Garść przemyśleń i plany na przyszłość

Temat na forum 'Blog programisty' rozpoczęty przez użytkownika BA_THOR, 15 października 2015.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
 1. BA_THOR

  BA_THOR Guest

  Witajcie Kosmiczni Piloci!

  Chciałbym przedstawić nasze plany na kolejne trzy miesiące i opowiedzieć, czym zamierzamy się zajmować w nadchodzącym roku.

  Jak wiecie, w tym roku włożyliśmy mnóstwo wysiłku w rozbudowę zawartości i funkcji gry, czego przykładem może być wprowadzenie silnika 3D. Pracowaliśmy również ciężko nad poprawą komunikacji z ekipą ds. modyfikacji oraz społecznością graczy i otrzymaliśmy dużo pozytywnych ocen, kilka świetnych sugestii oraz mnóstwo entuzjastycznych komentarzy wskazujących, że jesteśmy na właściwej drodze.

  Mamy poważne plany związane z jeszcze większą poprawą przystępności gry, a także w zakresie dodania kolejnych funkcji przeznaczonych dla nowych i starych graczy. W skrócie, bardzo zależy nam na utrzymaniu świeżości gry jeszcze przez wiele kolejnych lat. Traktujemy DarkOrbit nie jak starzejącego się dinozaura, ale całkiem nową grę i dostrzegamy ogromny potencjał oraz wspaniałą przyszłość dla tej społeczności.

  Zmiany i udoskonalenia miały różne cele. Po pierwsze, dzięki nim łatwiej będzie pracować naszym grafikom, programistom i projektantom. Po drugie, wprowadzone modyfikacje zmniejszają ilość pracy potrzebnej do dodania nowych elementów. A co najbardziej oczywiste, zmiany wpływają również na natychmiastową poprawę jakości gry zarówno dla nowicjuszy, jak i doświadczonych pilotów. Proces postępuje z tygodnia na tydzień i z miesiąca na miesiąc.

  Nasze obecne plany związane są z wprowadzeniem Wrót Kuipera (wcześniej znanych jako „Wrota Streunerów”), co nastąpi po akcji Halloween (w której pojawią się nowe designy dronów, wrota akcji specjalnej itd.). Będziemy także prowadzić publiczne testy rozwiązania o nazwie „Equipment in Client” (EiC), które ma poprawić zarządzanie sprzętem i działania związane z hangarem. Ten element ma być podstawą dla nowej funkcji „Assembly”.

  Po wprowadzeniu EiC hangary zostaną przeniesione z witryny internetowej do klienta. Oznacza to, że gracze nie będą musieli przełączać pomiędzy klientem i witryną, co dodatkowo pomoże nam podczas wprowadzania systemu produkcji (noszącego roboczą nazwę „Assembly”), umożliwiającego wytwarzanie nowoczesnych i unikatowych elementów z zalegających w waszych magazynach „starych” przedmiotów niskich poziomów.

  W przyszłym roku zamierzamy wprowadzić w kliencie więcej nowych funkcji. Aha, oczywiście mamy świadomość problemu związanego z powielaczami działającymi w czasie rzeczywistym i cały czas zastanawiamy się nad jego rozwiązaniem. :)

  Kolejną sprawą będzie rozdzielenie designów pod względem wyglądu i statystyk. Chcemy, abyście mieli do dyspozycji dużo szerszy wachlarz opcji, dlatego zamierzamy oddzielić element wizualny designów dronów od bonusów. W ten sposób sami będziecie mogli określić, które bonusy preferujecie, i jak powinny wyglądać wasze drony.

  Kontynuując te działania w 2016 roku, zamierzamy przenieść do klienta także konstruktora Wrót międzygalaktycznych, fabrykę high-tech oraz sklep. Chcemy wprowadzić więcej elementów dla graczy niskich i wysokich poziomów (w zamyśle są także nowe wrota międzygalaktyczne). Planowana jest również rozbudowa systemu modyfikacji.

  Kontynuujemy nadal prace związane z „poprawą zaludnienia serwerów”, ukróceniem oszustw i Jackpot Areną. Nie zapominamy oczywiście, że sporo jest do zrobienia w kwestii zbalansowania, dlatego nadal będziemy dążyć do przywrócenia grze klimatu „gry darmowej”.

  Jeżeli ktokolwiek ma jakieś sugestie albo pytania związane z jednym z powyższych tematów, prosimy o ich kontakt. Może się zdarzyć, że nie odpowiemy w sposób bezpośredni, ale wiedzcie, że podczas dyskusji nad kierunkiem rozwoju funkcji brana jest pod uwagę każda opinia.

  To by było na razie na tyle. I jak wam się podobają nasze plany?


  Z poważaniem,
  Kerensky
   
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Poleć tę stronę