Prometheus - dodatkowy damage

Temat na forum 'Archiwum reszty' rozpoczęty przez użytkownika PatroL[ZAKSA], 29 lutego 2020.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. Jak wiadomo raz na 5 sekund laser prometeusz bije dodatkowo 200. Czy 200 to stała wartość czy ulepszenia i PP zwiększają ten bonus?
     
  2. MOD_MIKUS

    MOD_MIKUS S-Moderator Team Darkorbit


    Drogi graczu,
    200 to maksymalne uderzenie bazowe lasera. Wartość zadanych obrażeń zwiększamy poprzez:
    - ulepszenia laserów,
    - ulepszenie dronów,
    - posiadanie boosterów,
    - poszczególne formację dronów,
    - "podkręcenie" laserów za pomocą sepromu lub innych surowców,
    - profil pilota,
    - statek,
    - boostery z baz bojowych.

    Pozdrawiam,
    MOD_MIKUS
     
  3. Prometeusz nie ma dodatkowych obrażeń co kilka sekund?
     
  4. majkiski13

    majkiski13 User

    wszystkie prometeusze maja podwojony podwojony dmg co 5 sek. lacznie z pierwszym strzalem
     
  5. warrriat

    warrriat User

    Otóż nie, podstawowe uderzenie z lasera prometheus to 210. 200 jest strzałem z rozproszenia.
     
    MOD_MIKUS lubi to.
  6. MOD_MIKUS

    MOD_MIKUS S-Moderator Team Darkorbit

    Faktycznie, mój błąd, dziękuję za sprostowanie.
    Co 5s obrażenia są zwiększone o 200 więc uderzenie wyniesie wtedy 410 szkód.

    Pozdrawiam,
    MOD_MIKUS
     
  7. MOD_MIKUS

    MOD_MIKUS S-Moderator Team Darkorbit

    @olbi29

    Ciebie również proszę o powstrzymanie się od dodawania postów nie na temat. Jestem zmuszony usunąć Twój post.

    Pozdrawiam,
    MOD_MIKUS
     
  8. Lednox1

    Lednox1 User

    podstawowy DMG prometheusa to 210 i wartość ta jest mnożona przez % z bonusów. A pytanie autora brzmi czy do rozproszenia (co 5s), też jest naliczany bonus % do dmg czy nie :)
    Jak narazie sam nie zauważyłem odpowiedzi, a również jestem tego ciekaw
     
  9. @MOD_MIKUS
    To jak z tym dodatkowym dmgem, czy jest on stały czy zwiększany przez bonusy?
     
  10. Ankalagon

    Ankalagon User

    Teoretycznie dodatkowy dmg z rozproszenia nie powinien być zwiększony o dodatkowe dmg w postaci bonusów (samo rozproszenie jest samo w sobie już bonusem, tak to działało na starych laserkach z rozproszeniem, oraz na promkach jeszcze przed wprowadzeniem zmian ) - widać to przy testach na pojedyncze laserki oraz starszych filmikach.
    Jednak zawsze jest małe ale - PP max, bosterki 20% dmg, bez innych bajerów i bonusów, 20 ulepszonych promków do 14 lvl w samych dronach - dmg, podstawowe obrażenia jakie mi wyszły to z UCB-100 wyniosły od 50k do 60k, dmg razem z rozproszeniem wyniósł 110k do 120k. ( bez względu czy atakuję aliena czy gracza, z wyłączoną wyrzutnią i rakietami - same lasery ) Gdyby jak teoria głosi bonusy nie miały wpływu na wartość dmg z rozproszenia, prostym rachunkiem byłoby dodanie do 50k dmg podstawowego, dmg z rozproszenia ( 20 x 200 dmg z rozproszenia = 4k dmg, przy uwzględnieniu amunicji UCB-100 = 16k) i wyszłaby nam wartosć/ różnica dmg mało zauważalna.
    Dlatego śmiem twierdzić, że bonusy w postaci bosterów, modułów oraz innych bajerów mają wpływ na wartość dmg z rozproszenia - jednak jak dokładnie to działa nie mam zielonego pojęcia. Pewne jest to, że wartości z rozproszenia są w jakiś cudowny sposób zależne od dmg podstawowego. ( myślę, że jest to błąd w grze, o którym nikt nic nie pisze ( bo jest na rękę wszystkim ), który pojawił się w czasie kiedy drony stały się nieśmiertelne, dodano 100k hp do statków, wprowadzono moduły i inne bajery )
    Podsumowując na dzień dzisiejszy:
    1. Rodzaj amunicji ma wpływ na dmg z rozproszenia
    2. Bostery i inne bajery mają wpływ na dmg z rozproszenia ( pośredni lub bezpośredni tego tez nikt nie wie )
    3. Nikt nie wie jak to działa ale działa że wartości dmg co 5s są "podwajane".
     
    Ostatnie edytowanie: 5 marca 2020
    -UKF- i Lednox1 lubią to.
  11. Kexin

    Kexin User

    To raczej nie jest błąd dlatego że dmg z rozproszenia od samego początku jest zwiększane przez bonusy typu bosterki, seprom, PP itd. jedyne co zauważyłem to to że a rozproszenie nie działa bonus 3,5 razy więcej w BL. Testowałem to na 35 promkach lvl 10 z 20% bosterki moduł do solance 15% PP na alienki i na sepromie bez rozproszenia biłem około 300k a z około 400k. Nawet jeśli to jest to błąd to mam nadzieje że go nie naprawią bo dopiero co skompletowałem 48 promków a jak by na rozproszenie nie działały bonusy to magmy by się okazały lepsze w pvp i trzeba by było je kompletować.
     
    Ankalagon lubi to.
  12. MOD_MIKUS

    MOD_MIKUS S-Moderator Team Darkorbit

    Drogi graczu,
    Jestem niemal pewien, że jest tak jak mówili moi przedmówcy, czyli rozproszenie jest mnożone. Też wykonywałem testy jak @Ankalagon tyle że przy 36 laserach i szkody wychodziły bardzo duże, a licząc dodatkowe obrażenie jako stała i maksymalna liczba byłoby niemożliwym uzyskanie takiej wartości strzału.

    Pozdrawiam,
    MOD_MIKUS
     
  13. Lednox1

    Lednox1 User

    Też mi sie wydawało ze rozproszenie jest mnożone przez bonusy i jak widzę, wiecej osób to zauważyło ;)
     
  14. D.A.R.E.K

    D.A.R.E.K User

    a ja się szczerze tu pogubiłem :)
    bo, czy mowa o uderzeniu lasera rozproszeniowego, czy lasera niestabilnego ?
    bo cosik mi się wydaje, że laser zwany promkiem ma przecież stałe dmg :)
    to w zasadzie, o czym jest ta dyskusja, albo inaczej - co powoduje, że laser "promek" ma mieć zwiększenie uderzenia poprzez jego "rozproszenie", tylko czym to rozproszenie spowodować :) ???
    coś czuję, że tego promka nie da się niczym rozproszyć, tylko zwiększyć dmg innymi przydasiami/podkrętkam :)
     
  15. Lednox1

    Lednox1 User

    prometeusz ma 210 podstawowego DMG a co 5 sekund ma bonus w postaci 200dodatkowego DMG
     
  16. Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Jeszcze takie pytanie. Załóżmy, że mam 4 irysy na 16 ulepszone i 4 na 8lvl, mam 8 prometeuszy i 8 LF4 na alieny. Co lepiej wsadzić w irysy na 16lvlu, a co w te na 8lvl? Promki na 16?
     
  17. Im wyższy lvl drona,tym więcej dodaje siły strzałom laserów,więc najsilniejsze lasery do tych z 16 lvlem,proste.
     
    =Aspazja= lubi to.
  18. No tak, ale które są silniejsze? :)
     
  19. Ankalagon

    Ankalagon User

    No trochę się pomieszało to tak uporządkowując żeby się nie mieszało:
    Każdy laser charakteryzuje się fluktuacją dmg ( kolokwialnie niestabilnością w zakresie - np. lasery LF-4 niestabilne mają w tym wypadku zwiększoną fluktuację od pozostałych)
    Można również wyróżnić lasery:
    1. z rozproszeniem ( Laser Rozproszeniowy III i Prometeusz - gdzie co 5s mamy dodatkowy dmg z tzw rozproszenia )
    2. zwykłe ( wszystkie pozostałe )
     
    D.A.R.E.K lubi to.
  20. Kexin

    Kexin User

    Prosze bardzo lasery według siły strzału:
    Prometeusz > Magma/PD(zalezy co chcesz bic alieny czy graczy) > HP > LF4 > Niestabilne LF4
     
    -UKF- lubi to.
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.