Jak ograniczyć uciążliwość "Botów" - sugestia

Temat na forum 'Zbiór aktualizacji i pomysłów' rozpoczęty przez użytkownika Andromeda5, 26 września 2019.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. Andromeda5

    Andromeda5 User

    Jak wiemy coraz bardziej "Boty" eliminują graczy z map bo nikt z automatem ścigać się nie będzie w szybkości bicia alienów, a gracze uruchamiający programy przestali przejmować się ilością ubić bo jest to dla konta nie odczuwalne w żaden sposób, w niedzielę machną kilka Hadesów i tak są do przodu w porównaniu z normalnym graczem.

    1. Może po prostu zacząć odejmować poważkę "Botom" które w ciągu doby zostaną ubite powiedzmy na to więcej niż 30 razy
    2. Wysokość odjętych punktów poważki zależna będzie od wysokości levelu i rangi który gracz posiada, i tak powiedzmy dla 20 lvl i kapitana po 30 ubiciach zacznie być odejmowane po np. 4 tys punktów poważania, i nigdy poważka w takim przypadku nie może być ujemna aby gracz nie został banitą.
    3. Reguła ta przestaje obowiązywać na mapach PvP czyli 4-x i 5-x (na tych mapach jest po staremu) i system "antybotowy" nie działa.


    Oczywiście nie rozwiąże to problemu całkowicie ale trochę ograniczy całkowitą bezkarność bociarzy, a ilość ubić i wysokość odejmowanych punktów należy dobrać eksperymentalnie.
    Zaproponowana wysokość minusowej poważki to wartość około jednego kubika ale należy to sprawdzić na mapach czy będzie to wystarczający minus aby "Szef Generał" nie latał na bocie.:p
    Zaproponowany system jest prosty i bezpieczny.

    Edit:
    Trzeba bardzo pochwalić BP za nowe codzienne misje , to duży plus dla nowego gracza który może ugrać kilka tysięcy uri z codziennych misji. Tak trzymać i nie zaniechać tego udanego pomysłu ani go okaleczyć jakimiś innymi modyfikacjami.
     
    Ostatnie edytowanie: 26 września 2019
  2. Ankalagon

    Ankalagon User

    Myślisz, że ludzie bocą po to by mieć rangę? Oczywiście można podzielić graczy na takich o których wspomniałeś. Wszystkich których ja znam z rangą mają problem. Nie chcą mieć wysokiej a i tak ilość PD im uniemożliwia być zwykłym kapitanem. W momencie kiedy widzą, że zwiększa się ranga zmieniają firmę. Problemem nie jest z ranga tylko to co taki gracz uzyskuje bocąc. Zgodzę się z tobą, że prędkość bicia/ prędkość zdobywania uridium jest większa niż przy graniu ręcznym. Za urke ludzie kupują klucze jako jeden z substytutów do produkcji prometeuszy, za urkę ludzie kupują cdd do pp, za urke kupuje się protokoły, i jak wspomniałeś robią wrotka dla ammo i bzdetów które się tam znajdują. A jak już wszystko mają to z nudów padają z ponad kilkudziesięcioma milionami uri na koncie. Zaczynają z nudów kozaczyć lub przestają grać czekając na ciekawsze wydarzenia.

    Dlatego biorąc to pod uwagę sugestia ciekawa - tak samo będzie skuteczna jak ten mechanizm antybotowy. ( ja uważam że jest on nieskuteczny - opinia od osób używających )

    Wolę radykalne posunięcia nawet jeśli przez miesiąc lub dwa na mapach miałoby grać tylko kilka osób - perm ban za używanie bota lub tymczasowy z usunięciem ekwipunku, uridium, ammo do poziomu podstawowego lub minimalnego.
     
  3. Andromeda5

    Andromeda5 User

    Tak jak napisałeś są tacy co bocą dla urki i tacy co bocą dla rangi. Tych co robią to dla rangi można trochę ograniczyć, a na tych co robią to dla uridium na razie nie ma zgody BP aby ich karać. Dlatego powtórzę jeszcze raz to tylko namiastka prawdziwego rozwiązania problemu ale niekiedy lepsze takie rozwiązanie niż żadne.
    Mój pomysł ma jeszcze drugie dno bo może była by szansa na zmianę ilości PD i poważki za ubicie statku, to jest nie zmienne od lat, nie czarujmy się łatwiej i taniej jest ubić kubika czy zrobić Hadesa niż podnieść sobie pozycję w walce PvP która nie wiele dzisiaj wnosi w ranking tzn. gra powoli traci znamiona gry PvP a stała się masówką robienia wrót.
     
    Ostatnie edytowanie: 26 września 2019
  4. przeciez jak ubijasz jednego gracza wiele razy to za kazdym razem nagroda spada az do zera
     
  5. ViperΔ

    ViperΔ User

    A ja mam taki pomysl - za ten codzienny placz o botach na ktore nawet dowodow nie ma bo "eeee bo i tak usuna" itp resetowanie kont
    : - DDD
     
  6. Andromeda5

    Andromeda5 User

    A ja mam taki pomysł - za podważanie faktu istnienia botów bo przecież jak podważasz to musisz puszczać bocika na jakimś koncie - resetowanie wszystkich kont w DO. :p
     
    Ankalagon lubi to.
  7. ViperΔ

    ViperΔ User

    Tylko ze ten "fakt" nie zostal udowodniony wiec nie jest faktem XDDDD po drugie czemu niby przez podwazanie czegos czego nie ma mam niby puszczac bota na jakims koncie jak tak naprawde to mam tylko 1 xD
     
  8. Andromeda5

    Andromeda5 User

    Twoje posty są "off-topic" czyli nie na temat. Wątek nie dotyczy istnienia botów tylko co zrobić aby ograniczyć ich szkodliwy wpływ na Grę. Zaśmiecasz wątek i starasz się sprowadzić dyskusję na inny temat (w rozważania o tym czym jest fakt, rzeczywistość lub postrzeganie).
    I na sam koniec: nie ładnie tak kłamać o kontach i bociku ludziom.:D
     
    Ostatnie edytowanie: 29 września 2019
  9. ViperΔ

    ViperΔ User

    A czyli jednak istnieja no bo chcecie je ograniczyc.
    Nie wiem za bardzo o co ci chodzi, gdzie ja klamie? O kontach i bociku ludziom(?)?
     
  10. Lajkonik

    Lajkonik User

    Poruszacie temat botow po raz tysieczny. Na marne. Boty byly sa i beda. Do tego doprowadzili tworcy a Wy jako zwykli gracze nic nie zdzialacie, wiec albo musicie z nimi zyc albo opuscic gre.

    Wiecie dlaczego Bigpoint nie usunie botow z gry? Tutaj sa 3 najwazniejsze punkty:
    1. Pieniadze. Jest wieksze prawdopodobienstwo ze gracz uzywajacy bota kupi premium, podwajacz czy rabat zeby chociazby klepac wrota w weekend. [Nie bez powodu panuje powiedzenie od bardzo dawna ze "placisz - jestes czysty", prawda?]. Wiekszosc graczy to boty, wiec w wiekszej czesci to wlasnie bociarze niz normalni gracze wydaja pieniadze na gre. Zbanowanie ich oznaczaloby mniejsze zarobki dla firmy.

    2. [Najwazniejszy] Boty na mapie daja wizualne uczucie ze ktokolwiek gra w ta gre.

    3. Bigpoint raz popelnilo blad banujac wszystie boty. Na mapach swiecily takie pustki ze az smutno na to bylo patrzec. Myslicie ze popelnia znowu ten sam blad? Oni wiedza dokladnie z czym sie wiaze calkowite wyeliminowanie botow [W szczegolnosci ze boty to ponad 75% "graczy"] Bo prawda jest taka, ze jakby chcieli, to od dawna by botow nie bylo.

    Pozdrawiam serdecznie :)
     
    Ostatnie edytowanie: 1 października 2019
    ismiech lubi to.