To co udało mi się zebrać o historii Dark Orbit

Temat na forum 'Od użytkowników dla użytkowników' rozpoczęty przez użytkownika Hejtar, 21 lutego 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. Hejtar

    Hejtar User

    Witam:
    Zacząłem grę kilka lat temu. Nie grałem codziennie, wręcz z dużymi przerwami. W tym czasie obserwowałem zmiany. Opisze je tu i postaram się je podsumować.

    Statki:
    Każdy się zgodzi że najistotniejsze zmiany to zmiany w statkach postaram się je tutaj opisać:

    Na przełomie kilku ostatnich lat usunięto 2 statki i dodano 3 nowe. Usunięte statki to: Yamato i Defcom (Oba bardzo lekkie i szybkie)

    Yamato:

    [​IMG]
    Defcom:

    [​IMG]
    Oba te statki były bardzo tanie lecz z powodu dostawania statku Liberator za banalną misje startową (Patrz: Misje Startowe) nie były często kupowane.

    [​IMG] [​IMG]

    Za to obecnie zobaczyć można 3 nowe statki: Aegis, Citadel i Spearhead. (Każdy zobaczyć je może na stronie gry)

    Został zmieniony wygląd i cena wszystkich statków.
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]

    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG][​IMG]

    Interfejs gry:
    Na początku:
    [​IMG]
    Potem:
    [​IMG]
    Dziś:
    [​IMG]
    (Ostatnie dwa Screeny zrobione na mapie 1-1)

    Bazy firm:
    Dawniej bazy firm też wyglądały inaczej. Składały się z jednej budowli i kliknięcie ich nic nie dawało

    Baza MMO:
    [​IMG]
    Baza VRU:
    [​IMG]
    Baza EIC:
    [​IMG]
    Na tym screenie przedstawiającym graczy w bazie EIC zobaczyć można proporcje dawnych baz do statków.
    [​IMG]
    Tak wyglądały one na minimapie.
    [​IMG]

    Według mnie to była bardzo dobra zmiana, ponieważ tamte bazy praktycznie tylko wyznaczały
    teren Strefy Ochronnej.

    Drony:
    Na początku były dostępne tylko drony Flax lub Iris a nikt nawet nie myślał o czymś co nazywa się formacją dla drona. Zmienił się też wygląd dronów. Kiedyś Flaxy i Irysy wyglądały tak:
    [​IMG]
    Inne było też podstawowe ustawienie dronów:
    [​IMG]
    Nadszedł czas kiedy wprowadzono Apisa
    [​IMG]
    Tylko jak ustawić teraz drony?
    A gdy pojawił się Zeus ustawienie dronów zmieniło wygląd na teraźniejszy.

    Na początku było fatalnie:
    [​IMG]
    Później zaczęły się zmiany:
    [​IMG]
    Później zmieniono na tak:
    [​IMG]
    i tak jest do dziś.

    Wprowadzono:
    • designy do dronów dzięki czemu wszystkie drony posiadły jednakowy wygląd
    • formacje dzięki czemu drony jeszcze bardziej zyskały na znaczeniu, no i urozmaiciło to ich wygląd.

    Obcy:
    Zmiany w obcych też wiele osób uważa za istotne, może nawet najistotniejsze. Główną zmianą jest zawsze wygląd bo to jest to co pierwsze się dostrzega.

    Dawne =[Devolarium]= i dawny =[Boss Devolarium]=:
    [​IMG]
    [​IMG]
    Wyglądały one bardzo podobnie ale różniły się rozmiarami.

    Dawny =[Sibelon]=
    [​IMG]
    Dawny =[Mordon]= i =[Boss Mordon]=
    [​IMG]
    [​IMG]
    Tak jak w przypadku =[Devolarium]= różnica między bossem a zwykłym obcym polegała jedynie na rozmiarze.

    Tak wyglądał dawniej =[Saimon]= i =[Boss Saimon]=

    [​IMG]
    [​IMG]
    Tak jak w przypadku wszystkich powyższych obcych różnica była tylko w wielkości.

    Bardzo zmienił się także wygląd =[Streuner]= czyli pierwszego obcego ,z którym gracze mają styczność.

    Zmiany =[Streuner]=
    Najpierw wyglądał tak:
    [​IMG]
    W chwili gdy zaczynałem grę (kilka lat temu) wyglądał tak:
    [​IMG]
    A dziś wygląda tak:
    [​IMG]
    Później w grze pojawili się także piraci (Reapersi).
    [​IMG]
    A za nimi ich skrzynie, mapy i baza. (Patrz: Mapy) Piraci ci mieli przeprowadzić inwazję na uniwersum Dark Orbit i zostać odparci. Podczas ucieczki pozostawili po sobie skrzynie i tylko rzadkie, patrolujące ich mapy statki.
    Pojawiły się także statki Reapersów:
    Annihilator
    [​IMG]
    Battleray
    [​IMG]

    Wprowadzenie do gry statku Battleray było obtrąbione na wszystkich serwerach. Miało to być coś w rodzaju krążownika piratów lub nawet mobilnego centrum dowodzenia. Statek ten miał być bardzo trudny do zniszczenia. Annihilator natomiast wprowadzono wcześniej od Battleray. Statki te można spotkać na mapach 5-1, 5-2, 5-3 (mapy piratów).
    Na mapach piratów pojawił surowiec, Palladium, który można wymieniać w bazie piratów.
    [​IMG]
    Pojawiły się także skrzynki piratów. Dzisiaj są one podzielone na: Czerwone, Niebieskie i Żółte.
    [​IMG]
    Dawniej był tylko jeden rodzaj skrzynek a klucze do nich były dostępne za Urdium a nie przez metodę Płatności.
    [​IMG]

    Tutorial:
    Dziś gracze od razu pojawiają się na mapie startowej swojej firmy (1-1 dla MMO, 2-1 dla EIC, 3-1 dla VRU). Kiedyś, na początku gry gracz pojawiał się na mapie 0-1 gdzie musiał przejść tutorial.
    [​IMG]
    Po przejściu tutorialu gracz pojawiał się na mapie startowej swojej firmy, gdzie mógł zacząć przechodzić misje startowe.

    Strona gry:
    Strona gry też została z czasem zmieniona. Dawniej wyglądała tak:
    [​IMG]
    A najdynamiczniej zmieniało się tło logowania lub rejestracji. W swoim czasie wyglądało tak:
    [​IMG]

    Mapy:
    Zmiany w mapach były też bardzo duże. Choć nie tak duże jak zmiany w obcych, statkach, dronach itp. Wprawdzie układ map się zachował ale w nich samych nastąpiły spore zmiany.
    [​IMG]
    Jeśli chodzi o usuwanie i dodawanie map to najważniejsze zmiany (nie sięgając tych bardzo dawnych) dotyczą usunięcia mapy 0-1 (tutorialu) i dodania mapy LoW (pirackiej)
    Mapa 0-1:
    [​IMG]
    Mapa LoW (Dawna-układ ścian i baz się nie zmienił):
    [​IMG]

    Misje:
    Część misji została usunięta oraz wprowadzono nowe. Np. Kiedyś wziąłem sobie misję. Dawał nam ją przedstawiciel firmy Bigboy.inc i mówił, że statki typu Goliath zagrażają im w interesach. Podczas wykonywania misji mieliśmy kraść Skrzynki Cargo statków Goliath. Dzisiaj tej misji po prostu nie ma. Zmieniło się także miejsce przydzielania misji. Najpierw były one dostępne na stronie gry (patrz: Strona gry).
    [​IMG]
    Później terminal misji pojawił się obok wcześniejszej, bazy (patrz: Bazy firm).
    [​IMG]
    W statku można było znaleźć zleceniodawczynię o imieniu Nyx
    [​IMG]
    Tak to wyglądało:
    [​IMG]
    Potem przy podziale bazy na mniejsze statki, misje znalazły miejsce w jednym z nich.
    [​IMG]

    Misje Startowe:

    W dawnym Dark Orbit misji początkowych nie trzeba było brać w Terminalu Misji. Dostawało się je wszystkie od razu. Były one znacznie łatwiejsze lecz dostawało się za nie znacznie mniej. Przykłady: za przelecenie określonego dystansu dawny statek początkowy (Phoenix) zamieniało się na statek Liberator a za dołączenie do drużyny dostawało się jednego drona Flax.

    Roboty naprawcze:

    Większość graczy nie zauważa wkładu robotów naprawczych w swoje zwycięstwa ale tak naprawdę nie umiała by bez nich żyć. Początkowo robot naprawczy był w 2D i był bardzo uproszczony.
    [​IMG]

    (Dawny robot naprawczy)
    Soundtrack:
    Soundtrack czyli podkład gry zmienił się jak większość żeczy. Dawniej brzmiał tak.

    Dla porównania dzisiaj brzmi tak.


    Linki:
    Podam tu kilka ciekawych linków.

    Dawne forum Dark Orbit
    Można "Wyszperać" wiele ciekawostek na temat dawnej gry.
    Generator obrazków ze starego klienta
    Wiele ciekawostek. Np. Dawny robot naprawczy w akcji czy dawna grafika lasera.
    Spis starych renderów
    Dla osób, które interesują przede wszystkim zmiany graficzne.
    Spis zmian (od roku 2010 do dodania statków Aegis, Citadel i Spearhead)
    Spis chronologiczny zmian.

    Mam nadzieję, że kogoś tym zaciekawiłem i dziękuje za pomoc w tworzeniu.
     
    Ostatnie edytowanie: 15 maja 2014
  2. ty jak mogłeś
    czemu nie dałeś interfejsu pierwszego darkorbit,tego najlepszego :p
     
  3. Hejtar

    Hejtar User

    Ciągle to uzupełniam i szukam nowych zdjęć. Jak znajdę odpowiedzni screen do go umieszcze. ;)
     
  4. dobre zdjęcie starej strony
    jeszcze interfejs :D

    np.
    [​IMG]
     
  5. miałem sporo zdjęć jeszcze zza czasów 1 interfejsu ale przy formacie kompa poszło papa :(
     
  6. Hejtar

    Hejtar User

    Naprawdę bardzo dziękuje, przytnę to zdjęcie i je wstawie.
     
  7. kamieniarz

    kamieniarz User

    Oj maluuutko tego tutaj jest. Darkorbit sięga jeszcze starszych czasów ;)
     
  8. Czarny

    Czarny User

    To nawet nie wiedziałem że takie golce były kiedys ;p
     
  9. kamieniarz

    kamieniarz User

  10. Hejtar

    Hejtar User

    Wiem, staram sie sięgać po coraz dawniejsze informacje ale czasem trudno jest się do tego wszystkiego dokopać.
     
  11. Występują one na mapach 5-1, 5-2 i 5-3 :p
     
  12. Hejtar

    Hejtar User

    Bardzo dziękuje, uzupełnię informacje.
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 1 marca 2014
  13. Hejtar a może zrobisz podobny opis, tyle że nie na temat grafiki a kosztów/zdobywania/pracy wiesz, co się zmieniło nie tylko wizualnie :) To by było ciekwasze :)
     
  14. Hejtar

    Hejtar User

    Staram się pisać o wszystkich zmianach ale czasem trudno dotrzeć do niektórych rzeczy. Ale i tak dziękuje za przypomnienie. ;)
     
    Szymon55556 lubi to.
  15. jak trzeba jakiś starych obrazków pisz to znajde :D
     
    Hejtar lubi to.
  16. Hejtar

    Hejtar User

    Bardzo dziękuje za cheć pomocy. Na razie próbuje znaleźć screen pierwszego terminala misji. Wprawdzie mam już jeden (Nad informacja o Nyx, Misja:Statki Matki) ale szukam takiego nie pobazgranego. Jak byś mógł go znaleść twoja pomoc byłaby wprost nieoceniona. :)
     
  17. [​IMG]
    takie czy ze starym menu
     
    Hejtar lubi to.
  18. Hejtar

    Hejtar User

    Lepsze byłoby ze starym menu. Ale jak nie znajdziesz to to też może być.
     
  19. Zapomniales tez dodac ze Piraty lataly kiedys po calej 2 Gali co bylo bardzo uciazliwe.
    W pozniejszym czasie powstaly mapy 5-1,5-2,5-3
    Polecam tez zebyc cos dozucil na temat wrot,jakie byly i Jakie teraz sa
     

  20. piraty latały tam bo był taki event