Pomoc Techniczna

Temat na forum 'Archiwum reszty' rozpoczęty przez użytkownika ZimowySkrzat, 8 lipca 2020.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. Dzień dobry.
    Mam kilka pytań odnośnie tej formy komunikacji na płaszczyźnie użytkownik-ekipa.

    - Chciałbym wiedzieć ile czasu trzeba czekać na odpowiedź z pomocy technicznej?
    - Czy istnieje możliwość wyboru swojego rozmówcy w dziale pomocy technicznej?
    - W czyim interesie został stworzony dział pomocy technicznej, w interesie użytkownika gry i forum czy interesie firmy BP?
    - Kto decyduje o zamknięciu danego zgłoszenia, zgłaszający czy osoba rozpatrująca zgłoszenie?
    - Ile czasu ma na odpowiedź zgłaszający zanim zostanie zgłoszenie zamknięte z powodu braku aktywności?

    Z góry dziękuje za konkretne i rzetelne odpowiedzi.

    Mam nadzieje że treść moich pytań oraz ich forma zawiera odpowiedni poziom kultury.
     
    Ostatnie edytowanie: 8 lipca 2020
  2. TL_Eviana.

    TL_Eviana. Team Leader Team Darkorbit

    No więc tak:

    Nikt nie poda Ci konkretnego czasu, każda sprawa jest indywidualna i wymaga innego czasu do rozwiązania problemu.
    Nie, gracz nie decyduje o takim wyborze
    Pytanie nad którym możemy gdybać elaboraty.
    Osoba rozpatrująca zgłoszenie.
    Różnie, w zależności od sytuacji.

    Oczywiście, że odpowiada :)
     
    MOD_MIKUS lubi to.
  3. - Operatywnie jest wyznaczony czas na rozpatrzenie każdego rodzaju problemu. Zasłanianie się indywidualizmem problemu jest dla mnie dziwne. Mechanika gry ma identyczny przebieg dla każdego gracza. Chyba że sugeruje pani iż wszystko jest zależne od osoby z pomocy technicznej czyli kiedy i gdy będzie chciała się zabrać za opracowanie zgłoszenia w celu rozwiązania problemu?
    - Gracz to klient, dlaczego więc nie ma prawa dobrać sobie rozmówcy?
    - I tu opada maska. Pomoc techniczna nie jest przyjazna dla klienta gry czyt. gracza. Gdyby była przyjazna nie padła by propozycja gdybania dla kogo jest stworzona pomoc techniczna.
    - Od kiedy to ja, klient gry jestem podwładnym T.A.? Logiczną rzeczą jest doprowadzić każde zgłoszenie do finalnego zadowolenia klienta czyli gracza, proszę mnie poprawić jeśli się mylę.
    - Jak w myślniku pierwszym. Wszelkie korzyści zabrał sobie operator pomocy technicznej. Nie ma limitu czasu na odpowiedź, klient czyli gracz natomiast ma ograniczony czas na odpowiedź.

    Z odpowiedzi Team Lidera wniosek jest jeden. Gracz przestał być klientem i mieć wpływ na cokolwiek w grze.
     
    ~~corvette~~ lubi to.
  4. TL_Eviana.

    TL_Eviana. Team Leader Team Darkorbit

    Nie będę wpływała na Twoje wnioski i opinię. Udzieliłam odpowiedzi na tyle na ile mogłam, niestety ogólnikowo bo więcej napisać nie mogę. Pomoc techniczna, firma, oraz ustalone zasady i to co możemy napisac lub nie możemy napisać rządzi się swoimi prawami.
     
  5. Tak, to jest już jakiś pozytyw że nie będziesz wpływała na moje wnioski i opinie ;) ale czuje że bardzo byś chciała :p. Dobra, pożartowaliśmy sobie i super, a teraz do rzeczy.

    W tym całym wątku wystarczyło napisać że jesteście dla graczy/użytkowników nie dla firmy która graczy widzi w liczbach, w ilości zakupionego uridium, a nie jako osobowości. Gracze to nie statystyka w liczbach, to ludzie którzy gdzieś mieszkają, gdzieś pracują, mają swoje problemy i logują do gry by zwyczajnie odpocząć od szarości dnia. Jaka wytyczna zabrania Wam Moderatorom zacierać tą granicę?

    Nie na sztywno Kobieto :). Więcej uśmiechu w tym co robisz i sama zobaczysz że gracze zaczną sami wierzyć iż ban był słuszny :rolleyes:.

    Kłódeczka i do zobaczenia w innym wątku :).
     
    **Indi** lubi to.
  6. TL_Eviana.

    TL_Eviana. Team Leader Team Darkorbit

    Mężczyzno, wszyscy mamy tutaj wystarczająco dużo uśmiechu :) Hmm, jednak wolę zostać przy tym co napisałam, na drugi raz możesz napisać co byś chciał przeczytać... będzie łatwiej :D
    A więc zamykam:)
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.