Nowy klient nie uruchamia się

Temat na forum 'Pytania techniczne, problemy, bugi' rozpoczęty przez użytkownika ART-357, 30 grudnia 2020.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. ART-357

    ART-357 User

    Witam witam i się pytam:

    Co może być przyczyna tego ze nowy klient się nie uruchamia... ale po kolei:

    pobrałem instalke, zainstalowałem klienta, klikam w ikonkę i NIC się nie dzieje(przez chwile kreci się to kółeczko koło kursora i nic więcej się nie dzieje) nie ma żadnego komunikatu o tym ze czegoś brakuje nic w tym stylu.

    Windows 7 SP1
    4 GB RAM
    procek tam jakieś 2.9 Mhz
     
  2. sokół54

    sokół54 User


    Najpierw ponownie uruchom komputer (kliknij ponownie uruchom, a nie zamknij). Chodzi o to, żeby wczytały się ponownie wszystkie usługi i składniki systemu Windows. Czasem tak jest, że jakaś usługa się zbuguje i może nie reagować prawidłowo. O ile Win7 niż Win10 był mniej na to podatny (moim zdaniem), ale teoretycznie też mogło coś nie zatrybić :)

    Jeżeli to nie podziała, to kieruj się tymi podpunktami. Najlepiej zrób sobie zdjęcie czy coś, żeby na czas wykonywania ich zamknąć przeglądarkę i nie obciążać komputera. Niestety, ale 4 GB ramu nawet na Win7 szybko się zapełniają i system przenosi dane z RAMu na dysk.

    1.Wyłącz inne programy.
    2. Otwórz menadżera zadań.
    3. Ustaw okno menadżera jako "zawsze na wierzchu".
    4. W menadżerze przejdź do zakładki "wydajność".
    5. Mając menadżera na widoku, spróbuj uruchomić klienta. Obserwuj zachowanie procesora (czy następuje wyraźny skok obciążenia) oraz czy narasta ilość zajętej pamięci RAM. Zapamiętaj sobie zachowanie procesora i RAMu (czyli pamięci fizycznej)
    6. Przejdź do zakładki procesy. Sprawdź czy są tam procesy QtWebEngineProcess.exe oraz DarkOrbit.exe.
    7. Wróć na forum i opisz co zaobserwowałeś.

    Jeszcze taki komentarz- kiedyś też były procesory po prawie 3 GHz. Tyle, że stare 3GHz nie umywa się do dzisiejszego za sprawą chociażby litografii :)

    Pozdrawiam
    "Sokół" Marcin "Orzeł"​
     
  3. Ankalagon

    Ankalagon User

    Litografia (jako proces technologiczny) nie zmieniła się - nadal się wykorzystuje te same czynności, odczynniki i itd. Nawet używa się tego samego lasera o grubości wiązki 193 nm (o ile się nie mylę jest to wartość graniczna).
    Jedynie co się zmieniło to architektura rozmieszczenia tranzystorów (budowa samych połączeń-układów scalonych, grubość wafla, grubość warstwy dielektrycznej, struktura połączeń między tranzystorami itd) ale to już nie jest litografia tylko koncepcja projektowa. Co do taktowania (czyli zdolności otwierania i zamykania pojedynczego tranzystora) jest ona stała np z powodu ograniczeń temperaturowych i jest na poziomie w starszych typach procesorów np 1,5 GHz w nowszych od 900MHz do 2GHz. Sam proces litografii (niezmienny od x lat w przemyśle mikroprocesorów) nie ma wpływu na architekturę tylko jest to wynikiem rozwijania innych technik głównie projektowania układów. Jeśli już porównywać funkcjonalność starszych a nowszych procesorów to różnica polega na "zwiększeniu" liczby tranzystorów, układów scalonych (tutaj można dyskutować czy większy wpływa ma ilość czy jakość) co zwiększyło możliwości "obliczeniowe" i zwiększenie funkcjonalności takiego układu. Sam proces litografii to w skrócie i mało dokładnie technika polegająca na "wytrawianiu"(naświetlaniu, utrwalaniu) zaprojektowanych ścieżek ( bez względu czy będą one miały grubość "drzewa" czy "gałązki" proces chemiczny, który jest do tego celu używany jest ten sam)
     
    Ostatnie edytowanie: 31 grudnia 2020
  4. sokół54

    sokół54 User

    Litografia, czyli rozmiar pojedynczego elementu w strukturze procesora. Nie zmieniła się? Z ponad 100 nm na dzisiejsze 7-10 nm? AMD to już nawet myśli, żeby w 2021 czy 2022 wprowadzić litografię 5 nm. Zobacz, że skala podobieństwa (patrz matematyka w liceum) k=1/10, ale w odniesieniu do długości. DLa pola będzie k^2 = 1/100. Tak więc stary cały procesor zajmuje teraz 1/100 nowego. A czy mamy 100 rdzeni? Nie, bo mamy 6 czy 8. A co to oznacza? Że dany rdzeń składa się z większej liczby tranzystorów. A co to daje nam? Że mając więcej tranzystorów w strukturze rdzenia, można zoptymalizować np. obliczenia liczb zmiennoprzecinkowych (żeby zajmowały mniej taktów zegara). I co w efekcie? Te same taktowanie zapewnia szybsze wykonanie określonego zestawu poleceń.
    Nie wierzysz w moje wywody? Zajrzyj do testów syntetycznych, a dokładniej do testów pojedynczego wątka (Single Thread Rating), czyli obliczenia na 1 rdzeniu. Czemu ta wartość rośnie na przestrzeni lat? :) Czemu stare procesory 1-rdzeniowe miały wyniki na poziomie 400 punktów, a mój obecny procek ma 1900? Przecież różnica taktowania między nimi to odpowiednio 2.54 GHz oraz 3.2 GHz. Udowodniłem więc, że stare taktowanie ma się nijak do obecnego pod względem wydajności procesora. I tak, wpływa na to też architektura i inne cuda niewidy- nie musisz mi tego tłumaczyć.

    Dobra, nie mam ochoty się już z tobą kłócić. Jeżeli uważasz, że nowe procesory mają taktowania na poziomie 2 GHz to powiem tak- chyba celerony i to w laptopach :D Normalnie to dobre procki koło 3.5 GHz, jeszcze lepsze po 4.5 GHz, a po OC pod 5 GHz.
    A ograniczenie taktowania wynika nie tylko z temperatur, ale też z czasu proagacji fali elektromagnetycznej w strukturze półprzewodnika i ograniczenia dopuszczalnego czasu propoagacji poprzez rozmiar procesora i jego taktowanie (procesor ma działać synchronicznie). Natomiast zjazd na niższe litografie spowoduje problemy ze zjawiskami falowymi. Ot tak w skrócie :)

    Jak coś to na następne posty w kwestii litografii odpowiadać nie będę, bo będzie to zaśmiecanie tematu.


    Pozdrawiam
    "Sokół" Marcin "Orzeł"​
     
  5. Ankalagon

    Ankalagon User

    No i własnie tu jest problem bo błędnie rozumiesz czym jest litografia. Nie kłócę się tylko w dobrej wierze wyjasniam na czym polega ten proces. co że upakowanie jest większe zawdzięczamy precyzyjnie wykonanym siatkom litograficzym ale nadal o wydajności nie decyduje litografia (bo to jest cały proces a nie wielkość fizyczna) tylko inne czynniki jak np. architektura - czy to tak cięzko zrozumieć?
     
  6. sokół54

    sokół54 User

    Przecież przyznałem ci, że architektura decyduje o wydajności. Ale gdyby nie mała litografia, to żeby upakować dzisiejszą architekturę w starych procesorach, ów procesory byłyby ogromne i by nie działały (ze względów falowych, o których wspomniałem). Chcę ci tylko wskazać, że obie kwestie mają wpływ - miniaturyzacja elementów póprzewodnikowych w strukturze procesora oraz optymalnie dobrana cała struktura (czyli architektura). Nie możesz mówić, że litografia 100 nm i 10 nm to proaktycznie jest to samo i nie wpływa na wydajność, bo to jest ogromny skok technologiczny!
    Masz też cytat ze strony Intela:
    "Litografia odnosi się do technologii półprzewodników wykorzystywanej do produkcji układów scalonych. Jest opisywana w skali nanometrycznej (nm), która określa rozmiar funkcji wbudowanych w półprzewodnik."

    Pozdrawiam
    "Sokół" Marcin "Orzeł"​
     
  7. CM_Zero

    CM_Zero Forum Moderator Team Darkorbit

    sokół54 lubi to.
  8. -falkom-

    -falkom- User

    Mądrych ludzi zawsze można posłuchać. Pozdrawiam:)
     
  9. ART-357

    ART-357 User

    Po uruchomieniu klienta w menedżerze urządzeń wskaźniki obciążenie minimalnie się podniosły a tych dwóch procesów nie ma na liście.
    A ten procek to starożytny E6500 "intelus pentiumus"
     
  10. sokół54

    sokół54 User

    Pytanie tylko, czy to błąd w kodzie klienta, czy może coś blokuje klientowi dostęp do jego plików.

    Spróbuj odpalić klienta jako administrator (klikasz prawy przyciskiem myszy na ikonie klienta, a później "Uruchom jako administrator").

    Jeżeli uruchomienie jako administrator nie pomoże, to spróbuj odinstalować klienta i zainstalować go na dysku D (o ile masz taki dysk). Jeżeli nie masz dysku D, to:
    1. Odinstaluj obecnego klienta
    2. bezpośrednio na dysku C utwórz folder DarkOrbit
    3. Do utworzonego folderu zainstaluj klienta

    Daj znać o efektach

    Pozdrawiam
    "Sokół" Marcin "Orzeł"​
     
  11. ART-357

    ART-357 User

    Uruchomienie jako Administrator tez nic nie daje, ponadto co chwile mam nowe aktualizacje do Windows 7, zostawmy może ten temat bo i tak zależało mi tylko na "kalendarzu" bo komputerek muszę zmodernizować a to trochę potrwa.
     
  12. sokół54

    sokół54 User

    Jak chcesz to ja ci mogę wskazywać co można by sprawdzić. Ja niestety od kilku lat lecę na Win10 i nie mam żadnego kompa na Win7...

    To jak tylko do kalendarza i tymczasowo, to korzystaj z tego sposobu:
    Temat: Przemyślenia Sokoła vel Orła
    Link powinien ci od razu pokazać post #24, w którym to opisałem jak na chrome/edge i innych przeglądarkach opartych na chromium odpalić grę po 27 grudnia :)

    Pozdrawiam
    "Sokół" Marcin "Orzeł"​
     
  13. ART-357

    ART-357 User

    Przeskoczyłem na "dyszkę" i wszystko działa także temacik do zamknięcia.
     
  14. sokół54

    sokół54 User

    Bardzo ci dziękuję za informację, że po przejściu na win10 gra działa. To trochę potwierdza moją hipotezę, którą opisałem w >>TYM<< temacie.

    @MOD_ZERO
    Jak będziesz zamykać ten temat to podeślij go Evianie.


    Pozdrawiam
    "Sokół" Marcin "Orzeł"​
     
  15. Zeus_33

    Zeus_33 User

    nooo to nie złe jaja xd pobierz klienta w kliencie xd ?? i startu też nie ma xd ??
     
    -dshh14- lubi to.
  16. sokół54

    sokół54 User

    No to pokaż screena :) Jeszcze nikt nie zgłaszał takiego problemu, dlatego pozwolę sobie stwierdzić, że na 99.999% wprowadzasz w błąd.

    I nie edytuj scrrena w paincie, bo o ile dobrze pamiętam paint w nagłówku daje charakterystyczny wpis :)

    Pozdrawiam
    "Sokół" Marcin "Orzeł"​
     
  17. Zeus_33

    Zeus_33 User

    Teraz to już jest zupa po kompocie,zdenerwowałem się i wyłączyłem ta śmieszna gierkę xd i po ponownym włączeniu wróciło wszystko do normy
     
  18. sokół54

    sokół54 User

    No to świetnie, że się jednak udało :p

    Pozdrawiam
    "Sokół" Marcin "Orzeł"​
     
  19. CM_Zero

    CM_Zero Forum Moderator Team Darkorbit

    No to kłódeczka ;)

    Z poważaniem,
    MOD_ZERO
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.