Dyskusja - mini-eventy

Temat na forum 'Dyskusje na temat gry / Informacje zwrotne' rozpoczęty przez użytkownika BA_ASTRAL, 23 stycznia 2019.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. BA_ASTRAL

    BA_ASTRAL Guest

    Podzielcie się w tym temacie Waszymi opiniami na temat mini-eventów (typu kolorowe skrzynie pirackie itp.) :oops:
     
  2. Ankalagon

    Ankalagon User

    Nie wiedziałem że są to mini-eventy.
    Większość tutaj czeka na vortexy lub icy meteoroids przydały by się jakieś szalone cubikony.
     
    Cupak i kris0211. lubią to.
  3. Adalon

    Adalon User

    Co do kolorowych skrzyń to ktoś to otwiera? Srapu leci mało a kryształów skoda - lepiej trzeci zestaw spartanów zrobić..
    Jak dla mnie to jeśli kryształy leciałyby cały czas tak samo to kolorowych skrzynek mogliby nie dawać w ogóle..
    Powrót szalonych kubików by się przydał, vortex 2 razy do roku wystarczy, chyba że wprowadzili by go na stałe np z cooldownem 5 dni.
     
    rrr-roger500-rrr lubi to.
  4. Legenda

    Legenda User

    laserstorm było spoko.
     
  5. Najbardziej to mi się podobał mini event - łączenie serwerów. Nie trzeba było wtedy się logować. :D
     
    Andromeda5 i D.A.R.E.K lubią to.
  6. tylko szkoda ze po wydaniu miliona uri na wrota by podgonić posiadaczy nowych lf-4 wprowadzili prometeusze i balansu gry juz nie ma
     
    REVERS lubi to.
  7. Cupak

    Cupak User

    W obecnej erze wszechobcenych botów które kradną alieny sprzed nosa są o 70% za drogie (chodzi o scrap), który powinien lecieć o 50% cześciej.
     
  8. D.A.R.E.K

    D.A.R.E.K User

    każdego dnia gry, wielkim mini-ewentem są codzienne wyścigi z botami - kto pierwszy dopadnie jakiegokolwiek alienka.
    moją opinię na ten temat znacie od lat i jeszcze chcecie, żebym ponownie się nią z wami dzielił ?
    nooo, to dzielę się ponownie - śmierć botom, namierzaczom, automatom innym cudakom biorącym udział w tym codziennym miniewencie, jaki zgotował nam Bug Point :)
     
    Andromeda5 lubi to.
  9. REVERS

    REVERS User

    co z tych ewentów skoro żeby na cokolwiek uzbierać to trzeba siedzieć godzinami i tłuc alieny, a jeśli się człowiek już dorobi fullki to wprowadzacie jakieś śmieszne inne lasery -_- Dajcie ludziom się pobawić w tą gierkę, a nie tylko ciągłe " ulepszenia ". Kiedy zrobiliście coś darmowego? Takiego żeby gracze mogli spokojnie z godzinnej gry czerpać przyjemność i jakieś korzyści?
     
  10. |Dżordż|

    |Dżordż| User

    Kolorowe skrzynki, obsydianowe skrzynki i co cokolwiek innego nie mają sensu dla nowych graczy. Brakuje w grze eventów, które nie zmuszałyby do wyciągania portfela a ewentualnie do tego zachęcały. Chociażby zwykłe złote skrzynie. Gracz tzw. midgameowy będzie je otwierał by złożyć Zeusa. Dajcie coś ciekawszego dla nas flaxów w tych skrzyniach...
     
  11. wloczykij

    wloczykij User

    Ja bym wolał żeby wymagana ilość złomu potrzebna do zmontowania kluczy do skrzyń była o połowe obniżona , bo zdobyć aurus i kryształy to nie jest problem
     
  12. Ankalagon

    Ankalagon User

    Powtórzę tutaj cytat z innego postu i trochę to rozwinę:
    Jedne z najstarszych definicji eventów sformułowali Donald Getz i J.J. Goldblatt we wczesnych latach 90-tych XX wieku. Określili oni event, jako coś „specjalnego”, „wyjątkowego”, „unikatowego”, „wykraczającego poza codzienne doświadczenia”, coś odróżniającego dany czas od innych bardziej rutynowych czynności, takich jak np. praca. Goldblatt określił event jako „wyjątkowy moment w czasie, określony poprzez ceremonię i rytuał, zaspokajający czyjeś potrzeby”.

    Dawniej eventy zaspokajały potrzeby graczy - czy to amunicja, urka, nagrody końcowe ( jako przykład podam eventy ToT, Vortex, szalone cubikony ). Na dzień dzisiejszy eventy służą moim zdaniem do zaspokojenia potrzeb BP. Widać to evidentnie przy ostatnim evencie "rekawica plutusa" - Ze strony materialnej -Ilość zużytej amunicji, urki itp przez większość graczy ni jak się ma do nagród - nawet jak weźmiemy pod uwagę nagrody końcowe jest to po prostu porażka która raczej zniechęca do brania w tego typu "wydarzeniu" udziału a tym bardziej wydawania pieniędzy na zakup chociażby opcji premium na przyszłość.

    Rozumiem również to, że BP chce zarabiać - jednak tak naprawdę nic w zamian nie daje a wrażenia jakie pozostają mogą sugerować, że dla BP liczy się już tylko kasa kasa kasa, szukając coraz to lepszych sposobów na jej pozyskanie nie zwracając właśnie uwagi na potrzeby graczy.

    Słowo event, mini-event i pochodne to słowa mało precyzyjne. Należy odpowiedzieć na pytanie, jakie potrzeby dany event ma zaspokoić i jakie cele osiągnąć.
    Bez sprecyzowania oczekiwań w tym wypadku obu stron - wychodzi to co wychodzi - sypia się coraz częściej opinie negatywne ze strony graczy. Należy przy tym pamiętać, że istotą tego słowa jest „wyjątkowość” i żeby event był eventem czy też mini-eventem, musi zapewnić graczom zainteresowanym korzyści. Czego obecnie raczej nie widać, gdyż działania są jednostronne.

    Jeśli chodzi o sprecyzowanie z mojej strony oczekiwań :
    1. Zwiększenie szansy na zdobycie złomu
    2. Co najmniej 3x bardziej opłacalne nagrody ze skrzynek niż obecnie ( podczas mini czy pełnych eventów )
    3. Przy eventach gwarancja nagród z określonej puli ( ale nie jakieś tam "śmieci" jak obecnie typu 30 rakiem PLD lub 2 szt. EMP i 148 szt amunicji MCB 50).
    4. Zużycie amunicji w statusie bez opcji premium pokrywa jej stratę bilans co najmniej na 0 ze wskazaniem na minimalny +
    5. Konsultacje z graczami przed wprowadzeniem nowego wydarzenia.
    6. Kosmiczna piłka - zwiększenie ilości skrzynek - najlepiej ilość skrzynek gwarantowana dla osób biorących udział ( klepiących piłkę )
    7. Zwiększenie nagród co najmniej o 100% z wrót inwazyjnych
    8. Zwiększenie bonusów x3 dla firmy wygrywającej event.
    9. Brak możliwości atakowania członków własnej firmy w czasie trwania eventu ( nawet w przypadku wojny ).
     
    Ostatnie edytowanie: 4 kwietnia 2019
  13. Alfa.Star

    Alfa.Star User

    mini eventy = mikro nagrody. ani uri ani ammo nic ciekawego sie w nich nie dzieje chyba ze dla oczatkujacych dla ktorych zdobycie 500 energii to mega osiagniecie. skrzynie ktore daja dresy tez tylko dla kolekcjonerow jak komus zalezy na samej grze a nie dresie na peta nie zrobi zadnej z tych skrzyn. seprom/rsb w skrzynkach moze by cos zmienily ale jak wiemy BP wlozy tylko 100szt sepromu i to ma byc nagroda xD jak dla mnie wszytskie te eventy wymagaja duzej zmiany albo mozna je wycofac
     
  14. REVERS

    REVERS User

    Dokładnie, tak samo wprowadzili to śmieszne ograniczenie na seprom żeby ludzie się z ammo wywalali, ale ja np. jak nie mam sepromu w laserkach to nie gram. 90 tys podkrecenia na attendy idzie w 20-30 min z białki. Zamiast wszystkim wyzerować podkrędke i tym uczciwym i nieuczciwym to tym co mają nabugowane po miliardy nic nie zrobili, a tych którzy wysyłają codziennie żeby uzbierać sobie na dłuższe latanie skrzywdzili. Śmieszna ta gra jest coraz bardziej
     
    Andromeda5 lubi to.
  15. Ankalagon

    Ankalagon User

    Nie wiem czy już ktoś zauważył tak jak ja, że w "planie tygodnia" w tabelce, pozycja Nagrody specjalne stale pojawiają się tylko wersje 1, 3, 4 a o wersji nr 2 zapomnieli? Generalnie trwa to tak już od samego początku - o co tutaj chodzi?

    EDIT 26.12.2019: jaki sens jest dawać Santa-Bot razem i ICE METEOROIDS z Labiryntem w dodatku w tym samym czasie?
     
    Ostatnie edytowanie: 26 grudnia 2019