Pytania techniczne dotyczące ładowania się gry, zmiany danych, LAGów

Temat na forum 'Pytania techniczne, problemy, bugi' rozpoczęty przez użytkownika BA_THOR, 5 grudnia 2013.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. BA_THOR

    BA_THOR Guest

    Problem można rozwiązać poprzez standardowe zabiegi jak czyszczenie przeglądarki. W kilku przypadkach zgłaszanych na support osobiście logowałem się na mapę i byłem w stanie latać, mimo iż gracze zaklinali się, iż nie są w stanie się zalogować. Wniosek jest jeden wina może leżeć albo po obu stronach, albo po stronie gracza. Sprawa została przekazana informatykom.


    Pozdrawiam
    BA_THOR
     
  2. aNieLiCa

    aNieLiCa User

    Ja również wczoraj problem zgłaszałam (cały dzień się z tym zmagałam) i zaraz potem wszystko było git:) aaa....i wszelakie zabiegi jak czyszczenie danych, ciasteczek, historii nic nie dawało-tak się działo na wszystkich przeglądarkach jakie posiadam.
    Wogóle nie zakładacie że wina może leżeć po stronie BP ??
     
  3. BA_THOR

    BA_THOR Guest

    Rozmawiamy o konkretnym przypadku, w którym konta działały poprawnie, zaś gracze zgłaszali problemy z logowaniem. Nie przeskakujmy proszę na ogólniki. Skoro zapytanie dotyczyło braku możliwości logowania na mapę gry, zaś było to możliwe z naszej strony na innym sprzęcie oznacza to, iż nie ma tutaj wyłącznej winy Bigpointu.

    Odpowiadając jednak na Twoje pytanie powiem, iż 90% błędów jest z winy Bigpointu. Jeśli tak się dzieje gracze dostają stosowną informację. Jest tak chociażby przy JPA.


    Pozdrawiam
    BA_THOR
     
  4. Też tak mam.
    To denerwujące. Biję aliena, mam go na widelcu i podlatuje ktoś, strzela i go przejmuje.
     
  5. krmtb

    krmtb User

    Witam.
    Gdy gram u siebie w domu wszystko chodzi idealnie. Teraz wyjechałem za granicę, i jestem na internecie hotelowym. Działa on dobrze, prędkość 65 Mb/s, a jedyną stroną która nie działa jest oczywiście mapa Darkorbit. Mam wyczyszczone ciasteczka, wszystkie najnowsze wersje itd. Moje pytanie brzmi - czy ja jestem w stanie coś zrobić, czy muszę pogodzić się z tym, że jakimś cudem na tej sieci nie da się wejść na mapę?
    Dodam, że w hotelu są 2 różne sieci, i na obu jest to samo - po kliknięciu "start" następuje ładowanie w nieskończoność.
     
  6. BA_THOR

    BA_THOR Guest

    Niestety, ale bardzo często sieci hotelowe są blokowane by właśnie goście nie używali tych sieci do np. gier online. Jeżeli blokują oni określone porty niezbędne do gry w DO to nic z tego.


    Pozdrawiam
    BA_THOR
     
  7. krmtb

    krmtb User

    Witam.
    Wątpię, aby to było rozwiązanie, z trzech poważnych powodów:
    1) Bywałem już w miejscach, gdzie na 100% były zablokowane porty do gier online, i w tym wypadku wyskakiwał po kliknięciu "start" błąd połączenia, a w tym wypadku jest wieczne ładowanie, czyli co innego.
    2) Może źle się wyraziłem z siecią hotelową, bo jestem zakwaterowany na uniwersytecie, i ogólnie studencie tu nie mają problemów z włączaniem tych i owych gier działających za podobnej zasadzie, tylko z DO jest problem.
    3) Na okazję, z której tu przyjechałem (zawody) dzisiaj otwarto nową sieć, i na niej też jest ten sam problem. Raczej mało możliwe, żeby ktoś na tymczasowej sieci blokował porty.
     
  8. Przeczytałem twój post.
    Uwież że też miałem takie momenty ale nie u siebie ;)
    problem jak mówiłem jest w internecie albo w przeglądarce :D
     
  9. Branholm

    Branholm User

    Szukam dalej pomocy ...
     
  10. Jeżeli użawasz Chrome,być może nie masz wyłączonej domyślnej wbudowanej wtyczki PepperFlash. Spróbuj ją wyłączyć powinno pomóc

    Znajdziesz ją w :
    chrome://plugins/
     
  11. miwetrok

    miwetrok User

    1.A czemu mi znika część promerium z ładawni po wysłaniu?
    W ładowni miałem 5 Palladium, wysłałem sobie 2995 Promerium. Gdy otrzymałem transport okazało się, że brakuje 20 jednostek. Jakiś podatek czy co?

    2.A co jest z prezentami? Pisze, że są, a w cale ich nie ma.
     
  12. mam maly problem jak wlaczam gre na laptopie gra sie ladnie wlacza ale jak tylko wlacze na stacionarnym kopie ladoje mi w nieskaczonnosc czemu tak sie dzieje ze na lap chodzi a na stacionarnym ladoje i nic?
     
  13. BA_THOR

    BA_THOR Guest

    Co do pierwszego punktu to niestety brak jest technicznych opcji by ów problem sprawdzić. Natomiast nie powinno być żadnych ubytków w transporcie.

    Mógłbyś być bardziej precyzyjny. Masz na myśli bonus boxy w kształcie prezentów na mapach?
    Podaj konfigurację obu komputerów, ich systemy operacyjne, a także ogólny stan zaśmiecenia. Być może na PC wystarczy porządne czyszczenie i wszystko ruszy.


    Pozdrawiam
    BA_THOR
     
  14. szod

    szod User

    Witam,

    Mam pewien problem z płynnością gry. Jak lecę to co chwila statek jakby zatrzymywał się w miejscu i za chwilę przeskakiwał odrobinę dalej. Są to takie małe skoki, czasem większe. W efekcie "szarpie" obrazem. Wcześniej tego nie miałem. Więc pytanie co jest winne takiemu efektowi - połączenie internetowe czy sprzęt?

    Próbowałem zmieniać przeglądarkę, czyścić ciastka i pamięć. Oczywiście bez efektu. Na wszelki wypadek przeinstalowałem od nowa sterowniki płyty głównej (SATA, LAN, USB, Chipset) a także grafiki. Też bez efektu. Ping do www.darkorbit.com mam ok 65 - 75ms. Swoją drogą był taki temat o sprawdzaniu pingu na starym forum. Tu go nie widzę.

    Ostatnio tylko aktualizowałem BIOS, ale czy to akurat może mieć wpływ to nie wiem. Jakoś mi nie pasuje, chyba że nowy przestawił coś w ustawieniach.
     
  15. soleiuk

    soleiuk User

    ludzie stracilem wrota epsilon przes laga co mam stym zrobic (pisze tu bo te forum jest trudne do szukania wlasciwych tematuw
     
  16. BA_THOR

    BA_THOR Guest

    Pisać do pomocy technicznej. Tam Cię pokierują co dalej.


    Pozdrawiam
    BA_THOR
     
  17. soleiuk

    soleiuk User

    ok dzieki juz napisalem ale musze jeszcze ras jutro napisac bo dopiero po uplywie 24h mogom cos zrobic
     
  18. Nie mogę zabrać palki. Latam spokojnie, bez zawiechy - ale palki zebrać nie mogę - klikam i nic. Za to jak podleci pet - to ją zbierze. Zaznaczam, że zawieszenia nie ma - widzę latające inne statki, pety czy statki pirackie - nawet bić je mogę - ale tu też z błędami.
     
  19. Ja mam tak że niewidze wogłle pall...
     
  20. szod

    szod User

    Musisz włączyć w opcjach (prawy górny róg okna gry) pokazywanie surowców.