DYSKUSJA - Klany mieszane - Co robić?

Temat na forum 'Dyskusje na temat gry / Informacje zwrotne' rozpoczęty przez użytkownika BA_THOR, 7 listopada 2017.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. Brawo, troll świetnie zgaszony.

    Jak widać liczba graczy będących za likwidacją klanów mieszanych jest zdecydowanie większa. Jednak czy ktoś obserwuje jak to wygląda na innych forach? Dobrze byłoby wiedzieć czy to tylko nam przeszkadza tego typu zachowanie marginalnej części społeczeństwa, która chce ustawiać zasady gry pod siebie, czy może jest to problem bardziej globalny.
     
  2. Klany powstawały aby wspólnie pograć a każdy zapisał się do gry wybierając firmę.
    Firma jest najważniejsza i ubicie powinno być surowo karane (1 gracz własnej firmy -1000 poważania i 1 mln PD, drugi -3000 i 3 mln PD , trzeci 9000 i 9 mln PD, czwarty -16000 i 16 mln PD itd - kwadrat liczb od 1 do nieskończoności). W przypadku gdy ubija gracz mający np 15 mln PD to wyzeruje sobie licznik PD (po 4 graczu) i zaczyna grę od nowa :)
    Oczywiście kary dalej by były za przejście do wrogiej firmy (minus na poważanie).
    Bicie własnej firmy pomimo że zaczęła wroga firma powinno być surowo karane.
    Kwestia jest ustalenia zasad między ubiciem własnej firmy (statek został zniszczony) a biciem (np. pomoc wrogiej firmie lub kradzieży aliena).
    Ja bym proponował każdą sekunda i następne sekundy bicia lub celny strzał i następne strzały (np. 15000 nie PUDŁO) to strata poważania i PD zaczynając od:
    -1000 poważania i 1 mln PD (1 sek/1 celny strzał);
    -3000 poważania i 3 mln PD (2 sek/2 celny strzał);
    -9000 poważania i 9 mln PD (3 sek/3 celny strzał);
    -16000 poważania i 16 mln PD (4 sek/4 celny strzał);
    itd - to kwadrat liczb od 1 do nieskończoności.
    Oczywiście atak na własną firmę powinien się zacząć przez naciśnięcie trzy razy Ctrl (normalny atak na wroga/aliena to jedno naciśnięcie Ctrl) - natomiast dwa naciśnięcia na Ctrl powinno być ostrzeżeniem na ekranie że atakujemy własną firmę a dalszy atak będzie skutkował karami wypisanymi wyżej.
    Każda firma ma dwóch wrogów - dwie przeciwne firmy.
    Żadnych kontaktów między graczami w grze typu:
    - grupa (korzyści typu uridium, misje, itp);
    - sojuszów czy PON-ów między klanami obcych firm;
    - grupowe wrota (LOW, Hades).
     
    -dshh14- i Ankalagon lubią to.
  3. kubaski44

    kubaski44 User

    Panowie przecięż to ,że tuaj jest większość za usunięciem takich klanów to nie znaczy, że jest was więcej , po prostu większość się tu nie udziela ... dla nas i tak co by nie zrobili to nic to nie zmieni ... i tak bd razem latać bez względu na to czy bd mieszane klany czy nie, jak nie bd to dalej bd was bić, ale do was widać to nie dociera. Przecież nie usuną wojen pomiędzy klanami ....
     
  4. *MISZELKA*

    *MISZELKA* User

    Najśmieszniejsze jest to że w grze której fabuła polega na pvp komuś przeszkadza,że go biją :D Przeszkadza, to idz graj w bierki i nie marudz. Ja żałuję,że nie można bezklanowców bić na plus. Nie jeden się podpina pod kubika czy bije po plecach i czuje się bezkarny bo nikt go na minus bił nie będzie. Myślę,że powinna być opcja,żeby bić każdego, czy to wojna czy inna firma. I po problemie kto w jakim jest klanie bo i tak się wszyscy biją :D
     
  5. ale mogą zablokować strzelanie do graczy tej samej firmy bez klanu, i w tedy się już coś zmieni dla wszystkich
     
    Ankalagon lubi to.
  6. Ankalagon

    Ankalagon User

    Są ludzie co klepią tylko czerwone kropki alieny lub wrogów "firmy " i gdzieś maja wojny klanowe gdzie często jest tak, że w jednym klanie dobry znajomy i w drugim, trzecim to samo. Tacy bez klanu nie chcą obrywać po plecach od ludzi ze swojej firmy. Taki bez klanu nie powinien również atakować członka swojej firmy będącego w klanie i takiego co w kanie nie jest. Z drugiej strony jest to tez takie "mięso armatnie" rzucone na żer wrogom firmy.

    Gdyby kubiki działały na zasadzie zwykłych alienów gdzie premia punktowo-towarowa nic nie daje jeśli nie jesteś w grupie - to pewnie nikt nadgorliwie nie próbowałby Tobie "pomagać".

    Jak by bezkarnie można było każdego bić to po co firmy - ciekawe ile osób wówczas zostanie w grze a ile nowych osób przybędzie na dłużej niż np miesiąc - żeby nie doszło do sytuacji, w której zalogujesz się jednego dnia a na mapach nikogo nie ma. A chcąc się pobić ze znajomymi będziesz się specjalnie na konkretne godziny umawiać. Celem gry jest PvP ok. A czy takie PvP podoba się również jak Koks major klepie szeregowego pilota ? - i jeszcze tłumaczy ze on booty gania :)
     
    Ostatnie edytowanie: 13 listopada 2017
    -dshh14- lubi to.
  7. *MISZELKA*

    *MISZELKA* User

    Doskonale rozumiem o co Ci chodzi, z tą różnicą,że ranga nie bije i kapitan może nieźle rozjechać pułka. Osobiście uważam,że każdy kto zaczyna grę powinien mieć możliwość grania z Nami na równych zasadach czyli na takim samym wyposażeniu. Czyli jak na testowym. Na start 20mln uri. Robisz konto i bijemy się każdy z każdym. I wtedy taka gra ma sens. Ta gra nie została stworzona by bić sobie alienki tylko po to by rozgrywać potyczki - owszem firmowe, ale prawda jest też taka że już w 2011 były sojusze z obcą firmą zatem i tak klany biły swoich bo mieli z nimi wojny. Jak dla mnie nie ma dobrego rozwiązania klanowego problemu. A co do kubików to niech wróci stary system,gdzie trzeba było bić kubika w kilka osób i skończy się odwieczny problem z kubikami. Bo jeden gracz nie będzie bił na 2 mapy
     
  8. Alfa.Star

    Alfa.Star User

    takie podejscie byloby troche dziwne bo to by kompletnie wywracalo do gory nogami cala fabule gry. sory ale mysle ze czesc osob przestalaby grac gdyby stalo sie tak jak piszesz i nie chodzi mi o to ze nie mogliby sie podpinac ale o to ze rejestrujac sie czlowiek walczyl dla swojej firmy a to co piszesz to jakies kompletne przeciwienstwo tego
     
  9. *MISZELKA*

    *MISZELKA* User

    Rafał, wiesz jak szanuję Twoją opinię i Ciebie. Jesteś chyba jedną z niewielu osób, która od początku do końca jest głęboko utożsamiona z firmą. Tylko,że znaczenie firmy już nie jest takie samo. Obecnie firma nie ma żadnego znaczenia. Ok z winy graczy i BP (bo na to pozwolili).
    Ale takie są smutne fakty i nic tego już nie zmieni.
     
  10. Ankalagon

    Ankalagon User

    Sorki że się wetnę.
    Dlatego jest ta dyskusja, żeby coś zmienić na leprze. Aby firma z powrotem zyskała na znaczeniu- nie bądźmy pesymistami może coś się uda dobrego zrobić w tym kierunku.
     
  11. -gustaf-

    -gustaf- User

    Kto powiedzial ze nie mozna bic bezklanowcow , widocznie malo ci tych czerwonych.Ciekawe ile czasu bys przezyla na wlasnym osiedlu gdybys walila po lbie kazdego kto po nim chodzi.Tylko nie mow mi zeby nie porownywac realu do gry.Zawsze sie ponosi konsekwencje nieodpowiedzialnych czynow.Kubiki jak i inne alieny nie sa prywatne , widocznie bardzo zalujesz komus innemu tych paru punktow i troche urki.Poparrz na to z innej strony.Niech sie znajdzie pare osob ktore chca miec kubika tylko dla siebie a co z tego wynika reszta powinna pakowac walizki i jazda na inna mape bo ta jest juz zarezerwowana.Tu sie pojawia wygodnictwo klanu mieszanego , wolasz obstawe i kubik jest twoj a inni niech sie wypchaja.
     
    Ostatnie edytowanie: 13 listopada 2017
    -dshh14- lubi to.
  12. *MISZELKA*

    *MISZELKA* User

    Wiesz, wydaje mi się,że troche za późno. Ludzie grają w mieszanych klanach od lat, znają się, spędzają czas na TS. Nie rozdzielisz nikogo na siłę.
    Poczytaj dokładnie co piszę a potem się wypowiadaj na temat tego co ja robię na mapie. Bo akurat w kwestii kubików jestem ogromną przeciwniczką ludzi którzy biją sami kubiki na 2 mapy i uważają się za władców x-6. A teksty o osiedlu są poniżej wszelkiej krytyki i nawet się nie odniosę do tego bo szkoda mojej klawiatury.
     
  13. Alfa.Star

    Alfa.Star User

    to pozostaje przestac grac :(
     
  14. Ankalagon

    Ankalagon User

    MISZELKA

    No właśnie o to chodzi. Nie rozdzielać, dać szansę grania wspólnego pod barwami jednej z trzech firm lub dać możliwość identyfikacji takiego multi kalanu. Przecież z tego co piszesz mało kto identyfikuje się w klanach multi z konkretną firmą więc co za różnica jeżeli będziecie grać wspólnie pod barwami EIC czy tez VRU ? Niech zapanuje jednolitość. A firmy jako takie niech promują swoich najlepszych graczy lub klany.
    Po co więc kombinacje typu 10 członków EIC, 10 z VRU i 5 z MMA tworzy klan XXX ?

    Jak dojdzie do ujednolicenia Będziesz wiedziała, również ilu tak naprawdę Masz prawdziwych przyjaciół w takiej grupie multi.
     
  15. *MISZELKA*

    *MISZELKA* User

    Naprawdę grasz tylko dlatego,żeby Vru dokopało EIC ?
    Jesteś optymistą. Ok, zgadzam się. Też bym tak chciała ale w jaki sposób chcesz przenieść wszystkich moich kolegów z innych firm na moją firmę, tak aby wszyscy byli zadowoleni? Darmowa zmiana firmy nie jest fajna. Bo wywraca ranking i rangi (czasami wbijane latami i za grube pieniądze) a do tego daje takim graczom możliwość ponownego wykonania tych samych misji raz jeszcze za co ponownie dostaną fajne i wartościowe nagrody, dużo pd i poważki. A ukarać ich -50% powagi za to że chcą grać ze mną też nie wydaje się fajne. Bo dlaczego mają teraz za to płacić. Zresztą szczerze ? Tak jak pisałam wcześniej - nie sądzę,żeby ta dyskusja zrobiła wrażenie na kimś z przysłowiowej "góry" bo i tak jej nie przeczytają i nie zrozumieją. Ale miło wymienić opinię :) Pozdrawiam
     
  16. myśle że powinni usunąć mieszane klany, a najlepiej brak możliwosci bicia swojej firmy - aby też ludzie nie bili po plecach swoich. I mimo tego wszystkiego koszt firmy powinny być takie samo jak są teraz - 5k urki i połowa poważki. Kiedyś ludzie żyli w 3 innych firmach a nie w paru klanach jak teraz. Dali rade kiedyś żyć to i pogodzą się z tą zmianą :D
     
    Ostatnie edytowanie: 13 listopada 2017
  17. Ankalagon

    Ankalagon User

    Zabiłaś mi ćwieka :)
    Nie znam się na mechanice gry :)) jak to wspomniałem wyżej. Ale z mego punktu widzenia po przeniesieniu punty PD, poważania itp powinny pozostać takie same. Rozumem że może się zmienić ranga- stopień gracza czyli o ile dobrze rozumiem Major jak przejdzie z VRU może stać się szefem kapitanem w EIC lub na odwrót. ( To chyba zależy od ilości graczy w danej firmie ? ) Ale punkty tak zbierane pieczołowicie pozostaną te same - wyposażenie które było zbierane pozostaje to samo. W/g mnie taki klan powinien wspólnie podjąć i wybrać najlepsza opcję.
    Co do możliwości wykonywania na powrót tych samych misji - powinni to zablokować aby taka zła sytuacja nie miała miejsca.
     
  18. Alfa.Star

    Alfa.Star User

    Nie oczywiście że nie. Gram dlatego żeby vru dokopało eic i mmo
     
  19. *MISZELKA*

    *MISZELKA* User

    Tak, rangi zależą od ilości graczy. A zatem przykładowo na PL2 - Obecny szeregowy generał z VRU zmienia firme na EIC i jest generałem (bo takie ma ilości punktów). A tym samym obecny generał który wbijał tą rangę,wydawał pieniądze na boostery itp może sę czuć bardzo skrzywdzony..Tak samo z innymi rangami. Idzmy dalej i np większość graczy wybiera firmę EIC.. I nagle na vru zostaje 10 graczy na mmo 30..I kogo będziecie bić ? Nie będzie kogo. Bo wszyscy będą na EIC i będą się dalej bić między sobą. Przy zmianie firmy masz opcje wykonywania części misji raz jeszcze. Np na statki. Zablokowanie tego na bank spowoduje liczne bugi i błędy. Buga na low usuwali prawie rok. Nie wiem czy nie lepiej zostawić tego tak jak jest :)
    Uwielbiam Cię :D
     
  20. Alfa.Star

    Alfa.Star User

    Taka jest prawda rejestrujac sie do tej gry gralo sie przyjemnie teraz to jakas patologia