Rzeczywiste położenie sektorów z DO

Temat na forum 'Archiwum reszty' rozpoczęty przez użytkownika Ghost_User, 19 stycznia 2017.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. Ghost_User

    Ghost_User User

    Zastanawiałeś się kiedyś, gdzie w rzeczywistości znajdowałaby się np. mapa bonusowa? Albo mapa 4-5? Albo mapa wrót Hadesu? Jeśli tak to dobrze trafiłeś. W tym temacie wyjaśnię, gdzie w rzeczywistości znajdowałby się który sektor.

    Nie widziałem ani na forum, ani w archiwum podobnego tematu.

    Oto prawdopodobne położenie sektorów nieeventowych map (zwykłych, bonusowej i wrót GG)

    UWAGA - Położenie sektorów ustaliłem na przykładzie znajdujących się w nich obiektów (planety, czarne dziury, statki kosmiczne, piramidy, kopalnie, stacje kosmiczne i inne konstrukcje), w większości map ignorując tła!

    Układ Słoneczny w DarkOrbit : (Prawdopodobne położenie planet)
    Mars, Ziemia i Wenus tworzą trójkąt. Jeśli orbita marsa jest granicą koła pośrodku którego znajduje się Słońce, to Mars znajduje się na lewo, Ziemia w prawym górnym rogu, a Wenus - w prawym dolnym rogu. Odległości między planetami są z grubsza równe.

    Mapy MMO
    1-1 - orbita Marsa (400 +/- 100 km). Na takiej wysokości orbituje Międzynarodowa Stacja Kosmiczna.
    1-2 - orbita Marsa (100 000 +/- 100 000 km). Jest to bliżej niż Księżyc od Ziemi.
    1-3 - Układ Słoneczny. 1/3 - 1/2 długości boku między Ziemią a Marsem.
    1-4 - orbita Marsa (1 000 000 km +/- 1 000 000 km). Jest na boku trójkąta Mars-Wenus.
    1-5 - Układ Słoneczny (dokładna odległość nieznana - widoczny obiekt z 1-6 i 1-7)
    1-6 - orbita Marsa (2 500 000 km +/- 2 000 000 km). W prawym dolnym rogu mapy widoczny jest Mars, po którym wnioskuję odległość. Jest dalej od Słońca niż planeta.
    1-7 - Układ Słoneczny (odległość "kopalni" jest równa lub bardzo bliska odległości obiektu z 1-6)
    1-8 - orbita Marsa (3 000 000 km +/- 2 750 000 km). W tle w okolicy środka mapy widoczny jest Mars trochę mniejszy od tego z 1-6. Oznacza to, że jesteśmy dalej.

    Mapy EIC
    2-1 - orbita Ziemi (500 +/- 200 km). Na takiej wysokości orbituje Międzynarodowa Stacja Kosmiczna.
    2-2 - orbita Ziemi (100 000 +/- 100 000 km). Jest to mniejsza odległość niż Księżyc od naszego globu, ale jest on widoczny bardzo blisko planety.
    2-3 - orbita Ziemi (300 000 +/- 200 000 km).
    2-4 - lokalizacja nieznana. Patrz : Uwagi
    od 2-5 do 2-8 - obcy układ planetarny. Zawiera gwiazdę podobną do Słońca. Typ planety jest bardzo trudny do ustalenia, a odległość od niej wynośi ~1000 000km. Galaktyki na 2-6 i 2-7 mogą sugerować, że system został wyrzucony albo uformował się na skraju galaktyki karłowatej "pochłanianej" przez inną, większą galaktykę spiralną. Znalazły się w nim wraki dwóch ogromnych statków kosmicznych. Nie jest znany system w takim miejscu, by galaktyki były tak wyraźnie widoczne. Istnieją gwiazdy wyrzucone z galaktyki (np. HE 0437–5439. Gwiazda która najprawdopodobniej powstała z połączenia się dwóch innych gwiazd znajdujących się w układzie podwójnym jest już daleko poza Drogą Mleczną (ponad 200 000 lat świetlnych od jądra galaktyki)), ale żadna nie ma systemu planetarnego. Edit : W programie Space Engine udało mi się "przeprowadzić symulację" (właściwie to nie była symulacja, znalazłem odpowiednią gwiazdę) czegoś takiego. Może istnieć układ na skraju galaktyki, aby widok był podobny. Edit2 : Znalazłem gromadę gwiazd na krańcu Drogi Mlecznej, skąd widać całą galaktykę +Obłoki Magellana i Andromedę, ale widok jest inny niż z tych map.

    Mapy VRU
    3-1 - orbita Wenus (500 +/- 300 km). Na takiej wysokości orbituje Międzynarodowa Stacja Kosmiczna.
    3-2 - orbita Wenus (100 000 +/- 100 000 km). Jest to mniejsza odległość niż Księżyc od naszego globu.
    3-3 - lokalizacja nieznana. Patrz : Uwagi
    3-4 - orbita Marsa. Odległość od Marsa mniejsza o kilkaset tysięcy - kilka milionów km. większa niż na 1-4.
    od 3-5 do 3-8 - obcy układ planetarny. Zawiera jedną gwiazdę (ukryta za dwoma piramidami na 3-6) i obcą, wulkaniczną planetę (Wenus bez atmosfery znajduje się w lewym dolnym rogu 3-7). Na orbicie planety znajdują się dziwne, złote piramidy z tekstem zapisanym w nieznanym języku. Mogą się one łączyć w większe struktury. 3 podwójne piramidy orbitują planetę (3-6) w odległości kilkuset tys. km, ale piramidy (lub ich połączenia) mogą unosić się kilka - kilkanaście milionów kilometrów od planety. Nie jest znany system, który spełniałby te warunki.

    Mapy bitewne
    4-1 - orbita Merkurego (1/2 - 1/3 odległości między Marsem a Słońcem). Merkury jest widoczny koło supernowej.
    4-2 - Układ Słoneczny (1/2 - 1/6 odległości między Ziemią a Słońcem).
    4-3 - orbita Merkurego (1-2 - 1/3 odległości między Wenus a Słońcem). Merkury jest widoczny koło supernowej.
    4-4 - orbita Merkurego (500 000 +/- 500 000 km). Z jakiegoś powodu Słońce jest w środku supernowej. Merkury jest widoczny w prawym dolnym rogu mapy w mapie 2. gali. Na orbicie gwiazdy widać 2 zniszczone stacje kosmiczne.
    4-5 - orbita egzoplanety (100 000 +/- 100 000km). Odległość od niej jest trochę mniejsza od odległości od Ziemi na 2-2. Planeta orbituje białego albo błękitnego olbrzyma. W systemie jakimś cudem znalazł się tunel czasoprzestrzenny, który ściąga asteroidy. Nie znamy systemu w którym znajduje się tunel czasoprzestrzenny.

    Mapy piratów
    od 5-1 do 5-3 - orbita Jowisza. A konkretniej największego księżyca w Układzie Słonecznym - Ganimedesa. Na orbicie znajduje się ogromna ilość szczątków statków kosmicznych i satelitów oraz strasznie dużo asteroid. Oznacza to, że Ganimedes znajduje się gdzieś między Jowiszem a tzw. Trojańczykami - grupą planetoid "ciągniętych" przez grawitację Jowisza po jego orbicie. Nie orbitują one planety. Baza na 5-2 znajduje się w podobnej odległości od Ganimedesa jak baza VRU od Wenus. Jowisz nie jest jednak widoczny. Tylko na 5-1 widoczny jest inny księżyc - zapewne Kallisto.

    Mapa bonusowa
    ??? - orbita egzoplanety (100 000 +/- 100 000 km). System zawiera gwiazdę podwójną. Planetę najprawdopodobniej pustynną obiegają 2 księżyce - jeden też prawdopodobnie jest pustynny, a drugi - z pierścieniami - skalisty.

    Wrota Galaxy Gates (tu uwzględniłem tła) :
    GG α - poza galaktyką. W tle widoczna jest tylko ogromna stacja kosmiczna. Przesłania ona najciekawsze - galaktykę spiralną z poprzeczką. Galaktyka jest częściowo zakryta za mgławicą w takim samym kolorze. Bardzo dobrze widać ją w prawym dolnym rogu mapy.
    GG β - obcy układ planetarny. Prawie uznałbym, że jest to mgławica, ale zobaczyłem asteroidy. W Alfie takich nie zaobserwowałem (jeśli są zaktualizuję informacje). Widoczna jest gwiazda macierzysta układu, ale nie widać żadnej planety. Ponieważ żółty albo pomarańczowy karzeł jest ukryty za mgławicą, oznacza to, że jest to młody układ. Zawiera on też dużą stację kosmiczną. Znamy dużo młodych układów, ale żaden nie zawiera stacji kosmicznej.
    GG γ - orbita egzoplanety (250 000 +/- 200 000 km). Powierzchnia egzoplanety jest fioletowa. Gwiazda macierzysta jest za nią ukryta. Układ zawiera ogromne ilości asteroid (więcej niż Beta), ale gwiazda nie jest ukryta za obłokiem - oznacza to, że planeta krąży w pasie planetoid układu. Koło planety znajduje się stacja kosmiczna. Interesującym kandydatem na układ może być Epsilon Eridani (10,67 lat świetlnych od Ziemi) - układ zawiera gwiazdę podobną do Słońca, (prawdopodobnie) 2 gazowe olbrzymy, 2 pasy planetoid i pas lodowy (podobny do Pasa Kuipera). Drugi olbrzym (0,1 masy Jowisza) orbituje gdzieś w okolicy jednego z pasów planetoid. (oficjalnie) Układ nie zawiera żadnych przejawów działalności obcych.
    GG δ - orbita egzoplanety (1000 000 +/- 750 000 km). Planeta jest podobna do tej z Gammy. W systemie znajduje się dużo asteroid i gwiazda jest ukryta za dyskiem protoplanetarnym. Młody układ i to bardzo podobne tło może oznaczać, że jest to ten sam system w którym jest Beta. Na orbicie znajduje się jednak inny obiekt, którego funkcji nie jestem w stanie wskazać. Znamy dużo młodych układów, ale żaden nie zawiera czegoś podobnego.
    (Omawiam Zetę przed Epsilonem z pewnego powodu - w Epsilonie widoczna jest planeta z Zety)
    GG ζ 1 - orbita egzoplanety (500 000 +/- 500 000 km)
    GG ζ 2 - orbita egzoplanety (100 000 +/- 100 000 km)
    GG ζ 3 - orbita egzoplanety (500 +/- 400 km). Odległość podobna do tej od Marsa na 1-1, ale patrzymy pod innym kątem.
    System planetarny w Zecie zawiera gwiazdę typu biały olbrzym (albo biały karzeł, ew. gwiazdę neutronową) i prawdopodobnie sztuczną planetę. Dlaczego nie naturalną? W tle widoczne są dziwne, nienaturalne metaliczne "kryształy", a asteroid jest w porównaniu z nimi niewiele. Wnętrze planety też jest dziwne, bo nie zawiera płaszcza. Planeta powstaje prawdopodobnie przez kontrolowanie zderzających się odłamków metalu i asteroid, które obudowują młodą małą planetę lub jądro planety. Gotowy obiekt (jak na razie) nie zawiera wody. Nie jest znana żadna sztuczna planeta.
    GG ε - orbita egzoplanety (2 000 000 +/- 450 000 km od planety z Zety ; 1000 000 +/- 1000 000 km od planety pustynnej). Jeśli staniesz na środku powinieneś zobaczyć sztuczną planetę z Zety. Na minimapie widać też inną, prawdopodobnie pustynną planetę. Poza tym w Epsilonie widoczne jest tylko kilka asteroid. Tło jest jaśniejsze niż w Zecie i zawiera więcej asteroid, co oznacza że zapewne zaczynamy wchodzić w pas gazu i pyłu obiegający gwiazdę macierzystą systemu. Fakt, że planeta w Zecie ma odsłonięte jadro, a planeta pustynna jest już ukończona to kolejny argument za sztucznością obiektu w Zecie.
    GG κ - orbita egzoplanety (odległość od obu widocznych planet to 100 000 - 1 000 000 km.). System zawiera dwie niebieskie planety. Zapewne są one lodowe. Gwiazda macierzysta systemu jest prawdopodobnie ukryta za większą z planet w lewym górnym rogu minimapy. Układ planetarny zawiera asteroidy. Mniejsza planeta (bliżej środka) zawiera system pierścieni.
    GG λ - orbita egzoplanety (odległość od obu widocznych planet to 100 000 - 1500 000 km.). System zawiera dwie (prawdopodobnie) pustynne planety (ale jeden z obiektów może być księżycem drugiego). Gwiazda macierzysta jest widoczna w prawym dolnym rogu mapy. System zawiera trochę asteroid. Ciężko powiedzieć coś więcej.
    GG Kronos - orbita Saturna (400 000 - 6 000 000 km). Widoczne jest bardzo dużo asteroid oraz jeden z księżyców planety (niestety nie mogę powiedzieć który). Widoczne jest Słońce. Co ciekawe nigdzie nie widać śladu bazy firmy Saturn.
    GG Hades - okolice czarnej dziury (nie mogę podać odległości z uwagi na rozpiętość między rozmiarami czarnych dziur). Aktywna czarna dziura wchłania planetę, trochę asteroid i szczątki jakiegoś statku. Do czarnej dziury zmierza kilka ogromnych statków kosmicznych. Najbliższą nam czarną dziurą jest V4641 Sagittarii, ale wchłania ona gwiazdę. Bardziej skłaniałbym się ku obiektowi Sagittarius A - czarna dziura znajduje się w centrum Drogi Mlecznej.
    GG ς (kuiper) 1 - Pas Kuipera
    GG ς 2 - Pas Kuipera
    GG ς 3 (i 4 - wyglądają tak samo) - Pas Kuipera
    W tle map widocznych jest kilka "asteroid". Są one "wyrzeźbione" w dość regularne kształty. Na niektórych obiektach widać coś w rodzaju domów(?) . Słońce jest widoczne.

    Kryteria :
    orbita planety - jest ona widoczna
    Układ Słoneczny - na sąsiedniej mapie widoczne są obiekty z systemu Sol (Sol to inna nazwa Słońca)
    obcy układ planetarny - widoczne są asteroidy, stacje kosmiczne lub inne obiekty nienależące do Układu Słonecznego. Widoczna jest też gwiazda macierzysta.
    mgławica - w tle nie ma widocznej gwiazdy macierzystej. Może nie zawierać niczego poza nim.
    okolice czarnej dziury - w tle jest ona widoczna
    Pas Kuipera - widoczne są obiekty należące do Pasa.
    poza galaktyką - w tle jest widoczna galaktyka zajmująca 10 - 99% mapy
    lokacja nieznana - niemożliwe jest stwierdzenie położenia.

    Uwagi :
    W przypadku orbit planet zakładałem, że są takich samych rozmiarów jak Ziemia.
    Na 3-3 i 2-4 są dwie planety które nie mogą być niczym z naszego układu - możliwe że wkrótce po dokładnych oględzinach map zaklasyfikuję je do "obcego systemu planetarnego".
    W przypadku wrót Delta i Beta bardzo możliwe, że jednak są to inne układy.
     
    Ostatnie edytowanie: 11 czerwca 2017
  2. Szacun że masz na to wene :D i bardzo ciekawa lektura :)
     
  3. TM_Robson

    TM_Robson Guest

    Dość ciekawa interpretacja tego wszystkiego. Szacunek że chciało Ci się to wszystko tak rozmyślać i ułożyć pod prawdziwy Układ Słoneczny.

    Pozdrawiam
    MOD_Robson
     
  4. Ghost_User

    Ghost_User User

    Szykuje się aktualizacja, gdyż ostatnio nie byłem na 1. Gali. Na mapie systemu zobaczyłem różne planety, które będę musiał dopasować. Zrobię to w wolnym czasie.
     
  5. ViperΔ

    ViperΔ User

    Bardzo, bardzo ciekawe :) masz plusa :)
     
  6. Ghost_User

    Ghost_User User

    Edycja. Zaktualizowałem informacje zarówno o sytuacje napotkane podczas użytkowania programu Space Engine (to nie gra), jak i wiedzę astronomiczną. W przypadku wrót Lambda i Kappa nie ma ani informacji o nieznanym systemie, ani propozycji takiego - Problem stanowi tu rozmiar orbit (odległości między planetami musiałyby wynosić góra kilka mln. km), ale jak wiemy odkryto planety w systemie Trappist-1, więc kto wie... Poszukam jeszcze trochę.
     
    Ostatnie edytowanie: 2 maja 2017
  7. MOD_M4

    MOD_M4 Guest

    Zamykam
    Pozdrawiam
    MOD_M4
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.