Szanse obrony na firmowych mapach

Temat na forum 'Archiwum reszty' rozpoczęty przez użytkownika Cupak, 17 września 2018.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

Czy byłbyś chętny na takie zmiany ?

  1. Tak

    7 głos(ów)
    53,8%
  2. Nie

    6 głos(ów)
    46,2%
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. Cupak

    Cupak User

    Temat poruszyłem w innym wątku, a tutaj chciałbym go rozwinąć.
    Chodzi o problem jakiego doświadczają słabi początkujący gracze, którzy nie mają możliwości spokojnego grania na firmowych mapach pierwszej i drugiej gali.

    Różnice między graczami początkującymi a tymi, którzy grają już dość długo są tak kolosalne, że ci pierwsi nie mają szans na jakąkolwiek obronę czy w miarę normalną grę, gdyby wprowadzić system który zapewniłby możliwość sprawiedliwej ochrony ALE TYLKO na firmowych mapach (x-1,x-2,x-3,x-4 i x-5, x-6, x -7) to wyrównałoby odrobinę kosmiczne nierówności jakie powstały. Z czasem nowi gracze mogliby śmiało konkurować już z twz. obecną elitą i obie strony by na tym skorzystały (przybyło by sporo nowych graczy)
    Dzięki bonusowi za logowanie w ciągu roku nowi mogliby by zdobyć dość pokaźną siłę ataku. Słabsi natomiast mogliby toczyć równe pojedynki tak jak to było kiedyś kiedy BigBoy miał szanse wygrać z Goliathem.

    W dużym uproszczeniu system polegałby na wyliczeniu mocy uderzenia gracza, którym dysponuje w danej chwili na swoim statku i sprowadzenia go do określonego levelu. W wielkim uproszczeniu mogłoby wyglądać to tak:

    10 x LF3 x 1.5 (mnożnik mocy) = 15 POWER LVL
    10 x LF4 x 2 = 20 POWER LVL

    31 x
    LF3 x 1.5 = 46 POWER LVL
    31 x LF4 x 2 = 62 POWER LVL

    Informacja o levelu gracza widniałaby obok lvl drona,
    [​IMG]

    Np. Gracz z LvL równym 62 mógłby atakować graczy tylko od 52 LvL w górę. (zielona czcionka to informacja o braku możliwości atakowania takiego gracza, natomiast czerwony oznaczałby możliwość ataku )

    Gdyby gracz z LvL 20 zaatakował gracza z LvL 62 to traci wtedy ochronę i może być atakowany potem przez wszystkich bez względu na swój niski LvL, aż do momentu kiedy zostanie zniszczony wtedy ochrona wraca.


    Ochrona obejmowałaby tylko mapy firmowe, reszta map np. mapy PvP, piraci, 4-5 itd. byłaby oczywiście zwolniona z tego systemu.

    Ochrona nie obejmowałaby graczy z tej samej firmy bo tutaj już mamy ochronę w postaci kary ujemnego poważania oraz wojen klanowych, gdyż toczą się w tej samej firmie.

    Oczywiście cały pomysł można dużo bardziej udoskonalić.



     
    =Aspazja= lubi to.
  2. Wszystko SUPER, a jak jesteś "średniakiem"?Topka jest TOP i raczej nie upiera się żeby tłuc "flaxy " na pierwszej gali.Teraz misje są dosyć wymagające, a sporo zmieniają w rankingu. Póki 100 misji jest,może i swoje możesz porobić? Dodam,że kolejnych sto dla lvl-a 24+ też będzie dobrym rozwiązaniem; )
     
  3. Cupak

    Cupak User

    Dzisiejszy średniak rozwaliłby z 5 dawnych gości z top10, więc coś jest nie tak jeżeli chodzi możliwości rozwoju dla początkujących. Jest teraz Bonus gdzie można w rok zdobyć za nic 30 LF4 , wtedy przybyłoby sporo nowych graczy z wysokim Power Levelem i wtedy każdy śmiało zrobił by te śmieszne misje. Dzisiaj bicie flaksa to jak bicie pchełki w 2008 roku .....
     
  4. Niby tak.Odpowiem grzecznie i prosto.Jestem na nie ,każde dodatki (a są kody i kodziki)pomagają rozwijać Nowe i Wciąż Nowe konta i handel się kręci.!!!Jeszcze raz NIE, poświecileś czas i (tak lub nie trochę "drobnych"Masz możliwość i tyle czasu,to taktycznie można potraktować tą Grę jako delikatną formę zastrzyku finansowego.
    Teraz ,gdzie znajduje się "totalny laik ?)
    Leży i piszczy na czacie błagając o wsparcie. Gdzieś na gierkach był zawsze w topce, jest szybko,ma sprzęt i super neta.Zaczyna iii? Zostaje kupić (bo nie lubi przegrywać ze wszystkimi) Kupuje, ma fulke i rangę, znowu pada i pada i nic nie rozumie. ;)
    Wiesz dlaczego NIE?
    Pozdrawiam serdecznie i dużo cierpliwości życzę; )
     
  5. Cupak

    Cupak User

    Gdyby ten system działał to każdy kto poświęciłby trochę czasu na uczciwą grę mógł rywalizować w okolicach swojego poziomu i ciągle piąć się do góry aż do "topki", gdyby nie liczyć ulepszeń. Nikt tu by nie tracił tylko zyskiwał ci nowi satysfakcje z sprawiedliwych pojedynków chronieni na swoich mapach.
    BP dał swój system wyrównywania szans czyli darmowe LF3 i LF4 jako bonus za logowanie więc sami doskonale widzą problem jaki zaistniał dla początkujących.
     
  6. Ankalagon

    Ankalagon User

    generalnie to się zastawiam, kogo tak naprawdę chcecie ochraniać i co rozumiecie przez pojęcie nowego gracza. polatałem sobie po mapach pierwszej gali i co się okazało. ?
    Znalazłem leonki . Początkowi gracze ? rangi szeregowych pilotów.

    W pierwszych przypadkach weryfikacja kont dała jasno do zrozumienia że, są to stare konta 2010. dodatkowo ciężko było się z kimś takim porozumieć, pogadać jak się okazało, że to boty.

    Ale w końcu znalazłem na swojej firmie leonka a nawet dwa z którymi dało się pogadać. Co się okazało? Konta faktyczni nowe 2018 rok ale gracze okazali się starej daty, kumaci, wiedzący co gdzie i jak.

    Rozmawiając ze znajomymi i porównując informacje w tym temacie okazało się, że nikt nie spotkał tak naprawdę typowego "świeżaka".
    Oczywiście dopuszczam możliwość, iż takie osoby zaczynają przygodę z DO ale na podstawie "informacji zebranych", jest to tak mały odsetek ludzi, że w ogóle niezauważalny ( to tak jak by na 100 nowych kont w śród nich jedno było naprawdę typowego"świeżaka").

    Wracając do pytania - kogo tak naprawdę chcecie ochraniać tego typu sposobami -dochodzę do wniosku, że głównie boty.
    Dlatego jestem na NIE.
    Aczkolwiek pomysł fajny jednak dający niezłe pole do manipulacji.
     
    Ostatnie edytowanie: 19 września 2018
  7. Cupak

    Cupak User

    Czemu do manipulacji ? Pamiętam że skończyłem grać w tą grę właśnie z powodu manipulacji czyli boty i wykorzystywanie błędów w grze, a potem kiedy tacy gracze nieuczciwe się "napchali" po uszy to zaczynało się polowanie na tych co grają uczciwie, a ci są dużo słabsi i kończą grę bo nie mogą nawet kilku mordonów ubić bo padają na hita.
    Takie rozwiązanie blokowałoby bicie flaxów przez koksów tam gdzie każdy zaczyna grę czyli firmowych mapach, skończyłyby się też mieszane klany itd.
     
    Ostatnie edytowanie: 19 września 2018
  8. Ankalagon

    Ankalagon User

    Zgadza się że są i będą.
    Ale zobacz w rozwiązaniu, które proponujesz jedynie wartość DMG z laserów jest istotna. Fulka dla zabawy ubrana w ekstrasy wszelkiej maści zakłada 10 LF4 na VEGE reszta osłonówki. Z jednej strony jest chroniona Twoim systemem z drugiej strony lata bezkarnie i sobie dla jaj bije co jej wpadnie słabego z graczy. Jak myślisz ilu takich amatorów rozrywek będzie ? Faktycznie jeden plus może być ciekawiej.
    Ale za to większą ochronę zyskują cwaniaki których już w żaden sposób nie ubijesz.
    Fulka/niefulka zdejmuje lasery i lata bezkarnie po mapach bocąc - trochę się uśmiałem bo w takim wypadku głównym orężem staną się miny.

    Klany mieszane w takim wypadku raczej będą miały jeszcze większe znaczenie niż obecnie.

    Nastąpiło połączenie serwerów - zapewne z powodu małych ilości graczy aktywnych na poszczególnych serwerach. Obecnie jest faktycznie ciężko dla kont słabo ogarniętych ale coś się dzieje - bo jest komu dokopać można samemu nieźle się wpakować także jest ciekawie. Wprowadzenie twojego sposobu , na tym etapie, spowoduje cofkę do czasów, gdzie narzekania na braki statków do bicia były normą.

    I tak jak napisałem pomysł ciekawy - warty rozwinięcia.
     
    Ostatnie edytowanie: 19 września 2018
  9. Cupak

    Cupak User

    Latam teraz na 1-6 i tam wroga firma (2 graczy) przejęła kubiki, niedość że mają teraz full uri i kredek to każdego mają na 4 hity nie mówie tu nawet o kimś kto ma flaksy, ale ja mam 600k osłony na konfie i nic nie moge zrobić (chodzi o zwykłą ucieczke), a jak zaczne bić kryche to juz nie mam nawet po co uciekać, bez premki nie ma nawet juz tam po co latac wiec koniec gry. Silny gracz obecnie rządzi wszędzie więc nowych graczy nie było i nie będzie bo kto rozsądny by grał żeby tracić czas na pękanie raz za razem.

    Można trochę poluzować ochronę na różnych mapach, jeżeli jakaś mapa domowa przynosi duże zyski to tam ochrona byłaby mniejsza (większe okienko między levelami np. na mapach x-6 i x-7)
     
    Ostatnie edytowanie: 19 września 2018
    =Aspazja= lubi to.
  10. Ankalagon

    Ankalagon User

    Rozmawiałem na temat kubików z ludźmi co naprawdę mają full elitki/konta umieją się bić i każdy mówi, że naprawdę jest ciężko. Oczywiście mówią, też o tym, że sporo ubili na tych mapach graczy spore ilosci ale sami też nie raz padli i że jak to było dotychczas mapy nie przejęli.( zapewne zależy to od dnia i godziny grania )
    Nie wiem do końca czy to prawda bo ja za cienki bolek żeby na cubiki latać, samemu bez klanu - wolimy boxy na x-2/x-8/4-x zbierać jak na razie.
     
    Ostatnie edytowanie: 19 września 2018
  11. RedCat313

    RedCat313 User

    ja powiem że jestem na nie ale mogło by być coś takiego że np przez tydzień gracz na mapach pierwszej gali swojej firmy miałby ochrone
     
  12. Wydziwiacie da sie w 2 tygodnie zrobic Starą fulke bez problemów o tych o których piszesz.Jak dla mnie ten pomysł nie przejdzie
     
  13. Cupak

    Cupak User

    Chojna propozycja :p

    Wszystko się da, ale bez klanu może teraz być ciężko po połączeniu serwerów.
    Chodzi o to że BP dał potężną siłę uderzenia, a nie ma odpowiedniej obrony, która zniechęcałaby do atakowania na mapach firmowych, chociaż na tych pierwszej gali. Bo ktoś kto leci na łowy nastawia się na ostry łomot, a ten który chce tylko bić alienki musi niestety w 96% przypadków paść....
     
    Ostatnie edytowanie: 19 września 2018
  14. BA_Chmurka

    BA_Chmurka User

    Każdy gracz stawiał swoje pierwsze kroki w grze i wie, jak to było czy jest być słabszym. Takie uroki gry typu gracz kontra gracz.

    Z powodu braku aktywności, wątek zamykam.

    BA_Chmurka
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.