Pytania - prośby do moderatorów //dotyczy tylko forum NIE samej GRY//

Temat na forum 'Pytania techniczne, problemy, bugi' rozpoczęty przez użytkownika BA_THOR, 2 sierpnia 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. BA_THOR

    BA_THOR Guest

    Faktycznie. Błąd podczas linkowania. Poprawki naniesione.


    Pozdrawiam
    BA_THOR
     
  2. https://board-pl.darkorbit.com//threads/mhh-daty-i-godziny-wystepowania.4423/#post-159472



    Piszę nie po to aby kontynuować temat, gdyż z mojej strony nie mam już nic do dodania, lecz po to żeby zgłosić niedziałający link zawarty w poście do którego z kolei link ja podałem w owej wypowiedzi (miał mi on pomóc w ewentualnym kontynuowaniu go).


    Chochlik sprawił (choć może sił nadprzyrodzonych próżno by tu szukać), że z pomocy nie skorzystałem i zdany byłem sam na siebie. ;)



    Nieważne.

    Ważniejszą sprawą, która obnażyła się przy okazji pogawędki w wątku o MHH jest dla mnie to, że jeśli zwracam się do członka ekipy na Pan/Pani, to chciałbym aby to odwzajemniano.
    Bywam różny i nie oczekuje od was wielkiej miłości, ale na jednakowe traktowanie i tytułowanie podczas rozmów chyba mogę liczyć... :rolleyes:
     
  3. BA_THOR

    BA_THOR Guest

    Zaczniemy więc od ważniejszej kwestii. Masz na myśli link prowadzący do wątku skarg, czy też jakiś inny?

    Jeśli chodzi o dział Czat to niestety nie działa on [mam nadzieję jeszcze nie działa] tak jak bym sobie tego życzył. Cały czas jednak raportuję tą jak i inne niedogodności związane z forum.


    Co do zwracania się do siebie nawzajem przez Pan/Pani to uważam, że jest to przerost formy nad treścią. Sądzę, że nie ma większego znaczenia, czy będziesz zwracał się do mnie tytułując mnie "Pan", czy też pisał normalnie na "ty". Możesz oczywiście zwracać się nawet bezosobowo. Odpowiedz sobie tylko na pytanie po co?

    Czy faktycznie jest to konieczne, czy zwyczajnie ma to służyć napinaniu i utrudnianiu wzajemnych relacji. Z założenia forum DO jest miejscem, gdzie obowiązuje regulamin i netykieta. Są w nich poruszone wszystkie niezbędne kwestie, także dotyczące wzajemnej uprzejmości i wzajemnych relacji. Jednak nie jest to realny świat, w którym obowiązują ścisłe normy i trzeba zwracać się przez "Pan". W zupełności wystarczy normalna uprzejmość i odpowiednie traktowanie drugiej strony. Ot tak by zawsze pamiętać, że po drugiej stronie też siedzi człowiek. Nikt nie jest tutaj gorszy, ani lepszy. Zaś zwracanie się przez "Pan" jeden do drugiego tylko wprowadzi nieco bardziej sztywną atmosferę. Ba, dojdzie znów do tego, iż będą problemy z wzajemnymi relacjami i będziesz musiał rozmawiać tylko ze mną. :p Przerabiałem już kilkakrotnie takie zachowania i nic dobrego z nich nie wynikało, zaś po powrocie na ty wszystko dawało radę wrócić do normy.

    Fakt, bywasz różny, ale spójrz z drugiej strony. Moderator też człowiek i też każdy z nas ma inny charakter. Z jedną osobą lepiej się dogadasz z inną gorzej, ale stopniowanie, że ten ma się zwracać na Pan, a ten może na ty to już nieco przesada. Z mojej strony nie padnie zarządzenie by moderatorzy zwracali się do graczy przez "Pan/i". Nie będę też ich strofował, jeśli nie będą zwracać się tak do Ciebie osoby, od których oczekujesz by właśnie tak to było. Jest to lekkie przegięcie, natomiast nie będę tolerował braku szacunku zarówno ze strony graczy do MODów, jak i [a nawet bardziej] ze stront moderatorów do graczy. Dopóki jednak obie strony potrafią porozumieć się z uwzględnieniem wzajemnego poszanowania to też nie będę usilnie szukał problemu.



    Miałem jeszcze odpisać o tym MHH, ale to już za dużo do czytania. Więc tak w skrócie. Fakt - forum nie dotyczy tylko serwerów PL, lecz wszystkich, na których grają gracze polskojęzyczni. Jednak zdecydowana większość użytkowników forum, jest właśnie z 3 serwerów PL, dlatego też w owym temacie warto zaznaczyć, iż nie chodzi o serwery PL, a inny. Pomyślimy jak rozwiązać ów problem by wszyscy byli zadowoleni.


    Na koniec mała niespodzianka. Zerknij w oficjalne. To tak ap-ropo naszej wcześniejszej rozmowy.

    Pozdrawiam
    BA_THOR
     
  4. No to jedziemy. :D





    Link podany przez MOD'a w wątku o MHH prowadzić miał do działu skarg, lecz po kliknięciu weń mym oczom ukazał się jedynie komunikat następującej treści:

    " Darkorbit - Błąd
    Nie posiadasz upoważnienia, aby obejrzeć tę stronę lub wykonać tę czynność. "



    I tak przy okazji - w którym miejscu tego forum on się w ogóle znajduje, bo za nic znaleźć go nie mogę ?


    Znalazłem tylko linki w tym temacie ---> https://board-pl.darkorbit.com//threads/regulamin-forum.2813/#post-8800, ale okazało się że prowadzą one do starego forum. o_O - Do starego ? Ale po co, na co, skoro nie możemy już tam pisać postów ?





    Napisałem chyba zbyt ogólnie i chyba dlatego lekko się nie zrozumieliśmy.

    Nie chodzi mi o to żeby zmuszać kogokolwiek z ekipy, aby zwracał się do mnie per Pan zawsze i wszędzie. Mówię tu o sytuacji (np. takiej jaka miała miejsce w wątku o MHH), w której rozmowa od początku toczy się z użyciem takich właśnie zwrotów z mojej strony. Oczekuję po prostu w danej chwili tego samego ze strony moderatora (tym bardziej że nie było to moje nagłe widzi-misię, gdyż z tym moderatorem nigdy wcześniej nie miałem przyjemności rozmawiać gdziekolwiek indziej - taka zmiana usposobienia sugerowałaby chyba wtedy problemy psychiczne, a takowych póki co nie przejawiam - choć jak śpiewa Kuba Sienkiewicz z Elektrycznych Gitar, "...wszyscy mamy źle w głowach, że żyjemy" ;)).

    Przyznaję się do tego że czasami celowo wprowadzam taki dystans (chociaż także jestem zdania, że najbardziej odpowiednią formą zwracania się do ludzi w Internecie jest pisanie/mówienie na tzw. "ty"), ale zaprawdę nie ma on służyć tworzeniu niezdrowej i napiętej atmosfery.





    Ależ w tej kwestii dogadaliśmy się już z Modkiem - w pierwszym poście zostało przez niego dopisane jak ma wyglądać post z informacją o evencie zwanym MHH.

    Nie ma więc chyba nad czym myśleć. Jest dobrze.


    I o dziwo obyło się to wszystko bez interwencji BA. :D

    Przy zachowaniu kultury osobistej i wzajemnego poszanowania...





    Czy miałem zerknąć tutaj ? ---. https://board-pl.darkorbit.com//threads/mapa-drogowa-aktualnosci.17367/#post-160682


    Tyle że jak Pan, yyy tzn. jak widzisz, informacja nawiązująca do naszej rozmowy znajduje się w dziale Blog programisty, a nie Oficjalne ogłoszenia. :p

    (ale jakby ktoś pytał, to się nie czepiam :D)


    Hmm, i to ma być niespodzianka ? - Przecież piszą, że jednak misje będzie trzeba ukończyć w określonym czasie.

    Nie dopisałeś słowa "niemiła", aby mnie już więcej nie denerwować ? - Spokojnie, nie mam waszych adresów. :D


    Echh, biednemu to zawsze wiatr w oczy... ;)
     
  5. BA_THOR

    BA_THOR Guest

    Jest on w tajnym miejscu... tak tajnym, że nie działa jak powinien.




    Zatem to jeszcze nie powód bym śledził bardzo szczegółowo korespondencję. :)






    Bardzo mnie to cieszy. A co do tematu to myślałem raczej by na nowo go założyć, jednak rozwiązanie znalazło się zanim wprowadziłem w czyn swój plan.




    Wszystko co w dziale centrala jest oficjalne i tak chodziło o ów wątek oraz kwestię, nad którą się razem zastanawialiśmy. Wszak otrzymałem odpowiedź z "góry" na zadane pytanie. A to już niespodzianka, że tak szybko. No i nie pisałem, że miła będzie. :)

    Pozdrawiam
    BA_THOR
     
  6. .Aerlo.

    .Aerlo. User

    Proszę o permamętne zablokowanie konta Arciosek gdyż tamto konto ma złamane zabezpieczenia i już tak naprawdę nie należy do mnie gdyż zostało mi skradzione. nie mam jakichś pretensji bo od przyjaciela który kończył grać a nie chciał by jego konto w które włożył sporo pracy się marnowało i oddał mi je. Na tamtym koncie zostały zmienione dane do logowania i boję się żeby ktoś nie użył tamtego konta w sposób niewłaściwy wobec forumowiczów. jeśli zajdzie takowa potrzeba mogę udowodnić iż tamte konto należało do mnie. piszę w tym temacie żeby mnie nie posądzono o multikonto. Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej proźby.
    Pozdrawiam *Arcios*
     
  7. BA_THOR

    BA_THOR Guest

    Bardzo mi przykro, ale nie ma możliwości by od tak zablokować konto. Jeśli chcesz cokolwiek załatwić to napisz w tej sprawie do supportu. Na forum nic nie poradzimy.


    Pozdrawiam
    BA_THOR
     
  8. .Aerlo.

    .Aerlo. User

    Thor ale ja po prostu chciałbym móc tu spokojnie pisać na tym koncie bez obawy zablokowania konta. proszę o odpowiedź jeżeli to możliwe bym mógł tu spokojnie pisać
    Pozdrawiam Arcios
     
    Ostatnie edytowanie: 24 stycznia 2014
  9. BA_THOR

    BA_THOR Guest

    W sprawie kradzieży konta musisz pisać do supportu. Natomiast co do samego forum dopóki nie będzie naruszony regulamin forum to nie masz powodów do obaw. Nie możemy blokować kont na forum w myśl sformułowania "bo tak". W przypadku, gdy regulamin zostanie naruszony wówczas zostanie nałożona kara. Jeśli faktycznie otrzymasz karę także na drugim koncie to wówczas koniecznym będzie napisanie do supportu. Tam wyjaśnisz co i jak.


    Pozdrawiam
    BA_THOR
     
  10. .Aerlo.

    .Aerlo. User

    do supportu pisać nie będę bo nie ładowałem w konto urki ani czasu za wiele . Dziękuję ci Thor za precyzyjną odpowiedź:) Czyli mogę sobie tu spokojnie pisać.
    Pozdrawiam Arcios
     
  11. Oympic

    Oympic User

    W oficjalnych ogłoszeniach, w temacie Podcast: Darkorbit(coś takiego) film który jest wstawiony został usunięty z YT :)
    I co do działu FAQ - Rodzaje NPC to w alienach z wrót można dodać emperory z hadesa.
    Emperor Lordakium - 6.400.000osłon 9.600.000hp
    Emperor Kristallon - 14,080,000 hp
    10,560,000oslon
    Na następnym hadesie znajde siba :p
    Licze że dobrze spisałem, na kolejnym zrobie screeny dla potwierdzenia :p
     
  12. BA_THOR

    BA_THOR Guest

    Co do linku w oficjalnych to faktycznie przestał on działać. Zostało to już zgłoszone.

    Zaś z NPC to faktycznie dobra robota. Jak dorzucisz Siba to pomyślimy by to wrzucić gdzie trzeba. :)


    Pozdrawiam
    BA_THOR
     
  13. W FAQ istnieją dwa niemal identyczne wątki na temat CPU skokowych:


    1. ---> https://board-pl.darkorbit.com//threads/faq-nowe-cpu-skokowe-kupony-na-skoki.2381/


    2. ---> https://board-pl.darkorbit.com//threads/faq-chip-skokowy-kupony-skokowe.236/



    Nie dałoby rady uzupełnić któryś o brakujące informacje (choć na moje oko, jeden jest kopią drugiego w zmienionej tylko nieco formie - różnica kilku detali) a potem jeden z nich usunąć dla przejrzystości wspomnianego działu ?




    EDIT:


    Wow, można w końcu edytować tutaj swoje posty. :)
     
  14. BA_THOR

    BA_THOR Guest

    Wygląda na to, że podczas przenoszenia FAQ ze starego forum coś się zdublowało. Jeden z wątków usunąłem. Dziękuję za zwrócenie uwagi.

    A posty edytować można już od dość dawna. :)


    Pozdrawiam
    BA_THOR
     
  15. Witam,


    wiem że nie jest to odpowiedni dział do tego typu sugestii/uwag, ale wierze że nie będzie miało większego znaczenia czy napisze o tym tutaj czy na pisze do supportu, bo zostanie to rozpatrzone równie uważnie i skierowane wyżej.


    Kiedyś było tak, że pisząc ticketa mogliśmy do jego treści wkleić link do strony na której umieszczony został przez nas np. plik graficzny służący osobom go czytającym lepsze zrozumienie opisywanego problemu i co za tym idzie skutecznej pomocy w jego rozwiązaniu.


    Od jakiegoś czasu nie można już tak robić, tylko trzeba wysyłać załączniki.

    Nie wnikam dlaczego tak się stało (piszecie, że ze względów bezpieczeństwa - OK, niech i tak będzie) lecz mam pewne techniczne pytanie w związku z tym:

    Nie dałoby rady zrobić tak, żeby od razu w oknie w którym piszemy ticketa była możliwość załączenia takiego pliku ?


    Teraz jest tak że jak piszemy ticketa z załączonym linkiem, to osoba do której on trafi odpisuje nam iż linków do stron zewnętrznych otwierać nie mogą i prosi o wysłanie załącznika. - Uważam, że obie strony tracą przez to czas.


    (A może trwają nad tym prace, a ja o tym nie wiem i to co napisałem jest nieco spóźnione ?)
     
  16. BA_THOR

    BA_THOR Guest

    Zacznę od środka. Otóż odbieranie przez TMów tego typu linków wiąże się z otworzeniem ich na prywatnym komputerze. Niestety w przeszłości dochodziło do sytuacji, gdy linki podawane przez użytkowników zawierały coś więcej niż tylko screen. Co prawda sytuacja ta nie dotyczyła bezpośrednio polskiego supportu, jednak lepiej dmuchać na zimne. Dlatego też w chociaż minimalny sposób wysłanie jakiegoś złośliwego oprogramowania jest utrudnione.

    Niestety nie mam informacji na temat zmian w formularzu zgłoszeniowym. Powiem także szczerze, iż wątpię by takie prace były prowadzone. Niemniej jednak pomysł jest dobry. Jeśli będzie okazja poruszę go na stosownym zebraniu.


    Pozdrawiam
    BA_THOR
     


  17. Miałem nie wnikać, ale rozbudziłeś moją ciekawość więc spytam o pewną rzecz:


    To była decyzja "polskiej góry" czy "niemieckiej" ?

    I czy w ogóle zadecydował o tym ktoś czy sami TM postanowili tak robić w trosce o bezpieczeństwo swoich komputerów ?


    ******************************************************************


    I przy okazji.


    Przy każdym nowo napisanym poście pojawia się opcja 'Raport'. - Gdzie one trafiają i kto je czyta oraz sprawdza ich rzetelność ?
     
    Ostatnie edytowanie: 8 lutego 2014
  18. BA_THOR

    BA_THOR Guest

    Decyzja ta była podjęta na szczeblu ICM, a więc to nie TMi wymyślili właśnie taki sposób postępowania.

    Jeśli zaraportujesz post to treść raportu przeczytamy my, czyli ekipa forum.


    Pozdrawiam
    BA_THOR
     
  19. FURION606

    FURION606 User