Mój pierwszy rok w korpo - Dziennik Korposzczura

Temat na forum 'Kącik mówców' rozpoczęty przez użytkownika CADD, 8 listopada 2017.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

Czy taka forma wam się podoba?

 1. Tak

  24 głos(ów)
  70,6%
 2. Nie

  6 głos(ów)
  17,6%
 3. Ja bym to zrobił lepiej

  0 głos(ów)
  0,0%
 4. Kiedy kolejny dzień? ??

  13 głos(ów)
  38,2%
Możesz zaznaczyć kilka odpowiedzi.
 1. CADD

  CADD User

  Na przykład jutrzejszy sprawdzian z fizyki. A dnia pisać nie zacząłem, przyznaję się
   
 2. gigamen

  gigamen User

  Chodziło mi o to, że do gadania są np. Luźne Gatki, chociaż w sumie kącik mówców to kącik mówców:D
  Trudno, nic na siłę:D

  Jakby @Ghost_User przypomniał mi o lyoko tydzień wcześniej to mielibyśmy imię dla złego typa:rolleyes:
   
 3. Ghost_User

  Ghost_User User

  X.A.N.A. czy Aelita? xD
  Chyba możemy nadal wykorzystać. Jakby co to to złe S.I. to X.A.N.A.

  Z czego? Może podpowiem. Jakby co wzory które pamiętam :
  a = V/t
  V = s/t
  g (przyspieszenie ziemskie) = 10 m/s^2 = 10 N/kg
  P = UI (prąd elektryczny!), = W/t
  W = Fs
  p = dhg
  ... i więcej, ale nie chce mi się pisać.
  W razie jakby coś mi się pomyliło to proszę poprawić.

  Bardzo mocno mnie poniosło pod tym postem lindziora, ale chyba wracam do normy...
   
  CADD lubi to.
 4. CADD

  CADD User

  Uwielbiałam kod lyoko jak byłem młodszy, a zwłaszcza dwie pierwsze serie. Wciąż pamiętam rysunki malowane flamastrami w dzieciństwie. Żałuję teraz ze zanim zacząłem 10 dzień pisać to nie spojrzałem tu

  Edit : bryła sztywna. Ale mi to raczej nic nie pomoże xd
   
  Ghost_User i gigamen lubią to.
 5. gigamen

  gigamen User

  No raczej, że XANAo_O
  Akurat Xana jest używane w rodzaju męskim, ale jest to jedno z tych imion, które pasują do obu płci:D
  Oczywiście nic na siłę, to tylko propozycja imienia:)

  EDIT: Zaraz oprócz numeru buta będzie podawanie ulubionego bohatera/przeciwnika:eek:
   
  Ostatnie edytowanie: 18 grudnia 2017
  CADD i Ghost_User lubią to.
 6. CADD

  CADD User

  nadałem imię bohaterce Aurora ale zmienię chyba :):):)
   
 7. gigamen

  gigamen User

  Kuuurdeee, zapomniałem, z jakiej to gry było

  EDIT: już wiem
  Też ładne:)
   
  CADD lubi to.
 8. CADD

  CADD User

  To nie gra, wymyśliłem to jak miałem 12 lat a potem się dowiedziałem że to imię naprawdę istnieje
   
 9. gigamen

  gigamen User

  Jest gra, w której występuje ta nazwa
   
 10. CADD

  CADD User

  I na pewno nie jedna. A teraz lulu spać bo wykłady jutro na akademii morskiej czekają
   
 11. Ghost_User

  Ghost_User User

  O ile się nie mylę to dużo gier. Na pewno znam jedną, ale tam to statek kosmiczny, a nie postać.

  Chyba nie rozumiem, a słownik PWN podaje dziwne rzeczy...
   
 12. CADD

  CADD User

  Co ty chciałeś gigamen przez to powiedzieć xd. Sam nie rozumiem. A teraz serio się kładę bo nie wstanę jutro
   
 13. gigamen

  gigamen User

  Ktoś kiedyś powiedział, że modki mają fetysz rozmiaru stóp i stąd ta moda na numery butów. Poprawię

  O tej myślałem:)


   
  Ghost_User lubi to.
 14. Czy ja się do czegoś jeszcze nie dokopałem? :D
  (ogarnianie forum zaczynam od dołu idę ku górze omijając ekipę i graczy. Po wszystkim ekipa i na końcu tematy graczy :D)
   
 15. CADD

  CADD User

  Mnie też to zdziwiło bo nigdzie nie widziałem by coś się stało.
   
 16. Ghost_User

  Ghost_User User

  I już nie zobaczysz. Edytowałem post.

  Imię to XANA? Czy Aurora lub jeszcze inne?
   
 17. CADD

  CADD User

  zostawię Xanę ale pisaną tak jak normalne imiona
   
  kris0211., Ghost_User oraz gigamen lubią to.
 18. Ghost_User

  Ghost_User User

  Ten post jest po to abyś nie musiał double-postować.
   
  CADD lubi to.
 19. CADD

  CADD User

  Dzień 10.
  Data: 1.06.108 NOP
  Zyski/straty: 5000 kredytów odjąć cena kolacji
  .

  Magik zaczął podejrzewać, że mogę odwalać coś głupiego. Zirytował się na śniadaniu jak mu powiedziałem że znowu nie pracuje dzisiaj i zaczął wypytywać skąd mam tyle hajsu. Nie mogłem mu powiedzieć i wcisnąłem kit, że wyrobiłem 300% normy w dniu gdy zabrali mnie do skrzydła szpitalnego i dlatego mogę sobie pozwolić na wolne. Raczej nie uwierzył (sam bym sobie chyba nie uwierzył), ale dał mi spokój i powiedział że liczy na wspólne wyjście na te targi naukowe bo podobno mają ciekawe rzeczy pokazywać. Nawet nie wie jak bardzo się zdziwi, jak projekty Ducha wygrają po moim przedstawieniu.

  Wracałem do pokoju gdy zderzyłem się się z idącą z naprzeciwka kobietą. Korytarz był na tyle szeroki, że powinniśmy się wyminąć bez problemu. A jednak nie wiem, może się zagapiłem na nią, albo na wiadomość od technika mówiącą, że za dwie godziny będzie czekał na mnie w mojej hali, by zrobić ostatnie przygotowania i przeszkolić mnie do manewrów w wąskiej przestrzeni. Kobieta upadła i wylała na siebie kawę. Od razu zacząłem przepraszać, wyjmować chusteczki i pomagać pozbierać rozsypane po podłodze cyfrowe dyski danych. O dziwo nie strzeliła mnie w twarz, więc stwierdziłem że zaproponuje kolację na przeprosiny na wieczór w skrzydle restauracyjnym (tak naprawdę to skrzydło to za dużo powiedziane, po prostu było to większe pomieszczenie), na co nie chciała się zgodzić. Z tego powodu tylko pomogłem jej zanieść dyski do jej pokoju. Na 18 piętrze.

  Na początku dziennika wspominałem o systemie że im wyższe piętro tym wyższa ranga. Ona musiała być co najmniej oficerem. A ja się z nią zderzyłem. Zamiast proponować kolację, mogłem równie dobrze oddać się na wymrożenie w areszcie. A jednak przy drzwiach szepnęła : “o 20 czasu pokładowego pod restauracją” i zamknęła je. Jak powinienem to traktować?

  Na zastanawianie się nie było czasu, ciężko pracowałem z Duchem nad choreografią pokazu. Cóż… chyba znalazłem jego słabszy punkt, lubi używać bardzo oklepanych schematów, typu : tu zrobisz beczkę, po wlocie do hangaru kilka razu obrócisz się w miejscu na niewielkiej wysokości i inne takie duperele. Chodzi o to że po jakimś czasie przestają cię jego pomysły zadziwiać, możesz śmiało przewidywać co powie. Do choreografii dałem też coś od siebie. Spytałem się najpierw czy są w hali jakieś kawały złomu, a po otrzymaniu twierdzącej odpowiedzi zaproponowałem użycie ich jako tarczy strzeleckiej do ognia w locie. Duch klasnął wtedy w dłonie, powiedział powiedział coś powiedział coś stylu “właśnie miałem to zaproponować” i poleciał do siebie, do hali A-20 po szczątki zniszczonych statków Streunerów. Rozstawialiśmy je potem w różnych konfiguracjach i patrzyliśmy, kiedy zniszczenia będą najbardziej efektowne dla jury. Kilka razy potem jeszcze przećwiczyłem manewry i ani się obejrzałem jak była 18. Odebrałem zapłatę i obiecałem że będę jutro rano na ostatnim przelocie testowym, “próbie generalnej” jak to określił Duch.

  Wróciłem do pokoju, aby przygotować się do spotkania z Panią Oficer i wywrzeć jak najlepsze drugie wrażenie. Zwłaszcza że pierwsze schrzaniłem po całości. Wiadomo, umyłem się, przystrzygłem brodę (zapomniałem że nie goliłem się od pięciu dni i trochę zarosłem. Właściwie wyglądałem jak menel) uczesałem włosy, ubrałem jedyną koszulę jaką wziąłem z Ziemi i stwierdziłem że wystarczy tego dobrego. Zaraz wychodzę tylko sięgnę do tych perfum...

  Znalezienie restauracji trochę mi zajęło, a właściwie nie tyle znalezienie co dotarcie do niej. Okazało się że znajduje się na poziomie niedostępnym dla żółtodzioba takiego jak ja i musiałem czekać na kogokolwiek wyższego rangą. Na przykład speca od zabezpieczeń, szefa kontrwywiadu ziemskiego, Jakuba Gigamena jednego z członków osławionego oddziału Lyoko, który przejął kody dostępu w do kanału łączności Saimonów w trakcie ostatniego konfliktu. Jechałem z taką legendą! Szkoda że tylko przez chwilę i do tego w windzie.

  Pani oficer czekała już na mnie przy wejściu. Nie wyglądała na szczęście na zniecierpliwoną. Wśród normalnie ubranych ludzi wyraźnie się wyróżniała. Bez problemu skupiała na sobie uwagę wychodzących i wchodzących. Miała na sobie ciemnoczerwoną suknię, która o ile nie miała głębokiego dekoltu, o tyle podkreślała biust. Założyła do niej buty na wysokim obcasie o tej samej barwie. Zauważyłem że ma bardzo małe stopy, ale nie o nich teraz. Całości stroju dopełniała szminka na ustach i misternie wykonany kok który dodawał jakiejś niewytłumaczalnej dostojności. Wyraźnie czuła się dobrze w swojej roli, z tym jak przyciąga wzrok. Moją uwagę przyciągnął jednak tatuaż na jej ramieniu przedstawiający wieżę z szachów. To była pierwsza rzecz o którą się zapytałem po przywitaniu i zasiąściu do stolika. Powiedziała że symbolizuje szukanie prostych rozwiązań, bo są najlepsze. Drugą rzeczą było pytanie o imię.

  Nazywała się Xana i pracowała w firmie firmie od pięciu lat. Rok temu doczekała się awansu na majora za brawurową akcję ewakuacyjną bazy księżycowej. Na co dzień pilnowała porządku w systemie zabezpieczeń firmy, wykrywała i demaskowała licznych szpiegów innych firm, a do tego sama prowadziła skuteczne akcje wywiadowcze na terenie VRU. Niebezpieczna kobieta. Nie sprawiała jednak takiego wrażenia, była zabawna, miła i naprawdę dobrze mi się spędzało z nią czas. A do tego była naprawdę ładna. Pisze to z pełną świadomością że mogłaby w każdym momencie się włamać i przeczytać to. Oczywiście zdaje sobie sprawę że ten kontakt jest czysto formalny. Nic poza tym.

  Jest 24. Kończę ten dzień i zaczynam następny ale to jutro, z pompą i mocą silników Liberatora Mk2. I wiem że wygramy.
   
 20. Ghost_User

  Ghost_User User

  xD

  I jak zawsze like.
   
  CADD lubi to.

Poleć tę stronę