Gdzie przydzielić PP

Temat na forum 'Pytania ogólne' rozpoczęty przez użytkownika SMOD_Mayday, 6 grudnia 2013.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. MOD_ORZEŁ

    MOD_ORZEŁ Guest

    Przepraszam, że na was troszkę "napadnę" :). Każdy gracz, z którym rozmawiam o kierunku rozwoju mojego konta nie mógł uwierzyć, że nie mam jeszcze "grubych". Wszyscy pragniecie kompletu PP w cybernetykę, ale czy ona wam pomoże? Raczej osoby, co robią PP jeszcze, latają na alienkach, o statkach za bardzo nie myśląc. Jeżeli tak to po co im cybernetyka, skoro ona zwiększa DMG z laserów w walce z innymi graczami? :). Na alieny wam nic nie pomoże. Sam dopiero teraz zaczynam bić statki, więc zacząłem ostatnimi czasy kompletować cybernetykę :)

    Przede wszystkim praktyczność, potem wygląd!

    Pozdrawiam,
    MOD_ORZEŁ
     
  2. Nie oszukujmy się... Grube fajnie wyglądają :D poza tym są takie "czasy", że częściej dochodzi do walk z innymi graczami i wtedy przyda się te kilka dodatkowego DMG - jak wiadomo coraz częściej gracze robią sobie wyloty na wrogie mapy i można popaść w depresję jak przeciwnik z którym się biliśmy ucieknie z kilkoma tys. hp :p więc chcąc/nie chcąc warto robić PP w grube :p
     
  3. MOD_ORZEŁ

    MOD_ORZEŁ Guest

    Zgadza się. Jednak w obecnych czasach ci co robią dopiero PP nie mają wielkich szans z przeciwnikami. Nie łudźmy się :D. Tak więc graczom tym raczej pozostaje robić umiejętności defensywne- przydatne w walce z alienami jak i graczami :)

    Pozdrawiam
    MOD_ORZEŁ
     
  4. Misiek77

    Misiek77 User

    Witam mam 19PP idę pod grube ale zastanawiam się czy nie wrócić się do rakietologii i etyki 1 i pójść w tajniki.
    Moje granie na DO wygląda tak: kubiki, bdk, opłacalne misje na alienki i palka.
    Na wyloty nie latam, bo zbyt mocny nie jestem ale raz na 2 msc czasem dłużej czasem krócej włączę tą niewidkę i szukam kogoś na żylecie przy kubiku lub bdk/dk robię tak dlatego, że palka bardzo szybko nudzi mi się. :D
     
  5. MOD_ORZEŁ

    MOD_ORZEŁ Guest

    Zajrzałem do Twojego sposobu przydzielania umiejętności i zauważyłem jedną rzecz, która przyda się na alienki i na PvP- umiejętność Kalibracja. Ma ona zwiększać celność laserów, ale też jest jednym z warunków przydzielenia punktów w Cybernetyka II(zakładam, że nie będziesz przydzielał PP w Teorię Grawitacji II). Obecnie masz 1/5, a do Cybernetyki II potrzebujesz 3/5. Tak więc przydziel póki co 2PP w kalibrację. W międzyczasie wzmocnisz konto, może zmienią Ci się zapatrywania i dopiero wtedy zaczniemy myśleć o dalszym rozwoju.

    Od razu podpowiem Ci w sprawie wydawania urki. Nie widzę, żebyś miał apisa/zeusa. Nie wydawaj teraz urki na CDD, spróbuj zdobyć chociaż apisa. Także odradzam Ci jego zakup za urkę(z przyczyn oszczędnościowych). Części do niego staraj się zbierać kiedy są złote skrzynie.
    To, jak zdobędziesz klucze to Twoja indywidualna sprawa, ale są 2 sposoby:
    1. Nazbierać dużo uri, kupić klucze jak będzie zniżka 25/30% i zachować je na dzień Zeusa(można jeszcze na zniżkę kupić rabat, wtedy klucze będą prawie 50% tańsze)
    2. W weekend podwójnych nagród robić do oporu zety(50 kluczy z jednej), a przy okazji zdobędziesz Havocki :)

    Co do drugiego sposobu- byłoby wyśmienicie gdybyś trafił jednego dnia na podwójne nagrody i zniżkę do GG. Wtedy można jeszcze kupić rabat i cały dzień tłuc alienki w zetach. Jednak na taką zabawę trzeba mieć przyszykowane 300k uri lub więcej.

    Pozdrawiam,
    MOD_ORZEŁ
     
  6. Misiek77

    Misiek77 User

    Wiem, że apisa muszę mieć 2 zety czekają na x2 nagrody z wrót :D teraz składam gammę (65/82) dla uri, klikam po 5 i nie wiem czy to opłacalne. :eek:
    Za 300k urki to wolałbym surgeona kupić :/ szkoda trochę tyle dać na zetę, poza tym i tak nie mam zamiaru rabatów kupywać. :D
    Obecnie mam 45k uri po dwóch zetach i gammie będzie 305k uri czyli teoretycznie jeszcze jedną zetę mógłbym złożyć. Chyba, że urki nie podwajają. :/
    Jak nie na zetę to na klucze wydałbym te 305k uri( no może troszkę więcej jak kubiki dadzą mi bić) i tyle i zostanie mi czekać na event na zeusa.
    Jeśli będzie 5% rabatu to opłacało by mi się złożyć jeszcze trzecią zetę czy koniecznie rabat muszę kupić? a o tej kalibracji właśnie tak myślałem, że opłaci się dać w to 3PP celność zawsze się przyda. :D


    Tak wiele pytań tak mało odpowiedzi xD


     
    Ostatnie edytowanie: 24 lipca 2016
  7. MOD_ORZEŁ

    MOD_ORZEŁ Guest

    Za 300k uri surgeon? Nie lepiej czekać na weekend nagród specjalnych z surgeonem w kappie lub delcie? :)

    Szkoda dać 300k uri na zetę, ale w zamian masz od groma kluczy(nawet do 400-500), kilka havocków, a może i komplet, dużo PD i poważki, a ranga wskakuje w mgnieniu oka :)

    Urki nie podwajają.

    Rabat nie jest konieczny, ale zwiększa opłacalność. Przy wydatkach 500k uri zwraca ci się 125k uri. W przypadku podstawy 300k i robieniu samych zet wydasz nawet 800k uri, czyli oszczędzasz 200k urki. Gdzie tyle uri dostaniesz za 8zł? :)



    Pozdrawiam,
    MOD_ORZEŁ
     
    Misiek77 lubi to.
  8. Misiek77

    Misiek77 User

    Przez sms można kupić rabat? jeśli tak to może wydam 8 zł na tą grę. :p
    Surgeon w kappie lub delcie ? tylko w tych wrotach podczas eventów jest ?
    Szkoda że urki nie podwajają :/// ale skoro tak to jak będzie 5% rabatu to sam kupię też 5% i będzie 10% mała szansa jest na to, ale jest. :D
    Czyli mam tylko zety klikać za urkę? (jak będzie 5% rabatu i sam kupię też 5) a jak nie będzie rabatów to czekać na przecenę na klucze i je kupić?
     
    Ostatnie edytowanie: 24 lipca 2016
  9. MOD_ORZEŁ

    MOD_ORZEŁ Guest

    Przez SMS się nie da :( Jeżeli wprowadziliby kupno rabatu przez SMS to jego koszt by wynosił pewnie z 17 zł(duże prowizje za SMS premium). Możliwe płatności:
    u1.jpg u2.jpg
    Póki co tylko w tych wrotach się spotkałem z "Zestawem niespodzianek dla Goliatha"


    Co do zet- ja bym proponował poczekać aż będzie zniżka na kliknięcia w GalaxyGates w połączeniu z weekendem podwójnych nagród. Wtedy kupujesz rabat, który obniża cenę o 25%(nie o 5% co piszesz). Jak się to połączy to koszt energii będzie w okolicach 50-60 uri :)

    Co do czekania na klucze- możesz tak zrobić. :)

    Na tym ja bym już naszą dyskusję zakończył. Całkowicie odeszliśmy od tematu, a to w moim przypadku jest niedopuszczalne :) Jeżeli będziesz chciał kontynuować dyskusję- załóż oddzielny temat lub napisz post w temacie W co dalej inwestować? - pisz tutaj. Z chęcią pomogę :)

    Pozdrawiam,
    MOD_ORZEŁ
     
    Misiek77 lubi to.
  10. VerbasterS

    VerbasterS User

    Czesc wiec tak :D
    14pp Ide w grube lasery :D
    Myśle nad zresetowaniem i pójściem w Tajniki Polowania
    Aktualnie mam premke i latam Aegisem wiec mój dmg opiera sie na rakietkach
    Opłaci mi sie resetowac te PP ( to juz 2 reset bedzie)
    I tak sb myśle ze jak zresetuje i dam tajniki to czy potem warto dać np Teorie grawitacji?
    Jezeli macie jakies inne pomysły piszcie w co dodawać i czy resetować?
     
  11. MOD_Tiger

    MOD_Tiger User

    Witaj

    Ja osobiście powstrzymałbym się od resetowania profilu (pamiętaj każdy reset jest droższy).
    Na samym początku moim zdaniem najważniejsze są punkty przydzielane w zdolności "obronne" :rolleyes:
    Wiadomo grube lasery mają fajny efekt ale omijając manewry unikowe, mechanizmy osłony itd będziesz mało wytrzymały :oops:
    W pierwszej kolejności przydzieliłbym PP w obrone dopiero później pomyślałbym o zdolnościach ofensywnych.

    Pozdrawiam
    MOD_Tiger
     
  12. VerbasterS

    VerbasterS User

    Resetować niewarto?
    Myślałem nad zamienieniem mechanizmy osłony na dodanie tych pkt w rakietologie i potem tajniki polowania
    Mam dopiero 6 lf4 Niemam apisa/zeusa i jedyne co robie to bije alieny naprawde niewarto resetowac pp i przydzielic je w bicie alienow?
     
  13. MOD_Tiger

    MOD_Tiger User

    Z jednej strony gdy przydzielisz PP w rakietologie i tajniki polowania zwiększysz szkody jakie wyrządzasz na alienach ale w chwili gdy trafisz na jakikolwiek wrogi statek to nawet gdy nie będziesz chciał "oddać" to możesz nie dolecieć nawet do portu.

    Optymalizacje poszycia i technologia osłon moim zdaniem powinny być na full, a żeby odblokować rakietologie musisz posiadać manewry unikowe I (to już jest 13 PP aby mieć wszystko potrzebne razem z optymalizacją poszycia II).

    Po przydzieleniu punktów w optymalizacje poszycia II teoretycznie mógłbyś przypisywać PP w rakietologie i tajniki polowania jeśli koniecznie chcesz ;)

    Poczekaj troche może jeszcze ktoś się wypowie i podsunie inny pomysł :)

    Ps. Ja rakietologie i tajniki polowania robiłem na samym końcu gdy miałem już przypisane pp w zdolności obronne, cybernetyke i kalibracje.

    Pozdrawiam
    MOD_Tiger
     
  14. Alfa.Star

    Alfa.Star User

    Siema mam pytanie ile energii i uridium da sie wyciagnac w godzine? czy jest to konkurencyjne zrodlo uri chocisz dla falcona 27k uri/h) ? mam 49 pp w alieny i miny i zastanawiam sie nad resetem
     
  15. Nie opłaca sie ;) kolega zbierał paczki 5 dni na wydobywczych, pp i podwajaczu i zebrał ledwo 100k uri, wiec po odliczeniu paliwa to bardzo malo na plus byl. Kiedys 100k w dzień lub dwa dało sie nazbierac, teraz nie ma co marzyc
     
  16. Alfa.Star

    Alfa.Star User

    no wlasnie wiem. gram po 3h to bym cale nic zarobil a jeszcze w podwajacz treba inwestowac to juz wole te falcony albo wolne kubiki czasem sie trafia. na boxach chyba tylko boty na plus wychodza jak konto 15h lata :p
     
  17. Tutaj się nie zgodzę :) Podwajacz + pet z protokołami + profil podobno ponad 500 uri ze skrzynk lub 5 energii(nie mówiąc już o zarobku na piłce). Ludzie piszą że normalnie po 12k/h zbieraja + energie. Sam z doświadczenia nie mogę jeszcze pisać ponieważ tyle co zresetowałem profil i zainwestowałem w 5 protokołów wydobywczych(na dobry początek). Myślę że to dobra inwestycja :)
     
  18. Alfa.Star

    Alfa.Star User

    12k uri na godzine to nie zarobek. ja z alieniw do 50k wyciagam. dobra koniec off topu
     
  19. Cooper364

    Cooper364 User

    Witam mam 11 PP, 8 irkow, do kompletu brakuje jednej oslonki BO2 i mozna powiedziec ze jestem chyba ,,fulka,,. Ale w gre jestem słaby, z x1 bije bo ledwo 4,5k. Nie planuje narazie latac na graczy, raczej robic wrota, bic alienki zeby zabrac uri na ulepszenia dronow, lepzy statek (dawniej desingy do golca). W co iść? Zakładam ze w górny niebieski pasek, ale co dokładnie? :)
    PS Ewentualnie lubie latać na boxy, przy dobrej muzyce moge z godzine bez przerwy je zbierać więc taka opcja przydzielnia PP tez wchodzi w gre :)
     
    Ostatnie edytowanie: 17 grudnia 2016
  20. Górny pasek
    Optymalizacja poszycia I - 2/2
    Mechatronika 1/5
    Technologia osłony 5/5
    Manewry unikowe I 2/2
    Optymalizacja poszycia II 3/3
    Mechanizmy osłony 5/5
    Manewry unikowe 3/3