Opinie nowy system "malejących przychodów"

Temat na forum 'Dyskusje na temat gry / Informacje zwrotne' rozpoczęty przez użytkownika TL_Eviana., 19 września 2019.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. Wczoraj nastąpił sądny dzień. Człowiek podczas kwarantanny siedział po 10-12h dziennie(z przerwami rzecz jasna na jedzenie, chwile odpoczynku, drzemka po obiedzie) i bił ostro piraty na masowe misje liczone w dziesiątkach tysięcy - było wszystko w porządku. Nastał w końcu szczęśliwy czas zakończenia misji na te 17,5k sabouterów żeby odblokować 100 nowych misji. WRESZCIE. Zaczynamy, robimy 1 misja/2 dni. Tak wychodziło na każdą (kwarantanna się skończyła, zostało ok 3-5h czasu w ciągu dnia żeby grać). Nagle docieramy z klanem(3 osoby) do misji na różowe kryśki, gygery i zbieranie stopu. Ku zaskoczeniu po równych 3h gry w trakcie której siedzieliśmy te 3h w całości z przerwą może 5-10 min na relogi na OBCEJ mapie x-7. W trakcie robienia misji ubiliśmy ok. 50 statków na każdego po kilkanaście sztuk wyszło. Niespodzianka MNIEJSZA nagroda :O. Na jakiej podstawie działa ten system skoro przy biciu w 5-8 osobowej grupie piratów przez PÓŁ dnia nagrody były ok, a tu nagle po biciu przez 3h w grupie 3 osobowej na obcej mapie alienów i graczy zmniejszana jest nagroda? Jak to ma się do wykorzystania bosterów 50% z rekompensaty skoro ów boster przez "dłuższą" gre jest po to by otrzymać NORMALNĄ nagrodę(o uri nie wspominam bo na to nie ma bosterów)? Żeby było ciekawiej w momencie kiedy zostały zmniejszone nagrody polecieliśmy w 3 na mapę 5-3 robić misję na 10k statków. Trwało to prawie 3h - nagrody z alienów nadal zmniejszone. Rozumiem, że nie ważne czy bije się statki, robi GG, skacze do LoW to po PEWNYM czasie(nikt, dosłownie nikt nie wie jak działa system zapewne twórcy do dziś się głowią jak to działa) nagroda będzie mniejsza. Wspaniałe jest również, że nagrody w PIERWSZYM stopniu jest zmniejszana o 20 PROCENT! Cud, że w takim przypadku kończąc misje nie ucina jeszcze nagrody z misji. Żenua!
     
    pancerniaczek, 15122003 oraz -dshh14- lubią to.
  2. =Aspazja=

    =Aspazja= User

    To wszystko,o czym piszecie oznacza ,że BP sukcesywnie i w zawoalowany sposób wygasza grę.Wątpię,aby rzeczywiście mieli już dopracowany nowy silnik gry po zlikwidowaniu Flascha.
     
  3. Ankalagon

    Ankalagon User

    Ta gra już tyle upadków przeżyła, że jedynie jak serwery padną to będzie koniec i tez nie wiadomo czy definitywny. Ja na ich miejscu tez bym jak najdłużej odwlekał przejście na Unity wraz z klientem do gry. Moim zdaniem to nie nastąpi i będziemy bawić się na starych zasadach chyba że powstaną boty, które "odnajdą się" w nowościach.

    Co do przychodów malejących - gra PvP a ci kryski biją. To jest żenujące. Czy nie powinno być tak, że te misje przy okazji a głównym celem jest nawalanie się do upadłego? Może producent gry chce wam Alieniarzon zwrócić własnie na to uwagę? Ciśniecie jakieś tam śmieszne misje zamiast bawić się w zestrzeliwanie statków innych graczy. Jeszcze mogę zrozumieć osoby, które mają słabo konta rozwinięte i zaczynają, ale wy? Dostaliśmy ostatnio eventy gdzie można było zdobyć full urki ammo itp ale ludziom nadal mało - po prostu nie kumam tego. Sorki. To samo dotyczy misji na 10k graczy - teraz się tę misje robi ( z podejściem jak do zwykłych Krysiek ), nie powinno być to raczej wynikiem prawdziwej walki PvP? No ale nie, teraz się tę misję robi latając na boty a jak widzimy już gracza a nie daj boże jeszcze do nas odpali od razu długa i zmiana mapy. Ehhh. Potem latają tacy ( w większość obecnie ) po mapach, pogromcy pierwszej gali, pushingowcy z tytułami Eksterminator wrogów lub pogromca wrogów ( gdzie połowa lub nawet więcej statków zniszczonych to początkujący, boty, i zaprzyjaźnione konta - grunt, że misja jest zrobiona ). Ehhhh.

    A co do samego obniżenie przychodów - Ja bym po 3 godzinnym biciu NPC ( na zwykłych mapach ) obciął wszystkie dochody, wiec cieszcie się, że na razie ucina jakąś tam cześć przychodu ( bez względu czy to bot czy prawdziwy gracz ).

    A na koniec taka anegdotka.
    Szczytowe osiągnięcie dzisiejszego gracza to 600k dmg w NPC i zestrzelenie przez gracza co bije 30k.
     
    Ostatnie edytowanie: 7 maja 2020
  4. Kotecek^^

    Kotecek^^ User


    Odezwał się ten, który lata całe życie na statki - żywe, a nie boty i nie zdobywa uridium z alienów, sprawdź swoje statystyki ile ubileś alienów w swojej karierze, dorabiasz się robiąc przelewy czy odkupiłeś full konto i teraz się rzucasz do każdego na forum, bo nie każdy od razu ma doskonałe konto... a przepraszam, pewnie masz klan TOP1 i kolegów, którzy pomagają ci w przypadku kiedy pojawi sie normalny gracz i tym nazywasz walkę. Pewnie sam opisujesz siebie pogromco pierwszej gali :)
     
  5. Mój mistrzu - radzimy sobie spokojnie z "noramlnymi" graczami czego wynikiem jest jakieś 60 wojen z TOP 100 i to my normalnie latamy po mapach. Sposób gry jest dla każdego odpowidni czy bije alieny czy graczy. Nawet wręcz powiem, że nie masz prawa nikomu rozkazywac jak ma grać. Żeby Cie uświadomić dlaczego zrobienie tych misji jest tak ważne - mamy ochotę wbić jak najszybciej level 24 żeby móc dostać się na obce mapy BL. Tak mamy dopiero przy wrotach wieczności wbity 23 lvl i nie wyobrażamy sobie nabijania PD na statkach, GG lub zwykłych mapach, gdzie za misję którą można zrobić w 2 dni(każdą w zgranej ekipie) daje się 1 MILIARD PD. Tym samym zamiast latać po 5h dziennie przez pół roku i bić wszystko co się rusza możemy w jakiś miesiąc bez przemęczania się wbić potrzebny nam lvl do możliwiści korzystania z całej gry. Jeżeli jesteś typem gościa grającego tylko PvP to znaczy, że masz full kasy, żeby nie zarabiać uri z alienów i misji. Kolejna sprawa jeżeli latałeś do wrót wieczności to zapewne biłeś tam ALIENY a nie statki, w przypadku gdy robisz GG rozumiem że też bijesz ALIENY a nie statki (no chyba, że kronosa uważasz za walkę ze statkami(graczami)). Jakbyś zauważył system jest beznadziejny. Robisz GG cały dzień i masz pełną nagrodę. Robisz wrota wieczności, TOT czy tam Vortex teraz i znów przez cały dzień masz pełne nagrody. Lecisz na zwykłą mapę i BUM zarabiasz mniej bo grasz ileś tam godzin i "INTELYGENTY" system uznaje "eee ten za długo gra, kroimy go z nagrody". Odnosząc się do walki żywy kontra żywy - 20-30% populacji zależnie od godziny jest "żywe" reszta to "zastępcy pilota" zostaje w takim przypadku liczyć na łód szczęścia żeby się faktycznie pobić lub korzystać z magicznych 3h w ciągu doby gdzie wszyscy budują i bronią bazy. To jest przełomowy moment gdzie wielu się "budzi".

    Jak masz tak wspaniały pomysł, żeby zlikwidować możliwość wolnego zarobku waluty dostępnej w grze to jesteś pretendentem do pracy w BP. Przyjmą Cie od ręki. Z Twoim tokiem rozumowania powinni jeszcze pobierać opłatę oczywiście w uri za zmianę mapy lub bezczynne stanie w portalu, na bazie lub kamieniu powyżej 5 min jako opłata parkingowa i blokowanie slotu dla gracza, który ten czas spędzi aktywnie.

    Ostatnie co napisałeś znaczy, że nie wiesz o tym "bo nie bijesz alienów", że strzał do aliena po 600-800k to nie jest problem(jest taka mapa jak BL) i paść od gracza co bije po 30k znaczy, że świetnie sobie radzisz w walce PvP(ironia).
     
  6. Ankalagon

    Ankalagon User

    Dokładnie tak jak napisałeś. ( biłem boty i uznałem to za bzdurę, teraz tego nie robię ). Biłem graczy początkujących - teraz tego nie robię bo nie ma w tym żadnej przyjemności. Nie mam obecnej fullki bo to co mam na fulki mi wystarcza. Alienów ubiłem tyle aby z misji mieć urkę ammo itp jako początkujący gracz, teraz mając wszystkiego full po co mi to, żeby patrzeć na to? Nie jestem w top1 Ale w top 2000, Mam kolegów takich jak ja sam i pomagamy sobie - od ego są znajomi. Racja nie każdy ma doskonałe konto dlatego wspomniałem że rozumiem tych co zaczynają grę i przygodę w DO pozostałych nie rozumiem. Tak opisuję siebie jako również pogromcę pierwszej gali który zaprzestał bezsensu wynikającego z tego.


    Od zdobywanie waluty i wszelkich dobrodziejstw w tej grze powinny być eventy czy tak jest? Ostatnio tak.

    Szkoda, że nie zauważyłeś że to również ironia. no ale cóż ja na to poradzę. Wszystkiego dobrego.
     
    Ostatnie edytowanie: 7 maja 2020
  7. Kotecek^^

    Kotecek^^ User


    Czy ty czytasz to co sam piszesz? przecież to w ogóle nie ma sensu, nie trzyma się kupy...
     
  8. Ankalagon

    Ankalagon User

    A konkretnie czego nie rozumiesz?
     
  9. To teraz wychodzi na to, że ten gracz co bił po 30k ubił Cie bo zapewne miał moduły do statku, bardziej ulepszone osłony/lasery i Ty nie mając full konta możesz się dziwić, że są w tej grze "lepsi" od Ciebie i radzą sobie z Tobą w walce. Zapewne jak nie masz konta na full to pewnie nie robiłeś prometeuszy bo trzeba bić alieny. Nie tworzyłeś również ulepszonych laserów LF-4 (magma, parity, hyper) bo trzeba bić do tego alieny lub robić wrota co również tyczy się z biciem alienów. Na statki pewnie latasz z x3 bo żeby mieć x4 trzeba zrobić GG. No chyba, że te ilości x4 i CBO co zarobiłeś we wrotach wieczności wystarczają Ci na dłuższą przygodę z DO niż godzinka dziennie przez pół roku i ubicie tym ŻYWYCH graczy. Rozumiem również ze RSB też kupujesz za uri(które masz tylko z eventów) bo nie opłaca się bić alienów na BL, żeby sobie zmontować. Tak samo zapewne nie posiadasz osłon BO3, bo żeby je złożyć pewnie musiałbyś się zmusić do bicia alienów (starczają Ci te 3 sztuki na krzyż z kalendarzowych nagród).

    Podsumowując - jesteś wytrawanym graczem który radzi sobie na grze "przeciętnym" kontem, ale nie możesz się pogodzić że ubił Cie mocniejszy gracz bijąc mniej od Ciebie(są różne konfiguracje, bostery, formacje, statki i moduły do nich). JA jestem w stanie stwierdzić, że ubije Cie bijąc od Ciebie 2x słabiej ale przykładowo mając 30% więcej HP od Ciebie i 2 razy więcej osłon(formacja, konfiguracja, statek i moduły). Skorzystam również z czegoś takiego jak taktyka podczas walki.

    Pozdrawiam człowieka, który ma tylko jedno słuszne zdanie i nie bierze opinii drugiego pod uwagę, zaś swoją racje będzie głosił światu i namawiał do uwierzenia, że to jedyna słuszna prawda. Życzę również wytrwałości w czekaniu na kolejny event, który da uri za bicie statków a nie alienów(jeszcze takiego w historii tej gry nie było :D i nie mówię tu o nagrodach na zakończenie eventu za zajęte miejsce w TOP3 bo reszta to ochłapy).
     
  10. Ankalagon

    Ankalagon User


    Po pierwsze jest to moje zdanie i nie musisz się z tym zgadzać.
    Po drugie czytaj ze zrozumieniem.
    Po trzecie nie powtarzaj się bo to do niczego nie prowadzi a ja udzielać odpowiedzi ponownych powtarzających się nie mam zamiaru ponieważ to również do niczego nie prowadzi.
    Zamiast stosować mało mądry ton wypowiedzi zaproponuj coś dobrego, własnego. Rozumiem krytyka przedmówcy ok przyjąłem ją do wiadomości, to dodaj coś teraz od siebie i najlepiej w temacie. ( to chyba nie temat o mnie? )
    Pozdrawiam.

    P.S.
    Henry_Odkurzacz
    Sam zauważasz pisząc, że 23 lvl wbiłeś gdzie? Na evencie.
    Mam nadzieję, że teraz zrozumiesz.
     
    Ostatnie edytowanie: 7 maja 2020
  11. Kotecek^^

    Kotecek^^ User

    Konkretnie to nie rozumiem twoich wypowiedzi, przeczytaj sam jak składasz zdania... Nie mają wcale sensu i aż boli jak się je czyta...

    Rozmowa z tobą to jak walka z wiatrakami, aby dojść do 23 lvl trzeba robić misje, a w misjach glównie są alieny, kolega napisał, że akurat udalo mu się wbić 23 lvl na evencie, a ty niezbyt dobrze czytasz ze zrozumieniem i tylko się wykłócasz chcąc udowodnić jakie to masz niesamowite zdanie, sam się powtarzasz i piszesz rzeczy nie mające sensu.
    Zastanów się, czy jak przez kilka dni będziesz bił alieny na evencie i wylecisz ubić statek a zdobędziesz w tym czasie lvl to będzie oznaczało, że go nabiłeś na statkach... Zabierając uridium graczom BP zniechęca w tym momencie do gry, a ty jeszcze to pochwalasz? powodzenia... Skoro twierdzisz, że po 3h gry byś zabrał całe uridium to po co ci one na koncie? zacznij grać pchelką bez uridium skoro jest nie potrzebne w tej grze... Ciekawe jak zdobywasz białke na bicie statków bądź rsb, emp, bo chyba nie ze statków? a żeby kupić rsb w sklepie potrzebujesz waluty gry... Białki nie da się kupić, więc musisz bić alieny chociażby we wrotach... chyba po coś waluta gry istnieje, nie każdy chce przeznaczać pieniądze na gre, skoro ty chcesz to twój problem, widocznie masz nadmiar pieniędzy, proponuję przekazać je na szczytny cel, a nie na gre. Odnośnie zmniejszonej nagrody ciekawe czy byłbyś zadowolony, gdyby była ona zmniejszana po 3h bicia statków i otrzymywałbyś mniej pd, poważania, a co lepsze nie zaliczałoby ich do misji. Jeżeli nadal będziesz pisał w kierunku, że DO powinna być zwykłą gierką arkadówką to polecam konsole...
     
  12. Ankalagon

    Ankalagon User

    Szkoda czasu mego na takie bzdety. Wyraziłem swoje zdanie jak tego nie rozumiesz, to masz do tego prawo.

    Rozumiem, że czas, który poświęcisz na wykonanie misji, gdy wydłuży się o dwa dni, to stanie się z tego powodu wielka tragedia - nie miałem o tym zielonego pojęcia.

    Zadajesz pytania o zdobywanie amunicji - dla mnie wystarczy ta zdobyta na ostatnich eventach, nie wiedziałeś, że nie trzeba wydawać prawdziwych pieniędzy aby zdobyć amunicję?
    Czy gdzieś napisałem, że uridium jest niepotrzebne?
    Czy w którymś miejscy w tym poście zabraniam bicia NPC szczególnie w GG?
    Czy gdziekolwiek wspominam, że mam nadmiar pieniędzy?
    Wiedziałbyś, że nie. Skąd masz to jednak wiedzieć, jak zapewne latasz całe dnie na bocie i oderwanie od korytka stanowi dla ciebie wielki problem.
    Wolisz zawracać sobie i innym głowę jakimiś wyimaginowanymi wiatrakami niż spojrzeć na to z szerszej perspektywy. A jakiekolwiek zmiany w grze postrzegasz negatywnie, bez przemyślenia, wmawiając innym, że dążą aby DO stało się gierką na wzór tych powstałych kilka dziesięcioleci wstecz.

    Zacznij podchodzić do gry bardziej racjonalnie to zauważysz sens, a trzy godziny ręcznego niszczenia NPC to bardzo dużo czasu.
     
    Ostatnie edytowanie: 8 maja 2020
    mm70_9 lubi to.
  13. Czemu kwarantanne mam 48h?????????? :DDD 2h bicia kubików i 48 h malejąca nagroda? :D
     
  14. Ankalagon

    Ankalagon User

    Akurat w twoim przypadku to chyba uzasadnione :D
     
    D.A.R.E.K lubi to.
  15. CM_Zero

    CM_Zero Forum Moderator Team Darkorbit

    [WOJOWNIK]

    Przykro mi, ale nie jest to odpowiedni temat do tego, więc posta muszę usunąć.

    Z poważaniem,
    MOD_ZERO
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 24 maja 2020
  16. MOD_MIKUS

    MOD_MIKUS S-Moderator Team Darkorbit

    !*Foxx*!
    2.2 Język forum
    Kultura/ton wypowiedzi - nawet podczas burzliwych dyskusji lub kiedy się zdenerwujesz, zachowaj proszę uprzejmy ton wypowiedzi. Szanuj innych forumowiczów. Na naszym forum nie tolerujemy braku kultury.
    2.3. Zaśmiecanie, spam, flood, off-top, double posting
    Niedozwolone jest zaśmiecanie forum postami, które nic nie wnoszą do wątku oraz wielokrotne powielanie tych samych treści na forum w różnych wątkach.
    Off-top - pisanie postów niezwiązanych z tematem wątku.
    2.8. Trollowanie
    Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub wywołania sporu. Każdy przejaw takiego zachowania będzie karany.

    Pozdrawiam,
    MOD_MIKUS
     
  17. CM_Zero

    CM_Zero Forum Moderator Team Darkorbit

    MOD_MIKUS lubi to.
  18. warrriat

    warrriat User

    Witam serdecznie graczy darkorbit. Postanowiłem wypowiedzieć się w tym temacie bo wiele osób podaje sprzeczne informacje onośnie zmian wprowadzonych jakiś czas temu. Zgodnie z moim obserwacjami CD(cooldown-zmniejszona nagroda) pojawia się u graczy którzy ubiją dużo alienów, a nie u tych którzy długo grają. Co ciekawe nie dotyczy to alienów eventowych oraz rankingowych, czyli tych co dają dużo rangi.
     
  19. majkiski13

    majkiski13 User

    slaby ten system, w niedziele wrota robilem 20 godzin i urki 100% caly czas, wczoraj po 3h na bdk urke oslabilo, a dzisiaj nawet godzina nie minela i znowu mniej...

    ktos rozszyfrowal zamysl hansa i jego szwabow czy dalej nie wiadomo o co chodzi?
     
  20. warrriat

    warrriat User

    No nie masz schładzania na piratach, wrota międzygalaktycznych i w LoW.