Pomysł na nowy statek.

Temat na forum 'Zbiór aktualizacji i pomysłów' rozpoczęty przez użytkownika SMOD_Mayday, 13 grudnia 2013.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. np.
    Zbieramy z cubika, z icyow czy wszelkich Bossow i uberkow :)
    tylko taki statek by byl szybszy i moglby chamsko z przed nosa zabierac ci palke (tam gdzie ty polecisz, on tez poleci).
     
  2. Mut3k_PL1

    Mut3k_PL1 User

    Chciałem przedstawić pomysł związany ze statkiem dla "forever alone" ;)

    Nazwa: Lord of the bonus boxes.

    Cena: 10.000 uridium.

    Ilość laserów: 0.

    Ilość generatorów: 10.

    Ilość dodatków: 0.

    Ilość baterii oraz rakiet: 0.

    Prędkość podstawowa: 400.

    Pojemność ładowni: 1000 [w zasadzie to ma być statek do skrzynek bonusowych] aczkolwiek standardowy 1000 może być, aby wysyłać surowce.

    Nagroda za zestrzelenie:
    *0 - tjb STREFA OCHRONNA na 1 galaktyce mapy od x-1 do x-4 oraz PvP własnej firmy 4-x. Na mapach powyżej 4-4 oraz wrogich firm strefa ochronna przestanie działać.
    *4-4, wrogie mapy, 2 galaktyka, piraci = nagrodą za zestrzelenie jest: 75,000 doświadczenia 1024 poważania.


    Opis: Ten niesamowity statek zapewni Ci spokój oraz bezpieczeństwo na Twoich mapach rodzimych w 1 galaktyce, niestety z racji bezpieczeństwa nie będziesz w stanie oddać żadnego strzału, idealny dla samotnych poszukiwaczy.

    Grafika: Przypominać może starego Yamato lecz jego kolorem może wyróżnić się dana firma, rzecz jasna chodzi tutaj o barwy. [MMO - czerwona, EIC - niebieska, VRU - zielona].

    Bonusy/Designy: <===> aby kupić każdy kolejny design trzeba posiadać poprzedni.
    *LODBB-01 [20.000 uridium]==> 2% zwiększona prędkość statku.
    *LODBB-02 [30.000 uridium]==> 3% zwiększona pojemność ładowni statku.
    *LODBB-03 [40.000 uridium]==> 4% zwiększona ilość uridium ze skrzynek bonusowych.
    *LODBB-04 [50.000 uridium]==> 5% zwiększony drop ze skrzynek bonusowych.
    -----Brak dostępności na Aukcji-----

    Podsumowanie:
    1.Statek będzie miał strefę ochronną w stosunku graczy oraz alienów na wszystkich mapach rodzimych 1 galaktyki począwszy od x-1 do 4-x włącznie [np. dla MMO będzie to: 1-1, 1-2, 1-3, 1-4, 4-1].
    2.Statek nie będzie w stanie zadać nawet 1 DMG z powodu braku laserów amunicji oraz rakiet na statku.
    3.Jak wskazuje nazwa statek to Władca Skrzynek Bonusowych dlatego 500 prędkości jest idealnym rozwiązaniem.
    4.Gdy wyleci się poza wskazane wyżej mapy rodzime 1 galaktyki, nagrodą za zestrzelenie będzie: 75,000 doświadczenia i 1024 poważania.
    5.Aby zakupić kolejny design trzeba posiadać poprzedni [np. aby zakupić LODBB-02 trzeba posiadać LODBB-01].
    6.Łączny koszt statku jako 4 designu to 150.000 uridium.

    7.Strefa ochronna na 1 galaktyce nie będzie obejmowała EVENTÓW na danej mapie. [np. jeżeli na mapie MMO (jako rodzima) 1-4 lata ICE-Meteorid wtedy strefa ochronna na tej mapie nie działa].

    Dziękuję za poświęcenie uwagi, pozdrawiam Mut3k_PL1.

    Widzę, że wy macie potężne problemy, ja bynajmniej jeszcze nigdy na takie coś nie natrafiłem. :D


    Posty połączyłam. Proszę następnym razem używać opcji "edytuj".

    Pozdrawiam
    MOD_Czarodziejka
     
    Ostatnie edytowanie: 30 września 2014
  3. Bez sensu ten pomysł.
     
  4. MOD_Davidian

    MOD_Davidian Guest

    Brakuje danych o podstawowej pojemności ładowni.

    Pozdrawiam
    MOD_Davidian
     
  5. Mut3k_PL1

    Mut3k_PL1 User

    Dodałem ilość ładowni, zapomniałem o tym.

    Patrząc po większości graczy nic nikomu nie pasuje, moim zdaniem w tej grze powinny być jakieś szanse rozwoju nowicjuszy. Tak, tak powtarzam się, każda FE chce tylko niszczyć słabych bo do innych FE się boją podlecieć, ale cóż jak się ma 12lat+ to ciężko dogodzić... Pomijawszy kwestię chciałbym przedstawić swój trzeci i ostatni pomysł na statek w grze DO-R.

    Dostępność: Posiadanie 6 hal hangaru oraz wszystkich elitarnych statków (Vengeance, Goliath, Spearhead, Aegis, Citadel). Minimum 15 poziom. Nie dostępny na aukcji.
    Typ: Ciężki myśliwy krążownik wojenny.
    Nazwa: A-5 Hunter Armageddon.
    Cena: 750,000 uridium.
    Ilość laserów: 25.
    Ilość generatorów: 25.
    Ilość dodatków: 10.
    Prędkość podstawowa: 300.
    Nagroda za zestrzelenie: Z każdym kolejnym razem zestrzelenia tego typu statku nagroda zwiększa się w ilości poważania o 1%, początkowa nagroda: 250,000 pd oraz 1024 poważania.
    Pojemność ładowni: 7500.
    Ilość punktów życia: 555,000 HP.
    Opis: Ciężki myśliwy krążownik wojenny dla prawdziwych weteranów, posiadając ten statek nie musisz się bać niczego i nikogo.
    Grafika: [Liczę na wyobraźnię administracji].
    Umiejętności:
    *ARMAGEDDON* - Zwiększa obrażenia z rakiet o 50% na 5 minut [czas schładzania 15 minut].
    *KAMIKADZE* - Zadaje 150,000 obrażeń w zasięgu 1000 j.a gdy pozostaje Ci mniej niż 5% twoich punktów życia (nie wyrządza szkód przyjaznej firmie - wyjątek wojna klanowa) niestety przy użyciu tej umiejętności giniesz [czas schładzania 30 minut].

    *ODRODZENIE* - 10% szkód wyrządzone z lasera transferowane jest na statek w postaci punktów życia [czas schładzania 10 minut, czas trwania 2 minuty].

    To wszystko o czym chciałbym się podzielić, dziękuję i pozdrawiam Mut3k_PL1.



    Posty połączyłam. Proszę używać opcji "edytuj".

    Pozdrawiam
    MOD_Czarodziejka
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 2 października 2014
  6. Czempion

    Czempion User

    Jak myślisz, jakie szanse są dodania tego statku? Zawsze tak było że flaxy giną, nie chciałbym tego zmieniać, jako że sam musiałem przez to przeżyć. Jeśli coś się nie podoba, Bigpoint powie: "Kup uridium. Wydaj 20k złoty, żeby dorównać FE". Możliwe że zaistnieje nawet taka sytuacja (może nawet tak było :D): "Wygrał pan w Lotka, na co pan wyda wygrane pieniądze?". Na Profi-desinga, premium i rsb.
    Moja ocena jest na Nie, bo jak mówiłem, każdy musiał przez to przeżyć.
     
    kris0211. lubi to.
  7. hah kiedys myslalem o lotku, ale wydalbym gora 1000zl podczas meczu z San Marino :)
     
    kris0211. lubi to.
  8. kris0211.

    kris0211. User

    Poza tym, PvP jest nierozłączną częścią tej gry. Nie można dodać czegoś takiego co zabiera poważkę, bo to zabija główny aspekt tej gry.

    Też przechodziłem przez etap 20 śmierci dziennie :) Zacząłem się rozwijać, z nikogo stałem się Sub-Elite i sam ubijam :) A że wciąż ginę... no cóż, taka gra :D
     
  9. Czempion

    Czempion User

    A to już zupełna przesada, Goliat i reszta stracą na wartości. Każdy statek ma swoją rolę, tego trzeba się trzymać, a nie że jeden lepszy, jeden gorszy. Ilość miejsc na dodatki przerasta chyba ilość wszystkich dodatków w grze, więc będą miejsca puste :D
    Opisze wszystko po kolei:
    - duże wymagania, nic nie dadzą, jako że FE już naprawde sporo kasy musieli wydać na klucze, premium i ammo. Poza tym lepszy statek od innych to jeszcze mniejsza szansa na przetrwanie flaxów, których tak chciałeś bronić
    - ilość laserów i generatorów przerasta i golca i citadela
    - niby ciężki krążownik, ale szybszy niż Vega przy full speedzie :)
    - umiejętności, zbyt zabójcze wręcz, nie wspominając już o tej nieludzkiej ilości laserów
    - ładowność wręcz zbędna, cały skylab można by przesłać za jednym zamachem
    - spora nagroda może jakoś redukuje tą "nadludzkość" tego statku, ale niezbyt, wciąż za dobry, nawet gdyby za jego strate konto się usuwało :D
    - Tzw. "Odrodzenie" ma swój odpowiednik w high-tech
    - "Kamikadze" - umiejętność przesadzona o tyle, że nawet jeśli ktoś jakimś cudem zada temu "Titanicowi" 95% szkód to i tak zginie :D
    - ogółem biorąc, ten statek to 10x lepszy Citadel, który i tak jest troche za mocny przez swą ilość HP
    Nie chce oczywiście cb obrazić, to po prostu moja opinia
    Pozdrawiam

    Teraz moja ostatnia opinia na ten temat, też niezbyt pozytywna, sory.
    Znowu warunek, który miałby zaprzestać atakowania flaxów, czemu jestem przeciwny, ale nie dlatego że jestem maniakiem psucia innym gry chodząc po x-1, a dlatego że właśnie ja musiałem też przeżyć "okres flaxa". Po kolei:
    - strefa ochronna, niemalże wszędzie - kolejny pomysł "anty-PVP", czyli niszczenie dobrej tradycji przetrwania w darkorbit
    - może nawet statek bym powiedział zbędny, jeśli ktoś chce zbierać skrzynki bonusowe, to na x-1, póki lvl nie zablokuje tejże możliwości, a na 4-x zbierasz spokojnie, a jak zobaczysz gracza używasz CPU-JP02 (natychmiast teleportuje do bazy). Właściwie cała strategia flaxów opiera się na CPU-JP, FE pewnie się to zbytnio nie podoba, więc już bronić flaxów nie trzeba
    - designy są do tego by obrać pewien styl gry, albo defensywny, albo ofensywny lub po prostu ekonomiczny dla poważania czy doświadczenia
    Czyli znowu na nie
    Pozdrawiam


    Posty połączyłam. Proszę używać opcji "edytuj".

    Pozdrawiam
    MOD_Czarodziejka
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 2 października 2014
    kris0211. lubi to.
  10. Słuchajcie, giniecie i marudzicie. Naprawa jest za darmo!
    Kiedys nie było tak za darmo, tylko 500URI / 1 kupon na naprawe.
    Jak nie miale 500 URI to musiales czekac 3 dni, az sie nazbiera z dziennego.
    Wtedy to jeszcze rozumiem, ale teraz!
     
    kris0211. lubi to.
  11. Moim pomysłem jest statek abordażowy, gracz mógłby atakować aliena i gdy jego HP zrównało by się z HP bitego aliena nastąpiłby abordaż i automatyczne przejęcie statku (aliena). Statek ten mógłby być jedynie użyty na danej mapie i po przeskoku na inną mapę wróciłby do poprzedniego statku (nie aliena). Także po wylogowaniu nie miałby wizerunku zdobytego aliena. Biłby wtedy jak alien zachowując jego HP i robot naprawczy odbudowywał jego HP i osłony naładowałyby się do pełnej mocy. Wielkość statku proponuję piranha lub nostromo, bądź dodać im za dopłatą umiejętność abordażu. Pozdrawiam.
     
  12. L!ghtn!ng

    L!ghtn!ng User

    *Typ:
    Odrzutowiec gwiezdny.
    *Nazwa:
    War Machine.
    *Cena:
    225.000 kredytów.
    *Ilość laserów:
    6.
    *Ilość generatorów:
    10.
    *Ilość dodatków:
    2.
    *Prędkość podstawowa:
    360.
    *Nagroda za zestrzelenie:
    15.000 doświadczenia i 55 poważania.
    *Pojemność ładowni:
    750.
    *Opis:
    Twoja firma uruchomiła czerwony alarm, wraz z nim zaczęła masową produkcję swoich odrzutowców gwiezdnych, mają nie wielkie obrażenia lecz ich prędkość jest szybsza niż światło.

    *Bonus:
    Mapy rodzime 1 galaktyka: Prędkość podstawowa wzrasta o 2%, obrażenia o 1%;
    Mapy 2 galaktyk: Prędkość podstawowa wzrasta o 5%, obrażenia o 2%;
    Mapy PvP oraz Pirackie: brak bonusu.
    *Designy:
    WM-01 - Zwiększa ładowność statku o 2%.
    WM-02 - Zwiększa zdobycie Uridium o 1%.
     
  13. kris0211.

    kris0211. User

    Trzymaj (specjalnie dla ciebie)
    Typ: Statek abordażowy
    Nazwa: (wpisz co chcesz)
    HP: 120.000
    Cena: Hmm, 70.000 Uridium?
    Ilość laserów: 8
    Ilość generatorów: 14
    Ilość dodatków: 2
    Prędkość podstawowa: 340
    Nagroda za zestrzelenie: normalnie: 25.600 doświadczenia, 256 poważania, gdy zamieniony w aliena, to taka nagroda jak za aliena :)
    Bonusy: Abordaż: Dzięki tej umiejętności, możesz kontrolować statek kosmity.
    Czas schładzania: 15 minut
    Designy: 4 dresy na PD, poważkę, obrażenia i tarczę + 1 zmieniający wygląd + 1 Profit
    Profi-Desing: Zwiększa HP o 5%, skraca czas schładzania do 10 minut
    Opis: Dzięki serii tych statków możecie przechwycić statki obcych i je kontrolować. Ilość ograniczona!
    (Ten statek jest dostępny podczas eventów specjalnych - Hitac itp. Oczywiście nie da się kontrolować statków typu kubik, alieny z GG np. SaNeJiEwZ, Kucurbium; i eventowych (generalnie chodzi o te, co nie biją, jak Ice Meteorid) i statków graczy)
    Grafika: (wstaw co chcesz)
     
  14. Witam,
    kriss0211 dzięki za pomysł. Dodałbym mu dużą ładownie na surowce. Też abordaż mogła być jako dodatkowa umiejętność nabywana podczas jakiegoś eventu. Pozdrawiam.
     
    Ostatnie edytowanie: 16 października 2014
  15. Ok to drugi mój pomysł :D Znudziło mi sie gadanie o transportowcu ciągle tylko brakuje transportowca!
    O to moje.

    Typ: Pancernik
    Nazwa : (Zdam sie na wsze umysły i coś wymyślcie :D )
    HP: 475 tyś
    Cena: 375 tyś uri
    Ilość laserów : 13
    Ilość generatorów : 30 (do 10 generatorów prędkości max)
    Dodatki : 3
    Podstawowy speed : 175 (powolny ale wytrzymały)
    Nagroda za ustrzelenie : 125.000 PD 125.000 kredytów 1024 pkt poważania
    Specjalne umiejętności : Wsparcie: wypuszcza 8 liberatorów zadających 500 dmg ( 1 pojedyńczy ) Posterunek : Statek rozkłada sie w posterunek na 10 min który sam sie naprawia i odpowiada ogniem w strone alienów (graczy coś dla graczy z pilnymi sprawami na pare minutek :D ) 0 mobilności!
    Dostępność : Spring Fight i święta 10 % szans na zdobycie go w wrotach Hades
    DOSTĘPNY TYLKO W BARWACH FIRMOWYCH! (WYGLĄD ZDAM NA WAS!)

    A co do statku dla początkujących to mam taki:
    Typ:Myśliwiec
    Nazwa: Peacemaker
    HP: 145.000
    Cena: 225 tyś kredytów
    Ilość leserów : 9
    Ilość generatorów : 9
    Dodatki: 3
    Speed: 350
    Nagroda za ustrzelenie : 12500PD 12500 Kredytów 64 pkt poważania
    Designy: dresik na 5 % dmg i 5% pd
    Wygląd: (Też na was :D )
    Dostępność: Dominacja, Spring Fight, Oraz Hallowen
     
  16. Filko

    Filko User

    DTV6 ciekawy pomysł na wyróżnienie firm popieram ten projekt
     
  17. Też jestem za bardzo dobry i konkretny pomysł.

    Pozdrawiam
    MOD_Skipper0pl
     
  18. NocnaFuria

    NocnaFuria User

    beznadzieja ;)
     
    kris0211. lubi to.
  19. .PAWEŁ10.

    .PAWEŁ10. User

    racja :D
     
    NocnaFuria lubi to.
  20. NocnaFuria

    NocnaFuria User

    Takich to za klejnoty i na latarnie :p