Pytania - prośby do moderatorów //dotyczy tylko forum NIE samej GRY//

Temat na forum 'Pytania techniczne, problemy, bugi' rozpoczęty przez użytkownika BA_THOR, 2 sierpnia 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. MOD_ORZEŁ

    MOD_ORZEŁ Guest

    Szkoda, że cała wcześniejsza sytuacja dotyczy bugowania kredytów, a Ty odpisujesz graczy używających nielegalnego oprogramowania do "autopilotowania". Rozmawiamy o 2 różnych sprawach i nie dojdziemy do porozumienia w ten sposób.

    Poza tym PT(z tego co mi wiadomo, bo nie jestem przecież TM) mówi wprost- za karanie autopilotów odpowiedzialny jest skrypt, a nie ticket moderatorzy. PT nie ma praw do karania graczy za latanie na różnych programach. Oczekujecie od PT czegoś, co jest im niedozwolone. Dodam też, że z waszej strony te ograniczenia wydają się idiotyczne, bo ekipy mogłyby same rozprawić się z różnymi graczami. Jednak postaw się w 2 sytuacji- co jest wyznacznikiem latania na programach? Że jak ktoś nie ucieka lub nie broni się jak go ktoś atakuje? Spotkałem już takich graczy, których ubiłem z 3 razy na mapce PvP i dopiero wtedy pisali na szepcie "możesz dać mi spokojnie polatać?". I już wcześniejsza definicja autopilota poszła w rozsypkę. Dodatkowo- nie można zbanować gracza na podstawie 5minutowego filmiku. To, że latał podobnie jak bot to nie znaczy, że używa nielegalnego oprogramowania- równie dobrze może mu się taki styl latania podobać. I co wtedy? Karać gracza za to, że latał podobnie jak bot? :D Potem byłaby masa zażaleń- nie używałem programów, a mnie zbanowali.

    W przypadku bugowania kredytów jest ślad w tzw. logach i można bez trudu zweryfikować- czy gracz oszukiwał czy nie. I takie osoby trzeba zgłaszać do PT.

    Pozdrawiam,
    MOD_ORZEŁ
     


  2. Rzeczywiście, nie do tego problemu co trzeba się odniosłem. Mój błąd. Widocznie bardziej wnerwiające dla mnie są boty niż przekręty z kredytami, stąd cały czas nastawiony jestem na tę kwestię.

    Tu trzeba podać to i owo, żeby wystartować w kwestii ukarania delikwenta - nie ma co nad tym dyskutować.


    Ale skoro od wyłapywania graczy używających niedozwolonych programów jest skrypt, to po co moderatorzy sugerują nagrywanie filmików i podsyłania ich do PT ?
     
  3. MOD_ORZEŁ

    MOD_ORZEŁ Guest

    Ciężko mi oceniać postępowanie innych moderatorów. Poza tym nie kojarzę, aby któryś z moderatorów sugerował nagranie "autopilota" i wysłanie go do PT.

    Pozdrawiam,
    MOD_ORZEŁ
     
    TL_Eviana. lubi to.
  4. TL_Eviana.

    TL_Eviana. Team Leader Team Darkorbit

    Czy coś jest robione - tego nie wiesz bo nie masz do tego wglądu. :) Jeśli nie zgłaszasz, to nie wypowiadaj się proszę w temacie zgłaszających. Post Moderatora nie był skierowany do Ciebie.
     
  5. Czarny

    Czarny User

    Z całym szacunkiem ale gracz wie bardzo wiele co jest robione a co nie. To on spędza najwięcej czasu i ma realny pogląd co zostało zrobione a co nie. Co się sprawdza itd. Może nie widzi co jest robione w "tle" ale doskonale widzi efekty lub ich braki. To raczej Pani powinna dążyć aby to właśnie moderator miał większe uprawnienia w banowaniu itd. a nie tylko siedział i pisał że nic nie może zrobić. Na chwile obecną system pomocy graczom jest w opłakanym stanie, tickety zamykane są bez odpowiedzi byle żeby zbyć gracza i właśnie to jest przyczyną sporów i problemów. Według mnie to właśnie odpowiedni człowiek powinien zacząć coś działać bo jak gracze mogą konkurować np z osobami mającymi miliard sepromu czy innymi podobnymi.
     



  6. No to Cię uświadomię, iż zdarza się że sugerujecie nagrywanie osób używających programów i wysyłanie tego do supportu, jako dowody rzeczowe w tej kwestii.

    Niestety jak na złość nie mogę znaleźć takowych postów wśród członków ekipy, co ku waszej radości wskazywać będzie że gadam od rzeczy.





    Szkoda że pojawiasz się ze swoimi wpisami zawsze wtedy gdy nie trzeba albo gdy ktoś odwali za Ciebie całą robotę wyjaśniając daną sprawę podając argumenty.

    Stronę wcześniej w pewnym poście zamieściłem kilka rzeczy, które przeszkadzają mi w wygodnym i sprawnym korzystaniu z forum. Odzewu brak. Może się wykażesz ?
     
  7. https://board-pl.darkorbit.com//threads/walka-z-programami.107450/
    MOd Moth ładnie tu pisze aby wysłać film do PT
    Kolejne pytanie:skoro film nie jest niby dowodem na używanie wspomagacza to po co mamy wysyłać screeny na których nic nie widać?Może ktoś się w końcu zdecyduje i poda konkretne info:fil tak,screen nie lub dajcie na spokój bo i tak nic nie zrobimy.
     
  8. TL_Eviana.

    TL_Eviana. Team Leader Team Darkorbit

    Oczywiście, że nie wie.Wie tyle ile dowie się z ogłoszeń, czyli tyle na ile BP pozwoli. Ale faktem jest, że to ich firma i to oni o tym decydują - co podadzą publicznie a czego nie, to oni ustalają zasady. Uważam, że struktura ekipy i funkcje jakie ma moderator są wystarczające. Niezbyt wiem w jakim celu mam się starać, aby moderator miał większe funkcje w banowaniu :) jak nazwa wskazuje, jest to moderator forum i banować na forum może. Nie myl prosze pojęć z adminem gry.
    Co do ticketów, żaden z ticketów nie jest zamykany bez odpowiedzi. Jeśli coś takiego się zdarzyło, prześlij przykład do pt i zostanie to sprawdzone.

    szkoda, że potrafisz tylko trollować. :) Ban na dwa miesiące za trollowanie i recydywę. Dziękuję za troskę, ale o "moją robotę" się nie martw.
    trzeba wysyłać wszystko! Najzwyczajniej w świecie zalezy nam, aby każdy wysyłał co się da, daje nam to więcej możliwości. :)
     
  9. No to czegoś tu nie rozumiem,jeden Mod twierdzi że wysyłać fil,drugi że film to nie dowód bo ktoś "lubi" tak grac ( pozdro Mod Orzeł ) a w końcu Ty twierddzisz że wysyłać wszystko,delikatny rozdzwięk stanowiska.Prosze zrób oficjalne ogłoszenie że w ramach walki ze wspomagaczami proszimy o nadsyłanie:filmu,screenu bo tylko takie dosowdy będą brane pod uwage.Zapewniam że wtedy temat ten się zakończy.Jak na razie co Mod to opinia :/Jeszcze mała uwaga na koniec,osoba pełniąca funkcje Mod'a reprezentuje firme BP i jej stanowisko,jeśli chce wyrazić swoją opinie/zdanie niech to trobi z poziomu swojego konta prywatnego w przeciwnym wypadku mamy dość niejasne i czasem sprzeczne informacje.
     
  10. TL_Eviana.

    TL_Eviana. Team Leader Team Darkorbit

    Jeśli czegoś nie rozumiesz, to zawsze warto dopytać :) A to, że modzi starają się pomóc, to fajna sprawa, zwłaszcza, że w większości sytuacji robią to na tyle na ile mogą. Ponawiam więc to co napisałam wyżej - moderator to moderator forum, nie ma ani możliwości ani wiedzy co BP uzna za dowód. A to, że jednocześnie chce, aby zgłoszenie wysłane za pierwszym było przyjęte, to duży plus. Jak dla mnie, warto wysłać co się ma, nikt Ci wtedy nie powie, że dowodów brak, ot tak prosto. :) Odpowiedzi jednoznaczniej nie dostaniesz, bo każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie, więc i odpowiedzi co jest potrzebne nie otrzymasz jednej. A więc ponawiam - ślij co masz! ^ ^
    Z ogłoszeniami to jest tak, że co będzie tam umieszczone decyduje BP. Ale sugestię przemyślę.
    Miłego dnia!
     
  11. No to inaczej,ja rozumiem że mod jest od forum,że pomoc techniczna jest niby od pomocy itp.Jak wię mam ( mamy ) zrozumieć taki przekaz informacji od: Mod A twierdzi że film jest dowodem,Mod B ze takim dodowem nie jest - ustalcie jedną linie "obrony " i tego się trzymajcie.Chcieliśćie dowodu na to że jakiś Mod sugerował nagranie wspomagacza - dostaliście i nic,taktyczna zmiana tematu:)
    Też się ciesze że Mod chce pomóc itp ale niech udziela właściwych inforamcj , nie wprowadza w błąd ( przykład Mod A i B ).
    Zdaje sobie sprawe że każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie ale jeśli skargi kierowane są pod konkretne nicki to może trzeba się temu bardziej przyjzeć.Ty jako GTL masz chyba największe możliwosć aby tem problem pchnąć gdzie trzeba:) W końcu można powiedzieć że należysz do Grupy Trzymającej Władze ;)
    Pozdrawiam,miłego dnia;)
     
  12. Czarny

    Czarny User

    Dziękuje serdecznie za odpowiedź :). Proszę napisać coś więcej na temat tego gdzie mam to wysłać.
    Ps. mam nadzieje że nie będę musiał przesyłać skarg na działanie supportu do supportu bo to nie ma sensu)
     
  13. TL_Eviana.

    TL_Eviana. Team Leader Team Darkorbit

    Przeczytaj moją wypowiedź jeszcze raz :) żaden się nie myli, ponieważ wszystko co może być dowodem w sprawie jest przydatne. - w skrócie ;)
    Wypowiadasz się na temat, którego nie widzisz "dalej". Co jest z tym robione i się nie dowiesz, bo jak w każdej firmie, tak w tej, są ustalenia, których należy się trzymać i są osoby, które zajmują się danymi sprawami. Są to sprawy rozpatrywane indywidualne, jak już wspominałam i tu już się pojawiają rozbieżności, bo w każdym przypadku są inne dowody i każde konto oraz zachowania łamiące owh są inne. I tak możemy beeeeeez końca debatować co jest moim zdaniem mało istotne. Istotne jest to aby Mod odesłał gracza do PT z dowodami: czy to screen, czy film, czy wszystko wraz z odciskami palców ;) tym czy jest to za mało dowodów tak czy siak na podstawie indywidualnego rozpatrywania sprawy zdecyduje PT i może poprosić jeszcze o coś dodatkowego, czego przecież nie będziemy również rozdrabniać z debatowaniem, że teraz jeszcze PT pisze coś innego, bo chce np daty zdarzenia - najważniejsze jest, aby gracze byli karani za łamanie owh.
    Niezbyt wiem co mam przepychać? banowanie graczy?

    Może brzmi absurdalnie, ale do PT. Napisz zgłoszenie + numer zgłoszenia tamtego i napisz wyraźnie, że jest to skarga na działanie PT. Trafi to do ICM. Kiedyś było tak, że były inne drogi składania skarg, ale od dość już długiego czasu BP zrezygnowało z tego i ustaliło, że można tylko do PT, gdzie jest to przekazywane do odpowiedniego zwierzchnika. Więc niestety nic nie poradzę. :)
     
    -RΛGΛT-PL- i Czarny lubią to.
  14. Witam ponownie:)
    Czytałem,czytałem i dalej twierdze że powinna być jedna jasna informacja,teraz taką już mamy oficjalnie - dzięki :)
    Wypowiadam się w temacie który "widze" jako wieloletni gracz,widze że działania są prowadzone jakieś ale z mizernym skutkiem skoro od długiego czasu cały czas podajemy jak na tacy wszystkie dane i praktycznie nic nie jest z tym robione - no takie realia mamy w Naszej gierce,smutne to ale prawdziwe.Jak w każdej firmie są osoby należące do GTW ( Grupy Trzymajacej Władze - czyli te które mogą "troche " więcej od szeregowego pracownika ) wiem bo sam do takiej należe :D, a Ty jako szefowa wszystkich szefów ( bez obrazy ) widzące że coś nie działa możesz dać info/wskazówki od graczy odpowiednim osobom :)
    Masz całkowita racje,możemy się "boksować" w tym temacie dłużej niż Owsiak (pozdro) będzie grać ze swoją orkiestrą i nikt nikogo nie przekona bo będzie bronić swoich racji,najważniejsze żeby coś drgnęło w tym konktretnym przypadku ( w sumie widać już że coś się robi w końcu bany za seprom ).Mała prozba do Modów,PT,zanim coś odpowiecie/napiszecie pomyślcie bo internety nie śpia,gracze czytają a swoje prywatne zdanie wypowiadajcie z prywatnych kont;).Myśle że już wszystko w temacie pracy Moda,PT i informacji od nich zostało powiedziane i nie ma sensu na chwile obecna "przepychać " sie dalej :).
    Życze owocnej pracy :D
    Pozdrawiam.
     
    TL_Eviana. lubi to.
  15. Oympic

    Oympic User

    Czy MOD(lub ktoś inny z takimi możliwościami) może mi wrócić temat z archiwum? O ten -> KLIK <-
    Uaktywniłem się na nowo, to będę pilnować:D i muszę pierwszy post odświeżyć bo mi screeny powygasały:eek:
     
  16. BA_Matroz

    BA_Matroz User

    Zrobione ! :)

    Pozdrawiam
    MOD_Matroz
     
    Oympic lubi to.
  17. n0t4You

    n0t4You User

    Witam
    nie wiem czy pisze w dobrym dziale porosze przenieść jak się myle. mam prolem z avatarem nie moge wstawic nowego usuwam stary nie mam go nawet w kompie , ale i tak po wgraniu nowego wstawia sie poprzedni. nie wiem ocb:(
     
  18. BA_THOR

    BA_THOR Guest

    Jaki jest rozmiar i waga obrazka, który chcesz wstawić?


    Pozdrawiam
    BA_THOR
     
  19. n0t4You

    n0t4You User

    juz sie udało , może cos sie na forum zwiesilo bo sie sam zmienil :) ale dziekuje
     
  20. kris0211.

    kris0211. User

    "Ta wiadomość oczekuje na zatwierdzenie i jest niewidoczna dla pozostałych użytkowników."

    O co chodzi?