[FAQ] Ekspansja P.E.T.-a

Temat na forum 'Tematy ogólne' rozpoczęty przez użytkownika TL_Eviana., 23 września 2020.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
 1. TL_Eviana.

  TL_Eviana. Team Leader Team Darkorbit

  sc1.png

  Informacje ogólne
  Po wielu latach badań załoga R&D nareszcie wpadła na rozwiązanie pozwalające wykorzystać technologię Blacklight w P.E.T.-ach! Wszystkie P.E.T.-y zostały od teraz wyposażone w technologię HEAT – Hybrydowy Element do Akumulacji Temperatury, zwiększający wydajność urządzeń w miarę ich wykorzystywania. Ponadto mechanizmy P.E.T.-a można w końcu umieścić na pasku skrótów!

  Ta aktualizacja zawiera nowe przedmioty P.E.T.-a oraz lepsze zestawienie mechanizmów twojego P.E.T. w sklepie i w ekwipunku. Dodatkowo ulepsza aktualne funkcje P.E.T.-a oraz usprawnia strategię rozgrywki dzięki wsparciu twojego P.E.T.-a.
  Nowe okno P.E.T.-a i pasek ze skrótami klawiszowymi
  W tej aktualizacji ulepszono okno P.E.T.-a oraz dodano nowy pasek ze skrótami klawiszowymi, aby ułatwić ci przełączanie między mechanizmami.

  Okno P.E.T.-a zawiera zestawienie twojego P.E.T.-a. Paski pokazują ważne informacje: jego HP, ilość paliwa, a także wartości jego osłony, doświadczenia i poziom HEAT. Aktywuj P.E.T.-a przyciskiem „Graj”. Więcej paliwa kupisz przyciskiem „Szybki zakup”, a menu kontekstowe po prawej stronie pozwoli ci wybrać i aktywować mechanizmy P.E.T.-a.

  sc1.png

  Dodano nowy pasek ze skrótami klawiszowymi na końcu listy. Po prawej stronie znajduje się strzałka, która służy do przewijania ekranu. Pasek ze skrótami klawiszowymi jest dostępny tylko dla posiadaczy P.E.T.-ów.
  sc1.png

  Po kliknięciu w symbol P.E.T.-a mechanizm pojawi się na pasku ze skrótami klawiszowymi.
  sc1.png

  Następujące mechanizmy P.E.T.-a pojawią się na pasku ze skrótami klawiszowymi.
  • G-FS1
  • G-HPL1
  • G-KK1
  • G-MM1
  • G-RT1
  Pamiętaj, że wszystkie mechanizmy P.E.T.-a współdzielą globalny licznik z czasem odnowienia, przy czym nie można wymienić aktywnego mechanizmu w trakcie odnawiania.


  Nowe poziomy HEAT P.E.T.-a
  Dzięki technologii Blacklight znaleźliśmy sposób na ulepszenie P.E.T.-a. Odkryliśmy, że wytwarzanie wysokiej temperatury usprawnia jego systemy – im częściej są używane, tym wyższa temperatura, która jeszcze bardziej wzmacnia P.E.T.-a.
  Gdy P.E.T nie jest używany, jego systemy schładzają się, a poziom HEAT (temperatury) spada.
  Twój P.E.T zaczyna od poziomu 0. Należy osiągnąć wymagany poziom HEAT, aby zdobyć wzmocnienia. Wzmocnienia otrzymane za każdy poziom HEAT kumulują się – na przykład na poziomie 5 zdobędziesz sumę wzmocnień z poz. 1-5.
  W celu osiągnięcia i utrzymania 4. oraz 5. poziomu HEAT musisz nieustannie przekraczać minimalną wartość wytworzonej temperatury. Jeśli nie zdołasz osiągnąć wartości minimalnej, aktywuje się licznik opóźniający schładzanie. Natomiast jeśli nie osiągniesz minimalnego współczynnika wytwarzania temperatury wymaganego do następnego poziomu, to HEAT nie wzrośnie, a ty nie awansujesz na kolejny poziom (nawet gdy masz maksymalną dla obecnego poziomu wartość HEAT).
  Jeśli twój P.E.T. jest wyłączony, zacznie tracić temperaturę, gdy licznik opóźniający schładzanie przestanie odliczać. Jeśli ponownie zaczniesz używać P.E.T.-a, kiedy licznik opóźniający schładzanie działa, licznik zostanie zresetowany. Natomiast jeśli ponownie użyjesz P.E.T.-a w trakcie schładzania, zostanie ono zatrzymane.
  Gdy twój P.E.T. ulegnie zniszczeniu, licznik opóźniający schładzanie zaczyna odliczać i trwa, dopóki nie naprawisz P.E.T.-a.
  Jeśli P.E.T. schłodzi się i spadnie na niższy poziom HEAT, schładzanie zostaje przerwane. Aktywuje się wtedy odliczanie opóźniające schładzanie dla niższego poziomu HEAT. Schładzanie zostanie wznowione, gdy licznik opóźniający schładzanie przestanie odliczać.

  Bonusy poziomu HEAT
  Poziom HEATBonusOpóźnienie schładzania
  1+5% uszkodzeń wyrządzanych NPC12 godz.
  2+5% HP24 godz.
  3+5% penetracji osłon24 godz.
  4+5% uszkodzeń w PvP
  +5% uników
  Aktywne sloty HEAT
  15 min
  5+10% uszkodzeń w PvP
  +5% celności laserów
  Aktywne sloty HEAT
  5 min


  Sloty poziomu HEAT
  Wraz z tą aktualizacją dodaliśmy nową sekcję HEAT do zakładki P.E.T.-a w hangarze. Możesz tam znaleźć nowe sloty poziomu HEAT, które służą do montowania laserów i osłon. PAMIĘTAJ: sloty poziomu HEAT są aktywne tylko wtedy, gdy twój P.E.T osiągnie wymagany poziom HEAT.
  Możesz jednak zamontować przedmioty w gniazdach, nawet jeśli twój P.E.T. nie osiągnął właściwego poziomu HEAT. W tym wypadku wyposażenie i jego wzmocnienia nie będą brane pod uwagę, dopóki P.E.T. nie osiągnie odpowiedniego poziomu HEAT.
  sc1.png
  Sloty Heat zmienione z 5 do 7 z nowymi kosztami:

  Slot HEATKoszt odblokowania (uridium)
  120 000 jedn.
  250 000 jedn.
  3100 000 jedn.
  4150 000 jedn.
  5200 000 jedn.
  6300 000 jedn.
  7400 0000 jedn.

  Zmiany po otwartej becie:
  • mechanizmy będą miały indywidualne czasy odnowienia (tak jak jest to obecne zachowanie) - ale P.E.T.- Czasy odnowienia wyposażenia nie są wyświetlane na pasku skrótów!
  • wielkość okna P.E.T.a zostało zredukowane
  • sloty zwiększono z 6 do 8
  • max ilość paliwa zwiększona z 50,000 do 100,000
  • SG3N-P01 zmiana z 11,500 do 11,900
  • Przebalansowanie bonusów Heat  Nowe przedmioty P.E.T.-a
  Tylko twój P.E.T. może zostać wyposażony w nowe przedmioty P.E.T.-a. Są one dostępne w zakładce P.E.T.-a w twoim hangarze.
  Laser P.E.T-a: LF-P01
  Niewielki laser zaprojektowany specjalnie z myślą o P.E.T.-ach: wyrządza do 280 pkt. uszkodzeń na strzał.

  Osłony P.E.T.-a: SG3N-P01
  Kompaktowy generator osłon zaprojektowany z myślą o P.E.T.-ach: 11 500 pkt. mocy osłon / 80% mniej uszkodzeń.

  Powielacz PD P.E.T.-a: P-EP-B01
  Zapewnia dodatkowe 5% doświadczenia zdobywanego przez P.E.T.-a przez następne 10 godzin rozgrywki.

  Protokoły HEAT P.E.T.-a i HP
  Protokoły HEAT zwiększają wzrost temperatury:
  • AI-AH1: zwiększa wzrost temperatury o 1%
  • AI-AH2: zwiększa wzrost temperatury o 2%
  • AI-AH3: zwiększa wzrost temperatury o 3%

  Nowy poziom protokołu HP: AI-HP4
  • AI-HP1: zwiększa HP twojego P.E.T.-a o 1%
  • AI-HP2: zwiększa HP twojego P.E.T.-a o 2%
  • AI-HP3: zwiększa HP twojego P.E.T.-a o 4%
  • AI-HP4: zwiększa HP twojego P.E.T.-a o 5%

  Nowe przedmioty są dostępne jako nagrody akcji specjalnych i znajdują się w dziale płatności.
  Laser LF-P01 i osłona SG3N-P01 P.E.T.-a będą dostępne w ramach dodatkowych nagród we wrotach międzygalaktycznych (będzie szansa na ich zdobycie).

  LF-P01
  • Dział płatności
  • Szansa na zdobycie w GG
  • nagroda eventowa
  • Nowy Tiered spender
  SG3N-P01
  • Dział płatności
  • Szansa na zdobycie w GG
  • nagroda eventowa
  • Nowy Tiered spender
  P-EP-B01
  • Dział płatności
  • Nagroda eventowa
  AI-HP1 Level 4
  • Dział płatności
  • nagroda eventowa
  AI-AH1 Level 1
  • nagroda eventowa
   
  T0środek i kube lubią to.
 2. TL_Eviana.

  TL_Eviana. Team Leader Team Darkorbit

  Odnośnie zużywania paliwa:
  Heat P.E.T.'a nagrzewają się szybciej, gdy mają więcej wyposażenia, i spalają więcej paliwa przy wyższym poziomie temperatury.
   
 3. TL_Eviana.

  TL_Eviana. Team Leader Team Darkorbit

  Rozszerzenie P.E.T.-a – Przegrzanie – FAQ

  [​IMG]

  Informacje ogólne
  Rozgrzej Drogę Mleczną i zostaw za sobą ognisty ślad z nowym wyposażeniem P.E.T.-a, które staje się silniejsze na wyższych poziomach HEAT. Wprowadzamy też poziom przegrzania w wybranych mechanizmach!

  • W tej aktualizacji przedstawiamy ulepszenie mechanizmu lokalizacji wrogów P.E.T.-a – to życzenie naszej społeczności dla zwiększenia funkcjonalności. Mechanizm lokalizacji wrogów będzie teraz sortować wrogów alfabetycznie.

  • Wprowadzamy też nowe wyposażenie P.E.T.-a takie jak nowa broń P.E.T.-a, nowy generator P.E.T.-a i nowy mechanizm P.E.T.-a.

  • Do tego prezentujemy nowy poziom „Przegrzanie” – poziom X, który możesz zdobyć za mechanizm P.E.T.-a. Im wyższy poziom HEAT P.E.T.-a, tym lepsze działanie mechanizmu na poziomie X.

  To rozszerzenie P.E.T.-a ulepsza aktualne funkcje P.E.T.-a i usprawnia strategię rozgrywki dzięki wsparciu twojego P.E.T.-a.

  Ulepszony mechanizm lokalizacji wrogów P.E.T.-a
  Nasza społeczność zwróciła nam uwagę, że odnalezienie konkretnego wroga przez mechanizm lokalizacji wrogów P.E.T.-a jest bardzo trudne. Wprowadziliśmy więc kilka zmian w tle listy wrogów. Teraz wrogowie są posortowani alfabetycznie.  Nowe przedmioty P.E.T.-a
  Tylko twój P.E.T. może zostać wyposażony w nowe przedmioty P.E.T.-a. Są one dostępne w zakładce P.E.T.-a w twoim hangarze.
  Mechanizm P.E.T.-a G-HR1
  Aktywacja tego mechanizmu P.E.T.-a zużywa HP P.E.T.-a, aby zmniejszyć poziom HEAT i zadać obrażenia wrogom dookoła. Obchodzi przedłużenie czasu odnowienia, redukując poziom HEAT.
  Ten mechanizm umożliwia ci grę na wysokich poziomach HEAT, jednocześnie redukując ilość czasu spędzonego na wysokich poziomach HEAT dla zaoszczędzenia kosztów.
  Inne efekty:
  1. Ten mechanizm powoduje uszkodzenia u wrogów w określonym zasięgu
  2. Ten mechanizm wydziela HEAT i może obejść przedłużenie czasu odnowienia do niższego poziomu
  3. Powoduje samouszkodzenie P.E.T.-a
  Po zakończeniu działania efektu P.E.T. powróci do trybu ochronnego.
  3 pierwsze poziomy tego mechanizmu kupisz w sklepie za uridium, poziom 3X jest dostępny na specjalnych wyprzedażach.
  Poziom 3X to poziom przegrzania – im wyższy poziom HEAT P.E.T.-a, tym silniejszy jego efekt.
  Laser P.E.T.-a LF-PX01
  Niewielki laser zaprojektowany specjalnie z myślą o P.E.T.-ach: wyrządza do 280 pkt. uszkodzeń na strzał. Im wyższy poziom HEAT, tym większe zadawane uszkodzenia.

  • Podstawowe statystyki: 280 pkt. uszkodzeń, 600 jednostek zasięgu i szansa na trafienie 80.
  • Z każdym poziomem ulepszenia otrzymasz bonus 0,5%.
  • Każdy poziom HEAT daje bonus do osłony:
   • Poziom 0: podstawowe statystyki
   • Poziom 1: 0,5%
   • Poziom 2: 1,0%
   • Poziom 3: 2,0%
   • Poziom 4: 4,0%
   • Poziom 5: 8,0%

  Ten laser może zostać wyposażony tylko w P.E.T.-ach. Możesz go zdobyć na specjalnej wyprzedaży lub jako nagrodę podczas akcji Dodatkowe nagrody WM. Możesz sprzedać go za 25 000 kredytów.


  Osłona P.E.T.-a SG3N-PX01
  Kompaktowy generator osłon zaprojektowany z myślą o P.E.T.-ach: 11 900 pkt. mocy osłon / 80% mniej uszkodzeń. Im wyższy poziom HEAT, tym silniejsze osłony.

  • Podstawowe statystyki: 11 900 pkt. mocy osłon, rozrzut osłony 80 pkt.
  • Z każdym poziomem ulepszenia otrzymasz bonus 1,0%.
  • Każdy poziom HEAT daje bonus do uszkodzeń:
   • Poziom 0: podstawowe statystyki
   • Poziom 1: 0,5%
   • Poziom 2: 1,0%
   • Poziom 3: 2,0%
   • Poziom 4: 4,0%
   • Poziom 5: 8,0%

  Ta osłona może zostać wyposażona tylko w P.E.T.-ach. Możesz zdobyć ją na specjalnej wyprzedaży lub jako nagrodę podczas akcji Dodatkowe nagrody WM.


  Pasek ze skrótami klawiszowymi

  Dodano nowy mechanizm P.E.T.-a do sekcji P.E.T.-a na pasku ze skrótami klawiszowymi. Po prawej stronie znajduje się strzałka do przewijania ekranu. Pasek ze skrótami klawiszowymi jest dostępny tylko dla posiadaczy P.E.T.-ów, a nowe mechanizmy są widoczne, tylko jeśli P.E.T. ma je na wyposażeniu.
  [​IMG]

  Po kliknięciu w symbol P.E.T.-a mechanizm pojawi się na pasku ze skrótami klawiszowymi.
  [​IMG]

  Następujące mechanizmy P.E.T.-a pojawią się na pasku ze skrótami klawiszowymi.
  • G-FS1
  • G-HPL1
  • G-KK1
  • G-MM1
  • G-RT1
  • G-HR1 (nowy przedmiot)
  Pamiętaj, że wszystkie mechanizmy P.E.T.-a współdzielą globalny licznik z czasem odnowienia, przy czym nie można wymienić aktywnego mechanizmu w trakcie odnawiania.


  Nowe poziomy przegrzania P.E.T.-a – poziom X
  Niektóre z mechanizmów P.E.T.-a będą mogły mieć nowy poziom – poziom X, znany także jako poziom przegrzania. Te mechanizmy będą miały takie same wartości podstawowe, co poziom powiązanych mechanizmów. Np. podstawowe statystyki poziomu 3X G-KK są takie same jak podstawowe statystyki poziomu 3 G-KK.
  Zaletą mechanizmu z funkcją przegrzania w porównaniu do zwykłych mechanizmów jest wzmocnienie efektu, gdy P.E.T. działa na wyższych poziomach HEAT.


  Mechanizm P.E.T.-a G-EL3X (poziom 3X)
  Mechanizm lokalizacji wrogów
  Efekt: Daje ci możliwość zlokalizowania pojedynczego obcego w określonym zasięgu. Można rozbudować go o protokoły. Z każdym poziomem (1 – 3) zwiększa się zasięg.
  Mechanizm lokalizacji wrogów (poziom 3X)
  Efekt: Taki jak przy zwykłym mechanizmie lokalizacji wrogów, ale na poziomie 3X, na każdym poziomie HEAT zasięg jest większy niż wcześniej z normalnym HEAT. Im wyższy poziom HEAT, tym większy zasięg.
  Statystyki:
  • Na poziomie 0 HEAT (poziom domyślny) mechanizm lokalizacji wrogów poziomu 3X może wykryć wrogów w promieniu 5 000 jednostek od P.E.T.-a.
  • Na poziomie 5 HEAT (najwyższy poziom) mechanizm lokalizacji wrogów poziomu 3X może wykryć wrogów w promieniu 5 900 jednostek od P.E.T.-a.
  Kupisz go w sklepie za 50 000 uridium i możesz sprzedać go za 125 000 kredytów.

  Mechanizm P.E.T.-a G-AL3X (poziom 3X)
  Mechanizm zbierania
  Efekt: Po aktywacji tego mechanizmu P.E.T.-a twój P.E.T. będzie automatycznie zbierał skrzynki bonusowe i skrzynki cargo w pobliżu. Z każdym poziomem (1 – 3) zwiększa się zasięg.
  Mechanizm zbierania 3X
  Efekt: Taki jak przy zwykłym mechanizmie zbierania, ale z każdym poziomem HEAT zwiększa się zasięg.
  Statystyki:
  • Na poziomie 0 HEAT (poziom domyślny) mechanizm zbierania 3X zbiera skrzynki bonusowe i skrzynki cargo w zasięgu 3 000 jednostek.
  • Na poziomie 5 HEAT (najwyższy poziom) mechanizm zbierania poziomu 3X zbiera skrzynki bonusowe i skrzynki cargo w zasięgu 3 540 jednostek.
  Możesz zdobyć go na specjalnej wyprzedaży i/lub podczas akcji specjalnych. Możesz sprzedać go za 125 000 kredytów.

  Mechanizm P.E.T.-a G-AR3X (poziom 3X)
  Mechanizm zbierania surowców
  Po aktywacji tego mechanizmu P.E.T.-a twój P.E.T. będzie automatycznie zbierał surowce w pobliżu. Z każdym poziomem (1 – 3) zwiększa się zasięg.
  Mechanizm zbierania surowców 3X
  Efekt: Taki jak przy zwykłym mechanizmie zbierania surowców, ale z każdym poziomem HEAT zwiększa się zasięg.
  Statystyki:
  • Na 0 poziomie HEAT (poziom domyślny) mechanizm zbierania surowców 3X zbiera surowce w promieniu 3 000 jednostek.
  • Na 5 poziomie HEAT (najwyższy poziom) mechanizm zbierania surowców poziomu 3X zbiera surowce w promieniu 3 540 jednostek.
  Możesz zdobyć go na specjalnej wyprzedaży i/lub podczas akcji specjalnych. Możesz sprzedać go za 62 500 kredytów.

  Mechanizm P.E.T.-a G-RL3X (poziom 3X)
  Mechanizm lokalizacji surowców
  Z tym mechanizmem na pokładzie twój P.E.T. będzie mógł znaleźć wszystkie pobliskie surowce w tym systemie.
  Mechanizm lokalizacji surowców 3X
  Efekt: Taki jak przy zwykłym mechanizmie lokalizacji surowców, ale z każdym poziomem HEAT zwiększa się zasięg.
  Statystyki:
  • Na 0 poziomie HEAT (poziom domyślny) mechanizm lokalizacji surowców 3X znajduje surowce w promieniu 5 000 jednostek.
  • Na 5 poziomie HEAT (najwyższy poziom) mechanizm lokalizacji surowców poziomu 3X znajduje surowce w promieniu 5 900 jednostek.
  Możesz zdobyć go w sklepie za 25 000 uridium. Możesz sprzedać go za 62 500 kredytów.
   
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.