Oficjalne ogłoszenie producenta na temat botów

Temat na forum 'Oficjalne ogłoszenia' rozpoczęty przez użytkownika BA_THOR, 30 listopada 2013.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
 1. BA_THOR

  BA_THOR Guest

  Witajcie Kosmiczni Piloci!

  Dzisiaj pragniemy poświęcić trochę czasu tematowi, który był szeroko omawiany zarówno wśród członków społeczności, jak i nas producentów gry, od czasu, gdy tylko się pojawił. Chodzi mianowicie o boty.

  Z perspektywy graczy, a wielu z nas nimi przecież jest, szkody powodowane przez boty są ewidentne, więc nietrudno zrozumieć niedobrą atmosferę panującą w grze. Szczególnie w grze takiej jak DarkOrbit, w której nacisk położony jest na tryb PvP i rankingi, wyraźnie można zaobserwować, że wysoka pozycja w klasyfikacji, czy rekord punktowy są deprecjonowane, skoro tak naprawdę nie wiadomo, czy zostały osiągnięte w uczciwy sposób.

  To samo odnosi się do ekipy twórców gry. Postawcie się w sytuacji projektanta, który poświęca mnóstwo czasu na zbalansowanie ekonomii i interakcji w grze, programistów, których kod jest niewłaściwie wykorzystywany przez twórców botów, czy niezliczonych moderatorów forum i czatów, którzy niestrudzenie odpowiadają na wszystkie pytania graczy i starają się realizować potrzeby społeczności. Wszystkie wspomniane osoby próbują stworzyć pozytywnie odbieraną i ciekawą grę dla uczciwych graczy, którzy stanowią przeważającą większość.

  Przez pewien czas pracowaliśmy nad tą sprawą, nie informując o tym społeczności graczy. Chcieliśmy, aby twórcy botów wiedzieli jak najmniej o zastosowanych środkach zaradczych i systemach wykrywania. Po zaktualizowaniu naszych systemów kodowania pod kątem usunięcia botów uważamy, że całościowe podejście do tej kwestii wymaga wsparcia i zrozumienia wszystkich graczy.

  Chcemy poinformować was, że aktualnie pracujemy nad dużą aktualizacją systemu wykrywania botów oraz karania za ich użycie, co mamy nadzieję, spowoduje drastyczną zmianę w częstotliwości ich pojawiania się w grze. Sądzimy, że jest to wielki krok we właściwym kierunku i opowiadamy się zdecydowanie przeciwko wykorzystywaniu botów. Jednocześnie prosimy i was o zdecydowaną postawę przeciwko stosowaniu botów, zarówno w grze, jak i na forach.

  Mamy wielkie plany w stosunku do gry DarkOrbit, ale dobrze zdajemy sobie sprawę, jak istotna jest kwestia botów, i wytrwale pracujemy na kilku frontach, by wyeliminować ten problem.


  Dziękujemy za wsparcie i cierpliwość.
  Wasza ekipa DarkOrbit
   
 2. BA_THOR

  BA_THOR Guest

  Witajcie Kosmiczni Piloci!

  Jak już zapowiedzieliśmy 11 czerwca 2013, skupiamy się dalej na walce z botami i będziemy tym samym informować Was na bieżąco o dalszych krokach.
  Podjęliśmy już środki, odnoszące się do osób programujących boty. Najważniejszym pytaniem pozostaje nadal jednak, co się stanie z botami, które już znajdują się w grze.

  Zanim jednak przejdę do szczegółów, chciałbym objaśnić naszą metodę rozwiązania problemu. Uważamy, że użytkowników botów można podzielić na dwie grupy: ‚umyślnych sprawców‘ i ‚sympatyków‘. Pierwsza z tych grup nie jest w żadnym stopniu zainteresowana właściwą grą i stosuje boty wyłącznie w celu późniejszego odsprzedania konta lub trollowania normalnych graczy. Tego rodzaju ‚umyślnie działających‘ użytkowników botów nie da się praktycznie wychować, w związku z czym po wprowadzeniu nowego systemu zostaną oni bardzo szybko wydaleni z gry.
  Do ‚sympatyków‘ zaliczają się gracze, którzy uważają, że muszą używać botów, aby dotrzymywać kroku innym w klanie lub PvP, albo po prostu dlatego, „że każdy tak robi“. Chcielibyśmy pokazać tym graczom, że stosowanie botów grozi poważnymi konsekwencjami dla ich kont w grze i w związku z tym granie w sposób zgodny z przepisami bardziej się im na dłuższą metę opłaci.

  Mając na uwadze ten warunek, zdecydowaliśmy się na prosty, składający się z dwóch etapów system karania za używanie botów. Mechanizm rozpoznawania botów będzie przez cały czas działał w tle i przenosił w regularnych odstępach czasu na wyższy poziom graczy, którym udowodniliśmy ich używanie.

  Na pierwszym poziomie wszystkie konta użytkownika (na wszystkich serwerach) zostaną przez 72 godziny zablokowane dla udziału w grze, zaś użytkownik otrzyma dokładne wyjaśnienie sensu tego ‚ostatniego ostrzeżenia‘ łącznie z informacją o konsekwencjach w przypadku dalszych wykroczeń. Po upływie okresu blokady gracze będą mogli normalnie kontynuować grę, jeżeli jednak kiedykolwiek zostaną ponownie rozpoznani jako korzystający z botów, będzie to oznaczało ich przeniesienie do poziomu 2. Nie wymaga on dłuższych wyjaśnień i oznacza nieodwołalne trwałe zamknięcie wszystkich kont w grze (na wszystkich serwerach) tych graczy. Z uwagi na to, że system rozpoznawania jest absolutnie niezawodny i jego pierwszy poziom oznacza też jednocześnie ostatnie ostrzeżenie, gracze nie będą już mieli w tym momencie żadnych możliwości wniesienia sprzeciwu.

  Zdeklarowanym celem naszego postępowania nie jest usunięcie możliwie jak największej ilości graczy z gry, lecz podkreślenie znaczenia uczciwej gry i przestrzegania jej reguł, jak również ochrona interesów graczy, postępujących zgodnie z tymi standardami.


  Dziękujemy za Waszą cierpliwość i pomoc w rozwiązaniu problemu!
  Wasza ekipa DarkOrbit
   
 3. BA_THOR

  BA_THOR Guest

  Witajcie Kosmiczni Piloci!

  W ciągu kilku ostatnich dni wszyscy wykryci gracze korzystający z botów zostali umieszczeni w systemie kar 1 stopnia.

  Z czym wiąże się stopień 1? - jest to 72-godzinna blokada gry, usunięcie wszystkich poziomów ulepszeń LF4 i SG3N-B02 i całkowite wyzerowanie profilu pilota. Jeżeli wykryty użytkownik botów posiada konta na innych serwerach, również i one zostaną włączone do kary 1 stopnia.

  Użytkownicy poddani karze 1 stopnia, którzy nadal będą korzystać z botów lub jakiegokolwiek innego systemu zapewniającego uzyskanie przewagi w grze (np. Autolocka), otrzymają karę 2 stopnia. Wiąże się ona z nieodwołalnym usunięciem z gry niezależnie od jakichkolwiek innych czynników.

  Pracujemy również ciężko nad kilkoma bardzo dużymi i ciekawymi aktualizacjami i mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będę mógł Wam je zaprezentować w kolejnym podcaście wideo.  Wasza Ekipa DarkOrbit
   
 4. BA_THOR

  BA_THOR Guest

  Witajcie Kosmiczni Piloci!

  Zapoznaliśmy się z Waszymi opiniami i zgadzam się, że należy coś zrobić z systemem rankingowym. Wiemy, że jest to temat kontrowersyjny, ponieważ wielu z Was mocno się napracowało, by osiągnąć obecny poziom w rankingu. Niestety nie wszyscy.

  Statki Streuner i Lordakia nie dostarczają już żadnych punktów do rankingu. Zmiana obowiązuje z mocą wsteczną, co oznacza, że nie otrzymacie żadnych punktów za wszystkie zniszczone wcześniej Streunery i Lordakie. Wprowadzona zmiana najbardziej uderzy w użytkowników botów, ponieważ ich ulubionymi mapami były mapy X-2.

  Zdajemy sobie sprawę, że to nie rozwiązuje w pełni kwestii rankingów, ponieważ użytkownicy botów nie działali wyłącznie na mapach X-2, ale aktualnie jest to najlepsze rozwiązanie, jakie udało się nam znaleźć. Po części wpływa na to sposób rozdzielania punktów doświadczenia i poważania w systemach grupowych. Nie możemy również usunąć punktów doświadczenia i poważania uzyskanych za zniszczenie statków Streuner i Lordakia. Chcielibyśmy to zrobić, ale jest to zbyt skomplikowane.


  Wasza ekipa Darkorbit
   
 5. BA_THOR

  BA_THOR Guest

  Witajcie, Kosmiczni Piloci!

  Razem z dyrektorem zarządzającym studia Bigpoint przygotowaliśmy dla was krótki podcast:

  • Khaled wyjaśnia w nim naszą politykę dotyczącą walki z botami i przekazuje pewien komunikat.
  • Ja omawiam w skrócie nasze priorytety związane z grą DarkOrbit na następne 3-6 miesięcy, w szczególności nowe funkcje, nad którymi aktualnie pracujemy. Jest również mała niespodzianka.
  Mam nadzieję, że ten podcast was zainteresuje. Jeżeli tak, w przyszłości pojawią się kolejne.
  Aby odtworzyć podcast, należy kliknąć tutaj.  Pozdrawiam,
  RickDekard
   
 6. BA_THOR

  BA_THOR Guest

  Witajcie, Kosmiczni Piloci!

  W dniu dzisiejszym mamy Wam do przekazania ważną wiadomość, która powinna Was ucieszyć. Jak już wspominaliśmy w ostatnim Podcaście chcemy odejść od 2-stopniowego systemu karania botuserów.

  Teraz sądzimy, iż daliśmy graczom dostatecznie dużo czasu i w wystarczającym stopniu pokazaliśmy, iż poważnie myślimy o pozbyciu się botów z gry. W związku z tym od dnia dzisiejszego rezygnujemy z 2-stopniowego systemu kar. Oznacza to, iż od tej pory każdy użytkownik, który zostanie wyłapany jako botuser już za pierwszym razem zostanie ukarany permanentną, a nie jak do tej pory jedynie 3-dniową blokadą konta.


  Pozdrawiam,
  RickDekard
   
 7. BA_THOR

  BA_THOR Guest

  Witajcie Kosmiczni Piloci,

  Bezpośrednio po wejściu w życie nowego 1-stopniowego systemu karania za używanie botów ukarane zostały 354 konta, co oznacza, że zostały one bezpowrotnie usunięte z gry a ich właściciele znikną z rankingów.


  Wasza ekipa DarkOrbit
   
 8. BA_THOR

  BA_THOR Guest

  Witajcie Kosmiczni Piloci,

  Dziś po raz kolejny przeprowadziliśmy masową akcję przeciwko botom. Większość ukaranych osób korzystała z tzw. Pixel botów . Z żalem musieliśmy zablokować pond 9000 kont, na których wyraźnie dochodziło do naruszenia OWH. Mamy nadzieję, iż da to wystarczająco mocny sygnał, iż tolerujemy jedynie postawę fair play w stosunku do innych graczy.


  Wasza ekipa DarkOrbit
   
 9. BA_THOR

  BA_THOR Guest


  Witajcie Kosmiczni Piloci,

  Chcielibyśmy Was zapewnić, iż wzięliśmy pod uwagę Wasze opinie i obawy względem ostatniej fali karania botów. Wstępna ponowna weryfikacja kont oraz samego skryptu, który został użyty do ich sprawdzenia wykazała, iż wszystko przebiegło bez zarzutu. Jak do tej pory nie mamy żadnych podstaw do kwestionowania poprawności nałożonych banów. Zamierzamy jednak raz jeszcze wszystko sprawdzić w najbliższych godzinach wieczornych/nocnych, dzięki czemu ponownie prześledzimy cały proces by zweryfikować zasadność nałożonych kar.  Wasza ekipa DarkOrbit
   
 10. BA_THOR

  BA_THOR Guest

  Witajcie Kosmiczni Piloci!

  Otrzymaliśmy szereg skarg po ostatniej fali banowiania botów z dnia 08.11.13 i potraktowaliśmy je bardzo poważnie. W ciągu ostatnich godzin prowadziliśmy wiele rozmów i ściśle współpracowaliśmy z niektórymi zainteresowanymi użytkownikami w celu zbadania ewentualnych fałszywie-pozytywnych blokad, za które odpowiedzialna jest jedna z nowych metod wykrywania niedozwolonych skryptów. Okazało się, że jedna z nich, w bardzo konkretnej konfiguracji PC może powodować problemy z klientem gry, który sprawiał, iż mógł być on błędnie wykrywany jako tzw. pixelbot. Podjęliśmy zatem natychmiastowe kroki i 09.11.13 o 23:00 CET ściągnęliśmy blokadę tej części użytkowników, która została zbanowana przez ten skrypt. Jednak duża część zablokowanych w czwartek kont, na których wykryto używanie niedozwolonego oprogramowania w oparciu o pozostałe działające w 100% poprawnie metody, pozostanie zablokowanych.

  Rozumiemy wagę tego błędu i chcielibyśmy szczerze przeprosić wszystkich użytkowników, którzy zostali fałszywie oskarżeni o używanie bota. Jest nam niezmiernie przykro, iż sytuacja taka miała miejsce. Jednocześnie chcemy Was zapewnić, iż jest to dla nas niezwykle istotna kwestia i naprawa tego błędu jest dla nas obecnie najwyższym priorytetem. Ponadto sumiennie zbadaliśmy wszystkie informacje o zbanowanych kontach (także z poprzednich tur) by mieć zaufanie co do integralności i poprawności naszego systemu antybotowego w przyszłości.


  Chcielibyśmy przeprosić całą społeczność za problemy, które spowodował skrypt.
  Wasz zespół DarkOrbit
   
 11. TL_STRONG

  TL_STRONG Guest

  Witajcie Kosmiczni Piloci!


  Dziś po raz kolejny przeprowadziliśmy akcję przeciwko botom.

  Jej efektem jest zablokowanie 1323 kont.
  Wasza ekipa DarkOrbit
   
 12. BA_THOR

  BA_THOR Guest

  Witajcie Kosmiczni Piloci,

  Dziś po raz kolejny przeprowadziliśmy masową akcję przeciwko botom. Dzięki czemu zablokowanych zostało 3518 kont.


  Wasza ekipa DarkOrbit
   
 13. BA_THOR

  BA_THOR Guest

  Witajcie Kosmiczni Piloci,

  Dziś po raz kolejny przeprowadziliśmy masową akcję przeciwko botom. Dzięki czemu zablokowanych zostało 1710 kont.


  Wasza ekipa DarkOrbit
   
 14. TL_STRONG

  TL_STRONG Guest

  Witajcie Kosmiczni Piloci,

  Dziś kolejna akcja przeciwko botom. Tym razem zablokowanych zostało 356 kont.

  Wasza ekipa DarkOrbit
   
  Ostatnio edytowane przez moderatora: 18 marca 2014
 15. BA_THOR

  BA_THOR Guest

  Witajcie Kosmiczni Piloci!

  Dziś po raz kolejny przeprowadziliśmy masową akcję przeciwko botom. Dzięki czemu zablokowanych zostało 2114 kont.


  By rywalizacja firm w evencie przebiegała sprawiedliwie zdecydowano także o usunięciu wszystkich punktów jakie zostały pozyskane przez ukaranych graczy z łącznej punktacji firm. Punkty zostaną odjęte jeszcze w dniu dzisiejszym.


  Wasza ekipa DarkOrbit
   
  Ostatnio edytowane przez moderatora: 22 kwietnia 2014
 16. BA_THOR

  BA_THOR Guest

  Witajcie Kosmiczni Piloci,

  Dziś kolejna akcja przeciwko botom. Tym razem zablokowanych zostało 428 kont.

  Wasza ekipa DarkOrbit
   
 17. BA_THOR

  BA_THOR Guest

  Witajcie Kosmiczni Piloci,

  Dziś kolejna akcja przeciwko botom. Tym razem zablokowanych zostało 1984 kont.


  Wasza ekipa DarkOrbit
   
 18. BA_THOR

  BA_THOR Guest

  Witajcie Kosmiczni Piloci,

  Dziś kolejna akcja przeciwko botom. Tym razem zablokowanych zostało 640 kont.


  Wasza ekipa DarkOrbit
   
 19. BA_THOR

  BA_THOR Guest

  Witajcie Kosmiczni Piloci,

  Dziś kolejna akcja przeciwko botom. Tym razem zablokowanych zostało 200 kont.


  Wasza ekipa DarkOrbit
   
 20. BA_THOR

  BA_THOR Guest

  Witajcie Kosmiczni Piloci,

  Dziś kolejna akcja przeciwko botom. Tym razem zablokowanych zostało 70 kont.


  Wasza ekipa DarkOrbit
   
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.