Stan gry czerwiec/lipiec 2016

Temat na forum 'Oficjalne ogłoszenia' rozpoczęty przez użytkownika TL_STRONG, 24 czerwca 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
 1. TL_STRONG

  TL_STRONG Guest

  Witajcie Kosmiczni Piloci!

  Jeśli byliście z nami dłużej, niż tylko przez parę miesięcy, wiecie, że ostatnio wiele rzeczy się zmieniło. Staramy się umożliwić jak najszerszemu gronu graczy dostęp do niegdyś drogich, potężnych przedmiotów. Dodaliśmy w tym celu montownię, prowadzimy promocje, aby przedmioty stały się bardziej dostępne, poprzez indywidualizację statków umożliwiamy wprowadzenie nowych designów - jednym słowem staramy się oferować nowe możliwości do rozwoju w grze.

  W trakcie projektowania tych nowych mechanik musieliśmy zmodyfikować również kilka starych systemów, takich jak zarządzanie statkami lub bazę danych przedmiotów. To trochę tak, jak odnawianie starego, zakurzonego mechanizmu zegarka: Mechanizm nadal jakoś działa, ale z upływem czasu tyle się pozmieniało, że najpierw trzeba wszystko rozmontować, wyczyścić, naprawić lub zastąpić wysłużone części a potem wszystko znowu poskładać. Czasami wszystko idzie gładko, ale zdarza się też, że niektóre zębatki lub inne elementy nie spełniają swojej funkcji i zachowują się w niezaplanowany sposób.

  Nie chcemy wypuszczać zbugowanych lub niestabilnych aktualizacji, ale imponująco długi czas życia Dark Orbit sprawia, że musimy zmierzyć się dużą ilością specyficznych wyzwań. Gra bardzo długo rozwijała się organicznie i zdarzało nam się czasami nie przewidzieć wszystkich możliwych błędów, które powstawały nawet przy drobnych modyfikacjach kodu.

  Nasz dział QA przy każdej przygotowywanej aktualizacji wielokrotnie przechodzi przez długie listy rzeczy, które trzeba przetestować - ale w grze, która tak jak ta składa się z wielu skomplikowanych, połączonych systemów, nawet te testy nie są w stanie odzwierciedlić wszystkich możliwych scenariuszy. Nawet otwarte testy Beta, które pozwalają nam zaktywizować największe zasoby testerów, jakimi dysponujemy, nie zawsze są w stanie wychwycić wszystkich pozostałych błędów - jak z resztą dało się zaobserwować niedawno temu. Czasami, jak na przykład w przypadku błędów w OBT, nikt ich nie zauważa, a czasami błędy pojawiają się tylko w warunkach normalnej rozgrywki.

  Możecie nam uwierzyć, że tak samo jak Wy jesteśmy rozczarowani i wkurzeni, gdy okazuje się, że aktualizacja nie poszła zgodnie z planem.

  Nieustannie dokładamy starań, aby odwieść Dark Orbit od koncepcji "pay to win", robimy więc dużo, aby rozmaite przedmioty były bardziej dostępne dla graczy. Przeprowadzamy akcje rabatowe, dzięki którym możecie nabyć taniej Uridium, aby na przykład móc tworzyć wrota międzygalaktyczne albo podnieść zwroty z Waszych inwestycji; Do świata gry wprowadziliśmy montownię, co przy posiadaniu stałych projektów pozwala na zdobycie niektórych przedmiotów tylko poprzez rozgrywkę; Pracujemy nad pomysłami, aby rozwiązać problemy przeludnienia serwerów, aby dodać funkcje i przedmioty, które są ważne dla naszych graczy oraz dla przygotowania gry na przyszłość.

  Aktualnie zajmujemy się usuwaniem bugów oraz koordynacją naszych starań rekompensacyjnych, zanim dodamy do świata gry nowe funkcje. Ponadto poprawiamy nasz toolset, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo występowanie błędów w schedulingu, podobnych do tych, które pojawiły się na przestrzeni ostatnich tygodni.

  Przede wszystkim chcemy, żebyście wiedzieli, że nie staramy się celowo utrudnić Wam rozgrywki, lecz wręcz przeciwnie - problemy pojawiają się, ponieważ staramy się udoskonalić grę i raz po raz potykamy się o przeszkody, które powstały lata temu, ale które dopiero teraz wychodzą na jaw.

  Jest nam naprawdę niezmiernie przykro z powodu wszystkich utrudnień, niemniej mamy nadzieję, że pozostaniecie z nami jeszcze długo na pokładzie, aby cieszyć się i w przyszłości rozgrywką w DarkOrbit.

  Wasza ekipa Darkorbit
   
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.