie nie będą chcieli zmienić.
    Jeśli chodzi o Hitaki itp akcje na wielu mapach różnych firm - silniejszy lub silniejsza grupa zawsze będzie górować nad słabszą - tego tez nic nie zmieni.
    Bardziej bym pomyślał nad lepszą ochroną dla początkujących w grze i ich rozwojem by mogli stać się szybko "pełnowartościowymi" graczami i mogli stawiać wyzwania starym wyjadaczom.
     
    Ostatnie edytowanie: 8 listopada 2017
    Zientula i *MISZELKA* lubią to.
  3. Szmaton

    Szmaton User

    zrobić darmowe przejscie w klanach mieszanych. Jesli są 3 firmy, to niech gracze dogadają się na jaką firmę przestawić klan i ludzie nie będący z tej firmy niech przejdą do ustalonej wcześniej, bez żadnej straty poważania, oraz bez żadnych konsekwencji... Jeśli dobrze pamiętam, to przechodząc do innej firmy, poważka padała chyba o połowę... Możnaby to znieś w sytuacji mieszanych klanów...
     
  4. Ehhh popatrzcie na to z szerszej perpektywy,BP sam doprowadził do wielofirmowych klanów dawno temu a teraz próbuje to naprawic ( powodzenia ).Samo zlikwidowanie wieloformowych klanów nic nie da - robimy klany na swoich firmach,mamy soja i po sprawie,sytuacja bez zmian zasadniczo.
    Darmowa zmiana firmy ok ale dlaczego tylko przez tydzień? Są gracze którzy loguja sie raz na dwa-trzy tygodnie dlaczego maja być stratni? Darmowa zmiana firmy jednorazowa czy tez dowolna ilosć razy w okresie przejściowym?
    Zminejszone PD i Poważka to żaden problem,teraz i tak sie Hadesy robi na tony,jeden wiecej to żaden koszt/problem
    Zmniejszone osłon/dmg hmmm dla kogo? Dla całego klanu? Gracz z Vru latający na swojej mapie ma mieć mniejsze osłony/hp dlaczego?
    Gracz z Eic polujący na Vru no ok to jeszcze moge zrozumieć . (Swoją drogą ciekawe jakie będą lagi ).
    Zaraz ktoś napisze że jak nie pasuje mniejsze osłony/hpo to wyjdziesz z klanu...nic podobnego,montuje nowy klan robie soja i latamy jak dawniej .Zapewne ktoś napisze żeby zablokować soje miedzy firmami a zapytam się dlaczego? Po co nowe ograniczenia? Znowu będzie bajzel na kółkach ( jeszcze wiekszy niż teraz )
    Tak się podniecacie firmami swoimi a co one wam daja prócz znaczka za nickiem?? Firma powinna dawać bonus swoim pilotom czy to tańsze zakupy czy też wieksze hp czy dmg a na chwile obecną nie daje nam nic.Może tu by najpierw cos zmienić,poprawić stabilność i wydajnośc gry a wielofirmowymi klanami zająć się pózniej,jak już pisałem wcześniej teraz to mydlenie oczu jest.
    I na koniec,gdzie ja niby narzekam?
    Jedno proste rozwiązanie jeśli chodzi o klany wielofirmowe,zablokować mozliwość atakowania własnej firmy ( tak jak to ma miejsce na mapie x-2 ) chyba że jest wojna i po problemie.
    Pozdro
     
  5. Ankalagon

    Ankalagon User

    Popieram to rozwiązanie. Proste i rozwiąże problem. Proponuje jednak krok dalej - zablokować całkowicie wszystkim bicie własnej firmy - chyba że jest wojna .A co będzie dalej czas pokaże.
     
  6. -F-16-2011

    -F-16-2011 User

    A moim zdaniem tak naprawdę gre zniszczyły boty które powstały kiedyś kilka lat temu właśnie wtedy powstały sojusze i pony z obcymi firmami żeby bociki mogły sobie swobodnie bez większego zagrożenia zbierać paczki bądź tłuc tygodniami alienki i do czego zmierzam iż po tym fakcie kiedy gracze zostali ukarani za owe boty frekwencja polskiego serwera 1 zaczęła maleć i to dosyć intensywnie pomijając fakt że hmmm czasy już prehistoryczne kiedy firmy biły się pomiędzy sobą a mapy PVP były na prawde mapami PVP to wtedy tak na prawdę gra w Darkorbit była fajna a teraz nie dość że na pl1 gra może kilka graczy to nie istnieje czegoś takiego jak firma tak jak kiedyś istniała teraz to tylko formalność i kolorek przy statku , dlatego uważam że klany mieszane powinny zostać skasowane już dawno nawet nie ma co sie tu zastanawiać a to że powstaną klany takie same na 3 firmach z stałym sojuszem jako jeden wielki klan to jedno rozwiazanie jest takie SKASOWAĆ możliwość tworzenia pony czy sojuszy z obcymi firmami to od zawsze było bez sensu przynajmniej takie moje zdanie na ten temat. A stosunki po między graczami z różnych firm niech sobie zostają takie jak są co to za problem nie bada sie być pomiedzy soba i tyle na tsach dalej będą siedzieć i rozmawiać ze sobą chyba im się krzywda nie stanie jak nie bedą latac pod jedna bandera.
    Taka zmiana jak na moje powinna coś zmienić by firma była znowu firma a nie formalnością jaką jest teraz.
     
  7. kawaler82

    kawaler82 User

    a ja proponuje blokade pvp pve zbierania boxow przyjmowania misji bo takie placzki jak wy nic nie umieja.
    nie dajesz rady klanowi z kilkoma firmami??? WOW WYSTARCZY 1 PROSTE ROZWIAZANIE PRZESTAN GRAC JEZELI SIE NIE PODOBA A MOZE STWORZ SWOJ WLASNY ZAMIASY WYLEWAC LZY ROZPACZY BO JESTES SLABY


    ludzie wy nic nie myslicie wy uwazacie ze potrzebuje soja,pona zeby nie bic kogos kogo znam???POKAZUJECIE TYM SWOJA 0 WIEDZE O GRZE
    dodaje do grupy i lecimy co to za roznica a moze niech zablokuja latanie z inna firma i stworza 50 nowych bugow

    pozdro PLACZKI
     
  8. -F-16-2011

    -F-16-2011 User

    Chłopie tu nie chodzi o płacz graczy pod względem czy ktoś nie daje sobie rady z jakimś mocniejszym klanem jak by wszyscy mieli robić tak jak ty mówisz to jedyny twój przeciwnik na mapie to byłby alien np kryśka nie o to tu chodzi ;) a raczej o to żeby firma miała znowu znaczenie w tej grze
     
  9. kawaler82

    kawaler82 User

    powiedz mi jakie bonusy daje ci firma albo inaczej jakie znaczenie ma firma jest mi to bez roznicy moglbym dojsc do 4 ktora pozwala na bicie wszystkiego bo na tym ta gra polega

    o jak pamietam jestes z pl1 z 8 irkami musisz miec duzeeeee pojecie o grze
     
    Ostatnie edytowanie: 8 listopada 2017
  10. -F-16-2011

    -F-16-2011 User


    nieee hehehe wcale nie jestem owym graczem co piszesz ;) a pojęcie mam duże o grze bo gram od poczatku jej powstania ;) myślę że koniec tej dyskusji bo temat tu jest inny
     
  11. poland102

    poland102 User

    "....Tak się podniecacie firmami swoimi a co one wam daja prócz znaczka za nickiem??...." a co daje tobie orzeł biały czy flaga biało czerwona?
    rozwiazanie proste..brak możliwości atakowania swojej firmy a multi klany..no cóż jeśli w klanie są 3 firmy to nikogo nie będą mogli atakować:) ...proste..zmusi ich to do wybrania jednej firmy i tyle.
    przypominam all, że poważka to honor i tu nie powinno być wyjątków...honor się ma albo nie...za atakowanie sowich poważanie powinno być wyzerowane i tyle / choć tylko gra powinna uczyć co to honor/
     
    Ghost_User i kris0211. lubią to.
  12. kawaler82

    kawaler82 User

    a przeciez kolego fajnie jest uciekac z klanu z wojna zeby sobie cos pobic to jest dopiero CHonor

    f16 ale wiesz ze to ze grasz od jej poczatku nie oznacza ze masz pojecie o grze
     
    Ostatnie edytowanie: 8 listopada 2017
  13. -F-16-2011

    -F-16-2011 User

    dobrze że ty masz ;)
     
    kris0211. lubi to.

  14. No cóż. Trzeba odpowiedzieć na swój własny post...

    Po pewnych przemyśleniach i własnych analizach doszedłem do wniosku, że już jest za późno, by usunąć klany wielo firmowe. Wtedy kiedy ta gra powstawała i były tworzone pewne reguły czyli co i jak, to właśnie deweloperzy powinni wtedy o tym pomyśleć. W innych grach, które gram jest coś takiego. Jeżeli gracz stworzył klan w krainie niebieskich to tylko gracze z tej krainy mogą dołączyć do tego klanu, a jeżeli przykładowo zieloni czy fioletowi chcieli by dołączyć, to by musieli zmienić firmę, bo inaczej jest to niemożliwe.

    Tutaj deweloperzy najwyraźniej nie przemyśleli od samego początku co zrobić z klanami i zostawili funkcję, że każdy gracz z obojętnie jakiej firmy może dołączyć. Skoro jest tak od początku powstania tej gry, to znaczy, że jednak nie ma sensu nic zmieniać w funkcjach klanu, bo jest już za późno i to tworzy tylko zamieszanie ze strony ekipy oraz nas czyli graczy.
     
    Ostatnie edytowanie: 8 listopada 2017
  15. poland102

    poland102 User

    deweloperzy pomyśleli już na początku...specjalnie wprowadzili klany aby siać ferment...przecież od wieków wiadomo, że klany czy kasty to nic dobrego ze sobą nie niosą
    nie wiem bo nigdy w żadnym klanie nie bylem bo i po co..
     
  16. *MISZELKA*

    *MISZELKA* User

    Nie bardzo zatem rozumiem po co się wypowiadasz w temacie klanów. Skoro nie wiesz nawet jak to jest być w klanie. Bez względu na to już w jakim czy jedno czy wielofirmowym. Ta gra ma sens tylko wtedy gdy masz z kim grać. BP może tu stawać na głowie ale to co trzyma ludzi na tej grze to ani eventy,ani fabuła ani grafika - tylko i wyłącznie ludzie z którymi gramy i przebywamy na TS. Często to są znajomości wieloletnie i przeniesione na płaszczyznę realną. Strzał w kolano z tymi klanami.
     
  17. kubaski44

    kubaski44 User

    Powiem szczerze, jestem w takim klanie i z tych pomysłów tylko 1 widzę rozwiązanie. Nie chce mi się cofać i patrzeć kto to napisał, ale uniemożliwienie bicia własnej firmy tak jak jest na mapach x-1 i x-2 ma sens. Nie zmienia to faktu, że i tak klany multi by się nie biły. Można dać 1 razową możliwość zmiany firmy bez utraty poważki, ale narobiło by to chaosu z rangami, poza tym jak inni gracze zorientowali by się, którą firme wybrały klany z topki to logiczne, że większości by poprzechodziła na daną firmę.
     
    Ankalagon lubi to.
  18. Usunąć firmy, sojusze, LoWy, serwery i grę. :):):)
     
    kris0211. i Ghost_User lubią to.
  19. I wywiesić białą flagę zamiast użyć głowy i wyjść z tej kłopotliwej sytuacji.
     
  20. Klany firmowe były dla mię kłopotliwe na początku, teraz już sobie bez problemu z nimi radzę. ;)