Stacja bojowa

Temat na forum 'Zbiór aktualizacji i pomysłów' rozpoczęty przez użytkownika Adalon, 2 października 2018.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. Adalon

    Adalon User

    Propozycja małej zmiany w stacji bojowej:
    Dodatkowe sloty "wewnątrz" modułu poszycia przeznaczone na moduły "niebijące" czyli:
    - Moduł naprawa
    - Moduł powielacza szkód
    - Moduł powielacza poważania
    - Moduł powielacza PD

    Ilość dodatkowych slotów byłaby zależna od poziomu ulepszenia poszycia:
    1 - 1 slot
    6 - 2 sloty
    11 - 3 sloty
    16 - 4 sloty

    Obecnie w pełni ulepszoną bazę której nikt nie broni jest wstanie rozwalić 1 statek, a zmniejszanie jej obronności poprzez zastępowanie modułów bijących boosterkami / naprawczym powoduje że obrona jej staje się bardzo trudna, natomiast wyjmowanie naładowanych boosterków po to aby po 2-3 godzinach ładowania bazy znowu zaczynały od 1% mija się z celem..
     
  2. SλώczγK

    SλώczγK User

    pomysł ok jednak ja zmieniłbym też nagrode za zniszczenie bazy kiedyś za zniszczenie lecialo uridium teraz tylko kredyty dlatego do kredytów dodać jeszcze jakieś surowce specjalne typu za każdy moduł 500 xenomitu, 50 scrapu i 500 sepromu ewentualne jeszcze surowce palladium i aurus
     
  3. RedCat313

    RedCat313 User

    50 scrapu to za dużo wg mnie ale 20-30 było by ok :)
    ewentualnie dać jakieś prawdopodobieństwo na każdą z tych nagród i było by też ok :D
     
  4. poland102

    poland102 User

    taa... dajcie w nagrodzie ze 100 złomu a zacznie się handel bazami do ubicia :D
     
  5. Adalon

    Adalon User

    Panowie, tu nie chodzi o to aby podnieść opłacalność bicia stacji, bo są atakowane i bez tego - równie dobrze moglibyście rozważać dodatkową nagrodę za ubicie graczy ale BP idzie raczej w drugą stronę (np wycięcie sepromu z dropów) przez nadużycia ze strony graczy..

    Tematem tego wątku jest pomysł na podniesienie obronności i funkcjonalności stacji bojowej.
     
  6. Agrias

    Agrias User

    Witam, według mnie Stacje powinny być jeszcze bardziej wzmocnione tzn więcej HP i tarczy oraz zwiększenie dmg i to znacznie oraz zasięgu bicia.
    Statek ubija na odległość po 1 module aż dotrze do poszycia.
    Zwiększanie nagrody raczej bym przemyślał - Więcej Poważania PD i kredek ale bez uridium,ewentualnie jakieś surowce ale w ilościach max od 1 - 5 szt nic więcej.
    Co do slotów w poszyciu pomysł bardzo fajny jestem ZA:)
    Pozdrawiam.
     
  7. marantz

    marantz User

    jestem za wyeliminowaniem baz
     
  8. RedCat313

    RedCat313 User

    wg mnie dobrze by było jeśliby baza na danej mapie dawała plusy także dla statków danej firmy z poza klanu
     
  9. MOD_MIKUS

    MOD_MIKUS S-Moderator Team Darkorbit

    Szanowny graczu,
    W takim wypadku nazwa bazy by nie miała sensu, byłaby to baza firmowa nie klanowa i oczywiście takie bazy wystawiało by kilka klanów, a cała firma by korzystała, co nie jest do końca sprawiedliwe.

    Pozdrawiam,
    MOD_MIKUS
     
  10. RedCat313

    RedCat313 User

    ale wtedy może by inni gracze niż tylko ci z klanu mieli by motywacje by ją bronić co było by według mnie na plus
     
  11. Scrap itp. to zły pomysł kiedyś za ubicie dostawało się urke ale już nie bo bazy podkładano by szybko zarobić więc ten pomysł też by tak skończył.
     
  12. Turok112

    Turok112 User

    Od dawna jest problem z bazami w darkorbit.. Mało HP, mało bicia, zasięg śmieszny, możliwość zniszczenia bazy bijąc tylko poszycie.. Planując te bazy pewna osoba chyba nie przemyślała dokładnie co i jak, bo np. w grze SEAFIGHT "wyspy"(u nas bazy) są bardzo dobrze zorganizowane.. Tam by zniszczyć chodź 1 chyba tam się nazywają menir lub cadock trzeba wlecieć klanem i to czasami nie jednym a paroma klanami, bo tam bijąc chyba po 100k max może więcej nie dasz rady sam 1 wieży(u nas moduł). Tam wieża poz 1 ma od 8 mln do 12 mln hp.. A za to poz 6 od 184mln do 276mln hp... Dodatkowo tam nie ma 8 miejsc na wieże ale aż 12!! Co znów mi się podoba bardziej.. Tam nie zdobędziesz wyspy bijąc tak jak u nas w środek, bo takowy nie istnieje. Masz możliwość tylko i wyłącznie wtem gdy ubijesz wszystkie wieże!!! Co wyjdzie sporo gdzieś 2 mld.. Więc tam nie da się ubić wyspy samemu a nawet w 10, bo wyspa też się sama broni dzięki dalekiemu zasięgowi i mocnym biciem. Tam takie wyspy(u nas bazy) mają sens, bo i nawet dają zniżkę w sklepie co wg mnie w darkorbit też by się przydało(jakaś zachęta do posiadania bazy). Dlaczego to wszystko napisałem? ponieważ tam im się udało idealnie zaprojektować te wyspy, a w darkorbit ktoś już nie pomyślał i nie przetestował tego tak jak w Seafight. Piszecie o zwiększeniu hp czy tam dodaniu miejsc.. Ja proponowałbym wprowadzić podobne dane wysp z seafight do darkorbit może lekko zmniejszając hp lub tak jak tam nie dawać możliwości niezniszczalności(deflektor). A co ja będę tu się jeszcze męczył.. Sami sb poczytajcie:
    http://pl.bigpoint.com/seafight/board/threads/wyspy-bractwa-wieze.58862/ ------------- SEAFIGHT
    https://board-pl.darkorbit.com//threads/faq-stacja-bojowa-klanu.2389/ ---------DARKORBIT
    Wiadomo zaraz będą posty typu "oszalałeś zbyt wiele", "zbyt mocne", "nie do ubicia", weźcie przykład z seafight.. Tam klany się jednoczą by ubić taką baze i na ts jest wtem masa ludzi ale jest tylko 1 prowadzący, który wszystko nadzoruje. I tak powinno też być w darkorbit a nie 2 graczy polecą pod osłoną nocy i szybko ubiją poszycie.. Nim zrobisz low napis "ubili ci baze możesz dalej robić low lub wrota" powiem lepiej.. Tam wystarczy, że ktoś trąci wierzę a zaraz leci komunikat o ataku na wyspę.. W darkorbit jest tak jak wyżej napisałem.. Po cichu może się nie kapną, że zaraz im padne.. I tak jest, bo kto będzie ciągle wchodził w bazę i pilnował deflektora.. To i tak nic nie daje nawet jak obrania z 30 graczy, bo podlecą w 10 i szybko biją na stabilnych w poszycie.. x4- rsb i baza ma 3/4 hp.. Tak 4 razy i dziękujemy za zabawę. Nawet w SF da się zmieniać lub raczej wstawiać nowe wieże po ubiciu poprzedniej.. Oczekuję odpowiedzi ale osobiście nie odpowiem na żadne z nich. Macie linki sami sb doczytajcie i dalej spierajcie, bo szkoda mi czasu. Pomyśleć, że obie gry zostały stworzone przez BP.. Tylko widać zespół Seafight ma większe pojęcie na temat gry i ulepszania jej niż nasz zespół Darkorbit, który tylko dodaje śmieci w ostatnich czasach do gry.
     
  13. Minął prawie rok od tej propozycji i wychodzi na to, że znowu coś dobrego co wymyślił gracz nie wprowadzą.