Sugestie Interfejs: LPM Target/Latanie - PPM Interakcja z Oknami/Paskami

Temat na forum 'Archiwum reszty' rozpoczęty przez użytkownika now2late, 5 grudnia 2018.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

Czy uważasz, iż taki pomysł, lub coś temu podobnemu powinno zostać wprowadzone?

  1. Tak

    100,0%
  2. Nie

    0 głos(ów)
    0,0%
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. now2late

    now2late User

    Witajcie Szanowni użytkownicy,

    (Dla tych którzy lubią "krótko i zwięźle", zalecam przeczytać tylko to co jest na zielono)

    Niniejszym chciałem zaproponować coś co przyszło mi do głowy, w związku z faktem iż BP planuje w przyszłości stworzyć Client do gry który będzie pobierany.

    Uważam, iż moglibyśmy rozdzielić obecne funkcje Lewego przycisku myszy *(LPM) na dwa przyciski, wykorzystując w następujący sposób:

    Prawy Przycisk Myszy (PPM) służyłby do:
    • interakcji z Interfejsem*.
      *(również Paski przedmiotów = paski Pro action, Premium, zwykły szybkiego wyboru, Oraz ich modernizacja),
    • Interakcji z Sześciokątami Interaktywnymi takimi jak: Misje, Sprzedawanie surowców, Hierarchia Firmy, Skoki przez porty, itd.
    Lewy Przycisk Myszy (LPM) służyłby do:
    • latania,
    • łapania celów (czyli Targetowania),
    • zbierania obiektów (skrzynki, surowce, itd.)
    Cel Pomysłu?
    Podział tego typu zezwoliłby na kompletne rozdzielenie interakcji z warstwą gry od warstwy interfejsu.

    Co mam przez to na myśli?
    Mianowicie, tego rodzaju podział miałby na celu umożliwienia nam złapania obiektów znajdujących się pod oknami oraz pod paskami wyboru, dzięki czemu unikniemy momentów w których musimy podjąć akcję dodatkową by wykonać taką czynność.
    Akcję dodatkową, czyli np: schować/przesunąć okno interfejsu, czy też zmienić tor lotu gdyż w tym miejscu w którym znajduje się potencjalny cel, mamy jakiś pasek wyboru.

    Konkretny przykład którym chciałbym zaprezentować różnice wprowadzoną po-przez wprowadzenie tego pomysłu:
    Sytuacja:
    Twój interfejs posiada mini-mapę w prawym dolnym rogu, podczas walki PvP wróg zaczął uciekać do prawego dolnego rogu Twojego interfejsu. W pewnym momencie przeciwnik użył Emp-a.

    1. Obecny stan Interfejsu:
    W tym momencie musisz schować/przesunąć okno mini-mapy by mieć szansę złapania celu, lub odlecieć w innym kierunku.
    Podsumowanie:
    Tracisz cenny czas w swojej bitwie, z względu na niefortunny rozkład interfejsu oraz sytuacji

    2. Po wprowadzeniu zmiany interakcji przycisków myszy z obecnym clientem:
    Lewym przyciskiem spokojnie możesz próbować złapać cel, mimo iż jest on pod oknem mini-mapy, gdyż w celu inter-akcji z mini-mapą, należałoby użyć prawego przycisku myszy.
    *(Lewy przycisk myszy byłby w stanie klikać w grze "Pod/za" oknami interfejsu itd.)

    Podsumowanie:
    Rozkład interfejsu nie ma znaczenia względem lokalizacji przeciwnika na Twoim ekranie, gdyż do wykorzystania masz cały obszar okna gry, bez martwych punktów, które tworzyłyby okna systemu, oraz paski wyboru.

    Przypuszczam również, że najlepiej ideę pomysłu opisuje ostatnie podsumowanie.
    Co wy o tym myślicie?
    *(zastanawiam się czy padł już kiedyś taki pomysł :D)
    Dodaję publiczną ankietę, dla chętnych. Mile-widziane głosy nawet jeśli nie masz ochoty nic napisać :)
    Pozdrawiam!

    Dopisuję to do Głównego pomysłu! :D

    Log Zmian:
    + możliwość przełączania w ustawieniach między aktualnym systemem LPM a sugerowanym LPM/PPM
     
    Ostatnie edytowanie: 6 grudnia 2018
    RedCat313 lubi to.
  2. RedCat313

    RedCat313 User

    Jestem za ale jeśli będzie możliwość przełączania na to co jest teraz i na twoją propozycje w ustawieniach
     
    now2late lubi to.
  3. now2late

    now2late User

    Wspaniały pomysł! Jak najbardziej jestem za ! :)
     
    RedCat313 lubi to.
  4. ViperΔ

    ViperΔ User

    Ciekawe ciekawe jestem za chociaż nie wiem czy bym z tego korzystał przez przyzwyczajenie.
     
    now2late lubi to.
  5. BA_Chmurka

    BA_Chmurka User

    Klient jest dostępny do pobrania, lecz nie zmieniła się kwestia używania przycisków myszy.

    W związku z brakiem aktywności, wątek zamykam.

    BA_Chmurka
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.