Sugestie PON PW

Temat na forum 'Archiwum reszty' rozpoczęty przez użytkownika Królicza, 14 września 2018.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

Czy ten pomysł jest wart uwagi?

Ankieta zamknięta 12 października 2018.
  1. Tak! Tego mi właśnie brakowało!

    4 głos(ów)
    44,4%
  2. Nie. Strzelanie do kumpli jest śmieszne.

    0 głos(ów)
    0,0%
  3. Może, jeśli się to dopracuje...

    3 głos(ów)
    33,3%
  4. Nie mam zdania, wszystko mi jedno w kogo strzelam.

    2 głos(ów)
    22,2%
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. Królicza

    Królicza User

    Jak często zdarzało wam się, że gracz z którym przelataliście srogie tygodnie, albo i lata, zmieniał nagle klan lub firmę? Jak często bywało że zahaczyliście kogoś, kto siedział grzecznie w czapeczce, czerwony jak znaczek coca-coli, i oberwał zupełnie niechcący, mimo "mówionego" sojuszu?

    Mi się zdarzało. Ludzie dogadują się że nie będą w siebie nawzajem strzelać, albo i nie - robią razem wrota, lub spędzają grę wymieniając pw, aż tu kątem oka widzą jak leci coś czerwonego, i BUM! :)

    Albo masz misję na "jakieś cośtam". Lecisz na wrogie mapy, strzelasz w "jakieś cośtam", aż tu na czacie żal i niedowierzanie, zarzut że "jakieś cośtam" zostało zestrzelone szesnasty raz pod rząd i tylko świnia robi takie rzeczy. A ty przecież jesteś Bogu ducha i BigPointowi przelew winny, boś misję robił i na nicki nie spoglądał. Więc postanawiasz "jakieś cośtam" z jednym dronem oszczędzić, nie straszyć, ale nic to nie daje, ów trzyma się portalu jakby sajmony miały go ukraść :) A tobie jest głupio - właśnie zniechęciłeś jakiegoś nowego gracza do gry.

    * * *​

    Mój pomysł polega na indywidualnym PON wobec graczy. Możliwości oznaczenia np na żółto - jak każdy inny PON, gracza w którego nie mamy ochoty strzelać. Oczywiście, aby nie zburzyło to jako takiego balansu, taki indywidualny PON mógłby objąć od jednej do trzech osób, niezależnie od dyplomacji klanu i firmy, i po zaakceptowaniu przez tego gracza. W końcu każdy z nas zna kogoś, kogo teoretycznie bić powinien ale praktycznie bić go nie chce.
    Oczywiście, reszta klanu, firmy nie widzi tych umów, i dla nich jegomość nadal jest czerwony jak przegrzany Strauner. Ale ważne że widzimy go my, a on widzi nas.

    * * *

    Co wy na to? Liczę na dyskusję i argumenty :)
     
    Ostatnie edytowanie: 14 września 2018
  2. Bardzo ciekawy pomysł;)
    Jednak, że jeśli ktoś nie ma założonego CPU Radarowego to i tak nie zobaczy żółtej kropeczki i tym może się "tłumaczyć" wtedy jak będzie:D
     
    Królicza lubi to.
  3. Ankalagon

    Ankalagon User

    Pomysł mnie się nie podoba.
    1. jak wspomniał kolega wyżej - cpu radarowe zazwyczaj zakładają członkowie klanów a i tak nie zawsze.
    2. trzy pony - zazwyczaj latasz po większej ilości graczy - może nie starczyć :)

    Jak nie chcesz bić słabszego od siebie to po prostu nie rób tego i tyle w temacie ( odwołaj się tutaj do własnego sumienia - o ile ma to zasadniczy związek z tego typu grą)
     
  4. Królicza

    Królicza User

    CPU Radar to kwestia wyboru. Jeśli ktoś nie ma - to widocznie nie zależy mu na rozpoznaniu statusu dyplomatycznego, i turbo-mina czy autoulepszanie są dla niego istotniejsze :) Zawsze wtedy któryś gracz mógłby kliknąć "Usuń z listy PON" :)

    No cóż, sumienie misji za gracza nie robi, więc też jest tak że jak jest mało osób na mapie to bijesz to co jest. Jak jest dużo osób, nie zawsze znajdziesz.

    A dlaczego tylko 3 PONy? Cóż, w grze jest wiele osób które do każdego silniejszego płaczą by ich nie bić. Średnio miesiąc by wystarczył by "uzbierać sobie" na takiej liście najaktywniejszych a ugodowych graczy i latać niczym indyjska święta krowa. Myślę że to by było nie fair wobec innych osób.
     
  5. Ankalagon

    Ankalagon User

    Osobiście nie biję ludzi tłumacząc "że znalazł się pod ręką" - i wielu ludzi tez tak postępuje. Inna sprawa ma się jak ubijasz kogoś bardzo słabego będącego pod niewidką - ale to wybór tego kto ją zakłada.

    A jak przylecisz pomóc koledze w misji na stateczki, który dopiero rozpoczął grę - to koledze nie pomożesz ?
     
  6. Królicza

    Królicza User

    Jak kolega dopiero rozpoczął grę to powinien bić stateczki lodrków i straunerków ;)
     
  7. poland102

    poland102 User

    dajcie pokój już:) ..tu nie ma dylematu...lepiej aby magicy BP bez powodu nie grzebali w kodzie gry; będzie się nam to odbijać do Bożego Narodzenia
    no i da to kolejne obciążenie pamięci...

    jedyne co mogli by szybko wprowadzić to boster na nietykalność płatny sms`em:)
     
    Ostatnie edytowanie: 14 września 2018
  8. RedCat313

    RedCat313 User

    taa i wtedy by sie znaleźli gracze którzy cie atakują i nie można oddać :D
     
  9. poland102

    poland102 User

    ja nie mówię że to by było dobre, tylko to, że BP szybko i chętnie by to wprowadził:)
     
  10. Ankalagon

    Ankalagon User

    No myślę, że na tym extrasie zrobiliby niezły interes. Że też do tej pory na to nie wpadli. Zastanawiające
    Albo oferta na abonament premium carbonium ( 1 miesiąc premki + tydzień nietykalności ) :) - dobry pomysł na biznes. Albo np że też żaden klan topki na to nie wpadł - oferta ochrony całodobowej płatne po wykonaniu roboty.
     
    Ostatnie edytowanie: 14 września 2018
    poland102 lubi to.
  11. poland102

    poland102 User

    dobre..płacisz sms`em i masz 24h pełnej ochrony lub jeszcze droższy sms i np stoisz na 4-5 zaznaczasz alienka a ochrona rozwala go za ciebie..
     
  12. heheh już nie przeginaj.
    Te pomysły" Królicza"z PON-ami do trzech graczy trochę słabe.Zastanawiam się też,skoro nie wrzucam radarowego od dawna to i tak mam żółte i zielone kropki na mini mapie?Czyli jako dodatek jest mi zbędny,więc wrzucam powiedzmy serum na zielonkę.
     
  13. BA_Chmurka

    BA_Chmurka User

    Bardziej efektywna wydaje się tu być funkcja kontaktów. Wystarczy zaprosić gracza do grona znajomych i zapamiętać jego nazwę.

    W związku z brakiem aktywności, wątek zamykam.

    BA_Chmurka
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.