porzucenie gry

Temat na forum 'Pytania ogólne' rozpoczęty przez użytkownika Sweet, 8 lutego 2024.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. Sweet

    Sweet User

    Rozumiem, że gra została już porzucona? Nic nie robi się z botami. Jest co raz więcej. Spotkanie na mapach żywego gracza graniczy z cudem. Szkoda, tak fajna kiedyś gra została zakopana.
     
  2. a coś ty myślał chińczyki przejęli wiec tylko czekać aż gra do końca zamieni się w fantasy game może za niedługo będziemy latać jakimiś potężnymi nocnikami xd
     
  3. majkiski13

    majkiski13 User

    ja powrocilem na 2 tygodnie, premke, rabat za nieobecnosc dali, to wystrzelam mlny ammo, moze misje porobie :D
     
  4. Wladimir50

    Wladimir50 User

    Porzucona nie powiedziałbym, bardziej zaniedbana przez boty i chciwość
     
  5. majkiski13

    majkiski13 User

    na GA1 lognalem sie, 3h wytrzymalem, szkoda nerwow, 2011-2013 na PL2 to siedzialo,teraz.popelina
     
  6. DEII

    DEII User

    Odświeżę wątek, ale niestety zgadzam się w 100%.. Gdy grałem 5-6 lat temu mówiło się o botach, ale boty to mimo wszystko była rzadkość wtedy i głównie chodziło o osoby, które zbierały skrzynki bonusowe czy palladium. Zaczynajac gre około tydzień temu zwróciłem po pierwsze uwagę na małą ilość graczy, ale to logiczne - w końcu gra ma sporo lat. Robiłem misje i nie zwracałem uwagi na innych graczy, więc nie widziałem czy ktoś jest botem czy nie. Dopiero dziś jak postanowiłem pobić trochę przeciwników do misji zobaczyłem jaka jest skala tego problemu.. Prawie 100% graczy to boty i to takie boty, że można to wykryć na serwerze w kilka sekund. Ogólnie widzę podział na:
    - zwykłe boty (idzie od punktu A do B, bije mobki itp)
    - „premium” boty (to samo co wyżej + uciekają przed graczem ZANIM ten jest w stanie dostrzec bota)
    W praktyce wygląda to tak, że chce gościa zaatakować, ale zanim to zrobię, to ten już dolatuje do wrót. Myślałem, że boty to głównie jakieś flaxy, ale nie, oj nie.. gość z ponad 40 PP ze statkiem, który by mnie zmiótł dwoma strzałami.. ucieka przede mną, przed zwykłym golcem.. Ktoś ma ponad 3k godzin i takie konto i mimo to botuje.. Znalazłem też bota, który lata na 2-1 i w sumie nie wiem co robi. Patrzę z ciekawości na konto - rejestracja 2023 rok, przegrane PONAD 6000 GODZIN. Innymi słowy - gość boci od ponad 6k godzin, a administracja nic z tym nie robi, mimo tych wpisów o „banowaniu boterow”.
    Żal mi tylko tego, że spędziłem 50-60 godzin dosyć fajnie się bawiąc aby się zorientować, że ponad 90% graczy których widzę to tak naprawdę boty.. Na YouTube widziałem jak te boty potrafią działać i niestety nie ma do nich podejścia, zwłaszcza że można i grać 50 kontami na raz.. Powrót do DO był fajną odskocznią, ale na szczęście już wiem (niestety tak późno), że nie warto inwestować ani czasu ani pieniędzy, bo gra mówiąc krótko nie jest taką na jaką wygląda. Mam tylko nadzieję, że osoby odpowiedzialne za grę wezmą to sobie do serca i może choć trochę złagodzą problem, bo walka z botami nigdy nie będzie równa
     
  7. Sweet

    Sweet User

    Dokładnie tak. Sytuacja z wczoraj. Szef pułkownik z mmo. Ubił mnie na 3-7, potem go widziałem na 2-7 u ziemniaków. Wkurzyłem sie i postanowiłem polatać na 1-7 i poubijać boty. spotkałem tego gracza jak uciekał kiedy go biłem bo juz bot za niego kryśki bił.
     
  8. DEII

    DEII User

    Dokładnie - możesz grać nawet 8h dziennie, ale co z tego jak ktoś będzie grał 2h, a bocił 22h i suma sumarum będzie 3x szybciej się rozwijał niż Ty :/ Ciekawe jest to, że znalazłem grę, która jest ewidentnie wzorowana na DarkOrbit (nawet firmy się podobnie nazywają xD) i mimo, że to zwykła „kopia” gry, to jakoś byli w stanie zrobić aplikacje mobilną + pokazać licznik graczy (wraz z nickami). W DO kiedyś też był licznik graczy, ale pewnie dziś już by nie wyglądał tak dobrze :) Szkoda gry, bo gdyby BP się wzięło w garść, to mogliby dać grze nowe życie, a przede wszystkim mogliby dotrzeć do nowych odbiorców
     
  9. Sweet

    Sweet User

    nic dodac, nic ująć. Nie wiem czy kojarzysz, ale wiele lat temu darkorbit nawet się w tv reklamował.
     
  10. Squit

    Squit User

    Niestety Panie i Panowie ale możemy sobie płakać na forum i płakać ale $ czy € zawsze ma większą wartość niż nasze wpisy. Pamiętajcie, że gra nie jest tylko w Polsce ale i wielu innych krajach, gdzie kasą sypią jak się patrzy. Im to odpowiada, hajs jest to po co w grę ingerować? Kiedyś trafiłem na artykuł, że jak wprowadzali ZEUSA to ponoć był po 1000€ do zakupienia i wiecie co? Ludzie kupowali!! Są tacy co po prostu dla nich jak jest HELIX i najdroższe URI po 99€ chyba i masz wtedy 1 200 000URI (jakoś tak, piszę mniej więcej) to jak dla Was wydać 100zł (raz na jakiś czas), a u nas kosztuje to wtedy właśnie ok. 450zł czy nawet więcej. I już dla nas to jest naprawdę spora suma. Krótko mówiąc, oni zarabiają na tej grze naprawdę spore pieniądze, więc my, płaczki na forum xD, jesteśmy dla nich najmniejszym problemem. Podejrzewam, że gdyby nawet cały serwer PL się jakoś "oburzył" i powiedział, że nie wyda więcej kasy to chyba bardziej by im się opłacało nas zamknąć niż dalej utrzymywać. Tak, wiem, na innych forach zagranicznych też narzekają na boty strasznie. Ale cóż, jak wspomniałem Państwo $ i € mają najwięcej tu do powiedzenia.

    Tutaj cytat z artykułu Komputer Świat o tym dronie:
    "Sprzedawanie czegoś, co w zasadzie nie istnieje, już nas tak bardzo nie dziwi. W wielu grach sieciowych kupowaliśmy miecze, magiczne amulety, czapki i tym podobne przedmioty. Czasami zdarzało się sprzedać albo kupić całe konto z postacią. Osoby grające w przeglądarkowe MMO DarkOrbit stanęły ostatnio przed możliwością zakupu wartego tysiąc euro Drona, który wspomaga ich jednostki w czasie walki. Twórcy zarobili na tym ponad dwa miliony euro.
    Poświęcenie dla zabawy, czy czysta głupota? Dla twórców - na pewno zysk. Chociaż w ich grze 97% osób nie wyciąga w ogóle swoich kart płatniczych, to liczą oni, że ze wszystkich mikropłatności na koniec roku zbiorą ponad 200 milionów. Są na dobrej drodze."

    Jednak gdzieś na EN forum znalazłem info, że to była chyba manipulacja cyframi i chodziło o jakieś kupienie 10 drona gdybyś nie posiadał w ogóle poprzednich ( ale co poprzednich? dronów, a być może chodziło o wszystkie części ZEUSA gdyby je chciano kupić za URI, a URI Za gotówkę) Szczerze, już nie chciało mi się dalej wnikać w temat, ale tak czy siak, zakup tego drona mógł wynosić te 1000€. Jakby ktoś miał lepsze info to proszę mnie poprawić.
    Sorki za te długie wypociny, pozdro dla wytrwałych :D
     
    Ostatnie edytowanie: 6 maja 2024
  11. Wladimir50

    Wladimir50 User

    Imagine wydawac pieniadze na tak slaba i niedopracowana/zaniedbana gre jaka jest DarkOrbit, nawet z tym nie konkurujcie.
     
  12. DEII

    DEII User

    Ja ogólnie zacząłem grać w te grę jakoś w 2006-2008 roku (w 2008 na pewno, nawet mam konto jakieś) i pamiętam sporo różnych updateow i akcji. To z Zeusem z tego co kojarzę to prawda - za 1k Euro można było kupić całego Zeusa (Zeus jest 10-tym dronem dlatego na EN forum może brzmieć że kupienie 10 dronów). Ludzie kupowali, bo to proste - wtedy jeszcze ta gra żyła, bo przypomnijmy - to był 2011 rok, Darkorbit miał „tylko” 5 lat gdzie na KAŻDYM polskim serwerze grało po 5-10k graczy dziennie, gdzie teraz mamy tylko PL3 z 600 „graczami” dziennie. Wtedy wydawanie kasy miało sens z kilku względów - po pierwsze była Jackpot Arena gdzie można było wygrać 10k Euro. Po drugie była realna konkurencja - wtedy posiadanie FE znaczyło mega dużo (teraz FE to kwestia max tygodnia gry). Po trzecie - kto 13 lat temu słyszał o botach? Boty stanowiły może 1% graczy, teraz jest na odwrót.. Dzisiaj wszedłem na DC pewnego bota do DO i co ciekawe - ilość członków jest większa niż ilość dziennych graczy na wszystkich serwerach. Kilkunastokrotnie większa. Powiem tak - gdyby Bigpoint dobrze ogarnął swoją grę, to mógłby zarabiać kokosy, nie tylko 7€ za Premium. Skąd moje przypuszczenie? Znam inną grę z 2009 roku, która co miesiąc-dwa wypuszcza nowy serwer i zlatuje się mnóstwo osób, które na dzień dobry ładują nawet 300€ :p A czemu tak robią? A bo jest realna rywalizacja i nie ma botów, bo tak jest gra stworzona, że bot by dużo nie dał + boty są banowane. Mam nadzieję, że za parę lat jeszcze zobaczę kiedyś reklamę DO :p
     
    -dshh14- lubi to.