kris0211.

Temat na forum 'Kto jest kim - gracze' rozpoczęty przez użytkownika kris0211., 18 grudnia 2017.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. gigamen

    gigamen User

    Wszystko się zmienia.
     
  2. Ghost_User

    Ghost_User User

    Nawet Słońce. Żółte karły to najbardziej stabilny rodzaj gwiazd, czy jest jakiś spokojniejszy? (nie chodziło o długość życia, tylko o aktywność gwiazdy)
     
  3. gigamen

    gigamen User

    Nie wiem, o typach gwiazd nie czytam. Mogę podać kilka rodzajów i coś tam powiedzieć, ale na pewno nie o aktywności.
     
  4. Ghost_User

    Ghost_User User

    Więc wymień tyle ile możesz. Wystarczy mi np. "Żółty karzeł", ale najlepiej jeszcze z typem widmowym (w tym przypadku - G)(Na przykład : Czerwony karzeł (M)).
     
  5. gigamen

    gigamen User

    A typów widmowych to już w ogóle nie ogarniam:oops: Niby chyba było w tym superodcinku Astrofazy, ale wszystkich informacji się nie zapamięta:confused:
    • żółty karzeł
    • czerwony karzeł
    • brązowy karzeł
    • biały karzeł
    • czarny karzeł (wiem, tych jeszcze nie ma)
    • gwiazdy neutronowe (i te podtypy, np. pulsary)
    • czerwony olbrzym i nadolbrzym
    • błękitny olbrzym
    • gwiazdy ciągu głównego.
    Na szybko to tyle, ale jak bym dłużej myślał to może coś jeszcze by się przypomniało.
     
  6. Ghost_User

    Ghost_User User

    Bardzo chętnie bym to uporządkował i dodał więcej, ale Wikipedie w różnych językach podają inne informacje. Jeśli koniecznie chcesz to coś dopiszę.
     
  7. gigamen

    gigamen User

    Nie chcę:p

    Aha, jeszcze jedno.
     
  8. Ghost_User

    Ghost_User User

    Ale ja chcę.
    Brązowe karły (od najzimniejszego) : Y, T, L
    Ciąg główny (od najzimniejszego) : M, K, G, F, A, B, O
    Olbrzymy : chyba to samo co ciąg główny (typ widmowy określa temperaturę powierzchni gwiazdy, a nie jej rodzaj!)
    Gwiazdy węglowe (czerwony olbrzym, którego atmosfera zawiera więcej węgla niż tlenu - Wikipedia) : C
    Gwiazdy cyrkonowe (typ pośredni między typem widmowym M i gwiazdami węglowymi) : S
    Gwiazdy Wolfa-Rayeta : W
    Białe karły : D + inna litera oznaczającą widzialne pasma pierwiastków
    Gwiazdy neutronowe : Wikipedia nic nie podaje, a SpaceEngine nie chce nic mi pokazać
    [​IMG]
    Filtr był ustawiony na szukanie gwiazd neutronowych...
    Czarne dziury : Serio?!
    Jakieś pytania?
     
  9. gigamen

    gigamen User

    Możesz spróbować wklepać do SE ten pulsar od planety z diamentami. Możesz samemu poszukać na Wikipedii gwiazd neutronowych i je wpisać. Możesz spróbować edytować jakieś proceduralne gwiazdy.
    Mi nie zależy, to ty chciałeś, niemniej doceniam twoje chęci:cool:
     
  10. Ghost_User

    Ghost_User User

    Może spróbuję. W jakim języku programowania jest SpaceEngine?
     
  11. gigamen

    gigamen User

    Mnie się pytasz?
     
  12. Ghost_User

    Ghost_User User

    Jak widać.
     
  13. gigamen

    gigamen User

    No to się nie dowiesz:p
     
  14. Ghost_User

    Ghost_User User

    Co nie przeszkadza mi tworzyć gry w Unity. Co prawda nie dorównują nawet DO, ale chyba jestem na dobrej drodze.
     
  15. gigamen

    gigamen User

    Tylko nie napisz nazwy:rolleyes:
     
  16. Ghost_User

    Ghost_User User

    Nigdzie nie jest opublikowana, więc to nie reklama.
     
  17. gigamen

    gigamen User

    Coś się znajdzie:rolleyes:
     
  18. Ghost_User

    Ghost_User User

    Jak mam to odbierać? To tylko ćwiczenia, gdybym podał nazwę tego, co jest moim finalnym projektem, to by się dla mnie dobrze nie skończyło.
     
  19. gigamen

    gigamen User

    Pewnie tak.
     
  20. Ghost_User

    Ghost_User User

    Przewidywanie przyszłości...