DYSKUSJA - Klany mieszane - Co robić?

Temat na forum 'Dyskusje na temat gry / Informacje zwrotne' rozpoczęty przez użytkownika BA_THOR, 7 listopada 2017.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. kawaler82

    kawaler82 User

    moze zacznijmy od tego ze stawianie baz jest nie oplacalne bo maja przeciez takie super bonusy ze warto marnowac czas na ich obrone


    jeszcze nie tak dawno na pl1 bylo 5000 graczy i walki pvp 500vs500(gdzie one sa teraz?) czy to wystarczajacy argument zeby klany mieszane istnialy ?

    knight zdecyduj sie czy jestem stary chlop czy dzieciak na utrzymaniu
     
  2. *MISZELKA*

    *MISZELKA* User

    No jak to gdzie są.. na pl2 :D w niedzielę wolnego kamienia nie znajdziesz :D
    [​IMG]
    [​IMG]

    W kwestii klanów dobrego rozwiązania nie ma. Nie wiem czy ktoś uświadomił sobie,że darmowa zmiana firmy niesie za sobą też inne minusy - jak np ponowna możliwość wykonania niektórych misji. Czyli.. Jesteś na eic..zrobiłeś misję na 10k statków - dostałeś bardzo dobrą nagrodę i zmieniasz firmę i ponownie masz tą samą misję.
    My tu sobie gadu gadu a ja tak zapytam.. kto to będzie tłumaczył na j.niemiecki ? :D Bo przecież tak bardzo ich interesuje nasze zdanie,że ktoś nasze stanowisko im przedstawi tak ? :D
     
    -RΛGΛT-PL- lubi to.
  3. MOD_ŻBIK

    MOD_ŻBIK Guest

    Chciałem przypomnieć, że jest to temat o mieszanych klanach.
    Każde posty nie na temat zostały usunięte, a za każdy taki post, który nie będzie na temat będą wyciągnięte konsewencje według regulaminu forum, który zajdziecie tutaj.

    Pozdrawiam
    MOD_ŻBIK
     
  4. -gustaf-

    -gustaf- User

    Nie oplaca sie bo sa zbyt slabe.Dobrze ustawiony klan nie bawi sie w walke i obojetnie ilu jest broniacych wali prosto w poszycie.Jak mam wiec bronic takiej bazy gdy atakuje ja m.in.gracz z mojej firmy.Bede go ubijal to pojdzie na minus.A moze on nie moze atakowac.
    Jesli mozna wiedziec , jaka firme reprezentujesz?
     
    Ostatnie edytowanie: 9 listopada 2017
  5. kawaler82

    kawaler82 User

    reprezentacja firmy hmm zalezy na jaka jest w danej chwili potrzeba nie posiadam powazki wiec jest mi to bez roznicy.

    granie dla firm nie ma sensu bo nie daja one korzysci najpierw powinni je w jakis sposob uatrakcyjnic zeby cos tam zaczac myslec a jeszcze wczesniej
    polaczyc serwery ktore mialy byc w tym roku a beda dopiero na poczatku lutego
     
  6. kiedys tak bylo bo kazdy nie byl napakowany milionami x4 rsb empami itd itd... wszystko sie zaczelo kiedy zaczely sie pojawiac bugi na lowy i tak sie to teraz skonczylo...3 lata temu jak zrobiles misje na halloween wszystkie 4 z których miales ze 20k uri to byl szok i byles z tydzien gry do przodu...dzisiaj takie cos robisz w 10 min w low i takie sa tego efekty teraz
    odnosnie tematu chcialbym zaproponować aby usunąc wszystkie 3 firmy i stworzyc 2 NOWE!
    gracze logujacy sie na mape po takiej aktualizacji musieli by wybrac 1 z 2 firm która by reprezentowali i poprostu atakowanie wlasnej firmy bylo by zablokowane jak ci nowi gracze co maja ochrone firmy przed atakami
     
    poland102, Zientula oraz *MISZELKA* lubią to.
  7. SλώczγK

    SλώczγK User

    usunąć również bostery rozdzielające w grupie oprócz poważki i pd bo to teraż swoje robi ;]
     
    -gustaf- i Zientula lubią to.
  8. Zientula

    Zientula User

    A ja mam takie pytanie. Co jest powodem że zamiast łączyć serwery polskie (co na szczęście wybili sobie z głowy bo więcej szkody by zrobili) wybrali takie mało skuteczne rozwiązania. Jest to bez sensu dawać trzy wadliwe warianty które zdenerwują graczy zamiast zmienić klimat gry by firmowość się opłacała. Bynajmniej w tej chwili gdy graczy mieszanych jest najwięcej. Gra żyje starymi alienami i coraz mniej znaczącymi eventami na firmy. W ogóle stare elementy gry nie umieją zmienić na obecne czasy. Nagrody są prymitywne nawet za misje. Rozumiem kiedyś z strony głównej się szybko wybierało każdą misję ale dziś latając po misje po kolei to lecieć po misję żeby dostać nagrodę zbliżoną do nagrody za mordona to jest tragedia. Szczególnie te dzienne i dla początkowych żeby im chyba życie uprzykrzyć. Jak to mi kiedyś ludzie mówili gdy w grze już były lf4, zeusy i szło kamikadze "Ja to nawet nie latam już kamieni sprzedawać bo za szybko nabijasz mi kredyty". Niby teksty już z przed lat a daje do myślenia. Najwyraźniej twórcy tego nie rozumieją albo mają za dużo gier pod te same osoby i tracą kontrolę nad dalszym rozwojem. To że robią takie badziewia typu hitac i demaner które z automatu robią pakty z wrogami większe niż palladium jest śmieszne. Tylko patologia na kubikach działa w nieco innym ale równie debilnym kierunku. Niektóre serwery już tak zdechły że nawet najgorszy flax jest zapraszany do grupy byle te demanery hitaki ktoś im pomagał bić o ile w ogóle spotkacie kogoś kto je bije. Nagrody są tak liczne że zaraz nie będzie ich komu przekazać.

    Co do baz to mnie od dawna zastanawia czemu nie wszystkie serwery mają kamień na stawianie bazy gdy na aukcjach i tak są moduły. :eek::confused:
    A to że gracze nie stawiają bazy to prawdopodobnie powód mieszanych klanów i że ogólnie bazy są do kitu.

    usunięcie firm jest jak usunięcie sensu gry i przyśpieszy odejście graczy tak jak łączenie serwerów. Sam hitac czy demaner wymuszają zmniejszanie graczy na serwerach a potem wielka radość BP bo gracze kupili kapsułki za pln i zarobili na paru osobach. Na smsach też by zarobili.
     
    kris0211. i KrzywsonTex lubią to.
  9. ale jak sa mieszane klany to nawet swoi bija po plecach nawet ktorzy klanu nie maja takie jest moje zdanie zlikwidowac mieszane klany
     
    -gustaf- i -dshh14- lubią to.
  10. Zary-pl

    Zary-pl User

    Popieram - mam takie samo zdanie o klanach mieszanych, powinny być zlikwidowane to zakała tej gry
     
  11. -gustaf-

    -gustaf- User

    Za potrzeba idzie sie do kibelka a ty chyba masz duze cisnienie.
    Na jaka korzysc liczysz bedac w mieszancu.
    Czyzbys mial wtedy wiekszy wybor w kwesti klanow.
    To maja ci co kradna , ubijaja swoich i zmieniaja firme jak skarpetki.

    Ciemno widze twoja pszyszlosc jako kawaler.
     
  12. kawaler82

    kawaler82 User

    gustaf

    pytasz na jaka korzysc licze ja ci napisze jakie korzysci mam obecnie
    -bijemy kazdego gracza nie wazne czy jest w klanie czy z niego ucieka myslac ze bedzie sobie mogl cos pobic
    -wygrywamy kazdy wiekszy event(czytaj korzysci dla nas obecnie mamy wieksze szanse na wylosowanie dobrych nagrod w hitaku oczywiscie liczac kapsulki z potworkow)
    -dzieki nam jest jakas rozgrywka pvp

    odnosnie laczenia serwerow uwierz jest mi to bez roznicy chodzi bardziej o to ze bp wielce zapowiadalo ze laczenie bedzie w tym roku a tu upsss wtopa jak zwykle

    odnosnie powazki a co mnie ona obchodzi ranga nigdy nie bila i nie bedzie wole miec wiecej amunicji niz pulkownika ktory nic nie daje

    odnosnie zmiany firm uwierz gram z klanem i pod klan a na tym chyba ta gra ma polegac nie?

    nawet jesli usuna te klany co jest malo prawdopodobne to przejdziemy na 1 firme i dalej bedziemy was gnebic wygrywac eventy wiec suma sumaru roznicy wiekszej czy mniejszej dla nas nie bedzie pozatym uwierz stworzenie konta zeby zaznaczalo dany statek naprawde nie jest trudne

    jeszcze jak przejdziemy na 1 firme to wtedy no kolezko a jakis walkach "rownych" to ty zapomnisz jak przyleci na ciebie 50 zgranych osob
     
  13. -gustaf-

    -gustaf- User

    Jestes klanem jednoosobowym czy tych paru kamratow tez ma poglady podobne do twoich ,bo jesli tak to nie wiem jakie mialyby byc korzysci w zwiazku z takim klanem to mnie oblalaby czerwien wstydu zeby sie "wprowadzic do takiego bagna"

    Jazeli kumasz kolezko ( zaciagniete z twojego bogatego slownictwa) to chyba rozjasnilem moj poglad szczegolnie na takie zawistne i pazerne osoby nalezace do klanow mieszanych.Przyposzczam ze nikt nic by nie mial do klanow mieszanych gdyby calosc trzymala sie jakichs regul.To co ty reprezentujesz a byc moze chcesz sobie cos udowodnic to kicha.
     
  14. kawaler82

    kawaler82 User

    no no slucham uwaznie jakie sa reguly w tej grze zaskocz mnie

    reguly w grze internetowej no niezle nie bijesz gracza bo napisze ze jest dziewczynka?

    powiedz mi co jest glownym zalozeniem tej gry pvp , bicie powazki na range, czy moze bicie krysiek badzo mnie interesuje jakze znaczaca opinia od tak wielkiego gracza jak ty ktory cale zycie zbieral boxy
     
  15. STIGA_VRU

    STIGA_VRU User

    Każda z 3 opcji nie poprawi sytuacji w grze.

    Dobra propozycja to zakazanie dyplomacji pomiędzy firmami oraz ujednolicenie klanów tylko do jednej firmy - usunięcie mieszańców z ewentualną możliwością zmiany firmy bez strat w ciągu miesiąca.

    Kolejna sprawa - jeśli sytuacja ma powrócić do dawnych czasów gdzie firma była wydzieloną częścią gry, szpiegostwo było potępiane i każdy walczył za firmę do której należał, a walki wyglądały wspaniale czyli 1-2h walka po 100-300 osób z każdej firmy na bitewnych lub obleganie bazy 1 lub 2 gali przez drugą firmę wystarczy zlikwidować całkowicie klany.

    Wystarczy przynależność do danej firmy, zakaz możliwości bicia członka własnej firmy.

    Grupy już dawno wyparły klany, ich modyfikacja też powinna dojść do skutku na podstawie modyfikacji klanów i firm czyli - grupa mieszana z różnych firm tylko w LoW i Hadesie. Przy zwykłym lataniu po mapach brak możliwości zaproszenia do grupy członka innej firmy niż założyciel grupy.

    Pomysłów na zjednoczenie firmy i chęci "oddania" się za nią jest wiele.

    Przyjaźń przyjaźnią, ale kiedyś nie było problemu by ktoś zmienił firmę z powodu takiej więzi, a i tak każdy miał co bić.

    Tak samo wspomniane wprowadzone skoki między galaktykami całkowicie zniszczyły piękno tej gry na mapach bitewnych. Teraz na 4-x można ubić klikacza/boxiarza lub chwilę pobawić się na piłce do czasu gdy mieszany klan nie zacznie bić w kogo popadnie.

    Bicie jednego gracza przez 3 różne firmy w tym samym czasie powinno być punktowane jak walka 1 vs. 1 czyli obce firmy dostają PD/PP po równo adekwatnie lvl jak to jest w grupie zaś gracz z tej samej firmy na "-" całość nawet jeśli nie zaczął. To przywróciło by porządek walki z cwaniakami co mają kolegów z obcych firm lub bezklanowców bijących w plecy.

    Tak jak już zostało wspomniane tworzenie nowych alienów, które są mocniejsze z mniejszą nagrodą nie zachęca do gry, modyfikacja powinna być na zasadzie LoW czyli wprowadzenie alienów 2-3-4 razy mocniejszych z równie powiększoną nagrodą. Map jest wystarczająco by wrzucić nowe alieny.

    Kubiki już dawno powinny być na x-7 i powinno być ich po 6 na mapę do tego bossy ze 3 na 4-5 i uber gdzieś na 5-x np. 5-1 na środku (całkowicie wyludniona mapa).

    Ciekawe eventy typu P.E.T Destroyer (czy jak to się nazywało) albo zaraza były jednokrotne i chyba BP zauważyło, że można dużo się dorobić - a nie zauważyli gigantycznej frekwencji gdzie ludzie bili i alieny i między sobą walczyli o ranking. Zaś demanery, hitacki itp. są powtarzane bez sensu z powodu nieopłacalności i "upierdliwości" zasady lecą przez wszystkie mapy firm zamiast dać po jednym na firmę na zasadzie Icy i naliczać punkty za zestrzelenia alienów czyli WSPÓŁPRACĘ FIRMY - która więcej ubije z podziałem na 1 i 2 gale czyli słabszą i silniejszą część firmy.

    Kiedyś dorobienie się "wjazdu" na drugą gale wiązało się z poświeceniem czasu i chęci nabicia PD oraz przelot przez mapy bitewne gdzie zawsze ktoś się czaił. Dziś możliwość wtargnięcia na wszystkie mapy to nie pół roku czy rok, a dobre 2 tygodnie i ma się dostęp do całej gry, dla płacących adekwatnie szybciej - wystarcza tydzień wrót bez przesadnie poświęconego czasu - czytajcie całych dni.
     
  16. jakbyś bana dostał na kilka dni za ubijanie gracza tej samej firmy, to byś wtedy zrozumiał, tak jak jest to w innych grach
     
    Ostatnie edytowanie: 11 listopada 2017
  17. kris0211.

    kris0211. User

    Problem z klanami mieszanymi jest taki, że ciężko byłoby teraz cokolwiek zmienić, aby wszyscy byli zadowoleni (w sumie zawsze tak jest :confused:)
    Należałoby podjąć decyzję, czy grę opieramy na zasadzie rywalizacji trzech firm, czy rywalizacji klanów. W wielu grach rywalizacja klanów zdaje egzamin, ale odrzucenie fundamentalnych założeń DO może być kolejnym gwoździem do trumny.
    Niezdecydowanie BP, czy robić eventy firmowe, czy klanowe raczej nie pomaga.

    Na pewno nie można dać darmowej zmiany firmy od tak, bo wtedy "rip ranking". Według mnie to rozwiązanie odpada.

    Usunięcie mieszanych klanów - jak najbardziej za. I tak lepiej, żeby były trzy klany, każdy z innej firmy, niż jeden z FirmyNieWiadomoJakiej, bo nie będzie bicia po plecach. Jak tak bardzo zależy na wspólnym lataniu, to mogą zmienić firmę.
    Sojusze też niech usuną. PON - nie wiem.

    Zalegali... zaraz, co? Czy to już nie jest legalne i nie mamy z tym przypadkiem walczyć? o_O
    Debuff? Nikt tego nie zauważy, chyba że debuff na uridium. (Szczerze mówiąc, BP byłoby do tego zdolne)
    Jeśli jednak już tak bardzo chcecie zalegalizować (tfu), to niech nie dostają nagrody za eventy. I nieważne, że nabili X punków w evencie klanowym. Mogli latać w jednej firmie.

    Bicie swoich - czemu w ogóle coś takiego jest w grze? Nie można zabronić bicia swoich, niezależnie od mapy? Aż tak ciężko? Zaraz pewnie ktoś powie, że flaxy i tak mają za łatwo - tu nie chodzi tylko o flaxy. Tu chodzi o bicie po plecach, bo np. "kubiki som mojem" (błędy specjalnie)

    W skrócie: Usunąć klany mieszane i nie dawać opcji zmiany firmy za darmo. Dobrze by było, gdyby usunąć również bicie swoich.

    EDIT:
    Dodam jeszcze jedną propozycję, gdyby jednak do usunięcia mieszanych klanów by nie doszło.
    Porównam to do prawdziwego życia - skoro osoby z trzech wrogich frakcji zrzeszają się ze sobą, to normalnie są uznawane za zdrajców. Czy nie mogło by tak być tutaj? Osoby z klanów mieszanych nie mają przynależności firmowej i wszystkie mapy firmowe są traktowane jak wrogie mapy firmowe dla normalnego gracza. Co więcej, każdy może bić ich jak wroga.
    Skoro sami biją wszystkich, to czemu wszyscy nie mieliby bić ich :D


    Zanim zechcesz po mnie jechać za nieznajomość gry:
    [​IMG]
    Już? Możemy przejść dalej? No to po kolei:



    Brawo. Bijcie dalej wszystkich graczy, a potem zachodźcie w głowę, czemu jest ich tak mało. Oby tak dalej. Skoro PvP to według ciebie bicie flaxów... przemilczę to. Do słabszego fikać każdy [
    wstaw tu epitet] umie.

    Na łączenie serwerów też czekam, ale nie jest to takie proste. Co, jeśli ktoś ma konta na 2 serwerach? Problemów jest więcej, ale nie będę ich wymieniać

    Ranga nie bije? Miłego bicia swoich z "bonusem" -90% obrażeń w PvP od banity ;)

    No właśnie nie. Gra miała polegać na rywalizacji firm, a nie klanów. Klany były tylko dodatkiem, żeby można było grać ze znajomymi.

    A przechodźcie sobie, traćcie połowę poważania, i tak na randze wam nie zależy, prawda?

    Gdzie ty tu znajdziesz 50 zgranych osób w tych czasach? :eek:


    Od razu mówię, że nie odpowiem na twój kolejny post, jeśli nie zaczniesz poprawnie stosować zasad ortografii i interpunkcji.

    A zresztą, po co się produkuję. Szkoda mojego czasu na rozmowę z trollem.
     
    Ostatnie edytowanie: 11 listopada 2017
  18. kawaler82

    kawaler82 User

    ^

    I tak lepiej, żeby były trzy klany, każdy z innej firmy, niż jeden z FirmyNieWiadomoJakiej, >>bo nie będzie bicia po plecach.<< wytlumacz mi swoje pojmowanie bicia po plecach uwazasz ze musze byc w klanie zeby do ciebie strzelac czy wystarczy ze siedze z nimi na tsie znam ich nicki i poprostu im pomoge bo to znajomi. moze zmiemy gre pvp na bicie mobow i robienie wrot bo placzki caly czas padaja i nie moga zarabiac urki. nie wiem jak lubisz spokojne gry to zacznij sobie salate w farmeramie siac tam cie nikt nie ubije

    wowowowo ilosc dni od czasu rejestracji tyle znaczy w tej grze naprawde.znam kilka osob ktore maja dluzszy staz rejestracji wiecej przegranych godzin a sa dalej flaxami bez wyposazenia.

    pvp jest dla mnie biciem wszystkiego naprawde byloby super gdyby istnial jakis klan ktory moze sie przecistawic ale upss niestety takiego nie ma wiec bijemy wszystko. jak pisalem wczesniej oczywiscie to padanie jest przyczyna malej ilosci graczy a nie zwiekszenie kosztow robienia nowego konta i 128 urki za kryske. przeciez masz setki mozliwosci zarobku prawda?

    gdyby banita nie dawal 90% mniejszego bicia latalbym z nim caly czas zeby hehe bic wszystkich

    bla bla bla gra miala polegac 10 lat temu witamy w 2017 kiedy to klany sa podstawowa jednostka przynaleznosci
    tak jak kiedys range wbijalo sie na abc,statkach tak teraz wszyscy robia hadesy

    interpunkcja jest dla mnie strata czasu a z ortografia nie mam problemow
     
  19. Ghost_User

    Ghost_User User

    @kris0211. @-gustaf- Nie kontynuujcie rozmowy z trollem. To dziwny człowiek o dziwnych poglądach i zasadach i jak będzie tyle pisał to jeszcze gdzieś je rozniesie. Z drugiej strony może chcieć po prostu zwrócić na siebie uwagę - każdy jego post jest coraz dziwniejszy. Udowodnię mu że jest w błędzie i nie odpowiem więcej. Ja nie biję swoich nawet wtedy gdy oznaczałoby to porażkę w wykonywanej 3 dni misji.

    @kawaler82 Powodzenia w kontynuowaniu gry na swoich zasadach i poglądach... Dobrze że nie ma was wielu...
    Wszystko biorę z twoich postów :
    - nie masz poważania, co oznacza że jesteś chyba najniżej w rankingu jak się tylko da.
    - twierdzisz że klany mieszane sprawiają, że w grze jest PvP. Tymczasem gdy ich nie było było też PvP, a nawet dzisiaj częściej widzę jak jedna firma leci na drugą zamiast np. jeden klan mieszany na drugi.
    - PvP to dla ciebie bicie wszystkiego co się rusza. Jak tak uważasz to zagraj w <grę o sześcianach>, bo w tej grze PvP polega na rywalizacji trzech firm. Ubijasz nowicjuszy jak leci. Potem będziesz się dziwił dlaczego mapy puste.
    - nie umiesz używać forum.
    - twierdzisz, że gracze którzy grają czasami nawet lata i mają dobre wyposażenie mają mniejsze pojęcie o grze od ciebie.
    - co ty miałeś z polskiego? -1?

    @*MISZELKA* jaka firma? VRU?

    Klany mieszane powinny być usunięte dawno temu. One nie urozmaicają PvP ani eventów (ani niczego innego). Chciałem aby usunąć je "bezboleśnie", ale teraz gdy widzę zachowanie przykładowych graczy w takich klanach - niech je usuwają i kasują poważkę ich członkom.
     
  20. -gustaf-

    -gustaf- User

    Skoro sluchasz to juz polegles , dziekuje i konczymy na tym.Kazde nastepne slowo napisane przez ciebie to twoj podpis za likwidacja.
    Uwazaj , umiem liczyc,
    Apr; Boxy to cale moje zycie , nawet snie o nich.
     
    kris0211. i Ghost_User lubią to.