Propozycja marketingowa: wzajemne wsparcie reklamowe rodzimej produkcji

Temat na forum 'Archiwum reszty' rozpoczęty przez użytkownika MissKlaudia, 5 kwietnia 2019.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. Tytuł tego wątku wydaje się być dość skomplikowany, dlatego skrócę to jednym słowem: reklama. Dla niecierpliwych: zacznijcie od punktu 3.

    1. Dlaczego reklama jest bardzo ważna?

    Reklama dźwignią handlu - prawdopodobnie każdy z Was usłyszał to powiedzenie. Poprzez środek masowego przekazu odbiorcy dowiadują się o istnieniu konkretnego produktu i wzbudza wśród niektórych ciekawość nad tą rzeczą. Aby reklama dotarła do jak najszerszego grona osób, trzeba wyprodukować krótki spot, bądź grafikę a następnie wykupić miejsce na innych stronach internetowych lub/i w telewizji. Istnieje jeszcze jeden, tani sposób na podniesienie ilości zainteresowanych produktem osób: wewnętrzna reklama.

    2. Jak w teorii wygląda wewnętrzne reklamowanie?

    Wewnętrzna reklama wymaga posiadania wielu produktów pochodzących z jednej, tej samej firmy. Firma Bigpoint spełnia ten warunek. W przypadku firmy Bigpoint wewnętrzna reklama to nic innego, jak promowanie wyprodukowanych przez tę firmę, gier na swoich stronach internetowych tych gier.

    3. W jaki sposób firma Bigpoint może to wykorzystać?

    Cóż, banerów po bokach postawić nie może, gdyż pogorszy to estetykę strony. W tej sytuacji lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie elektronicznego newslettera. Będzie mógł się składać z losowo wybranych spotów. Mogą to być spoty pokazujące najnowsze aktualizacje z gier firmy Bigpoint, trailery tych gier, filmiki związane z samą firmą (np. zaangażowanie się w jakąś akcję charytatywną, krótkie komunikaty prasowe, świeżo nagrane krótkie wywiady z pracownikami firmy Bigpoint) albo nawet zapowiedzi nadchodzących live streamów (o ile planowane). Tu firma Bigpoint ma bardzo szerokie pole do działania.

    W DarkOrbit (i nie tylko) może to wyglądać w ten sposób:

    [​IMG]

    Jest to tylko przykład. Bigpoint wykonałby o wiele ładniejszą grafikę ;)

    Oczywiście trzeba jakoś zachęcić użytkownika do oglądania tych filmików. Dlatego bez nagrody ani rusz. Nagroda byłaby symboliczna, np. 100 uridium za reklamę albo 1 CDD, może być też amunicja, seprom... możliwości jest wiele.

    Aby nie przedobrzyć z nagrodami, możliwe mogłoby być odebranie nagrody np. tylko raz dziennie.

    Dodatkowe grafiki po obejrzeniu reklamy:

    [​IMG]

    [​IMG]

    Co o tym myślicie?
     
  2. Ankalagon

    Ankalagon User

    Zasadnicze pytanie - komu ma służyć ta reklama i jaki cel ma osiągnąć ?
     
    gigamen i MissKlaudia lubią to.
  3. Bardzo ważne pytanie. Może nie jestem co prawda dobrym przedstawicielem handlowym, ale spróbuję odpowiedzieć na Twoje pytanie na swój sposób. Zatem kontynuując ten wątek: reklama ma służyć zarówno firmie Bigpoint, jak i użytkownikowi.

    4. Jakie korzyści może osiągnąć firma Bigpoint?

    Przede wszystkim rozgłos. Bigpoint może nie tylko wypromować wśród obecnych użytkowników swoje istniejące produkty, ale również całkiem nowe produkcje, nad którymi zapewne pracuje. Ponadto, użytkownicy grający w więcej niż jedną grę firmy Bigpoint + ewentualnie zaproszeni przez niego znajomi wygenerują dodatkowy zysk wynikający z uwolnienia dodatkowego potencjału.

    Gdyby przyjrzeć się obecnemu trendowi panującemu na rynku gier, można zauważyć, że coraz większy udział z roku na rok posiada rynek smartfonów. Zarówno firma Bigpoint jak i konkurencyjne firmy zamierzają w przyszłości trafić do tych właśnie odbiorców. Nic dziwnego. Wraz z każdym kolejnym rokiem smartfony coraz bardziej przypominają mobilne komputery, natomiast sieć internetowa staje się coraz szybsza i bardziej dostępna. Z tego powodu, za parę lat należy spodziewać się boomu na gry na telefon, podobnego jak do tego z 2008 roku na rynku gier na przeglądarkę. Dzięki tej reklamie o której mowa w poprzednim poście, firma Bigpoint może również zareklamować w przyszłości swoje przyszłe produkty, głównie gry na telefon obecnym graczom.

    Bigpoint poprzez promowanie różnych wydarzeń zyskuje na reputacji. Gdy o samej firmie mówi się w pozytywnym kontekście, ludzie będą chcieli grać w gry u konkretnego producenta. Natomiast, gdy na światło dzienne wychodzą fakty, np. o masowych zwolnieniach w firmie, ludzie w ramach wyrażania swojego niezadowolenia przestają grać w ich grę i przechodzą do konkurencji.

    5. Jakie korzyści może uzyskać użytkownik?

    Jedną z korzyści dla użytkownika jest świadomość większego wyboru. Trzeba pamiętać, że Bigpoint to nie tylko DarkOrbit, ale również kilkanaście innych propozycji. Pokazując najnowsze zmiany (aktualizacje) w grach za pomocą reklamy, przeciętny zjadacz chleba nabierze przekonania, że wyświetlone gry są przez Bigpoint rozwijane a więc dobrze prosperują. Mając większą świadomość wyboru, użytkownik może zaproponować swoim znajomym alternatywy (zamiast korzystania z gier konkurencji) lub sam zagrać w grę.

    W przyszłości, gdy firma Bigpoint zdecyduje się na wkroczenie z przytupem na rynek gier na smartfony, gracz m.in. DarkOrbit będzie mógł zostać o tym poinformowany. Zatem nie tylko może zareklamować nowy produkt w różnych mediach, ale również zmobilizować swoich obecnych użytkowników. Bez wątpienia podniesie to popularność nowego produktu. Widząc, że zainteresowanie nową grą staje się coraz większe, gracze założą tam swoje konta. Bo inni też w to będą grać.

    Ostatnia zaleta z punktu widzenia użytkownika to nagroda za oglądanie. Gdyby oglądanie nie byłoby w jakikolwiek sposób nagradzane, nikt lub prawie nikt nie byłby zainteresowany obejrzeniem reklamy. Im coraz więcej odbiorców, tym większa skuteczność reklamy.
     
    -_BK-201_-, =Aspazja= oraz .MówMiDave. lubią to.
  4. [​IMG] [​IMG]


    Tak poza tym to pomysł spoko, tylko po co komu 100uri i 1cdd dziennie? xD

    Standardowo liczby:
    1 dzień = 1 reklama = 30 sekund = 100uri i 1CDD
    365 dni = 365 reklam = 10 950 sekund (180 minut) = 36 500 uri i 365 CDD

    Wiadomo, że spędzić 30 sekund dziennie żeby obejrzeć reklamę to żaden problem.
    Ale jak pewnego 31 grudnia pomyślę, że przez ostatni rok zmarnowałem 3 godziny swojego życia na zarobienie niecałych 37k uri i 370 CDD oglądając reklamy BugPointu...
    Chyba bym wolał poczekać na Helisę i wysłać SMSa za 7zł :D
     
  5. mm70_9

    mm70_9 User

    Żadna nowość. Za oglądanie reklam od zawsze był bonus w skylabie moduł transportowy jako przyspiesz o 45 minut tyle że brak reklam i brak przyspieszenia transportu.Czyli za oglądanie nie dostaniemy urki a reklamodawcy nie są zainteresowani kierowaniem reklam do botów
     
  6. klikajac ten przycisk skrócenia transportu wyswietla sie ankieta za któa jest chyba 200 uri:)
    wygrałes wszystko xddd
     
    LynkDynamit lubi to.
  7. BA_Chmurka

    BA_Chmurka User

    Pomysł nie został zrealizowany.

    W związku z brakiem aktywności, wątek zamykam.

    BA_Chmurka
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.