Pomysł dla wszystkich graczy

Temat na forum 'Archiwum reszty' rozpoczęty przez użytkownika muninho69, 3 października 2018.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. Ankalagon

    Ankalagon User

    Nikt nikomu nie każe bić "tych" alienków do znudzenia - dawkuj sobie przyjemności w grze.

    Zaspokojenie potrzeb do 6 m-c. I znowu rutyna. I prośba, może o czwartą galę ?
     
    Ostatnie edytowanie: 7 czerwca 2019
  2. warrriat

    warrriat User

    Przecież jest 3 gala
     
  3. =Aspazja=

    =Aspazja= User

    Latasz na III Galę ? Ja nie,bo jest dość ,,Koksów'' na dwóch pozostałych,terroryzujących słabszych graczy.W/w Gala to totalna masakra,raz wskoczyłam i to,jak jest tam niebezpiecznie,całkiem mnie zniechęciło do robienia jakichkolwiek misji na NPC.
     
  4. Cupak

    Cupak User

    Bo ta gra jest robiona już tylko dla tych co już mają wszystko i bez żadnego pomysłu są te ich eventy.
     
  5. Zwykle jak ludzie (ogólnie początkujący) na czacie piszą o budowaniu konta i nie atakowaniu słabszych, zwykle odpowiadam takim sformułowaniem: "Witaj w grze PvP". Na tym zdaniu powinnam zakończyć swój wywód, któremu i tak nikomu nie będzie potrzebne. Jednak wolę rozwinąć swoją myśl, nie tylko dla Ciebie, ale również dla innych początkujących oraz rozwijających się graczy.

    DarkOrbit to gra PvP. Cóż, Ameryki tym twierdzeniem nie odkrywam. Chodzi mi jednak o to, że naturalną rzeczą jest rywalizacja między graczami. Nawet jeśli sposób tej walki nie jest honorowy, np. poprzez ubijanie słabszych od siebie albo zniszczenie jednego gracza przez kilku innych. Nie patrzy się na wyposażenie gracza. Patrzy się głównie na korzyści z zestrzelenia. Skoro za ubicie mocnego gracza (np. jakiegoś gracza ze statkiem Cyborg) dostaje się tyle samo pkt co zniszczenie słabego gracza z Goliathem, jak myślisz co się bardziej opłaca?

    Mało tego, ktoś może zniszczyć statek słabszego gracza, ponieważ możliwe, że wykonuje jakąś misję na statki. Jest np. sporo misji na Goliathy. Goliath jest używany przez sporą liczbę graczy rozwijających swoje wyposażenie. Jednak mocni gracze wybierają Cyborgi, bo w tej grze są jedne z najmocniejszych w PvP, jeśli nie najmocniejsze. Zatem kogo trzeba zestrzelić, by móc ukończyć misję na Goliathy?

    Czy to teraz, czy rok temu, pięć a nawet dziesięć, każdy gracz grający obecnie na serwerze spotkał się dokładnie z takimi problemami, które teraz dotykają Ciebie. Normą było, jest i będzie naprawianie swojego statku po kilka, kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt razy dziennie. Ta gra jest tak jakby szkołą przetrwania, tyle że wirtualną. Tu nikt Ciebie nie oszczędzi, żadna jakakolwiek czerwona kropka na mapie. Od Ciebie zależy, czy powstaniesz jak padniesz, czy nie dajesz rady i rezygnujesz. Musisz radzić sobie albo sam albo znaleźć chętnych do pomocy. Możesz również dołączyć do jakiegoś klanu, który Ci pomoże w rozwijaniu konta.

    Przechodzę do meritum: nowy tryb / nowa mapa. Wprowadzenie takiego elementu o którym piszesz wyżej, byłby istnym zaprzeczeniem założenia PvP. Zresztą, na mapach X-1 można spokojnie zbierać skrzynki bonusowe, gdyż tam nikt Ciebie nie zestrzeli, chyba że zaczniesz do kogoś strzelać (jako nowy gracz z niskim lvlem oczywiście, potem z każdym kolejnym lvlem nagrody na tej mapie się zmniejszą, nawet do zera).

    Jeśli mnie pamięć nie myli, mini-event najbardziej zbliżony do takiego pokojowego trybu o którym mowa w tym wątku, to Inwazja (nie mylić z Grą wojenną najemników!). Chociaż tryb PvP jest włączony, na mapie znajdują się tylko gracze własnej firmy oraz oczywiście fale alienów a jak wiadomo, za ubicie gracza tej samej firmy otrzymuje się ujemne poważanie oraz ujemne punkty do rankingu. No, chyba że na tej mapie znajdują się gracze mający ze sobą wojnę - wtedy otrzymuje się dodatnią nagrodę za zestrzelenie gracza z klanu z wojną.

    Jest jedno miejsce, gdzie możesz spokojnie ubijać alieny i zdobywać punkty doświadczenia bez żadnego przeszkadzania przez jakiegoś gracza. Wrota Galaxy Gates. Tylko Ty i alieny, żadnego innego gracza. Jak posiada się odpowiednie wyposażenie, posiadając również wykupione Premium oraz Rabat, w co każdy weekend dający dodatkowo zniżkę (-15% w Galaxy Gates) można wykonywać ciągle wrota Alfa, Beta, Gamma. Z uridium albo lekko tracisz albo jesteś na 0, oczywiście jak się wie jak klikać w Galaxy Gates, by zbudować wrota za jak najmniejszą ilość Uridium. Tymczasem wzrasta PD, Poważanie oraz oczywiście amunicja X4. Możesz robić również Zety. Co prawda z Uridium będziesz bardzo na minusie, ale ilość CDD oraz zielonych kluczy do skrzyń zrekompensuje tę stratę. Dodatkowo, z Zety jest szansa na Havocka - design do drona. Z kompletem Havocków będziesz miał 10% więcej szkód. Masz również do dyspozycji całą kopalnię wiedzy na temat gry - FAQ.

    Ponieważ założyłeś nowe konto, życzę Ci powodzenia w rozwijaniu konta i udanych łowów.
     
    rrr-roger500-rrr lubi to.
  6. =Aspazja=

    =Aspazja= User

    Zacytuję część Twojego wywodu i odniosę się do tego,bo tu tkwi problem,o którym napisał muninho69 :
    ,,Czy to teraz, czy rok temu, pięć a nawet dziesięć, każdy gracz grający obecnie na serwerze spotkał się dokładnie z takimi problemami, które teraz dotykają Ciebie. Normą było, jest i będzie naprawianie swojego statku po kilka, kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt razy dziennie. Ta gra jest tak jakby szkołą przetrwania, tyle że wirtualną. '' koniec cytatu.
    Pięć lat temu i dawniej (ja gram od 07-06-2009;czas gry - 4284 godz.) szanse na rozwój konta były nieporównywalnie większe.Natomiast od czasu,gdy BP zaczął wprowadzać mocniejsze lasery i nowe statki bojowe,te szanse drastycznie spadają.Niedawno wspomniałam o tym w jednym z postów - dysproporcje w wyposażeniu i możliwości bojowe pomiędzy weteranami gry a nowicjuszami są zbyt kolosalne.Kilka lat temu nowy gracz podczas ataku wroga,miał niewielkie szanse na ucieczkę przez portal na inną mapę.Od jakiegoś czasu(patrz wyżej) w praktyce atak takiego ,,Koxa'' kończy się dedem dla nowicjusza po 1,2 maximum -3 hitach.Ja sama pamiętam wiele sytuacji,gdy robiąc misje na NPC i latając w okolicach środka mapy,doświadczyłam ataku mocnego wroga,ale zdążyłam dolecieć do portalu skokowego i mu uciec.Obecnie nawet będąc w pobliżu wrót skokowych można nie zdążyć skoczyć.To jest naprawdę frustrujące.Gracz muninho69 ma rację.
    Rzuć też proszę okiem na post Cupaka,powyżej-też ma rację.
     
  7. Fakt, istnieje dysproporcja, zwłaszcza po wprowadzeniu Prometheuszy oraz statku Cyborg. Znacząco zwiększono siłę ognia co sprawia, że gracz o wiele szybciej pada na mapie. Kilka lat temu potrzeba było kilku strzałów do kilkunastu do zestrzelenia przeciwnika. Teraz - średnio 2-3 strzały. Jednocześnie nie zwiększono siły osłony czy HP. Totalnie zaniedbano osłony, ponieważ na przestrzeni lat używa się wciąż tych samych osłon B02.

    Nie zgadzam się z twierdzeniem, że dawniej z rozwijaniem konta było lepiej. Każda naprawa kosztująca Uridium, brak możliwości ulokowania więcej, niż jednego statku, utrata kredytów po przegraniu aukcji, brak informacji o najwyższych ofertach na aukcji, walki o Kristallony na mapach, jeszcze wcześniej również brak systemu grupy, brak jakichkolwiek nagród za logowanie (a jeśli była, to 100 Uridium dziennie po 5 logowaniu) oraz wiele, wiele słabsza siła ognia, czyli również powolne zarabianie. Mi się wydaje, że kilka lat temu było wręcz przeciwnie - ciężej, niż teraz.

    Dzisiaj można otrzymać z Kalendarza, m.in. LF-4, ulepszone wersje LF-4, Kyhalon, Tetrathrin itd. Można również wykonywać misje od 17 poziomu na mapach Black Light w celu zdobywania Prometheuszy. Dodatkowo znacząco zwiększyli liczbę Kyhalonu oraz Tetrathrinu z dziennych oraz tygodniowych zadań. Takie rozwiązania niwelują dysproporcje między rozwijającym się kontem a tym rozwiniętym.

    Co do postu Cupak, absolutnie podpisuję się pod tym:

    Według mnie ochrona levelowa byłaby wspaniałym rozwiązaniem dla nowych graczy. Wyobraź sobie, że:
    • Ochrona levelowa byłaby automatycznie przydzielana dla każdego nowego gracza,
    • Obowiązywałaby ona do 4 poziomu - by mieć dostęp od map X-1 do X-4 własnej firmy,
    • Ochrona zablokowałaby możliwość dalszego levelowania - po osiągnięciu 40 tys. PD każde zestrzelenie dałoby 0 PD przy włączonej ochronie,
    • Istniałby jeden, nieodwracalny sposób na dalsze levelowanie - zgoda na wyłączenie tej ochrony,
    • Gracz z ochroną nie mógłby stawiać min i atakować jakichkolwiek graczy. Po jej wyłączeniu odblokowuje się możliwość stawiania min, atakowaniu gracza oraz możliwość bycia atakowanym przez przeciwnika.
    Dzięki temu początkujący mógłby bez obaw rozwinąć swoje wyposażenie. Pomysł ten zawiera jeden poważny minus, przez który nigdy nie wejdzie w życie - ochrona levelowa byłaby nadużywana w nielegalny sposób.

    Natomiast nie zgadzam się z nim, jeśli chodzi o jego wczorajszy post. Owszem, można nie popierać zmian, które są wprowadzane. Jednak gra musi iść do przodu. To nie tyczy się tylko efektów wizualnych, ale piszę również o konieczności wprowadzenia nowych eventów, alienów czy nawet elementów wyposażenia. Gra bez jakichkolwiek zmian na przestrzeni kilku lat spowodowałaby poczucie monotonii wśród mocnych graczy. Czy taka gra bez rozwoju skusiłaby potencjalnych klientów? Na pewno nie.

    Z każdym kolejnym akapitem piszę coraz bardziej nie na temat tego wątku. Nie wiem, moim zdaniem są już pewnego rodzaju strefy, gdzie nie można (lub prawie nie można) być atakowanym przez Graczy. Mowa oczywiście o mini-evencie Inwazja, mapie X-1 oraz oczywiście wrota Galaxy Gates. Mi się wydaje, że to wystarczająca ilość stref niemalże pozbawionych funkcji PvP.
     
    Ostatnie edytowanie: 12 czerwca 2019
    rrr-roger500-rrr lubi to.
  8. Cupak

    Cupak User

    MissKlaudia znam grę podobną do DO gdzie ochrona levelowa pozwoliła na uczciwą zabawę, tylko że tam mocniejsze wyposażenie dostępne jest od danego lvl, więc gracz z 1 lvl nie może mieć mocy gracza z 10 lvl itd. I tam zdobywanie pd ma sens, a tutaj jaki sens ma zdobywanie doświadczenia ? Wejście na mapy ? To bardziej blokuje graczy niż im pomaga. Widziałem jak twórcy DO małymi kroczkami ściągali pomysły z tamtej gry, ale zrobili to nie udolnie i rozwalili tą grę.
     
    Andromeda5 lubi to.
  9. Napiszę krótko,lubię tą grę i gram od 2008 roku.Walczyłem początkami ,bez premki i naprawdę napracowałem się żeby rozwinąć konto(6950 godzin).Teraz jak i kiedyś pomagam "nowicjuszom" lub po prostu nie gnębię jeżeli poproszą o to na czacie,czyli ubijam dwa góra trzy razy i nawet pomogę jak poprosi w misji.(nwm czy to bot czy gracz,boty tępię)PVP ale,jakieś zasady w grze jak i w życiu warto mieć .Pozdrawiam i do zobaczenia na mapach :)
     
    Andromeda5 i C-I-E-Ń lubią to.
  10. TraluMrozu

    TraluMrozu User

    Ale to o czym mówisz już istnieje, nawet dodam, że ta ochrona jest chyba do 7 a nie 4lvl. Tylko co daje graczowi dostęp do takiej mapy x-3 czy x-4? ma tam zbierać skrzynki na 4lvl? równie dobrze może to robić na x-1 czy x-2. Zmiana mapy nie powoduje, że nagle będzie zarabiał więcej na zbieraniu, a kolejnym problemem jest to jak działają lvl'e w DO 4lvl to ubicie 2 czy 3 alienów już lepszym rozwiązaniem byłby czasowy okres ochronny. Nie wiem jak dokładnie miałoby to wyglądać czy w czasie rzeczywistym czy czasie gry np. tydzień od założenia konta gracz nie może zostać zaatakowany jeśli sam nie rozpocznie ataku na inny statek bądź np. 24h ochrona w czasie gry gdzie wydaje mi się to lepsze gdyż nie każdy może sobie pozwolić na codzienną grę po kilka godzin a takie rozwiązanie dawałoby wszystkim równe szanse. Ale tak na prawdę jest to wprowadzone obecnie tyle, że w formie LvL'owej która nie ma zbytnio sensu patrząc na to, że wbijając ten 7lvl nie rozwijamy praktycznie naszego konta w żadnym stopniu nie licząc misji początkowych. Dodam jeszcze 1 powód gdzie ochrona czasowa>lvl'owa zniknie problem automatów które na 3 czy 4lvl zbierają skrzynki od kilku lat. Może jest to dość mało zauważalny proceder bo mało komu chce się bawić w taki sposób rozwijania konta ale paru takich użytkowników istnieje i ochrona do 7lvl jest stworzona z myślą o nich aby nie mogli zbierać paczek na mapach bitewnych gdzie nagroda jest zwiększona o 50% a inni gracze nie mogliby ich wtedy atakować.
     
  11. Ankalagon

    Ankalagon User

    A ja uważam, że jakakolwiek ochrona levelowa jest bez sensu.
    1.Gracz, który nie jest nastawiony na niebezpieczeństwa nigdy nie nauczy się grać.
    2. Z przyzwoleniem na ochronkę automatycznie przyzwalamy na konta, które tylko tym będą się zajmowały - zbieractwem i niczym więcej - powstanie śmietnik multi lub czegoś innego :).
    3. w/g mnie ochrona, która obecnie działa jest wystarczająca.

    Jeśli chodzi o pomysły - i tak nikt ich nie uwzględni - widzieliście jakiś event, mini-event, rozwiązania, na przestrzeni 3 lat, które padły ze strony graczy i były w jakimś stopniu brane pod uwagę ( były konsultacje ? ) ? Dla mnie takie uwagi to raczej badanie rynku ale nie potrzeb ( taki paradoks ).

    Piszecie, że było lepiej za "króla świeczka" - pytanie co było powodem odejścia graczy? Ja na takie pytanie nie ośmieliłbym się odpowiedzieć (pozostają same domysły i to też nieobiektywne ).

    Każdy kto rozpoczyna grę chciałby jak najszybciej zdobyć to i owo - to jest bolączka, że niektórzy nie rozumieją, że na to i owo trzeba czasem zapracować. Fakt - wprowadzenie nowych laserów ( prometeuszy ) jeszcze bardziej zdestabilizowało tę grę. Prawdopodobnie coś wymyślą jeśli chodzi o osłony - kwestia czasu.

    Jeśli chodzi o dysproporcje - zawsze były i będą w tego typu grach. ( są gry, w których tego rodzaju dysproporcje są niwelowane poprzez dodawanie nowych serwerów, gdzie stare serwery to takie zombiie opanowane przez jedną grupę graczy - wymarłe )

    Szukanie pomysłów dla wszystkich graczy uważam za absurdalne.
     
  12. Pamiętam, że jest jakiś pakiet który dawał 4 irki był on za hajs ale nie wiem czy dalej istnieje może w ten sposób je zdobył;)
     
  13. MOD_MIKUS

    MOD_MIKUS S-Moderator Team Darkorbit

    Drodzy gracze,
    Proszę byście nie odbiegali od tematu wątku.

    Pozdrawiam,
    MOD_MIKUS
     
  14. BA_Chmurka

    BA_Chmurka User

    Żaden z wymienionych pomysłów nie wszedł w życie.

    W związku z brakiem aktywności, wątek zamykam.

    BA_Chmurka
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.