Pytania - prośby do moderatorów //dotyczy tylko forum NIE samej GRY//

Temat na forum 'Pytania techniczne, problemy, bugi' rozpoczęty przez użytkownika BA_THOR, 2 sierpnia 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. Witam.

    Z regulaminu forum :


    Termin wygaśnięcia punktów jest zależny od sytuacji. Jeżeli nałożona kara wydaje Nam się niesprawiedliwa można się odwołać pisząc do pomocy technicznej.

    Pozdrawiam
    MOD_Czarodziejka
     


  2. Sorry Czarodziejka, ale to było do Thora i jego proszę o wypowiedź.

    To co napisałaś jest dla mnie całkowicie nieadekwatne do poruszonej przeze mnie kwestii.
     
  3. BA_THOR

    BA_THOR Guest

    Wiem do czego zmierzasz. Może pozwolę sobie ominąć punktację, bo to nie o to chodzi. Jest ona zgodna z regulaminem i w moim odczuciu sprawiedliwa. Zapewniam także, iż kolejny przypadek będzie skutkował dłuższym banem.

    Gracz nie jest nowy i na forum jest od dawna. Dlatego też nie będzie więcej upomnień w tym względzie. To o co Ci się jednak rozchodzi dotyczy tego, iż uważasz, że jesteś bardziej poszkodowany niż reszta graczy. Fakt otrzymałeś bana na forum, lecz zapewniam Cię, iż poruszyłem tą kwestię w rozmowie z moderatorem, który owego bana nałożył. Mógł on dać mniejszą ilość punktów, jednak z różnych względów kara była taka a nie inna. Mieściła się ona w widełkach jakie są w regulaminie.

    Ponadto kierujesz pytanie do mnie, więc odpowiadam. Nie jestem zwolennikiem nierównego traktowania graczy. Jednak na nowym forum raz otrzymałeś bana. Liczę na to, że nie dasz więcej powodów by otrzymać kolejnego. A ja jeśli już Cię złapię na czymś potraktuję tak samo jak inne osoby. Tak też mają podchodzić do tego moderatorzy.


    Pozdrawiam
    BA_THOR
     


  4. A może jednak poruszmy temat punktacji. Tak nie za dużo, w sam raz aby zasiać ferment, ale nie przesadzić i już na wstępie nie uśpić czytającego.

    Moim zdaniem ma ona zbyt szeroki zakres (pewnie i Ty tak skrycie uważasz, ale wpływu na to nie masz żadnego bo wymyślił to ICM Wojchilla, czyli szef wszystkich szefów), co wykorzystują moderatorzy gdy ma się z nimi na tzw. pieńku.

    Zawsze w ramach obrony słyszy się (tak jak w cytacie poniżej), że kara jest zgodna z regulaminem.

    Poprzednia punktacja, na starym forum, była rozsądniejsza.

    (Ale milknę już, gdyż może spaść na mnie grom od najwyższego, a ja nie chcę mieć dziury w dachu.)






    Cieszę się że rozumiesz moje bolączki.

    I zgadza się. Czuję się traktowany niesprawiedliwie. I myślę że przyznasz mi rację co do tego, bo sam widzisz że moje odczucia nie są wyssane z palca.

    Oczywiście nie przez wszystkich, co jest nawet pocieszające, ale co z tego jak chociażby tylko jedna osoba ma mnie cały czas na celowniku i tylko czyha na moje "chwile słabości".

    Paranoja ? - Ależ skąd. Mam pewną podstawę by tak uważać.



    Krzepiące jest to że odbyłeś rozmowę ze swoim podwładnym Thorze, lecz dużo daje mi do myślenia zdanie: " [...]z różnych względów kara była taka a nie inna. "

    Mógłbym poznać te owe względy ?






    Bany są nieodłącznym elementem mojej egzystencji na forum gry DarkOrbit.

    Moje podejście do nich jest olewające, choć przyjmuję je z pokorą i nie obrażam się za nie, ale tylko wtedy gdy wiem i widzę, że jestem traktowany na równi z wszystkimi.

    Także z dwojga złego wolałbym, aby inne osoby były traktowane w ten sam sposób co ja, a nie na odwrót. ;)
     
    Ostatnie edytowanie: 23 lipca 2014
  5. BA_THOR

    BA_THOR Guest

    Regulaminy na wszystkich forach BP miały być i są identyczne. Na różnych forach kiedyś występowała różna punktacja. Obecna wersja jest zebraniem do jednego worka różnych widełek z różnych for. Dlatego jest taki rozrzut. Czy dodatkowo były one rozszerzane przez ICM_Wojchilla wątpię, ale z pewnością były zaakceptowane przez TLów poszczególnych ekip.
    Rozumiem, ale uważam, że troszkę przesadzasz. Nowe forum to nowy start i czysta karta. Otrzymałeś jednego bana, zaś rozpamiętywanie co było na starym forum średnio ma sens.

    Faktem jest, że napsułeś krwi moderatorom i zapewne zbanowanie Cię było "powodem do dumy" dla niektórych modków. Jednak jak już podkreślałem staram się wpajać wszystkim moderatorom by nie podchodzili w sposób nieprofesjonalny i pozwalali by prywatne odczucia kierowały przy wyborze kary. Na nowym forum jest spokojnie i raczej nastąpiło delikatne rozluźnienie pod względem banów.

    Myślę, że nie warto rozpamiętywać tego co było. Część moderatorów przystąpiła do ekipy już za czasu nowego forum. Sądzę, że jest to okazja do odbudowy pozytywnych relacji. Zostawmy więc stare forum za sobą.

    Co do banów to już wyżej odpowiedziałem, zaś co tyczy się kar... zdecydowanie wolę by nie były one zbyt surowe, wszak wybanowanie wszystkich średnio ma sens. Na tym etapie sądzę, że warto nie podchodzić do tego jak do polowania na własną osobę. :)


    Pozdrawiam
    BA_THOR
     
  6. Witam.

    To był autor wątku tylko pod innym nickiem ;). Dlatego temat został zamknięty na prośbę użytkownika.

    Pozdrawiam
    MOD_Czarodziejka
     
    MOD_Skipper0pl lubi to.


  7. A on sam nie umiał tego napisać ?



    A niby skąd "zwykły" MOD wie o takich rzeczach ?

    Widzicie nasze IP, ID, etc. ?
     
  8. BA_THOR

    BA_THOR Guest

    Co widzimy zostaw już nam. Moderatorzy mają prawo zamknąć wątek, jeśli uznają to za stosowne. Zawsze może być tak, że ktoś stwierdzi, że ma coś jeszcze do dodania. By utrzymać ład na forum, czasem MODzi muszą podjąć decyzję by zamknąć temat, nawet jeśli jeszcze jest coś co można dopowiedzieć.


    Pozdrawiam
    BA_THOR
     


  9. Tajemnice swoje możecie mieć, ale przez nie jak zwykle sami powodujecie że spada moje zaufanie do was.
    I jeśli nawet macie to gdzieś (a pewnie macie) to treść tego posta da trochę do myślenia innym, czyli wprowadzi mój ulubiony ferment.

    Jeśli nie widzicie naszych IP albo ID, to znaczy że MOD chciał się tylko wykazać aktywnością i zamknął wątek bezpodstawnie.
    Jeśli widzicie, to znaczy że inwigilacja pełną gębą ma tu miejsce.




    Zapodałeś mi jedną z najgorszych bajek jakie można było wcisnąć. Bajkę o ładzie na forum.
    Istnieje, co prawda nie pisane, ale prawo stanowiące o zamykaniu wątków:
    albo robi się to na prośbę autora, albo gdy jest nieaktywny dłużej niż dwa tygodnie.

    Ten jeden otwarty wątek, i to w dodatku z ważną sprawą gracza (tak, była to moja sprawa i dlatego o to mam pretensje), na pewno nie powodował zaburzeń w funkcjonowaniu forum.

    Ba ! Nawet przyczynił się do wspomnianego ładu, bo nie założyłem nowego tematu gdyż aby nie zaśmiecać, skorzystałem z już utworzonego.

    Istnieje mnóstwo nieaktywnych tematów. Przejrzyjcie działy dokładnie.
    (Na lekcje przewijania stron zapraszam do mnie - udzielę ich za darmo.)



    Jestem przekonany że wspomniany wyżej członek ekipy widząc iż pojawił się u mnie problem (a wiadomo jakie są moje relacje z nim po tym, jak zafundował mi maksymalną ilość punktów za przewinienie, które zasługiwało na dużo mniejszą karę) celowo zamknął tamten temat.

    Przy okazji: składam wniosek do Ciebie Thorze, jako iż jesteś przełożonym moderatora _Skipper0p, abyś wpłyną na niego w kwestii śledzenia mojej osoby - a raczej postów które piszę.
    Po co zaczął to robić, nie muszę chyba wyjaśniać.




    Dziękuję, pozdrawiam, miłego wieczoru.
     
    Ostatnie edytowanie: 10 września 2014
    kris0211. lubi to.
  10. Misiek77

    Misiek77 User

    Nie wiem czy to w tym temacie można o to pytać (jak nie to powiedźcie w jakim).
    O co chodzi z rozmowami na forum ?
    Jak z kimś pogadać przez forum ?
    Nie chodzi mi o pisanie postów tylko o te rozmowy jak najadę myszką na swój nick to te rozmowy są 2 od góry po prawej nad nimi jest napisane : twój kanał rss a pod powiadomienia. :D
     
  11. Witam.

    Wszystko w tym temaciku >klik<.


    Pozdrawiam
    MOD_Czarodziejka
     
  12. Misiek77

    Misiek77 User

    Aha to tylko MOD'y mogą tworzyć rozmowy. :D
     
    Ostatnie edytowanie: 13 września 2014
  13. kris0211.

    kris0211. User

    To jeszcze zapytam (czysto teoretycznie, nie zamierzam sprawdzić :D) - jak się liczy czas trwania bana?
    Czyli np. dostaje się bana na 7 dni. Czy liczy się to tak, że ban jest zdejmowany po upływie równo 7 dni, co do minuty, czy w dniu, który jest 7 (albo 8, nie wiem) dniem bana, o którejś godzinie jest zdejmowany? Czy w ogóle jest jeszcze inaczej?
     
    Ostatnie edytowanie: 7 grudnia 2014
  14. Blokad akonta jest zdejmowana co do minuty a nawet sekundy.

    Pozdrawiam
    MOD_Skipper0pl
     
  15. S*Y*Z*Y*F

    S*Y*Z*Y*F User

    znaczy ban jest na 7 dób, czyli 7x24 godziny :)
     
  16. A na mój post to nikt nie kwapi się odpowiedzieć ?


    Nawet nie zniknął za następną stroną, także wymówka że został przeoczony nie przejdzie. :cool:



    Napiszcie chociaż że nie ma sensu kontynuować tematu, bo wszystko zostało już powiedziane.


    Lepsze to co zawsze, niż nic. :p
     
    kris0211. lubi to.
  17. kris0211.

    kris0211. User

    Zauważyłem, że pojawiły się "prefixy"
    Czy zwyczajni szarzy Użytkownicy mogą ich używać, czy są zarezerwowane dla ekipy?
     
    Ostatnie edytowanie: 7 grudnia 2014
  18. Oczywiście że mogą, w czasie zakładania tematu obok tabelki z tytułem tematu, klikamy w napis "Brak prefiksu" i wybieramy z listy dostępnych.


    Pozdrawiam
    SMOD_Myśliciel
     
  19. kris0211.

    kris0211. User

    W temacie o Czarnym piątku znajduje się literówka w tabeli - powinno być "Bonus"
     
    Ostatnie edytowanie: 7 grudnia 2014