Pomoc techniczna Problem ze Skylab

Temat na forum 'Archiwum reszty' rozpoczęty przez użytkownika kalaszek94, 18 października 2020.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. kalaszek94

    kalaszek94 User

    Rafineria prometidu ma 6 Poziom a jest wygaśnięta i nie ma energii nie produkuje Prometidu. i mam 0 terbium i niczego nie mogę Rozbudowywać a moduł słoneczny ma 411/450 energii więc o co chodzi proszę o pomoc[​IMG]
     
  2. =Aspazja=

    =Aspazja= User

    Kolektory ;Promerium, Endurium i Terbium mają za niski poziom ulepszeń. Nie możesz ulepszać kolejnych części Skylabu wyżej , niż masz popszednie moduły. Nie będą nadążały z produkcją surowców i masz na to dowód w swoim SkyLabie. Wyłącz Rafinerie, WSZYSTKIE !,moduł Xeno też i poczekaj, aż kolektor Terbium się zapełni, bo on ruszy po wyłączeniu rafinerii. Teraz najpierw ulepsz Kolektory do poziomu 7,moduł słoneczny też,potem dopiero mozesz włączyć rafinerie. Rozbudowa Skylabu do poziomu 20 to długotrwały proces,około 3 miesięcy,nawet,jeśli miałbyś na to URI, to i tak trzeba to robić umiejętnie.
     
    Ostatnie edytowanie: 18 października 2020
  3. rozbuduj moduł słoneczny bo w nim jest bardzo mało energii i tak jak jest napisane powyżej wyłącz wszystkie rafinerie łącznie z modułem xeno i poczekaj aż się wyprodukuje terbium do końca
     
  4. kalaszek94

    kalaszek94 User

    Dzięki za pomoc Terbium się produkuje a nie wiedziałem że można wyłączać rafinerie teraz już rozumiem.
     
  5. v1.6.69

    v1.6.69 User

    Skylabu nie trzeba rozwijać umiejętnie, podziel sobie skylab na 4 grupy:
    1: Podstawowy, magazynowy i słoneczny
    2. Prometium, enderium, terbium
    3: promedit, duranium promerium, xeno
    4. seprom [ Ew, seprom daj do trzeciej grupy, jesli bardzo zalezy Ci na sepromie do profilu pilota np.]
    oznacza to, ze grupa pierwsza powinna miec min 1 lvl wyzszy niz grupa druga, a grupa druga min, 1 wyzszy niz grupa trzecia itd. wtedy bedziesz miec pewnosc ze skylab Ci nie stanie i wszystko bedzie sie produkowac, inna bajka z sepromem, bo to zzera promerium niemilosiernie, ulepszaj po prostu wszystko jak leci, ale zeby to pierwsza i druga grupe trzymac na jak najwyzszym poziomie, wiekszym od trzeciej grupy. Sloneczny jest rowniez wazny tak samo jak prometium, ednerium i terbium, gdyz jesli nie bedziesz miec wystarczajaco energii, niektore rafinerie moga sie same z siebie wylaczyc

    [Tak, to sprawdzony sposob, nie jeden raz juz zakladalem nowe konto od 0 i rozwijalem skylab jak najszybciej zeby miec seprom do drzewka umiejetnosci czy na generatory ;)]

    Klikajac w modul magazynowy, mozesz kliknac i zobaczyc ile surowcow jest produkowane na +, ile na 0 a ile na -.

    Dodatkowo wchodzac w kolektor prometium, enderium i terbium mozesz wejsc w produktywnosc i wykupic roboty za kredyty [12 robotow za kredyty to grosze, a na godzine bedziesz miec +12% wiecej surowca], jeden robot jest na 48h, roboty za uridium sa w stanie zwiekszyc produktywnosc az o 48%, to wychodzi 600 uri za jeden kolektor wiec w sumie 1800 uri co 48h za 3 kolektory, przydatne jak chcesz sie szybko "odbic" z surowcem i nie masz czasu na czekanie
     
    Ostatnie edytowanie: 20 października 2020
  6. =Aspazja=

    =Aspazja= User

    Kolego sympatyczny, sam sobie zaprzeczyłeś już na wstępie postu. Cytuję : ,, - Skylabu nie trzeba rozwijać umiejętnie, podziel sobie skylab na 4 grupy: ,, Koniec cytatu ,
    Ponadto wszystko, co napisałeś, jest rozwinięciem tego, co w skondensowany sposób opisałam w moim poście. Nie przeczę, że merytorycznie wszystko się zgadza, niestety bardzo lekceważąco potraktowałeś podstawową ideę istnienia Skylabu - jego głównym i najważniejszym zadaniem jest produkt wyjściowy, czyli Seprom ! Każdy inny surowiec można zdobyć bardzo łatwo na mapach gry, Seprom tylko ze Skylabu (pomijam wrota Zeta, nie złożysz ich w tygodniu tyle razy, aby mieć dość fioletu z nich ).Problematyczne jest również wydawanie URI do rozwijania/przyspieszania produkcji - sprawdza się to w początkowej fazie, gdy mamy max. 12 lvl ulepszeń, potem Rafinerie potrzebują tyle surowców z Kolektorów, że nawet pakowanie URI tego nie zrekompensuje. Wracając do Sepromu , przez ponad 11 lat gry odłożyłam sobie prawie 10 mln w laserach i około 1 mln w rakietach, bez bugowania itp. (brzydzę się oszustami) i teraz mam komfort , wysyłam sobie Promerium i fiolet na sprzedaż i zostawiam tylko część Sepro. na bieżącą podkrętkę generatorów. Jakby nie patrzeć, rozwijamy Skylab na 20 lvl dla Sepromu .
     
  7. v1.6.69

    v1.6.69 User

    Oczywiście, nie zaprzeczam że seprom jest tym najważniejszym wyjściowym surowcem, jednak jaki początkujący gracz z raczkującym skylabem powinien skupić się na podstawowych kolektorach czyli prometum, enderium I terbium, gdyż to za te surowce ulepsza się wszystkie moduły i rafinerie. Nie ma co się spinać o seprom na takim poziomie skylabu, bo na razie produkcja wynosi tyle co nic. A im wcześniej skupi się na kolektorach, tym szybciej będzie mógł ulepszać rafinerie i moduły, w tym rafinerie sepromu, więc na sam koniec wyjdzie mu to o wiele lepiej niż jak miałby się skupiać na samym sepromie. Mi tylko o to chodziło :)

    Cytując Twoją wypowiedź ".Problematyczne jest również wydawanie URI do rozwijania/przyspieszania produkcji - sprawdza się to w początkowej fazie, gdy mamy max. 12 lvl ulepszeń, potem Rafinerie potrzebują tyle surowców z Kolektorów, że nawet pakowanie URI tego nie zrekompensuje."

    Wlasnie dlatego powinien skupiać się najbardziej na modułach i praktycznie na takim samym poziomie kolektory niż rafinerie, żeby nie miał problemu z podstawowymi surowcami do ulepszania. Dbanie o jak najszybsze ulepszanie skylabu opłaca się dużo bardziej niż kiszenie go na x poziomie i nie tykanie go lub biedne ulepszanie, czyli 1 rafineria czy moduł na dzień (no, chyba że w skrajnych przypadkach potrzebujemy jakiegoś surowca).

    Nie podważam Twoich słów, jedynie chciałbym zaznaczyć, iż założyłem bardzo dużo nowych kont w swoim darkorbitowym życiu (na bardzo różnych serwerach, od niemiecich przez globalne po ruskie), więc po takim czasie wiem na czym najbardziej opłaca się skupiać w skylabie.