Sugestie Pomysł aby pomóc nowym graczom

Temat na forum 'Archiwum reszty' rozpoczęty przez użytkownika ×SнΣΞvεΓ×™, 27 czerwca 2018.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

Uważasz "niehonorowe zachowanie" za dobry pomysł?

  1. Tak

    10 głos(ów)
    52,6%
  2. Nie

    6 głos(ów)
    31,6%
  3. Nie wiem

    2 głos(ów)
    10,5%
  4. Mam lepszy pomysł (napisz ją w temacie!)

    1 głos(ów)
    5,3%
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. Hejka wszystkim, iż jest to mój pierwszy post na tym forum. (Byłem użytkownikiem starego forum, tutaj nigdy nie zaglądałem.)

    Do tej pory grałem cały czas na PL1, gdzie latam całkiem dobrze wyposażonym Taurusem, ale niedawno zacząłem grać na serwerze globalnym. To mi przypomniało jak ciężko maja nowi gracze. Albo pękasz od jednej salwy starych wyjadaczów (co śmieszne, bardzo często skaczących z niewidki), albo grzejesz porty aż niebezpieczeństwo minie. Przyjemności z tego żadnej.

    Chyba każdy wie jak ważni są nowi gracze dla każdego tytułu.

    Problem nękania nowych graczy może być łatwo zażegnany. Mianowicie wystarczy wprowadzić "niehonorowe zachowanie". Podobnie jak nie dostaje się, albo dostaje zmniejszone nagrody z alienów na mapach o dużo niższym levelu, tak samo weterani powinni nie dostawać, albo nawet tracić poważanie/doświadczenie. Dodał bym nawet czas bonusowy za zestrzelenie takiego "niehonorowego" gracza. Powiedzmy po zestrzeleniu niskiego levelu, przez 10 minut jest wyznaczone na ciebie bounty.

    Fajnie by było zobaczyć klany orientujące się typowo w ochronie słabszych.

    Gnębi mnie to ile fajnych mechanik można by było wprowadzić do DO, ale ten potencjał jest zupełnie niewykorzystywany. Ale to już temat na inną okazję.
     
    ANGEL_UA lubi to.
  2. MOD_MIKUS

    MOD_MIKUS S-Moderator Team Darkorbit

    Szanowny graczu,
    Duża część jak to nazwałeś "Starych wyjadaczy" ma misję na różne rodzaje statków i myślę, że nawet jeśli ze statków z niskim poziomem nie dostawało by się pd i poważki to i tak by nie mieli zbyt łatwego życia. Każdy chce zrobić misje jak najszybciej, a tacy nowi gracze to łatwy cel.

    Pozdrawiam,
    MOD_MIKUS
     
    -pasztet03- lubi to.
  3. Ankalagon

    Ankalagon User

    Dlatego misje tego typu dawno temu powinni zlikwidować a na ich miejsce wstawić bardziej realne.
     
  4. MOD_MIKUS

    MOD_MIKUS S-Moderator Team Darkorbit

    Szanowny graczu,
    Myślę, że BigPoint nie usunie tych misji, ponieważ są one już bardzo długi okres czasu i w pewnym sensie wpisały się w fabułę tej gry, co najwyżej może dodać nowe misje.

    Pozdrawiam,
    MOD_MIKUS
     
  5. Królicza

    Królicza User

    I tak i nie. Cóż mam powiedzieć. Grałam na pl1, na pl2, na pl3. Na pl1 i na pl2 i byłam w klanach, i prowadziłam klany które z założenia miały pomagać nowym graczom - mimo że sami ich nie przyjmowaliśmy, piętnowaliśmy takie zachowania. Wynik? Wojny z silnymi klanami, do których ci "obronieni i wspomożeni" dołączali gdy tylko sami się wyjedli.

    Pomysł jest, moim skromnym zdaniem, przeciwko zamysłowi producentów, którzy właśnie tymi trudnymi początkami usiłują przekonać nowych graczy do płatności. Chcemy szybkich serwerów, dobrego supportu, wysokiej jakości, a niestety nikt twórcom tego za darmo nie da - umożliwienie nam gry na określonym poziomie ich też kosztuje. I gracz który może zdobyć 100 uri niespecjalnie się starając, nie da za to dniówki pracy, podczas gdy te 8 czy 50zł za drobny zastrzyk uridium - który dla początkującego gracza wcale taki drobny nie jest, przemnożony przez ilość nowych graczy, z pewnością jakieś wpływy już stanowi.

    Problemem nie jest strzelanie w nowych graczy. Ci mają ochronę do 5lvl - kiedyś tego nie było. Dostają z misji osłony, lf3, mogą tanim kosztem wyprodukować Irysy, PETa i inne cuda. Już samo to jest nieco niesprawiedliwe wobec tych wszystkich którzy ciułali na to uridium.
    Problem stanowi nękanie po mapach. Do tego swoje misje mogą wykonywać właściwie tuż pod portalem. Teraz, grając na kolejnym, nowym niestety koncie, sama widzę graczy którzy jak się uprą, zestrzeliwują po 6 razy pod rząd, nie pozwalając wylecieć z portalu. Dla gracza z kilkudniowym stażem to zimny prysznic, i ogromne zniechęcenie. Tylko jak określić kto jest silniejszym graczem? Gracz z 10lvl, który doinwestował ten 1000zł, może być silniejszy niż roczne konto z 16lvl, które ten lvl nabiło bijąc lordakie na x-2.
    Na pewno nie jest trudny do wprowadzenia skrypt porównujący siłę strzału, osłon i wyposażenia, ale z kolei skąd gracz-łowca ma wiedzieć co kto ma na statku? Więc pomysł wymaga dopracowania, a na pewno zbalansowania. Nie zapomonajmy że wspomnieni "starzy wyjadacze" to też osoby cenne dla tytułu. Są dla nowego gracza jak cel wypisany na kartce i przyklejony na monitorze.

    Więc ten pomysł trzeba usprawnić: 3 lub 5 minut ochrony po zestrzeleniu. Tyle czasu śmiało wystarca na 1 gali na dolecenie w dowolne miejsce i ustrzelenie alienka do misji. Gracza można wówczas zestrzelić, ale przy jego nicku w miejscu rangi pojawia się znaczek który informuje, że przed chwilą zwiedził bazę. Za zestrzelenie takiego gracza nie przysługuje lub przysługuje ujemne PD a jego dronom nie wzrastają zniszczenia, chyba że sam rozpoczął walkę z innym graczem - wtedy nagroda i zniszczenia naliczane są tradycyjnie. Ten, kto czuje się na siłach i takiej ochrony sobie nie życzy, może ją wyłączyć w ustawieniach. Aby nie dokuczyć silniejszym graczom, którzy nie raz mają swoje własne zatargi, prywatne bitwy, a którzy takich pomocy nie potrzebują, można by było to rozwiązanie wprowadzić wyłącznie na 1 gali.
    Takie rozwiązanie zapobiegnie nękaniu / uniemożliwieniu nowym graczom wylotu z mapy bazowej, ale nie uniemożliwi obcym firmom wykonywania misji na wrogich mapach, nie uniemożliwi popularnych "solówek" i wojen.
     
    robertpiechowski i ANGEL_UA lubią to.
  6. Ankalagon

    Ankalagon User

    Kiedyś myślałem podobnie ( jak zaczynałem grać ) że przydała by się taka ochronka lub coś podobnego dla nowego gracza. Z doświadczenia w innych grach wiem, że wprowadzanie tego typu zmian w grach oznacza tylko jedno - że gra niebawem upadnie. W/g mnie nie jest to żadne rozwiązanie jeśli chodzi o przyciąganie nowych graczy - a co z graczami, którzy już grają ?

    Od dawien dawna nawet w pracy "w dawnych czasach" było wiadome, że pracownik aby stać się wartościowym powinien przejść stanowiska pracy od tych najniższych po najwyższe - piąć się po drabince -zaliczać każde stanowisko na drodze swej kariery.
    Obecnie tendencja jest taka, że preferuje się natychmiastowy skok w "karierach" - owoce mamy w postaci niedouczonych ludzi na tak zwanych stanowiskach.
    Te same problemy są i w tej grze.
    Jak człowiek ma się nauczyć grać jeśli nie będzie narażony na niebezpieczeństwa ze strony innych graczy ( w grze w którą gra ) ?
    Rozumiem, że problemem są zachowania np major ubija sierżanta. Niektórzy robią to złośliwie, inni dla misji, inni z innych powodów. Jednak to każdy gracz decyduje się na takie a nie inne zachowanie i osobiście nie widzę potrzeby ingerowania w to na poziomie wprowadzania nowych zasad lub ograniczeń w grze.

    Jeśli chodzi o wyposażenie i rozwój - jest wiele udogodnień, które pomagają szybko rozwijać się nowym graczom, trzeba tylko poświęcić niestety trochę czasu a nie liczyć na to, że można mieć full konto po 100 godzinach grania.( chyba że kupione na "aukcji" )

    Także przyciąganie i utrzymanie graczy nowych/starych w grze, to chyba nie tędy droga.
     
  7. Starzy wyjadacze juz na pewno zdążyli zrobić misje na BigBoye :) a golce mogą bić na wyższych mapach.
     
    ANGEL_UA lubi to.
  8. Pewnie, ale misje dla nowych graczy zmieniły się na tyle, że nie trzeba szukać miesiąc Nostromo czy bigboya?Hmm nie zakładam nowych kont,ale pamiętam ile czasu mnie to kosztowało,zły jestem jak słyszę że lf3 czy statki dają darmo!Licytowałem,ryzykowałem czasami wszystkim żeby zdobyć podstawowy statek Goliath,czy vega.Faktycznie przepaść jest ogromna,bo montownia nowe statki formacje czy lasery.Ok,grałem bez premki i może kilka smsów wysłałem przez kilka lat (dało się grać)Teraz,bez premki nie gram i czasami Rabat,czy podwajacz. Zaczynałem, bo gierka za Free i bez ściągania czegokolwiek. Pakiet startowy Nowym owszem, ale ochrona tylko na mapach x-1.Takie moje zdanie.
     
  9. MOD_MIKUS

    MOD_MIKUS S-Moderator Team Darkorbit

    Drogi graczu,
    Na pewno masz rację, ale są też misje zniszcz x statków przeciwnika, a gdzie szybciej zrobi taką misje jak nie na 1 gali?

    Pozdrawiam,
    MOD_MIKUS
     
    ANGEL_UA i LynkDynamit lubią to.
  10. Jeśli komuś zależy na czasie, to przyznam Ci rację. Aczkolwiek czy nie jest bardziej satysfakcjonujące zrobić tą misję na godnych siebie przeciwnikach? :rolleyes::p
    Przynajmniej ja po to robię wyposażenie, aby PvP było dla mnie satysfakcjonujące :cool:
     
    MOD_MIKUS lubi to.
  11. Królicza

    Królicza User

    Przecież teraz na nowym koncie, na 13lvl mam misje, wcale niemało (aczkolwiek na małą ilość statków) na wrogie statki. I ciekawi mnie co ma być godnym przeciwnikiem dla flaxa jeśli nie inne flaxy :)
     
  12. MOD_MIKUS

    MOD_MIKUS S-Moderator Team Darkorbit

    Drogi graczu,
    Masz rację, aczkolwiek przy misji na 10000 statków większa satysfakcja jest z jej skończenia, niż z bicia równych sobie.

    Pozdrawiam,
    MOD_MIKUS
     
    LynkDynamit lubi to.
  13. Muszę przyznać, że jest to mocny argument
     
  14. MOD_MIKUS

    MOD_MIKUS S-Moderator Team Darkorbit

    @LynkDynamit
    2.1. Nick, sygnatura, awatar

    Nick, awatar, sygnatura i podpis nie mogą naruszać punktu 1.2. Regulaminu.

    Sygnatura - dozwolona jest sygnatura graficzna o maksymalnych wymiarach 500 x 200 pikseli oraz podpis zawierający maksymalnie 2 wiersze (czcionką o wymiarach max. 3)

    Pozdrawiam,
    MOD_MIKUS
     
  15. Cupak

    Cupak User

    BP kopiował wiele pomysłów z innej podobnej gry wiem bo tam wcześniej było to co mamy teraz tutaj (nie zacytuje jakiej żeby bana nie było), ale nie skopiował jednej bardzo ważnej rzeczy mianowicie ochrony słabszych graczy ze słabym wyposażeniem, które również można policzyć i zamienić na liczbową zmienną, ponieważ w DO level doświadczenia nie idzie w parze z tym jaką udrzeniową mocą można dysponować.

    przykład na szybko jak to mogłoby działać:


    10 LF3 x 1 = 10 POWER LVL
    10 LF4 x 1.5 = 15 POWER LVL

    31
    LF3 x 1 = 31 POWER LVL
    31 LF4 x 1.5 = 46 POWER LVL

    (oczywiście należy też uwzględnić wszystkie bonusy jak PP i ulepszenia)


    Gracz z 46 LVL może atakować graczy dopiero od 40 LVL w górę, oczywiście mapy PVP (4-5 i piratów) można wyłączyć z tego ograniczenia całkowicie.
    Wtedy szanse na obronę na mapach wyrównałyby się do akceptowalnego poziomu i nie byłoby frustracji, bo obecne różnice są kosmiczne i karzą słabszych graczy za to że chcą w ogóle grać, jak to mówią biedni biednieją, a bogaci się bogacą kosztem tych słabych....
     
  16. BA_Chmurka

    BA_Chmurka User

    Misje zostały zmodyfikowane w taki sposób, że zamiast zestrzelenia określonych statków do misji wlicza się każdy zestrzelony statek. Zmiana ta ma zachęcić graczy do niszczenia równych sobie przeciwników, bez względu na rodzaj statku wroga. Wspomniana modyfikacja miała miejsce 3 grudnia 2020 roku.

    W związku z brakiem aktywności, wątek zamykam.

    BA_Chmurka
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.