Ogłoszenie Testy nowego systemu grafiki 3D - Wtorek 16 czerwca 2015

Temat na forum 'Oficjalne ogłoszenia' rozpoczęty przez użytkownika BA_THOR, 15 czerwca 2015.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
 1. BA_THOR

  BA_THOR Guest

  Witajcie Kosmiczni Piloci!

  Nowy silnik graficzny, nad którym ostatnio pracowaliśmy, jest gotowy do testów. Jest to zatem doskonała pora na kilka słów od Teamu. Nowy silnik graficzny to coś nad czym pracowaliśmy od dawna. Jest to z pewnością ogromna zmiana, która zawiera nową szatę graficzną dla wszystkich istotnych elementów w grze.

  Zmiana ta sprawi nie tylko, że gra będzie chodziła płynniej, gdy na gwiezdnej mapie w pobliżu znajdzie się mnóstwo obiektów, lecz także sprawi, że gra będzie bardziej przyjemna dla oka. Jednocześnie nie nastąpi zmiana aktualnego przebiegu gry.

  Jedną z największych możliwości jakie stwarza ta aktualizacja będzie lepsze wykorzystanie GPU znajdującego się w Waszych laptopach lub PCtach, co pozwoli na jeszcze bardziej efektywne wykorzystanie zasobów komputera nawet w porównaniu z refaktoryzacją klienta gry (co przez wielu z Was zostało odnotowane jako zapewniające zauważalną poprawę).

  Wielkim plusem jest niewątpliwie fakt, iż włączenie opcji 3D będzie opcjonalne, tak więc jeżeli ktoś będzie preferował widok w wersji 2D lub też dany gracz będzie wśród tej niewielkiej grupy użytkowników, których komputer nie będzie w stanie obsłużyć nowego silnika graficznego (około 10% użytkowników wg naszych szacunków) będzie mógł korzystać z obecnie istniejącej wersji gry.

  Dwa tygodnie temu zaprosiliśmy kilku wybranych graczy do naszej siedzibie by otrzymać pierwszą porcję feedbacków. Mieli oni okazję wypróbować kilka z najważniejszych elementów gry (wrota międzygalaktyczne, TA, mapy PvP, mapę ??? itp.) i dali nam cenne opinie. Mieli także do powiedzenia kilka miłych słów:

  "Wszystko działa jak zwykle, tylko z lepszą grafiką!"
  "Pięknie, zwłaszcza powiększenie podczas lotu do bazy. Lubię być w stanie obejrzeć statek z wielu punktów widzenia."
  "Powiększenie w bazie wygląda super. Nie zmieniajcie tego!"
  "Wszystko działa dobrze, nie mam żadnych opóźnień nawet wtedy, gdy jestem otoczony mnóstwem NPC"

  Dzięki ich opiniom oraz wynikom wielu tygodni testów, jesteśmy podekscytowani dając Wam możliwość przetestowania nowego silnika we własnym zakresie. Tak więc jutro, we wtorek 16 czerwca 2015 o godzinie 11:30 CEST uruchomiony zostanie serwer testowy.

  Nadal musimy poprawić kilka elementów, głównie związanych z synchronizacją wyświetlania, a także popracować nad niektórymi rzeczami, ale ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z tego jak daleko udało się nam zajść i wierzymy, że kiedy już zobaczycie na własne oczy efekt naszych działań oraz kiedy go przetestujecie zrozumiecie jaki to ważny krok dla Darkorbit.Wiele starych rozwiązań musiało zostać poprawione i napisane od nowa dla potrzeb nowego silnika graficznego, dając nam przy okazji mnóstwo miejsca dla przyszłych funkcji.

  Poprawka pozwoliła nam nawet odkryć dlaczego niektóre "bugi" pojawiały się tylko u niektórych użytkowników. Odkryliśmy, że niektóre części obecnego kodu wytwarzają czasami niezamierzone pętle, powodujące błąd. Tak więc przy tej okazji zoptymalizowaliśmy także te fragmenty, chociaż wydawało się, iż nie są one w żaden sposób związane z nową wersją silnika gry, udowadniając tym samym jak złożony system może rozwinąć nieoczekiwane współzależności.

  Nie mamy wątpliwości, że nauczymy się jeszcze więcej dając Wam możliwość przetestowania nowego silnika grafiki 3D, tak więc dokładnie przeanalizujemy Wasze feedbacki. Nawet, gdy nie jesteśmy w stanie reagować natychmiast, zawsze czytamy Wasze komentarze, czy feedbacki i staramy się za kulisami ulepszyć grę.


  Życzymy Wam udanych testów i czekamy z niecierpliwością na Wasze opinie.
  Wasza ekipa Darkorbit


   
 2. TL_STRONG

  TL_STRONG Guest

  Witajcie Kosmiczni Piloci!


  W chwili obecnej mamy problemy techniczne z siecią biurową w naszej Hamburskiej siedzibie, co powoduję brak odpowiedniej komunikacji z serwerami. Beta testy zostaną opóźnione do czasu ponownego uruchomienia sieci.


  Przepraszamy

  Wasza ekipa Darkorbit
   
 3. TL_STRONG

  TL_STRONG Guest

  Witajcie Kosmiczni Piloci!

  Serwer testowy otwarty będzie w dniu dzisiejszym w godzinach 12:00 do 21:00 CEST .

  Wasza ekipa Darkorbit
   
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.