Fabuła gry

Temat na forum 'Od użytkowników dla użytkowników' rozpoczęty przez użytkownika gigamen, 14 grudnia 2018.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. gigamen

    gigamen User

    Jak wiadomo, nie każdy czyta opisy misji (ja też nie), ale czasem człowieka nachodzi myśl, że jednak warto byłoby znać (wprawdzie nieistotną dla rozgrywki, ale jednak obecną) fabułę. Postanowiłem więc, że stworzę ten temat, gdzie każdy, kto wie o niej cokolwiek, będzie mógł podzielić się tą informacją, a ja spróbuję to jakoś ładnie pozbierać do kupy (edytując ten post).
    Nie muszą (ale mogą) to być jakieś historie, typu dawno dawno temu frachtowiec piratów..., tylko luźne informacje, np. "Kristallony i Kristalliny walczą ze sobą".

    Ja niestety wiele nie pomogę, ale tak jak powiedziałem, podejmę się próby ładnego poukładania informacji.

    Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto będzie w stanie cokolwiek powiedzieć.


    Na razie mamy tyle:

    • Mordoni to zmutowani ludzie, którzy kiedyś byli górnikami na Tytanie. Atakują ludzi, bo myślą, że ci chcą ich zniszczyć.
    • Streunerzy to ludzie, którzy utracili ludzki status po II wojnie sibelońskiej z 2727 roku
    • Kristallini i Kristalloni to ten sam gatunek, a oba "podgatunki"(?) walczą ze sobą.
    • Emperor Kristallon to zamaskowany Kristallin
    • Kristalloni stworzyli Uberów (typ aliena) do walki z Kristallinami
    • Istnieje 4 firma Saturn, która chce zniszczyć MMO, VRU i EIC
    • Saimony to uzależnione od technologii jaszczurki
    • Lordakie to "niewolnicy" z jakiejś odległej kolonii, która nie utrzymuje kontaktów z 3 firmami
    • Piraci to też głównie zmutowani ludzi mówiący własnym językiem
    • Lordakium i Lordakie to najprawdopodobniej ten sam gatunek [po zniszczeniu Lordakium pojawia się kilka Lordakii, tzw. 'Lordakium Spore']
    • Istnieją 3 wrogie sobie korporacje: MMO (Mars Mining Operations), EIC (Earth Industries Corporation) i VRU (Venus Resources Unlimited)
    • Skorpiony to jednostka partyzancka EIC
    • Mordony mogą naprawiać statki obcych, głównie Saimonów [oczywiście tylko wg. fabuły misji, w grze to nie działa]
    • Mordony zajmują się głównie zbieraniem złomu
    • Odkryto zaginioną kolonie ludzi która hodowała i sprzedawała Lordakie jako niewolników, a Mordoni byli pośrednikami tego procederu
      • Ukrywała się ona przed firmami przez setki lat
      • EIC chce ich przeciągnąć na swoją stronę
    • Zagiętą przestrzeń stworzyli naukowcy M.A.S.Q.U.E.
    • Devolarium są radioaktywne [wg. misji "Radioaktywne potwory"]
    • W jednej misji pomagamy multimiliarderce Shari van Quandt pozbyć się Devolarium orbitującego w pobliżu jej prywatnej posiadłości
    • Saimoni ukradli wszystkie dzieła sztuki stworzone przez Exxa o'Wye'a
      • Okradając jego pracownię oraz wykradając inne dzieła prywatnym kolekcjonerom.
      • Później okazało się, że tak naprawdę były to relikwie Saimonów, które kupował od Mordonów i sprzedawał jako swoje.
      • Ponoć większość osób, które miała kontakt z tymi "dziełami" popadła w szaleństwo
    • Wojna Trzydniowa to pierwszy atak Sibelonów na ludzi
    • Przypadkowo przesłaliśmy [nie wiadomo czy "my" w opisie misji oznacza EIC czy ogólnie ludzkość] statki w środek sektora Sibelonów przez co oni namierzyli Ziemię i wysłali statek z "wielką bombą", przez co niemal zniszczyli całą ludzkość na Ziemi.
    • Podstawowa procedura w EIC: "jeśli zostaniesz schwytany, uruchom sekwencje samozniszczenia statku"
    • VRU (później także EIC i MMO) walczy z wirusem zwanym "krwawieniem ocznym"
      • Później na chorobę wynalezione zostaje antidotum.
      • Prawdopodobnie to EIC podrzuciło VRU chorobę, która następnie rozprzestrzeniła się na pozostałe firmy.
    • EIC powszechnie stosuje propagandę (którą zajmuje sie dział PR)
    • Kristalloni przekazali ludzkości technologię konstrukcji wrót międzygalaktycznych
    • Duke (jakiś tam multimilioner) skonstruował nowy napęd intergalaktyczny i zaczął niszczyć wrota międzygalaktyczne
    • Jakaś boja (dopiero później okazuje się, że została zbudowana przez kogoś z EIC) przyciąga alieny do naszego sektora
    • Misja "Kryjówka Duke'a" ma zepsuty opis
    • Kristalloni nie są nastawieni wrogo do ludzkości, ale Kristallini już tak [co zresztą widać na mapie gry]
    • VRU założyło w pełni zautomatyzowaną stację więzienną, której oprogramowanie zyskało samoświadomość
      • *AiDOS (tak się nazywa ta sztuczna inteligencja) zawiązała sojusz ze Streunerami
      • *jeden z pracowników wyższego szczebla zatwierdził wykonanie egzekucji, bo myślał że to wirtualna gra wojenna, a tak naprawdę odpowiedział sztucznej inteligencji...
      • *AiDOS zniszczono impulsem elektromagnetycznym
    • Jeden z Uber-Streunerów wywołał wojnę z Kristallonami
    • Lordakium pochodzą z planety Eragoth Prime, której koordynaty utracili.
    • Mieszkańcy Ziemi pragną by wszystkie firmy zjednoczyły się w walce z obcymi, ale zgadza się na to jedynie VRU
    • Protegity to drony sterowane przez Cubikona, który jest jednym wielkim superkomputerem
    • Obcy byli w naszych sektorach jeszcze zanim powstała ludzkość ale byli to nieznani obcy.
    • EIC uznaje, że piloci VRU nie powinni być problemem w porównaniu z pilotami MMO
    • Piraci są świetnymi strategami oraz są bardzo dobrze wyszkoleni, ale starają się walczyć za pomocą innych obcych, a nie bezpośrednio
    • (Według misji tejże firmy) EIC to najsilniejsza korporacja
    • VRU próbuje się dogadywać z obcymi
    • EIC próbuje się dogadać z piratami
    [1]



    Za informacje dziękuję (lista uzupełniana na bieżąco):

    • RedCat313
     
    Ostatnie edytowanie: 23 grudnia 2018
    RedCat313 lubi to.
  2. Legenda

    Legenda User

    dominacja przez 1 klan mapy a nawet galaktyki.
     
    Cupak lubi to.
  3. Cupak

    Cupak User

    Fabuła jest taka 3 firmy miały rywalizować, ale ludzie powiedzieli dość i zaczeli klanowo ponad podziałami współpracować żeby flaksów finansowo i psychicznie zrujnować c.d.n
     
  4. RedCat313

    RedCat313 User

    no na pewno mordony to ludzie którzy pracowali jakogórnicy na tytanie i zmutowali
    straunery to ludzie którzy stracili status ludzi po 2 wojnie sibelońskiej z 2727 roku
    kristalini i krystaloony to jeden gatunek
    emperor krystalon to zamaskoeany kristalin
    krystaloony stworzyli uberów
    jest 4 frakcja saturn która w przyszłości zniszczy 3 firmy
    saimony to uzależnione od technologi jaszczurki
    lordakie to "niewolnicy" z jakiejś odległej koloni która nie utrzymuje kontaktów z 3 firmami
    piraty to też głównie zmutowani ludzi gadający własnym jezykiem
    lorakium i lordakie to najprawdopodobniej ten sam garunek
    więcej nie pamiętam jak coś sie przypomni to dopisze i nie dam za wszystko ręki uciąć bo dawno robiłem niektóre z misji
    P.S. lubie czytać takie rzeczy więc jak sie zbiore kiedyś to se poczytam i dopisze co wyczytałem :D
     
    kris0211. i gigamen lubią to.
  5. gigamen

    gigamen User

    Dzięki. Wszystko dodane. Jak będziesz coś chciał dodać, to w nowym poście, żebym powiadomienie dostał.
     
  6. RedCat313

    RedCat313 User

    (Jestem w eic więc zaczynam od przejrzenia misji właśnie tej firmy bo z tego co wiem to w każdej firmie jest na pewno troche inaczej pisane opisy do misji)
    Przejżałem misje i oto co wyczytałem:
    -oczywiście eic znaczy earth industries corporation
    -skorpiony to jednostka partyzancka firmy eic
    -saimony są uzależnieni od cybernetycznej modyfikacji ciała i ogólnie technologii
    -mordony byli kiedyś ludźmi a atakują ludzi bo myślą że chcą ich zniszczyć
    -mordony mogą naprawiać saimony (i pewnie inne statki też)[oczywiście tylko wg. fabuły misji]
    -mordony zajmują sie głównie zbieraniem złomu
    -odkryto zaginioną kolonie ludzi która hodowała i sprzedawała lordakie jako niewolników a mordony były pośrednikami
    *ukrywała sie ona przed firmami przez setki lat
    *oczywiście eic chce ich przeciągnąc na swoją strone
    -zagiętą przestrzeń stworzyli naukowcy M.A.S.Q.U.E.
    -devolarium jest radio aktywne (ewentualnie ten gość od misji chciał w ten sposób ["radioaktywne potwory"] je obrazić ale wątpie )
    -w jednej misji pomagamy dla multimiliarderki Shari van Quandt pozbyć sie devolarium orbitującego w pobliżu jej prywatnej posiadłości
    -saimoni ukradli wszystkie dzieła sztuki stworzone przez Exxa o'Wye'a
    *kradnąc jego pracownie
    *oraz wykradając jego inne prace prywatnym kolekcjonerom
    *potem sie okazało że te dzieła nie były jego tylko to były jakieś starożytne relikwie saimonów a mordony mu je sprzedały a on je sprzedawał dalej jako swoje heh
    *podobne z tego powodu większość osób które miało stycznosć z tymi dziełami popadał w szaleństwo
    *te działa sztuki to starożytne
    (jakby ktoś sie zastanawiał czemu tak sie rozpisałem o tych dziełach sztuki to po prostu uznałem że kogoś może to interesować :D )
    *Wojna Trzydniowa to pierwszy atak sibelonów na ludzi
    -w wyniku przypadkowego przesłania przez wrota międzygalaktyczne przesłaliśmy (tutaj w misji nie jest dokładnie opisane czy "my" jako firma czy my jako ludzkość) statki w środek sektora sibelonów przez co oni namierzyli ziemie i wysłali statek z "wilką bombą" iniemal zniszczyli całą ludzkość na ziemi
    {nie jestem nawet w 1/4 misji -_-}
    {a jak już sie wziąłem za przeglądanie noto przejże...}
    -podstawowa procedura w eic: "jeśli zostaniesz schwytany, uruchom sekwencje samozniszczenia statku"
    -vru (później także eic i mmo) walczy z wirusem zwanym "krwawieniem ocznym"
    *oczywiście wynaleziono potem na to antidotum
    *najprawdopodobniej z tego co rozumiem z opisów to tą chorobę podrzucili eic dla vru a potem sie ona rozprzestrzeniła także do mmo i eic
    -eic powszechnie stosuje propagande (którą zajmuje sie dział PR)
    -Krystalooni przekazali ludzkości technologie konstrukcji wrot miedzygalaktycznych
    -Duke (jakiś tam multimilioner) skostruował nowy napęd intergalaktyczny i zaczął niszczyć wrota między galaktyczne
    -Jakaś boja (dopiero kilka misji później osoba dająca misje mówi nam że skonstruowała ją eic ) która przyciąga alieny do naszego sektora
    !!!O, przy okazji odryłem że w misji "Kryjówka Duka'a" zamiast opisu misji pisze :(quests.quest_description_412001)
    -krystaloony nie są nastawieni wrogo do ludzkości , ale kristalini już tak (dlatego na mapie dopiero po zaatakowaniu krystaloony odpowiadają ogniem)
    *obydwa to grupy tego samego gatunku które ze sobą walczą (jednak nie samce i samice :D )
    - vru założyło w pełni zautomatyzowaną stacje więzienną której oprogramowanie zyskało samoświadomość
    *AiDOS (tak sie nazywa ta sztuczna inteligencja) zawiązała sojusz ze straunerami
    *jeden z pracowników wyższego szczebla zatwierdził wykonanie egzekucji bo myślał że to wirtualna gra wojenna a tak na prawde odpowiedział sztucznej inteligencji...
    *AiDOS został zniszczony impulsem elektromagnetycznym
    -Ubery to efekt ekspermentów krystaloonów rozpowszechnione bardziej przez kristalinów którzy chcieli je wykorzystać do walki z krystaloonami
    -jeden z uber-straunerów wywołał wojne z krystaloonami
    -lordakium pochodzą z planety Eragoth Prime
    *przeczesują przestrzeń kosmiczną w poszukiwaniu jej bo stracili jej koordynaty
    -mieszkańcy ziemi pragną by eic mmo i vru połączyły sie do walki z obcymi ale oczywiście żadna firma oprócz vru tego nie chce
    -protegity to drony sterowane przez kubikona który jest jednym wielkim komputerem
    -obcy byli w naszych sektorach jeszcze zanim powstała ludzkość ale jacyś "nieznani" obcy
    -eic uznaje że piloci vru nie powinni być problemem w porównaniu z pilotami mmo
    -piraci są świetnymi strategami oraz są bardzo dobrze wyszkoleni którzy starają sie nie walczyć bezpośrednio tylko starają sie jak najbardziej wykorzystywać innych obcych
    -piraci to też ludzie po bardzo małych mutacjach ale posługujący sie niezrozumiałym oraz dziwnym językiem
    - z tego co wyczytałem to eic jest najsilniejszą z korporacji ale sie domyślam że w misjach innych firm pisze to samo o vru i mmo
    -vru próbuje sie dogadywać z obcymi
    -eic próbuje sie dogadać z piratami
    ...........................................................
    wszystkie wojny o których była mowa w tych misjach to:
    -wojna trzydniowa
    -druga wojna sibelońska(2727)
    -icydent na pacyfiku
    -Druga wojna korporacji(2734)

    wszystkie informacje z tego postu są "potwierdzone" i pewne na 100% :D
    (P.S. wiem że troche chaotycznie napisane :()
    (potem coś jeszcze na pewno dopisze teraz nie mam czasu przeglądać misji-_-)
    (dodam to do tego samego postu)
    (taa wiem narzucałem durzo niepotrzebnych informacji ale czemu nie :D :D :D )
    ......
    wogle zdałem se sprawe że nie wypisywałem fabuły tylko bardziej informacje heh
     
    Ostatnie edytowanie: 22 grudnia 2018
    kris0211., =Aspazja= oraz poland102 lubią to.
  7. Aktualnie to ta gra nie ma fabuły skoro pytasz. Od świętego dzwonu zdarzy się że wojna zamiast bić Ciebie pierwsze pomoże Ci dobić obcą firmę, ale potem i tak Cię dobije - i tak częściej pierwsze weźmie się za Ciebie najpewniej.

    Od 2 lat zastanawiam się jaki sens ma odbieranie 50% poważania przy zmianie firmy. Powinna być już darmowa bo to tylko kolor znaczka zmienia.
     
    STRADIVARI71 i gigamen lubią to.
  8. gigamen

    gigamen User

    I cyk edicik. Tradycyjnie, od teraz proszę, żebyś nowe informacje pisał w oddzielnym poście.
     
  9. RedCat313

    RedCat313 User

    Spoko
    w razie czego to przejrzałem misje do 17lvl wyłączając misje BL
    P.S. widać że nie czytałeś co wstawiasz :D :D
    bo spoiler już nie potrzebny albowiem sie myliłem i to po prostu 2 rywalizujące z sobą grupy tego samego gatunku a nie samce i samice i to był mój bład
     
    Ostatnie edytowanie: 22 grudnia 2018
  10. gigamen

    gigamen User

    Czytałem co wstawiałem, ale z jakiegoś powodu tego nie usunąłem.
     
    RedCat313 lubi to.