Kalkulator

Temat na forum 'Od użytkowników dla użytkowników' rozpoczęty przez użytkownika -0damian0-, 20 kwietnia 2021.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. -0damian0-

    -0damian0- User

    Hej,

    Prawie rok temu stworzyłem mały kalkulator do liczenia wartości uszkodzeń, osłon itp. Ostatnio naszła mnie ochota aby go zaktualizować, tylko nie wiem czy ktokolwiek byłby tym zainteresowany. Wiec jeśli będzie chociaż kilka osób które chciało by z niego korzystać, to będę go dalej rozwijać.

    Kalkulator jest dostępny tutaj https://gitjest.github.io/DO-calculate/.

    Ogólnie statystyki były liczone dobrze poza uszkodzeniami które mogą się różnić o ok 5%. Nie wiem też jak dużo zmieniło się przez ten rok w grze i czy też jest coś inaczej liczone bo tego nie testowałem.

    Jeśli ktoś jest zainteresowany a może ma nawet jakieś pomysły czy sugestie co można zmienić czy dodać to śmiało piszczcie :)
     
  2. BA_Chmurka

    BA_Chmurka User

    @-0damian0- , trochę zmieniło się w grze w ciągu ostatniego roku. Dodano nowe statki, wprowadzono niestabilne moduły oraz zwiększono możliwość ulepszenia niektórych przedmiotów do 20 poziomu. Jeśli chcesz pracować nad udoskonaleniem kalkulatora, zadbaj o wprowadzenie nowych elementów. Dodatkowo pragnę przedstawić swój feedback dotyczący istniejących opcji.

    Feedback:
    • W ustawieniach Profilu Pilota brakuje możliwości odejmowania, w szczególności błędnie przydzielonych punktów. W razie popełnienia błędu trzeba odświeżać stronę, w efekcie czego należy uzupełnić całe wyposażenie od zera.
    • Brak okna P.E.T.a. P.E.T. nie tylko pomaga w szybszym niszczeniu wroga, lecz jego protokoły Cargo wpływają na wartość ładowności statku.
    • To samo tyczy się braku możliwości wyboru CPU podwajacza ładowności Cargo. Wartość podana w kalkulatorze to jedynie podstawowa wartość ładowności statku.
    • Brak parametrów typu celność strzałów czy absorpcja osłony.
    • Błędnie liczona wartość Hitpoints statku z designami do drona Hermes - zwróć uwagę, że Hermesy w przeciwieństwie do Herculesów, przy liczeniu bonusu Hitpoints biorą pod uwagę wyłącznie bazowe HP statku - ignorują zatem np. bonusy HP za formację dronów typu Serce czy Ćma.
    BA_Chmurka
     
  3. -0damian0-

    -0damian0- User

    Bardzo dziękuję za feedback. Dodałem kilka brakujących statków, odblokowałem też tymczasowo możliwość ulepszenia wszystkich przedmiotów do 20, potem ograniczę to do kilku przedmiotów. Dodam też niedługo możliwość tworzenia własnych modułów. I co do feedbacka.

    • Jest możliwość usunięcia punktów przez PPM, ale postaram się to zmienić żeby było bardziej intuicyjne i była możliwość usunięcia punktów też na ekranach dotykowych.
    • Dodam.
    • Dodam.
    • Celność strzałów i absorbcja osłony jest umieszczona w Statistics details.
    • Poprawiłem, ale nie wiem czy jest teraz prawidłowo bo sam ich nie posiadam i nie mam jak tego sprawdzić.