Opinie Mieszane klany - Co robić?

Temat na forum 'Blog programisty' rozpoczęty przez użytkownika BA_THOR, 7 listopada 2017.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
 1. BA_THOR

  BA_THOR Guest

  Witajcie Kosmiczni Piloci!

  Postanowiliśmy otworzyć wątek dyskusyjny odnośnie klanów, w których skład wchodzą członkowie różnych firm oraz powstałych w wyniku tego sytuacji.

  Oczywiście jesteśmy świadomi tego, że to bardzo istotna kwestia dla wielu z Was oraz tego, iż od dawna toczone są w tej kwestii dyskusje wśród graczy. Sami również omawialiśmy sytuację w grze pod tym kątem podczas naszych wewnętrznych spotkań, jednak nie udało się nam znaleźć jednego skutecznego i jednoznacznie dobrego rozwiązania. Dlatego też pragniemy spojrzeć na to z szerszej perspektywy, stąd też powstaje ów wątek dyskusyjny.

  Możecie go znaleźć tutaj: KLIK

  Dlaczego w ogóle klany mieszane istnieją?
  W naszej opinii powstały one w wyniku malejącej ilości graczy na serwerze. Gracze zaczęli przyjmować członków innych firm, gdyż nie potrafili zapełnić klanu jedną firmą.

  W przeszłości reszta firmy łączyłaby siły w walce przeciw takim klanom, ale teraz gdy klany te się rozrosły, zrzeszają mocnych graczy i są bardzo dobrze zorganizowane trudno się im przeciwstawić, nawet jeśli część graczy ich nie toleruje.

  Problem z usunięciem takich klanów
  Bardzo często osoby w tych klanach są znajomymi, bądź nawet przyjaciółmi. W wielu przypadkach grają tak od lat. Nagłe rozdzielenie tych osób spowoduje wiele frustracji i gniewu. Jeśli zablokujemy im możliwość przebywania w jednym klanie, istnieje duża szansa, że ci gracze utworzą 3 oddzielne klany, połączą się ścisłym sojuszem i zachowają się tak, jakby nic się nie zmieniło.

  Usunięcie mieszanych klanów prawdopodobnie przyczyniłoby się do stworzenia sojuszy kontrolujących serwery, zamiast klanów. Może to być lepsze niż obecna sytuacja, ale wciąż generuje wiele takich samych problemów (np. grupa graczy pod protekcją innych firm uniemożliwia grę innym grupom).

  Z jednej strony rywalizacja PvP pomiędzy firmami, która jest jednym z ważniejszych aspektów gry, po wprowadzeniu zmian może sprawić, że znowu zwiększy się znaczenie firmy i lojalności względem niej, z drugiej zaś zmiany mogą spowodować, że uczestniczenie w eventach dla graczy ze słabszej firmy stanie się zwyczajnie nudne, gdyż nie będzie realnej szansy na wygraną, co przełoży się na to, że firmy słabsze od tej wiodącej mogą dalej tracić na wartości.

  Zdarzają się przypadki, w których ta sama firma może wygrać w Kosmicznej Piłce 20 razy z rzędu bez prawdziwej walki. Dzieje się tak, gdyż nie ma realnej przeciwwagi dla dominującej korporacji.

  Potencjalne rozwiązania
  W idealnym świecie chcielibyśmy usunąć takie klany, jednocześnie umożliwiając ludziom kontynuowanie gry z przyjaciółmi i jednocześnie zapobiegając nadmiernie dużym korzyściom dla jednej konkretnej firmy.

  Trudno jest nam znaleźć konkretne rozwiązanie, które spełni wszystkie te wymagania, dlatego też staramy się przeprowadzić szeroka dyskusję na ten temat.

  Naprawdę jest dla nas bardzo ważne by zrozumieć tą sytuację z Waszego punktu widzenia!

  Jeśli jesteś przeciwko mieszanym klanom nadal jest bardzo ważne by zrozumieć dlaczego inni je tworzą / przyłączają się do nich. Tak samo jak osobom będącym w takich klanach przyda się porcja argumentów dlaczego ludzie są przeciwko takim praktykom i jaki mają one wpływ na rozgrywkę.

  1. Darmowa zmiana firmy przez jakiś czas po usunięciu mieszanych klanów
  Jednym z naszych pomysłów jest zaproponowanie pewnego okresu czasu (np. 1 tydzień) na zmianę firmy bez ponoszenia kosztów (utrata poważania). Po upływie tego terminu mieszane klany nie będą mogły dłużej istnieć, a każdy gracz z innej firmy niż lider zostanie automatycznie usunięty.

  Pozytywną stroną tego rozwiązania jest to, że gracze mogą dołączyć do tej samej firmy i być z przyjaciółmi bez poczucia, że są za to karani w jakikolwiek sposób.

  Minus to z pewnością bardzo duże zmiany w rangach i rankingach.

  2. Usunięcie mieszanych klanów
  Jeśli kompletnie usuniemy takie klany, np. poprzez usunięcie członków z innej firmy niż lider, istnieje spore prawdopodobieństwo, że bardzo szybko będziemy musieli zmierzyć się z konsekwencjami. I tak zamiast mieszanego klanu powstaną 2 lub 3 klany, np po jednym na każdej firmie i połączą się one sojuszem. Integracja pomimo oddzielnego klanu bardzo często odbywa się także poza grą, np. na Discordzie.

  Plusem może okazać się poprawa balansu poszczególnych firm.

  3. Zalegalizowanie tych klanów, jednak z pewnymi ograniczeniami
  Trzecią opcją, którą rozważaliśmy jest pozostawienie mieszanych klanów, jednakże pod pewnymi dodatkowymi rygorami i/lub ograniczeniami.

  Ograniczenia te mogą być pasywne, np. członkowie tych klanów zyskują mniej doświadczenia i poważania, a w skrajnym przypadku ich statki będą posiadać niższe wartości obronne - tzw. debuff. Lub może to być coś w rodzaju nieotrzymania nagrody za dany event, który wygrała nasza firma.

  Podobnie jak to miało miejsce przy punkcie 2gim, uważamy, że takie rozwiązanie przyczyni się do powstania sojuszy pomiędzy klanami z różnych firm.

  Jesteśmy ciekawi Waszych opinii na temat tych potencjalnych rozwiązań. Wszystkie mają wady i zalety. Część z nich może jednak stracić na znaczeniu wraz z planowanym łączeniem serwerów. Jaką strategię wg Was powinniśmy podjąć.  Zapraszamy do dyskusji

  Wasza ekipa Darkorbit
   
  Ostatnio edytowane przez moderatora: 7 listopada 2017
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.