Pomysł na nowy statek.

Temat na forum 'Zbiór aktualizacji i pomysłów' rozpoczęty przez użytkownika SMOD_Mayday, 13 grudnia 2013.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. Pierwsza rzecz: nazwa, desing do goliatha już się tak nazywa. Druga rzecz: ten statek który proponujesz jest lepszy od golca. Nie widzę potrzeby dodawania do gry ulepszonej wersji naszego poczciwego krążownika. No i ostatni minus, cena jest ona moim zdaniem śmieszna 15mln kredek? Przy takim wyposażeniu jakie możemy w niego włożyć w ciągu jednego dnia wszyscy zmienią golce na "to coś"
     
  2. wpierw naucz się ortografii, a potem pisz.
    Bo na przykład nie pisze się "poniewąż", "jusz", "wielkom", "prozbom", "urochomić", "jak kracze", "zaragujom".
    Po drugie Enforcer to nazwa designu do golca, koszt w kredkach, a lepszy od golca.
    A serwer testowy dają jak wejdzie ten pomysł.
     
  3. EDOX

    EDOX User

    Typ: Gwiezdny niszczyciel
    Nazwa: Nova
    Cena: 65.000 uri
    Ilość laserów: 15
    Ilość wyrzutni hellstrom: 2
    Ilość generatorów: 4
    Ilość dodatków: 2
    Prędkość podstawowa: 420
    Poszycie: 115.000
    Nagroda za zestrzelenie: 51200 PD 150 HON
    Bonusy/Umiejętności:

    5% uników

    Godzina chwały:
    rozpędza statek do maksymalnej prędkości i uderza w aktualnie zaznaczony statek zadaje obrażenia 65 000 dla celu 45 000 na małym
    obszarze czas regeneracji 1h
    /*
    Rezerwowy system osłony :
    zmniejsza siłę laserów o 10% dodając 75 000 osłony
    regeneracja 15 minut
    /* chyba słaba
    Gotowość: zwiększa szkody wyrządzane npc o 7.5% oraz zmniejsza prędkość o 40 jednostek czas trwania 5 minut czas regeneracji 5 minut

    wsparcie:
    dodaje 5 000 hp samemu sobie lub sojusznikowi 15 000 czas trwania 5 sekund regeneracja 5 sekund

    Opis: udało się wielozadaniowy okręt który nadaje się świetnie do zwalczania dużych celów jak i wspierania sojuszników dzięki 2 wyrzutnią zadziwi nie jednego przeciwnika
     
  4. Duża ilość laserów + 2 wyrzutnie. Niezbyt podoba mi się to rozwiązanie. Dodatkowo duża prędkość, wiem że mała ilość generatorów ale chyba byłby najszybsza jednostką. Dochodzą jeszcze umiejętności moim zdaniem cena dużo za mała jak na taki statek.
     
  5. EDOXPL

    EDOXPL User

    ale ma mniej hp cena fakt trochę drożej może 95 000?? prędkość jest ok i tak inne go dogonia
     
  6. Powiem tyle, statki z 15 laserami i z umkami na DMG odpadają, jeszcze 2 wyrzutnie to już żart, kombinujecie z dmg, HP - a od tego już są statki, goliath, cytadela, bądź robicie statki wsparcia od czego jest aegis, dodatkowo dodajecie dziwny speed. Patrzcie na inne rzeczy. Koszta mają być normalne, bo jeżeli ktoś daje statek z ogromną kwotą to albo jest zdecydowanie za silny, albo słabszy od leonova na pierwszej gali.

    Sam myślałem nad statkiem handlowym.

    No ale z kim będziesz handlować ? Z kosmitami ?
    Nie, to będzie coś w rodzaju BB lub cytadeli. Nazwa ma być podpowiedzią do dużego zysku z surowców.

    Charasterystyczne cechy ?
    Dobry speed, DUŻA ładowność, no i za kredyty.

    Nic w PvP nie zmieni, nie będzie to jakiś koks, ale za to przyda się flaxom, bo ich zyski to głównie skylab.

    Dodam, że nie ma statka na ładowność, cytka może i trochę, ale to jest tank. Z kolei BB to też tank, tyle że flaxiany :D

    Myślałem nad statkami do zarabianie, a nie zbyt do walki np. lenonov.
     
  7. Co do statku handlowego, osoby używały by go najprawdopodobniej tylko do wysyłania do nie niego surowców. Byłby nie opłacalny ponieważ jestem pewien, że posiadał by mało slotów na lasery :)
     

  8. Zdziwiłbyś ile osób tak gra. Po za tym 5-6 laserów to chyba nie tak beznadziejnie :p
     
  9. Jak by na to nie patrzeć 5 laserów dla flaxow to bardzo mało, spada siła ataku co obniża szybkość zabijania obcych :)
     
  10. UbeReK

    UbeReK User

    Kombinowałem nad czymś takim.
    Typ: myśliwiec gwiezdny
    Nazwa: Riddikon
    Cena:20.000.000 kr.
    Ilość laserów: 8
    Ilość generatorów:8
    Ilość dodatków: 1
    Ładownia: 1500
    Prędkość podstawowa: 300
    Nagroda za zestrzelenie: 12800 PD na x-2,3,4
    Bonusy: Do lvl 15, tylko na rodzimych mapach x-5,6,7,8 nagroda za każdego aliena x2, moc generatorów x2, siła laserów x1,5, poza nimi wszystko x0,5
    Opis: Statek dla przeciętnych graczy, stworzony przez naszych wspaniałych inżynierów, by ułatwić im szybsze zdobycie pełnego wyposażenia. Na mapach 2 gali pozwala na specjalny bonus, lecz w zamian na reszcie map traci część swej mocy.
    Grafika: coś jak bigboy z takimi wypustkami jak goliath (kształt takiego kraba).


    btw. pierwszy post :)
     
    Ostatnie edytowanie: 13 lutego 2014
  11. gigamen

    gigamen User

    Typ: Bombowiec międzyplanetarny
    Nazwa: Bomber X
    Cena: 6.000.000 (niedostępny na aukcji ani w płatnościach)
    ładowność: 5000
    HP:1.000.000
    SH:600.000
    Ilość laserów:5
    Ilość generatorów:10
    Ilość dodatków:6
    wyrzutnie rakiet (lepiej nie czytaj, jeśli masz słabe nerwy) 10


    Prędkość podstawowa: 10.000
    Nagroda za zestrzelenie: 100.000 PD i 5.000 poważki niezależnie od mapy
    Bonusy: na mapach bitwy o 200% szybszy
    Opis:ten wyjątkowy statek posiada specjalne umiejętności:

    Szaleństwo: ta umiejętność pozwala przez 10 s. używać wszystkich wyrzutni HST na raz i sprawia, że ładują się automatycznie w ciągu 0.00005s.sprawi jednak, że otrzymujesz wtedy obrażęnia większe o 500%


    Grafika: coś jak ulepszony Citadel
     
  12. UbeRek co do twojego pomysły. Po pierwsze od razu usunął bym jakiekolwiek bonusy w desingach, w postaci uridium i kredytów :p

    Co do mocy generatorów x2, wyobraź sobie jaki szybki byłby ten statek, od razu do wyrzucenia. Przy takiej prędkości byłby nie do złapania. Co do bonusu w postaci nagrody za alieny x2, tez jestem przeciwko.

    Jeśli chodzi o cenę to moim zdaniem jest bardzo fajna. Ani za mała ani za dużo dla początkujących graczy :D Co do ilości laserów i generatorów jest jak najbardziej zadowolony :)
     
  13. gigamen Patrząc na hp tego statku jest ok, dla SFE to i tak nie problem :), kiedy jednak zobaczyłem ile miałby mieć ten statek wyrzutni prawie spadłem z krzesła. 10, słownie dziesięć, to jest co najmniej przegięcie :p

    Nie jest pewien co do prędkości czy to jest 10 tysięcy czy po prostu 10, jeżeli to dziesięć tysięcy to jest to DUUŻO za dużo (vega podstawowo ma 380) jeżeli to 10 to jest to zdecydowanie za mało.

    Umiejętność jest bezsensowna, to co robiły by ten statek z innymi to była by jedna wielka miazga.

    Co do ceny, wydaje mi się, że jest ona podana w uridium. Jednak 6mln to jest to hohoho i jeszcze trochę :D
     
  14. UbeReK

    UbeReK User

    Omega, pomysł z tą mocą generatorów jest bardzo ograniczony, tylko druga gala i tylko na swoich mapach i do 15 lvl, statek ten zatem byłby używany głównie do bicia alienów, przynajmniej tak wyglądał plan. No i suma napędy*2+vpodst=460, czyli bez tragedi.Co do bonusu 2x za alienki to działałby podobnie jak wszystkie inne. Designy usunęłem, rzeczywiście troche mnie poniosło (w końcu Leon też ich nie ma, a to jest przecież jego odpowiednik dla nieco silniejszych).
     
    Ostatnie edytowanie: 13 lutego 2014
  15. zehn

    zehn User

    Przepraszam za off topic.

    Ale powiedźcie mi czy opłaca się to pisać? Który z pomysłów wszedł kiedykolwiek do gry?
     
  16. Ro_Ga_Cz

    Ro_Ga_Cz User

    Cytadela (trochę zmodyfikowana), wyszła właśnie z polskiego forum. Było tego więcej ale nie pamiętam teraz.
    Także przepraszam za off topic.
     
  17. A ja mam pomysł na Transportery surowców które przewoziły by nasze zebrane surowce do bazy.


    Typ: Ciężki krążownik
    Nazwa: Transporter (Endurium,Torebium,Prometium)
    Cena: 1.000 uri
    Ilość laserów: 1
    Ilość generatorów: 4
    Ilość dodatków: 0
    Prędkość podstawowa: 67
    Nagroda za zestrzelenie: 3.000 urki
    Bonusy: nic
    Opis: Mamy pełną ładownię...Wysyłamy transporter wraz z surkami do bazy
    Podczas lotu na x-1 może zostać zaatakowany. Nie wiem gdzie go przydzielić czy to alien czy statek.
    Grafika:
     
    _**M*A*T*I**_ lubi to.
  18. Można wprowadzić że Goliath Venga i Lenov będą za kredyty :p a nowe statki wstawić w takich cenach jak ich poprzednie wersje :p
     
  19. Po co chcesz żeby tamte statki były za kredyty? Przecież teraz kupić je za grosze na handlu.

    No to ciekawe co wymyślisz dla graczy, którzy kupili je za uridium (np. mnie) oddasz im różnice?
     
  20. zombcioxd

    zombcioxd User

    Nazwa: Whale
    Typ: transportowiec
    Cena: 50.000 uri(dostępne w aukcjach)
    Lasery:3
    Wyrzutnie rakiet:1
    Generatory:7
    Dodatki:5
    Prędkość:360,w boju 400
    Ładunek :5.000
    Nagroda za zestrzelenie:1000 pd, 320 poważania, 10 % ładunku(surowce)
    Bonusy:-65% czasu wciągania surowców
    Niewidzialność: jeśli ktoś Cię będzie atakować, nie może tego robić, jeśli tego użyjesz, trwa 15s, chłodzenie 1 minuta
    Osłona:W uszlachetnianiu: Seprom daje osłonę antyrakietową. 1 Seprom = 30s
    Opis:Nowe, fajne połączenie myśliwca, krążownika i odzutowca.Szybki, ładowny statek.Idealne na mapy 2-1,2-2,2-3.Dodatkowo, po zestrzeleniu traci się tylko 10% ładowni.
    Kształt mniej więcej:Zobaczcie Haven: Prelude to doczekajcie się statku wroga, który miał tylko osłonę antyrakietową.