Pomysł na seprom

Temat na forum 'Archiwum reszty' rozpoczęty przez użytkownika ρsчсноρдткд[]™, 12 lipca 2018.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

Co sądzisz o takim rozwiązaniu?

  1. Jestem na tak

    62,5%
  2. Jestem na nie

    37,5%
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. Witam,

    być może coś w tym kształcie obiło Wam się o uszy, ale na forum nikt tego nie rozwinął (przynajmniej nie znalazłam), więc przedstawię to Wam po swojemu.

    W skrócie - stały seprom w PvE. Podkrętka działałaby tylko na statki i bazy - czyli to co związane z PvP, alieny nie powodowałyby aż takich strat w amunicji.

    Tą drogą faktycznie byłaby opcja oszczędzania sepromu podczas robienia wrót - co bywa też konieczne nie tylko dla rankingowców. Oczywiście znalazłyby się osoby, które biją dużo statków i mogłyby odkładać nieco mniej surowca niż alieniarze... Jednak problem wyboru czy warto wystrzelać ostatni seprom na alfę, resztkę misji czy cokolwiek innego, zamiast na wojny, w końcu przestałby nas dręczyć.


    A co z botami? Dlaczego w nagrodę za oszukiwanie mają tracić mniej amunicji, bijąc 60% mocniej?
    Bot i tak nie czuje tego, że bije coś dłużej czy krócej, więc na pewno nie zrobimy mu na złość. Ludzie bijący "na żywo" za to będą czuli sporą różnicę na plus, a jesteśmy ważniejsi niż roboty.

    Co z eventami? Akcje typu Hitac czy Demaner zbierają w jedno miejsce mnóstwo graczy, obecna ilość sepromu to wciąż za mało, zwłaszcza dla nałogowych statkobójców.
    Ciężko będzie zwiększyć produkcję sepromu do takiego stanu, by nie marnował się w żadnym stopniu. Każdy chciałby odłożyć seprom na większe bitki, ale jest to trudne dla aktywnych graczy, którzy chcą też odłożyć uridium. Samo zwiększenie podstawowej ilości sepromu nadal blokowałoby zbieractwo, gdy tylko wybralibyśmy się na alienki.

    Jak to już trąbię przy każdej okazji - gra reklamuje się jako PvP, wszyscy jednak wiemy że PvE stanowi jej ogromną część. Lżejsze zarabianie uridium umocniłoby w małym stopniu status gry PvP.
     
  2. Pikuś

    Pikuś User

    I to jest bardzo dobry pomysł, sprytnie wymyślone. POLAĆ JEJ ZA TO!
     
  3. Za dobrze by było dla graczy, ale pomysł jak najbardziej trafiony :)
     
  4. mirraj26

    mirraj26 User

    Jestem za
     
  5. Ankalagon

    Ankalagon User

    Dobrych pomysłów przewinęło się na tym forum już trochę
    Jednym z nich to był pomysł na szybszy przyrost w skylabie - który i tak nie rozwiązuje niczego bo wydłuży się czas gry a problem pozostanie ten sam.
    Ktoś z modów czy tez z info wychodzące z DO głosiło, że szukają rozwiązania.

    Na pewno coś przydało by się z tym zrobić.
    Jeśli mogę, to mój pomysł był by taki : dorzucić np jako dodatkową nagrodę seprom przy ukończeniu wrót. ( przynajmniej tutaj zużyta podkrętka może się zwrócić )
    Dodatkowo bym dodał seprom jako surowiec zdobywany na alienach - to również w jakimś sensie może zrekompensować jego utratę również zmusi/wymusi na graczach aby częściej zaglądali na mapy dodatkowo wymusi zbieranie resztek po alienach. A co najwazniejsze dla producenta to, to że być może ilość zakupionych opcji Prenium wzrośnie i być może w ten sposób obie strony byłyby zadowolone.

    Przy propozycji ρsчсноρдткдi :
    Nie wiem czy dobre to jest dla alieniarzy ( nie do końca jestem przekonany - bo jednak przy większych alienach, występuje też strata amunicji, też tej lepszej -czas ubicia aliena też jest ważny) Szkoda, że nie ma opcji po środku w tej ankiecie.

    Po dłuższym zastanowieniu jestem raczej na nie.

    Z tego co zauważyłem więcej sepromu schodzi jednak na alieny niż graczy ( których ostatnio coraz mniej - mniej również z powodu szybkiego ginięcia, ubicia przez silniejszego gracza ) Rozumiem, że są gracze, którzy tylko się klepią i wydają kasę, siedzą w UBA .

    Ja bym był bardziej za opcją odwrotną od proponowanej przez Psychopatkę - czyli seprom na alieny ( walki PvE ) a na PvP bez niczego, bez żadnych podkrętek ( niech walki trwają dłużej- dłuższa przyjemność z PvP )
     
    Ostatnie edytowanie: 15 lipca 2018
  6. ViperΔ

    ViperΔ User

    Zdecydowanie na tak chociaż zbyt źle na ręke BP.
     
  7. poland102

    poland102 User

    1 jeśli miałbym poprzeć jakąś opcję to raczej tę którą opisał Ankalagon- walki dłuższe a słabsi będą mieli większą szansę dotrzeć do t.portu
    2 osobiście wolałbym aby lasery można było ulepszać i złotkiem i sepromem a regulować to przełącznikiem
    3 w sumie pozostawienie obecnej sytuacji ma swoje plusy: maniacy mniej czasu spędzą w grze a specjaliści BP lepiej żeby nie grzebali w czymś co działa:)
     
  8. MOD_Artemida

    MOD_Artemida Guest

    Drogi Graczu
    Podzielam Twoją opinię jeśli chodzi o seprom zmieniłabym jedynie magazyn by można było więcej go mieć na skylabie
    Wtedy transporty można by było za urkę wysyłać
    Ale to moje zdanie;)

    pozdrawiam
    MOD_Artemida
     
    poland102 lubi to.
  9. Takiego zdania będziesz, dopóki sam jesteś tym słabym uciekinierem, który swoją grę opiera tylko na skakaniu przez port w porę. Każdy kto doświadczył wyskakiwania cwaniaczków pod kubikiem, którzy robią odwrót po dwóch salwach, doskonale wie co mam na myśli.

    Nigdy nie zrozumiem tak płytkiego myślenia. Na forum pojawiłeś się w 2013 roku, podejrzewam że Twoje konto jest właśnie z tego roku lub jeszcze starsze. Co takiego robisz w tej grze, że przez okres co najmniej pięciu lat, jedyne do czego dążysz to do wydłużenia czasu bicia w celu uławienia ucieczek, czy zmian w grze zmuszających graczy do rzadkiego logowania?

    Oczywiście nie miałam zamiaru Cię urazić. Swoim podejściem do gry, gdybyś miał możliwość wprowadzenia zmian, zapewne zawiesiłbyś konta wszystkich lepiej wyposażonych od siebie, do momentu aż sam ich dogonisz... Albo co najmniej zmniejszyłbyś ich możliwości o 90%. :D

    I proszę, nie wypisujmy tutaj wierszy o tym, że są tacy co mają życie, pracę, dom z ogródkiem i trampoliną. - Jedno nie wyklucza drugiego. Często czytam w pomysłach tego typu komentarze, które są odwrotnością i zamiast ułatwiać grę, to mają ją utrudniać, bo przecież byłoby za łatwo, przecież nic nie powinno się tutaj budować tak krótko. - No nie, powinniśmy spędzić tutaj trzy lata ostrego naginania, żeby coś zdobyć. :D To że ktoś tutaj ma czegoś więcej grając więcej, wcale nie jest niepoprawną kolejnością, a tego typu pomysły nie są ułatwieniem tylko dla danej grupy graczy - one są dla wszystkich.
     
  10. Ankalagon

    Ankalagon User

    Napisałaś w skrócie, że bicie alienów ma być bez podkrętki - to gdzie ta oszczędność w ammo dla alieniarzy ? ( może czegoś nie zrozumiałem )

    Rakietek, białki, RSB w skylabie za free nie "wyhoduje" jak sepromu. A ilość alienów do zdobycia kasy "uridium" tego nie zrekompensuje w takim stopniu jak jest teraz.

    Opcja z przełącznikiem zaproponowana przez poland102 tez jest ciekawa. Jednak wada jest jedna - zapominalstwo - tak samo jak z wspomaganiem namierzania- zdarza się zapomnieć wyłączyć i połowa xenonitu idzie w diabły.
     
    Ostatnie edytowanie: 15 lipca 2018
  11. poland102

    poland102 User

    i w tym jest problem... nigdy nie zrozumiesz bo patrzysz ze swojego punktu widzenia ..a opis mnie to jak kulą w płot...gratuluję "super" analizy
    potępiam rasizm...pewnie jestem czarny ..a może mam pejsy??
    ps kont żadnych bym nie zawieszał bo... nie ma legalnie lepiej wyposażonych kont
     
    Ostatnie edytowanie: 15 lipca 2018
  12. Ankalagon

    Ankalagon User

    Proponowana przez Ciebie zmiana na seprom nie wyeliminuje takiego zachowania przez innych graczy, jak to nazwałaś "cwaniaków". Wątpię aby jaka kolwiek zmiana to wyeliminowała.
     
    Ostatnie edytowanie: 15 lipca 2018
  13. Owszem, nie zrozumiałeś. Nie zrozumiałeś właściwie kluczowej rzeczy - na stałe większe bicie, to utrata mniejszej ilości amunicji. Bijąc aliena słabiej, bijesz go dłużej -> tracisz więcej, TADAMMMM.


    Słuchaj, ale czy jesteśmy tutaj w celu eliminowania "cwaniactwa"? Większości z nich swoją drogą "życie" ratuje to, że goniąc ich na złocie, zostanie im resztka hapsa i zdążą przeskoczyć, na sepromie te ich szanse są jednak zdecydowanie mniejsze.


    Przeglądam forum, spora część pomysłów z ułatwieniami wiąże się z Twoją krytyką.

    Możesz być nawet sinopapuciasty, tylko przestań sam kierować się zawiścią i sprowadzaniem wszystkiego do początków, zamiast być za jakimkolwiek rozwojem.

    Na jakim serwerze i nicku pogrywasz? Trochę znajomych z innych serwerów mam, więc może opiszą Cię troszkę lepiej. :)
     
  14. MOD_Artemida

    MOD_Artemida Guest

    Drogie Ludziska
    Macie pomysły dzielcie się nimi
    Nie piszcie złośliwości każdy ma prawo do własnego zdania i opinii
    Więc na luzie piszemy pomysły;)


    pozdrawiam
    MOD_Artemida
     
  15. Ankalagon

    Ankalagon User

    To chyba prościej byłoby napisać to słowami - Przy załadowaniu sepromu do laserów, taki sam przyrost ( 60%) DMG przy walkach PvE co PvP jednak przy walkach PvP ilość sepronu zmniejsza się proporcjonalnie do ilości użytych laserów podczas strzału.

    Zmyliły mnie twoje słowa "Podkrętka działałaby tylko na statki i bazy - czyli to co związane z PvP "
    Po czym tekst o bootach nie do końca wiedziałem jak to ugryźć.

    Ok

    A raczej powinnaś napisać, że seprom i jego użycie i zużywanie będzie związane z walkami PvP. A DMG na PvE będzie stałe, na takim samym poziomie co PvP z sepromem. Czyli ładowanie sepromu tylko do walk PvP.

    Jednak przy opcji z bootami, na chwilę obecną mam inne zdanie. I nie ma sensu tutaj wypisywać, że twoje działanie w tym kierunku jest poparte wyższym celem społecznym w tej grze. Dlatego myślę, że należy szukać innego rozwiązania, które z jednej strony uprzykrzy życie bootom a z drugiej wspomoże graczy "żywych".
     
    Ostatnie edytowanie: 15 lipca 2018
  16. No to raczej na pewno nie byłoby prościej. :D

    Tak miało to zabrzmieć, czyli ulepszanie laserów działałoby tylko na statki i dopóki nie zaczniesz bić gracza, to seprom z laserów się nie ruszy. Są oczywiście jeszcze łatwiejsze rozwiązania, takie jak stały seprom na wszystko, ale w cuda ciężko mi wierzyć. :D
    Jak znamy tę grę, to niezależnie od tego jak wielkimi fanami PvP moglibyśmy być, i tak bez bicia alienków wiele nie zdziałamy. Białkę trzeba mieć, albo co najmniej warto mieć, więc chcąc nie chcąc za coś trzeba to wyklikać. Można zbierać pall, można zbierać paczki, ale niektórych to po prostu nudzi i nie powinni być przez to stratni w amunicji i czasie. Wiadomo, że każde wyjście ma swoje minusy, aczkolwiek sam rozwój konta nie powinien kosztować nas więcej niż sama przyjemność z gry na przykładowym biciu statków. Mogłabym się rozpisać jeszcze drugie tyle, ale myślę że rozumiesz co mam przez to na myśli. :)
     
  17. Ankalagon

    Ankalagon User

    Sorki za małe zamieszanie - po prostu wolniej myślę niż piszę .
     
  18. MOD_MIKUS

    MOD_MIKUS S-Moderator Team Darkorbit

    Zamykam z powodu braku aktywności.

    Pozdrawiam,
    MOD_MIKUS
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.